Liūdnas vakaras Rusijoje: „Lietuvos rytas“ neprilygo „Zenit“ klubui

"Lietuvos rytas" - "Hapoel" (© Edvard Blaževič | Alfa.lt)

Vilniaus „Lietuvos rytas“ (0/2) Europos taurės „Top 16“ etapo rungtynėse patyrė antrąją nesėkmę. Sankt Peterburge Tomo Pačėso auklėtiniai 79:88 (27:16, 16:24, 19:13, 26:26) neprilygo „Zenit“ (1/1) krepšininkams.

Vilniečiai beveik tris minutes nepelnė taškų, kol dvitaškio su pražanga nepataikė Drew Gordonas. Iki šio jo metimo šešis taškus „Zenit“ pelnė Stefanas Markovičius – Rusijos klubas pirmavo 3:6. „Lietuvos rytas“ niekaip nesulaikė varžovų snaiperių – šie dar nesibaigus pirmam kėliniui buvo pataikę keturis tritaškius ir pirmavo 16:25. „Zenit“ kėlinio pradžioje jau buvo pabėgusi 17:29, bet vilniečiai atsakė sėkmingai atkarpa 6:0 ir per pusę sumažino atsilikimą.

Rusijos klubas toliau naudojosi vilniečių gynybos spragomis ir pirmavo 28:37. Po C.Fisherio tritaškio komandas jau teskyrė trys taškai – 40:43. Trečiojo kėlinio pradžioje „Lietuvos rytas“ uždarė varžovų puolimą ir po C.Fisherio metimo išlygino rezultatą – 45:45. Komandos klydo ir dažnai nepataikė, o įpusėjus ketvirčiui vis dar buvo lygu – 47:47. Po D.Logano tolimo metimo rezultatas išliko lygus 52:52, vilniečiai nepasinaudojo šansu išsiveržti į priekį ir paleido varžovus į priekį – 52:60.

D.Gordonas kėlinio pradžioje susižeidė kelį ir paliko aikštę, o varžovai susigrąžino dviženklę persvarą 56:66. „Zenit“ pirmavo 74:62, bet tada tritaškį su pražanga pataikė C.Hannah, D.Gordonas išprovokavo nesportinę varžovų pražangą ir atsilikimas sumenko iki 67:74. Netrukus aštuonis taškus iš eilės pelnė Janis Timma, praktiškai nužudęs sostinės komandos viltis – 72:82. Rungtynes vilniečiai baigė įspūdingu D.Gordono dėjimu, tačiau tai buvo menka paguoda Vilniaus ekipai - 79:88.

„Zenit“: Janis Timma 27, Pavelas Sergejevas 14, Kyle'as Landry 13, Sergejus Karasiovas ir Stefanas Markovičius po 9.

„Lietuvos rytas“: Drew Gordonas 16, Corey Fisheris 15, Rokas Giedraitis 10, Julius Jucikas 9.

Eiga

Mačas Sankt Peterburge prasidėjo sėkmingomis šeimininkų atakomis – „Zenit“ spurtavo atkarpa 5:0, o sužaidus 5 min. Rusijos klubas pirmavo 13:8. Po pirmojo kėlinio rezultatas – nedžiugino vilniečiai vijosi 16:27.

Įpusėjus kėliniui antrajam kėliniui „Zenit“ vis dar buvo priekyje – 37:27. Antrojo kėlinio pabaigą sėkmingiau sužaidė Vilniaus atstovai ir komandos į rūbines išėjo rusams pirmaujant 43:40 (20 min).

Po didžiosios pertraukos „Lietuvos rytas“ pirmą kartą šio vakaro rungtynėse išlygino rezultatą. Tai padarė pirmuosius taškus vilniečiams Europos taurėje pelnęs Laimonas Kisielius – 47:47 (25 min). „Zenit“ netrukus susigrąžino 5, o vėliau ir 9 taškų pranašumą. Prieš prasidedant ketvirtajam kėliniui šeimininkai pirmavo 62:53.

Lemiamame ketvirtyje Rusijos klubas išlaikė iniciatyvą savo rankose. Sužaidus 35 minutes „Zenit“ išlaikė dviženklį pranašumą.

S. Hannah pelnė tritaškį su pražanga, tačiau jis įvykių iš esmės nepakeitė – vilniečiai vis dar buvo besivejančių vaidmenyje (66:74).

Rimtesnės intrigos rungtynių pabaigoje T. Pačėso auklėtiniai nesukūrė. Sankt Peterburgo ekipa šventė pergalę 88:79.

Situacija

Pirmajame „Top 16" etapo ture „Zenit“ komandai nepavyko iškovoti pergalės - rusai išvykoje 105:113 nusileido „Nižnij Novgorod“ klubui.

Vasilijaus Karasiovo treniruojama ekipa pagal pelnytus taškus (vid. 89) užima trečiąją vietą tarp visų turnyro dalyvių ir vilniečiai turės gerokai paplušėti, kad sulaikytų pavojingiausius varžovų žaidėjus.

„Zenit" yra puolamojo stiliaus komanda ir gynyboje mūsų laukia tikras iššūkis.

Turėsime neleisti rusams nuo pat susitikimo pradžios kontroliuoti rungtynių eigos bei likti susikoncentravę gynyboje, protingai žaisti puolime", – kalbėjo „Lietuvos ryto" treneris.

Šiame Europos taurės sezone Sankt Peterburgo komanda namuose patyrė vos vieną nesėkmę, kai spalio pabaigoje 83:85 nusileido Mursijos UCAM komandai.

Tuo metu vilniečiai pirmajame etape iškovojo 3 pergales, o prieš savaitę „Top 16“ etapą pradėjo nesėkme namuose prieš Jeruzalės „Hapoel“ klubą (76:80).