Alfa.lt išskirtinis interviu su raketas „Buk“, kuriomis buvo numuštas „Malaizijos avialinijų“ lėktuvas, gabenusio vilkiko savininku

Daugėja įrodymų, kad „Malaizijos avialinijų“ lėktuvą numušė Kremliaus remiami teroristai
„Buk” raketinė sistema išgabenama iš Ukrainos (Youtube.com medžiaga)
Nuotraukų galerija (1/3)
Aa+Aa-

Aiškėja vis daugiau nenuginčijamų įrodymų, kad Rusijos remiami teroristai numušė virš jų laikinai kontroliuojamos teritorijos Ukrainos rytuose skridusį keleivinį „Malaizijos avialinijų“ lėktuvą, o vėliau siekė paslėpti savo šiurpaus nusikaltimo įrodymus. Pastarieji buvo išgabenti į Rusijos Federaciją. Ukrainos vidaus reikalų ministerijos Slapto sekimo padaliniai liepos 18 dieną 4.50 val. ryte fiksavo per Krasnodono miestą Rusijos Federacijos kryptimi išgabenamą priešlėktuvinę sistemą „Buk“ baltu vilkiku „Volvo“. Alfa.lt pavyko susisiekti su šio vilkiko savininku.

Liepos 17 dieną virš Rusijos remiamų teroristų laikinai kontroliuojamos teritorijos Ukrainos rytuose buvo numuštas keleivinis „Malaizijos avialinijų“ lėktuvas. Kaip įtariama, lėktuvas buvo numuštas priešlėktuvinės sistemos „Buk“ raketa, kuri buvo paleista iš teroristų laikinai kontroliuojamos teritorijos gilumos. Ukrainos valstybės saugumo tarnybos (SBU) kontržvalgybos valdybos duomenimis, liepos 17 dieną 1.00 val. nakties ties Suchodolsko miestu iš Rusijos Federacijos į Ukrainos teritoriją buvo atgabenta priešlėktuvinė sistema „Buk“ su ją valdančių operatorių komanda. Liepos 17 dieną 9.00 val. ryto raketinė sistema iš Donecko teroristų perdislokuota į Pervomaiską. Tą pačią dieną Rusijos Federacijos piliečio, šios valstybės karinės žvalgybos papulkininko rezerve, vieno iš „Donecko liaudies respublikos“ teroristų grupuotės vadeivų Igorio Bezlerio, žinomo kaip Bez (Velnias – Alfa.lt), taktiniu sprendimu iš šios sistemos buvo numuštas keleivinis lėktuvas. Sistemą valdė Rusijos Federacijos kariniai specialistai.

Ukrainos vidaus reikalų ministerijos (VRM) Slapto sekimo padaliniai liepos 18 dieną 4.50 val. ryte fiksavo per Krasnodono miestą Rusijos Federacijos kryptimi išgabenamą priešlėktuvinę sistemą „Buk“ baltu vilkiku „Volvo“. Tiek Ukrainos SBU, tiek VRM operatyvinių padalinių slapta fiksuotose vaizdo įrašuose teroristai „Buk“ sistemą vežioja „Volvo“ vilkiku. Gerai informuotas šaltinis Alfa.lt patvirtino, kad Vakarų žvalgybos tarnyboms pavyko nustatyti šio vilkiko kilmę ir judėjimą. Alfa.lt pavyko susisiekti su šio vilkiko savininku.

Alfa.lt žino šio asmens duomenis, kompanijos pavadinimą, žino jo pareigas ir telefono numerius, tačiau dėl jo gyvybei gresiančio pavojaus to skelbti negali. „Neskelbkite mano pavardės, man ir taip užtenka problemų“, – sakė naujas šiurpaus nusikaltimo liudytojas Vasilijus. Šio asmens liudijimas yra itin svarbus. Po jo tampa nenuginčijamai žinoma, jog priešraketinė sistema, kuria numuštas keleivinis lėktuvas, buvo būtent Kremliaus remiamų teroristų rankose.

