Alfa.lt išskirtinis interviu su raketas „Buk“, kuriomis buvo numuštas „Malaizijos avialinijų“ lėktuvas, gabenusio vilkiko savininku

Daugėja įrodymų, kad „Malaizijos avialinijų“ lėktuvą numušė Kremliaus remiami teroristai
„Buk” raketinė sistema išgabenama iš Ukrainos (Youtube.com medžiaga)
Nuotraukų galerija (1/3)
Aa+Aa-

Aiškėja vis daugiau nenuginčijamų įrodymų, kad Rusijos remiami teroristai numušė virš jų laikinai kontroliuojamos teritorijos Ukrainos rytuose skridusį keleivinį „Malaizijos avialinijų“ lėktuvą, o vėliau siekė paslėpti savo šiurpaus nusikaltimo įrodymus. Pastarieji buvo išgabenti į Rusijos Federaciją. Ukrainos vidaus reikalų ministerijos Slapto sekimo padaliniai liepos 18 dieną 4.50 val. ryte fiksavo per Krasnodono miestą Rusijos Federacijos kryptimi išgabenamą priešlėktuvinę sistemą „Buk“ baltu vilkiku „Volvo“. Alfa.lt pavyko susisiekti su šio vilkiko savininku.

Liepos 17 dieną virš Rusijos remiamų teroristų laikinai kontroliuojamos teritorijos Ukrainos rytuose buvo numuštas keleivinis „Malaizijos avialinijų“ lėktuvas. Kaip įtariama, lėktuvas buvo numuštas priešlėktuvinės sistemos „Buk“ raketa, kuri buvo paleista iš teroristų laikinai kontroliuojamos teritorijos gilumos. Ukrainos valstybės saugumo tarnybos (SBU) kontržvalgybos valdybos duomenimis, liepos 17 dieną 1.00 val. nakties ties Suchodolsko miestu iš Rusijos Federacijos į Ukrainos teritoriją buvo atgabenta priešlėktuvinė sistema „Buk“ su ją valdančių operatorių komanda. Liepos 17 dieną 9.00 val. ryto raketinė sistema iš Donecko teroristų perdislokuota į Pervomaiską. Tą pačią dieną Rusijos Federacijos piliečio, šios valstybės karinės žvalgybos papulkininko rezerve, vieno iš „Donecko liaudies respublikos“ teroristų grupuotės vadeivų Igorio Bezlerio, žinomo kaip Bez (Velnias – Alfa.lt), taktiniu sprendimu iš šios sistemos buvo numuštas keleivinis lėktuvas. Sistemą valdė Rusijos Federacijos kariniai specialistai.

Ukrainos vidaus reikalų ministerijos (VRM) Slapto sekimo padaliniai liepos 18 dieną 4.50 val. ryte fiksavo per Krasnodono miestą Rusijos Federacijos kryptimi išgabenamą priešlėktuvinę sistemą „Buk“ baltu vilkiku „Volvo“. Tiek Ukrainos SBU, tiek VRM operatyvinių padalinių slapta fiksuotose vaizdo įrašuose teroristai „Buk“ sistemą vežioja „Volvo“ vilkiku. Gerai informuotas šaltinis Alfa.lt patvirtino, kad Vakarų žvalgybos tarnyboms pavyko nustatyti šio vilkiko kilmę ir judėjimą. Alfa.lt pavyko susisiekti su šio vilkiko savininku.

Alfa.lt žino šio asmens duomenis, kompanijos pavadinimą, žino jo pareigas ir telefono numerius, tačiau dėl jo gyvybei gresiančio pavojaus to skelbti negali. „Neskelbkite mano pavardės, man ir taip užtenka problemų“, – sakė naujas šiurpaus nusikaltimo liudytojas Vasilijus. Šio asmens liudijimas yra itin svarbus. Po jo tampa nenuginčijamai žinoma, jog priešraketinė sistema, kuria numuštas keleivinis lėktuvas, buvo būtent Kremliaus remiamų teroristų rankose.

