Prezidentė paskyrė du naujus LRT komisijos narius

Dalia Grybauskaitė (© Edvard Blaževič | Alfa.lt)

Prezidentė Dalia Grybauskaitė Lietuvos radijo ir televizijos (LRT) komisijos nariais ketveriems metams paskyrė Vilniaus universiteto Komunikacijos fakulteto Žurnalistikos instituto docentą Mantą Martišių ir Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto dėstytoją Lauryną Jonavičių.

M. Martišiui tai jau bus antroji kadencija.

Atitinkamą dekretą valstybės vadovė pasirašė trečiadienį, vadovaudamasi Konstitucija ir Visuomenės informavimo įstatymu.

LRT komisija - nepriklausoma Seimui atskaitinga Lietuvos Respublikos jurisdikcijai priklausančių radijo ir (ar) televizijos programų transliuotojų, retransliuotojų ir užsakomųjų visuomenės informavimo audiovizualinėmis priemonėmis paslaugų teikėjų veiklą reguliuojanti ir kontroliuojanti institucija.

Komisija dalyvauja formuojant valstybės audiovizualinę politiką. Ji yra Seimo ir Vyriausybės ekspertė radijo, televizijos programų transliavimo ir retransliavimo bei užsakomųjų visuomenės informavimo audiovizualinėmis priemonėmis paslaugų klausimais. Komisija, atlikdama savo funkcijas ir priimdama sprendimus jos kompetencijai priklausančiais klausimais, yra nepriklausoma.

Komisiją sudaro 11 narių: du narius skiria Respublikos Prezidentas, tris narius (vieną - iš opozicinių frakcijų) - Seimas Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto ir Informacinės visuomenės plėtros komiteto teikimu, tris narius - Lietuvos meno kūrėjų asociacija, vieną narį - Lietuvos katalikų bažnyčios Vyskupų konferencija, vieną narį - Lietuvos žurnalistų sąjunga, vieną narį - Lietuvos žurnalistų draugija.

LRT komisijai vadovauja pirmininkas Edmundas Vaitekūnas.

ELTA

Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.

Taip pat skaitykite: