​11 dalykų, dėl kurių verta nukeliauti į gėlėtąją Madeiros salą

Madeira (© Organizatoriai)

Beveik už tūkstančio kilometrų nuo Europos krantų Atlanto bangos skalauja žydinčią amžinojo pavasario salą, kurioje visus metus čiulba paukščiai, o kalnuose, slėniuose ir pakrantėse veši daugybė augalų rūšių. Ši sala – tai Portugalijai priklausanti Madeira. Žiemą temperatūra čia retai kada nukrenta žemiau 17 laipsnių šilumos, o vasarą retai kada peržengia 26 laipsnių ribą. Kone kiekvienas, grįžęs iš Madeiros, tikina praleidęs atostogas rojuje.

Vos per tris šimtus kilometrų į Šiaurės Vakarus nuo Gran Kanarijos ir Tenerifės nutolusi Madeira - didžiausia iš to paties vardo archipelagui priklausančių vulkaninės kilmės salų, nors tėra vos 57 km ilgio ir 23 km pločio. Šiame nedideliame žemės plotelyje poilsiautojų laukia daug nuostabių dalykų.

Gamtos mylėtojai Madeiroje gali pasivaikščioti pėsčiųjų takeliais, nuo aukštų šlaitų pasigrožėti krateriu ir levadomis; naujienų mėgėjams patiks paragauti anonos, bananaso ar kitų tik šioje saloje augančių kryžmintų vaisių; gurmanai atras puikią Madeiros virtuvę su išgirtais jautienos patiekalais, kuriuos į skrandį nuplaus įžymiuoju madeiros vynu... Kad ir ką beveiktumėte Madeiroje, jus visur ir visada lydės ore tvyrantis gėlių aromatas.

Salos Rytuose, slėnyje tarp dviejų į jūrą įsiterpusių iškyšulių įsikūręs Mačiko (Machico) miestelis, kuriame gyvena per dešimt tūkstančių žmonių, anksčiau buvo Madeiros sostinė, tačiau dabar sostine tapo dešimtkart už jį didesnis Funšalis (Funchal). Pabendravus su Mačiko miestelio meru p. Ricardo Franco, paaiškėjo, kad rytinį salos kampelį su tolyn į jūrą nusidriekusiomis vaizdingomis uolomis labai pamilo lietuviai.

Pasak p. Ricardo Franco, 2014 m. pabaigoje Mačiko miestelyje atostogavo ypač daug lietuvių, todėl merą nuliūdino žinia apie netikėtai bankrutavusį turistus tiesiogiai iš Lietuvos į Madeiros salą skraidinusį kelionių organizatorių. Nepasaint to, p. Ricardo Franco ir savivaldybės administracija tikisi, kad šiais metais Madeiros saloje apsilankys dar didesnis skaičius lietuvių, atskrisiančių su persedimais iš Londono, Briuselio, Paryžiaus, ar tiesiogiai iš Varšuvos. Juk čia pabuvojusieji papasakos draugams, kaip nuostabiai praleido atostogas!

Dar neseniai vietos mero administracija pažinojo tik vieną Madeiroje jau septynerius metus gyvenantį lietuvį Audrių, todėl ir apie pačią Lietuvą saloje buvo mažai žinoma. Mačiko merui ir miesto paslaugų tiekėjams 2014 m. spalio ir lapkričio mėnesiais Madeiroje masiškai atostogavę lietuviai labai patiko: jų nuomone, mūsų tautiečiai - šilti, malonūs, kultūringi ir linksmi žmonės.

P. Ricardo Franco pastangomis 2015 m. Mačiko miestelyje planuojamos įgyvendinti kelios turizmo plėtros programos, tarp jų – ir programa paskatinti Lietuvių susidomėjimą Madeira bei sudaryti kuo geresnes sąlygas mūsų poilsiautojams čia atostogauti. Savivaldybės administracija ir vietos paslaugų tiekėjai, bendradarbiaudami su kompanija ''Qualis Precenca'' ir projektu ''Madeiraisland.lt'' skatins turistų srautus ir iš kitų Baltijos šalių. Laukiamų poilsiautojų patogumui portugalai pasiruošę kiek įmanoma pritaikyti bei pagal lankytojų poreikius pakoreguoti visą esamą turizmo infrastruktūrą.

P. Ricardo Franco kviečia visus lietuvius atvykti į Madeirą ir pataria, ką šioje saloje verta aplankyti. Štai 11 mero pasiūlymų svečiams:

  1. Pasižvalgykite po Funšalio senamiestį ir paragaukite bananaso

Neskubėdami pasivaikščiokite po jaukų Funšalio (Funchal) senamiestį, pasiklausykite su jūros ošimu susiliejančio savo žingsnių aido, restoranėlių klegesio, skveruose ir parkeliuose įkvėpkite gaivinančio gėlių aromato. Jus sužavės dailiais namais apstatytos siauros senamiesčio gatvelės. Valandėlę kitą leiskite sau pailsėti kavinukėse – Madeiroje parduodama kava bene pigiausia ir skaniausia visoje Europoje. Kavos puodelio kaina – tik 50 – 70 euro centų.

Užsukę į centrinį vaisių ir žuvies turgų Rua Brigadeiro gatvėje, pirmajame aukšte rasite sėklų bei žuvies skyrius. Pastarajame išvysite įvairiausių nematytų rūšių žuvų. Atkreipkite dėmesį į žuvį, pavadinimu espada (lot. aphanopus carbo) – tai šios salos pasididžiavimas.

Antrajame turgaus aukšte nemokamai paragaukite tik Madeiroje auginamų bananasų, anonos, įvairių rūšių mangų, marakujų ir kitų vaisių. Galite užkrimsti ir puikaus skonio džiovintų vaisių. Šalia turgaus pasukę gatvele Rua Santa Maria, pasigrožėsite savotišku durų menu – beveik visos jos iš lauko pusės ištapytos įvairias paveikslais.

  1. Pakilkite funikulieriumi į Montės kalno botanikos sodą

Funšalio centre paieškokite funikulieriaus ir pakilkite į Montės kalną. Po jūsų kojomis atsivers puikūs Madeiros sostinės vaizdai: bažnyčių bokštai, gėlėtos aikštės, raudonstogiais nameliais aptupdyti žali statūs šlaitai... Iš aukštai išvysite platų Atlanto vandenyną su jaukiame Funšalio uoste besiilsinčiais laivais ir lyg gyvačiukės išsiraičiusius kelius. Kaina - 15 eurų į abi puses.

Alfa.lt

Madeira
Madeira
Madeira
+8

Taip pat skaitykite: