„Per mėnesį numečiau 20 kg”

  Tikėjimas, kad tabletės padės numesti svorį, gali būti pražūtingas (Skirmanto Malinausko nuotr.)
  Aa+Aa-

  „Išgeriu tabletę ir visą dieną nejaučiu alkio“, – tokios ir panašios reklaminės istorijos mirga spaudoje. Stebuklingos piliulės aptarinėjamos interneto forumuose, o nelegalūs maisto papildai keliauja iš rankų į rankas. Eksperimentai su sveikata baigiasi ligoninėse.

  „Visą dieną gulėjau lovoje. Žiaurus alpimas ir širdies permušimai. Maistas kėlė šleikštulį. Per dieną prisiversdavau išgerti tabletę ir tris stiklines vandens“, – internetiniam dienraščiui „Alfa.lt“ savo istoriją pasakojo Kristina.

  Taip mergina prisimena bandymus lengvai ir greitai numesti svorio. Kristina su antsvorio problema susidūrė pagimdžiusi mergaitę. „Vyras dirba. Į sporto salę dėl vaiko eiti negalėjau. Internete radau atsiliepimus apie vieną maisto papildą“, – pasakojo mergina.

  Vaistai iš turgaus

  Kristina internete rado informacijos apie skandalingai Lietuvoje išgarsėjusį maisto papildą „Li Da“. Kol kas jo mūsų šalyje legaliai nusipirkti neįmanoma. Tačiau tai merginos nesustabdė. „Kai lankydavausi Kalvarijų turgavietėje, mačiau, kaip viešai pardavinėjamos įvairios tabletės. „Li Da“, paprašius, buvo ištraukiama iš po prekystalio“, – pasakojo Kristina.

  Ji pasirinko kitą kelią. Internete susirado „stebuklingas“ tabletes platinančios moters telefoną. Paskambino ir susitarė susitikti. „Už 30 tablečių sumokėjau 120 litų. Turėjau gerti po vieną tabletę per dieną rytais. Dažniausiai palydėdavau vyrą į darbą, išgerdavau tabletę ir atisguldavau pamiegoti su 10 mėnesių dukrele. Atsikėlusi jaučiau svaigulį. Į maistą negalėjau net pažvelgti. Buvau pripratusi kiekvieną dieną valgyti pusryčius, tačiau po tabletės negalėjau prisiversti išgerti net kavos puodelio“, – pasakojo Kristina.

  Svoris iš tiesų krito – 84 klg sverianti mergina per devynias dienas numetė 7 kg. Beveik po kilogramą per dieną tirpstantis antsvoris jos visai nedžiugino. “Supratau, kuo tai gali baigtis. Svoris krito, nes visiškai nevalgiau”, – prisiminė Kristina.

  Prireikė pagalbos

  Šį eksperimentą nutraukė merginos mama. Ji Kristiną rado nualpusią ir nedelsiant paskambino pažįstamai farmacininkei. Ši paaiškino, jog toks papildas Lietuvoje nepardavinėjimas, o bet kokios tabletės, taip stipriai keičiančios žmogaus maitinimosi įpročius, yra pavojingos.

  „Nesu tikra, kad iš tikrųjų gėriau originalius papildus. Pakuotė buvo kiniška, tačiau jokio informacinio lapelio joje nebuvo. Tabletėse galėjo būti ir žmogų apsvaiginančių medžiagų. Kitaip negaliu paaiškinti tokio pasišlykštėjimo maistu“, – pasakojo Kristina.

  Mergina susisiekė su jai tabletes pardavusia moterimi, tačiau buvo apšaukta. Pardavėja aiškino, kad net ir geriant papildus būtina valgyti, o svaigulys ar bloga savijauta – visai suprantami dalykai.

  Skandalingos tabletės

  Kristina – ne vienintelė apsukrių pardavėjų auka. Aiškėja, kad maisto papildas „Li Da“ jau kuris laikas nelegaliai platinamas šalyje. Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos atstovai žiniasklaidai tvirtino girdėję nusiskundimų (pavyzdžiui, viena mergina blogai pasijuto išgėrusi kirpykloje nelegaliai įsigytų tablečių), tačiau nieko padaryti negali, nes yra atsakingi tik už vaistus, o ne už maisto papildus. 

  Respublikinio mitybos centro tinklalapyje skelbiami visi registruoti maisto papildai. Tarp 1611 registruotų papildų yra ir „Li Da“. Jas įvežti leista bendrovei „Artekanas“. Įmonės vadovas Viktoras Nesterovas internetiniam dienrašiui „Alfa.lt“ teigė, jog kol kas legaliai nusipirkti papildo negalima.

  „Dar nesutvarkyti visi formalumai. Žinau, kad papildą žmonės perka nelegaliai, tačiau tokiu būdu dažniausiai parduodamos falsifikuotos tabletės. Teko girdėti, kad jos padirbinėjamos Maskvoje. Gerai, jeigu tokios tabletės nebūna kenksmingos, tačiau kartais į jas prideda tokių nesąmonių“, – sakė įmonės vadovas.

