Paieška
Orai ºC
Horoskopai
Astromanija

Alfa.lt išskirtinis interviu su raketas „Buk“, kuriomis buvo numuštas „Malaizijos avialinijų“ lėktuvas, gabenusio vilkiko savininku

Daugėja įrodymų, kad „Malaizijos avialinijų“ lėktuvą numušė Kremliaus remiami teroristai
„Buk” raketinė sistema išgabenama iš Ukrainos (Youtube.com medžiaga)Žiūrėti nuotraukų galeriją
Keisti teksto dydįAa+Aa-

Aiškėja vis daugiau nenuginčijamų įrodymų, kad Rusijos remiami teroristai numušė virš jų laikinai kontroliuojamos teritorijos Ukrainos rytuose skridusį keleivinį „Malaizijos avialinijų“ lėktuvą, o vėliau siekė paslėpti savo šiurpaus nusikaltimo įrodymus. Pastarieji buvo išgabenti į Rusijos Federaciją. Ukrainos vidaus reikalų ministerijos Slapto sekimo padaliniai liepos 18 dieną 4.50 val. ryte fiksavo per Krasnodono miestą Rusijos Federacijos kryptimi išgabenamą priešlėktuvinę sistemą „Buk“ baltu vilkiku „Volvo“. Alfa.lt pavyko susisiekti su šio vilkiko savininku.

Liepos 17 dieną virš Rusijos remiamų teroristų laikinai kontroliuojamos teritorijos Ukrainos rytuose buvo numuštas keleivinis „Malaizijos avialinijų“ lėktuvas. Kaip įtariama, lėktuvas buvo numuštas priešlėktuvinės sistemos „Buk“ raketa, kuri buvo paleista iš teroristų laikinai kontroliuojamos teritorijos gilumos. Ukrainos valstybės saugumo tarnybos (SBU) kontržvalgybos valdybos duomenimis, liepos 17 dieną 1.00 val. nakties ties Suchodolsko miestu iš Rusijos Federacijos į Ukrainos teritoriją buvo atgabenta priešlėktuvinė sistema „Buk“ su ją valdančių operatorių komanda. Liepos 17 dieną 9.00 val. ryto raketinė sistema iš Donecko teroristų perdislokuota į Pervomaiską. Tą pačią dieną Rusijos Federacijos piliečio, šios valstybės karinės žvalgybos papulkininko rezerve, vieno iš „Donecko liaudies respublikos“ teroristų grupuotės vadeivų Igorio Bezlerio, žinomo kaip Bez (Velnias – Alfa.lt), taktiniu sprendimu iš šios sistemos buvo numuštas keleivinis lėktuvas. Sistemą valdė Rusijos Federacijos kariniai specialistai.

Ukrainos vidaus reikalų ministerijos (VRM) Slapto sekimo padaliniai liepos 18 dieną 4.50 val. ryte fiksavo per Krasnodono miestą Rusijos Federacijos kryptimi išgabenamą priešlėktuvinę sistemą „Buk“ baltu vilkiku „Volvo“. Tiek Ukrainos SBU, tiek VRM operatyvinių padalinių slapta fiksuotose vaizdo įrašuose teroristai „Buk“ sistemą vežioja „Volvo“ vilkiku. Gerai informuotas šaltinis Alfa.lt patvirtino, kad Vakarų žvalgybos tarnyboms pavyko nustatyti šio vilkiko kilmę ir judėjimą. Alfa.lt pavyko susisiekti su šio vilkiko savininku.

Alfa.lt žino šio asmens duomenis, kompanijos pavadinimą, žino jo pareigas ir telefono numerius, tačiau dėl jo gyvybei gresiančio pavojaus to skelbti negali. „Neskelbkite mano pavardės, man ir taip užtenka problemų“, – sakė naujas šiurpaus nusikaltimo liudytojas Vasilijus. Šio asmens liudijimas yra itin svarbus. Po jo tampa nenuginčijamai žinoma, jog priešraketinė sistema, kuria numuštas keleivinis lėktuvas, buvo būtent Kremliaus remiamų teroristų rankose.