Alfa.lt: Ar galėtumėte patvirtinti, kad tai jūsų vilkikas, kuriuo buvo vežama raketinė sistema „Buk“, buvo iš jūsų pavogtas?

Vasilijus: Nepavogė. Mano bazę Donecke užgrobė, ji (automobilis – Alfa.lt) ten stovėjo. Taip, tai mano mašina. Atėjo į mūsų bazę, pasakė, kad ji jiems reikalinga. Visi nuo 8 dienos išėjo, bazė liko jų kontrolėje, taip pat mano technika, ir ta balta mašina.

Alfa.lt: Kurią dieną užgrobė?

Vasilijus: Liepos 8 dieną.

Alfa.lt: Vilkikas vaizdo medžiagoje, kurioje fiksuota, kaip juo išveža raketinę sistemą „Buk“ į Rusijos Federaciją, tai yra jūsų?

Vasilijus: Taip, žinoma. Lengvai atpažįstama, savo mašinas žinome. Taip, mūsų.

Alfa.lt: Tų žmonių, kurie užėmė jūsų įmonę, atpažinti negalite?

Vasilijus: Mano vairuotojai, visi mano darbuotojai nuo liepos 8 dienos paleisti namo, nedirba. Nieko iš maniškių nėra.

Alfa.lt: 100 proc. jūsiškė?

Alfa.lt
*Sutinku su taisyklėmis
Skaityti visus komentarus (17)

Taip pat skaitykite:

​Pareigūnai ieško lietuvio, įtariamo Anglijoje įvykdžius dvigubą žmogžudystę
..

Pietryčių Anglijos Surėjaus grafystės policija paskelbė statybininko iš Lietuvos Viktoro Bružo paiešką.

EŽTT ragina Rusiją pasiaiškinti dėl Krymo aneksijos
4 ..

Europos Žmogaus Teisių Teismas (EŽTT) paragino Rusiją pasiaiškinti dėl Ukrainai priklausančio Krymo pusiasalio ...

Tarptautinių taikdarių dalyvavimo regione reikalaujantys separatistai, vėl apšaudė ESBO stebėtojus
7 ..

Rytų Ukrainoje vėl apšaudyti Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) stebėtojai.

Merkel: konfliktui Ukrainoje įveikti reikia kantrybės
..

Vokietijos kanclerė Angela Merkel, trečiadienį sakydama kalbą parlamente, apkaltino Rusiją tarptautinės teisės ...

Ban Ki-moonas padėkojo Porošenkai „už taikos paieškas“ Ukrainos rytuose
..

Jungtinių Tautų (JT) generalinis sekretorius Ban Ki-moonas padėkojo Ukrainos prezidentui Petro Porošenkai už jo ...

NATO generolas: rusų kariai Rytuose „apmoko, parūpina ginkluotę, padeda separatistams mūšyje“
6 ..

Rusijos pajėgos vis dar veikia Rytų Ukrainoje ir sudaro su Kijevo vyriausybe kovojančių separatistų pagrindą, ...

Garbaus amžiaus vyras sukėlė šaudynes Vokietijos senelių namuose
4 ..

Vokietijos mieste Hame esančiuose senelių namuose šaudynes

Merkel prieš Putiną: kantrybė laukiant priešininko klaidų
13 5

Vokietijos kanclerė Angela Merkel Lietuvoje kartais kaltinama neva pernelyg dažnai nuolaidžiaujanti Rusijos prezidentui ...

Sacharovo premija įteikta ginekologui iš KDR
2 ..

2014 metų Andrejaus Sacharovo premija „Už minties laisvę“ įteikta ginekologui iš Kongo Demokratinės Respublikos (KDR) ...

Lenkijos opozicijos lyderis piktinasi savivaldos rinkimais: balsai buvo suklastoti
..

Lenkijos opozicijos lyderis, „Įstatymas ir teisingumas“ partijos pirmininkas Jaroslavas Kačynskis, duodamas interviu ...

Susijusios naujienos