Alfa.lt: Ar galėtumėte patvirtinti, kad tai jūsų vilkikas, kuriuo buvo vežama raketinė sistema „Buk“, buvo iš jūsų pavogtas?

Vasilijus: Nepavogė. Mano bazę Donecke užgrobė, ji (automobilis – Alfa.lt) ten stovėjo. Taip, tai mano mašina. Atėjo į mūsų bazę, pasakė, kad ji jiems reikalinga. Visi nuo 8 dienos išėjo, bazė liko jų kontrolėje, taip pat mano technika, ir ta balta mašina.

Alfa.lt: Kurią dieną užgrobė?

Vasilijus: Liepos 8 dieną.

Alfa.lt: Vilkikas vaizdo medžiagoje, kurioje fiksuota, kaip juo išveža raketinę sistemą „Buk“ į Rusijos Federaciją, tai yra jūsų?

Vasilijus: Taip, žinoma. Lengvai atpažįstama, savo mašinas žinome. Taip, mūsų.

Alfa.lt: Tų žmonių, kurie užėmė jūsų įmonę, atpažinti negalite?

Vasilijus: Mano vairuotojai, visi mano darbuotojai nuo liepos 8 dienos paleisti namo, nedirba. Nieko iš maniškių nėra.

Alfa.lt: 100 proc. jūsiškė?

Alfa.lt
*Sutinku su taisyklėmis
Skaityti visus komentarus (17)

Taip pat skaitykite:

EP kritikuoja Sąjungos užsienio politiką ..

Europos Parlamento (EP) užsienio reikalų komiteto pirmininkas Elmaras Brokas mano, kad dėl Ukrainos krizės Europos ...

Čekija atiduos Lenkijai dalį savo teritorijos? ..

Kai kurios žemės, priklausančios Čekijai, netrukus gali atitekti Lenkijai.

Savčenko keičia taktiką: pradėjo šiek tiek valgyti ..

Kremlius gavo Ukrainos prezidento Petro Porošenkos laišką, kuriame raginama nedelsiant paleisti iš areštinės Ukrainos ...

NATO ramina: aljanso narėms pavojus negresia 7

NATO narės, tarp jų Baltijos šalys, šiuo metu neįžvelgia jokių tiesioginių karinių grėsmių, pareiškė Šiaurės Atlanto ...

Sprogimo Ukrainos anglių kasykloje atomazga: rasti žuvę kalnakasiai 1

Gelbėtojai rado 32 žuvusius kalnakasius Zasiadko akmens anglių kasykloje Ukrainos rytuose – kitą dieną po to, kai joje ...

Kraupus radinys Britanijoje – galimai supjaustytas paauglės kūnas ..

Bristolio pareigūnai kūno dalis aptiko gyvenamųjų namų kvartale, gavę informacijos, kad viename iš butų galėjo būti ...

Turkijoje lėktuvas nuslydo nuo tako ..

Turkijos oro linijų lėktuvui nepavyko nusileisti Katmandu oro uoste. Per tirštą rūką Nepalo sostinėje orlaivis, ...

​Čekija ginasi: nepardavėme ginklų Rusijai ..

Čekija palaiko sprendimą vykdyti ginklų embargą prieš Rusiją.

Dėl „Džeimso Bondo“ keliamo triukšmo italai jau įprato 1

Sidabrinė „Asten Marten“ ir „Jaguar“ automobilių lenktynės priešais šv. Petro baziliką jau nekelia nuostabos.

Sulaikytas buvęs Janukovyčiaus bendražygis 1

Ispanijos policija trečiadienį sulaikė buvusį Ukrainos finansų ministrą Jurijų Kolobovą, kurio tarptautinė paieška ...

Susijusios naujienos

Rytų Ukrainoje Malaizijos orlaivio aviakatastrofos vietoje stabdomas ekspertų darbas ..

Malaizijos orlaivio sudužimo vietą saugos neginkluoti olandų policininkai ..