Alfa.lt: Ar galėtumėte patvirtinti, kad tai jūsų vilkikas, kuriuo buvo vežama raketinė sistema „Buk“, buvo iš jūsų pavogtas?

Vasilijus: Nepavogė. Mano bazę Donecke užgrobė, ji (automobilis – Alfa.lt) ten stovėjo. Taip, tai mano mašina. Atėjo į mūsų bazę, pasakė, kad ji jiems reikalinga. Visi nuo 8 dienos išėjo, bazė liko jų kontrolėje, taip pat mano technika, ir ta balta mašina.

Alfa.lt: Kurią dieną užgrobė?

Vasilijus: Liepos 8 dieną.

Alfa.lt: Vilkikas vaizdo medžiagoje, kurioje fiksuota, kaip juo išveža raketinę sistemą „Buk“ į Rusijos Federaciją, tai yra jūsų?

Vasilijus: Taip, žinoma. Lengvai atpažįstama, savo mašinas žinome. Taip, mūsų.

Alfa.lt: Tų žmonių, kurie užėmė jūsų įmonę, atpažinti negalite?

Vasilijus: Mano vairuotojai, visi mano darbuotojai nuo liepos 8 dienos paleisti namo, nedirba. Nieko iš maniškių nėra.

Alfa.lt: 100 proc. jūsiškė?

Alfa.lt
Komentarai

Taip pat skaitykite:

Porošenka prašo karinės pagalbos: neįmanoma laimėti karo su antklodėmis

Ukrainos prezidentas Petro Porošenka ketvirtadienį perspėjo apie Rusijos agresijos prieš jo tautą sukeltą grėsmę ...

Po įžūlių Putino grasinimų rytinei Europai – pribloškianti ES lyderių tyla

Europos Sąjunga ketvirtadienį atsisakė patvirtinti pranešimą, esą Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas perspėjo ...

​Škotijos gyventojai šturmuoja rinkimų apylinkes

Prie rinkimų apylinkių Škotijoje ketvirtadienį po pietų nusidriekė eilės, minioms rinkėjų skubant pareikšti savo ...

Pietų Rusijoje užpulti ir sumušti BBC žurnalistai

Pietiniame Rusijos Astrachanės mieste agresyvūs asmenys užpuolė BBC korespondentų komandą.

Šoigu žodžiai pildosi: Kryme prie Ukrainos sienos sutelkta apie 4 tūkst. rusų karių

Kijevas ketvirtadienį pareiškė, kad Rusija sutelkė apie 4 tūkst. karių aneksuotame Kryme prie sienos su Ukraina.

​Obama parašė, ką galvoja apie Škotijos referendumą

JAV prezidentas Barackas Obama Baltųjų rūmų paskyroje socialiniame tinkle „Twitter” pakartojo mintį, kad jo šaliai ...

​Ukrainos prezidentas su vizitu vyksta į JAV

Ukrainos prezidentas Petro Porošenka pradės svarbų vizitą JAV, kuriuo siekiama didesnės paramos dėl, kaip prezidentas ...

Putinas: jei norėčiau, jau po dviejų dienų Rusijos daliniai būtų Baltijos šalyse

Anot vokiečių žiniasklaidos, Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas, kalbėdamas su Ukrainos vadovu Petro Porošenka, ...

​Istorinis referendumas: Škotijos gyventojai balsuoja dėl atsiskyrimo nuo Didžiosios Britanijos

Škotijos gyventojai ketvirtadienio rytą pajudėjo prie balsadėžių, kad išreikštų savo valią nepriklausomybės nuo ...

​Vokietijoje siūlomas 30 mln. dolerių atlygis Malaizijos lėktuvo numušimo byloje

Vokietijos sukčiavimo atvejų tyrimų kompanija „Wifka“ savo tinklalapyje pranešė, kad nenorėjęs prisistatyti vyras yra ...

Susijusios naujienos