  Kovoti beviltiška

  V. Nesterovas tvirtino, kad kovoti su nelegaliai platinamais papildais – beviltiška. „Galėtume kreiptis į policiją, tačiau iš to nieko gero nebus. Pavyzdžiui, Kalvarijų turguje laisvai prekiaujama maisto papildais. Iš jų 90 proc. – padirbti. Ir niekas nieko nedaro. Blogiausiu atveju pardavėjas susimoka baudą”, – sakė jis.

  Taip pat buvo pasiūlyta bet kokius siūlymus greitai numesti svorio žiūrėti labai atsargiai. „Jei viskas gerai, realu per pirmą mėnesį numesti 4–5 kg. Vėliau svorio kritimas nusistovi. Jei gerdamas kažkokius papildus numeti daugiau nei aštuonis kilogramus, gali labai pakenti savo sveikatai“, – sakė įmonės vadovas.

  V. Nesterovas taip pat užsiminė apie galimą šalutinį poveikį. Pirmas dvi dienas gali kamuoti nemiga, turėtų sumažėti apetitas. Tačiau, pajutus rimtesnius sveikatos sutrikimus, reiktų nedelsiant kreiptis į medikus.

  Lengviausias kelias

  Nelegaliomis priemonėmis numesti svorį susidomi vis daugiau žmonių. Psichologas Raimundas Alekna patikino, jog tai vyksta dėl kelių priežasčių: „Žmogus linkęs rinktis lengviausią kelią ir atsakomybę perkelti ant kito pečių. Mes norim tikėti tuo, kas mums naudinga, lengvai pasiduodame įtakai, tampame reklamos aukomis“, – sakė jis.

  Psichologas teigė, jog žmogų dažnai vilioja tai, kas uždrausta. Iš čia ir kyla noras išbandyti įvairius mažai žinomus ir legaliai neparduodamus papildus. Pagundai lengviau pasiduoda žmonės, vaikystėje nesugebėję išsiugdyti savarankiškumo ir kritiško mąstymo.

  Tačiau kartais toks tikėjimas padeda. „Medicinoje tai vadinama „placebo efektu“. Net ir įprasti vaistai veikia panašiai. Galima sakyti, juose 40 proc. veikliųjų medžiagų ir 60 proc. tikėjimo. Vartodami papildus ar vaistus žmonės tikisi gero rezultato. Kartais šis tikėjimas gali būti sveikimo priežastis“, – sakė R. Alekna.

  *Sutinku su taisyklėmis
  Skaityti visus komentarus (285)

  Taip pat skaitykite:

  Savaitgalį Akcijonaitė susilaukė berniuko 13

  Kino teatro „Pasaka“ direktorė Greta Akcijonaitė savaitgalį susilaukė sūnaus. Žiniasklaidai atsisakiusi komentuoti gimdymo aplinkybes ir nepanorusi pasakoti apie pirmąsias naujagimio dienas, G. Akcijonaitė tik prasitarė besijaučianti puikiai.
  Alfa.lt žiniomis Greta Akcijonaitė iš pradžių slėpė nėštumą. Berniuko tėvas – vyninės „La Boheme“ akcininkas Aidas Akcijonaitis.

  Išskirtinis interviu su Agnieszka: vestuvių planuotojos verslas neatstoja muzikos 15

  Penkerius metus Agnieszka buvo dingusi iš viešojo gyvenimo: jos nematėme nei muzikiniuose žurnaluose, nei televizijos laidose, tik viena jos daina – „Juodai balta laimė“, besisukanti radijo eteryje, priminė, kad tokia dainininkė Lietuvoje karaliavo ant scenos. Tyla muzikinėje gyvenime vienus Agnieszkos gerbėjus paskatino kalbėti apie atlikėjos muzikinės karjeros pabaigą, kiti dainininkės „fanai“ skatino žvaigždę kuo greičiau grįžti dainuoti.

  Krizė pakeitė statybos kainas, bet ne darbininkų įpročius 27

  Šiandien namą įmanoma pasistatyti perpus pigiau nei prieš porą metų, tačiau tam teks aukoti marias laiko pigesnių medžiagų paieškoms bei deryboms su statybininkais, kurie vis dar laikosi savo principo – mažas atlyginimas, maži ir įsipareigojimai, rašo „Lietuvos rytas“.
  Pasak dienraščio, šiandien tikrai ne pats geriausias metas statytis namą. Neverta tikėtis, kad bankas suteiks paskolą, o aukoti darbo laiką savo statybų reikalams – labai rizikinga, nes tai gali kainuoti brangią darbo vietą.
  Labiausiai

  „Šok su manimi“ paliko irkluotojo Alvydo Duonėlos pora 149

  Šeštadienio vakaras „Šok su manimi“ projekto dalyviams buvo neįprastai sunkus. Nusprendus, kad tiesioginės transliacijos metu visiems teks šokti sambą, daugelis sunerimo ir ėmė ieškoti neįprastų išeičių, originalių sprendimų bei būdų, kaip sužavėti vertinimo komisiją ir žiūrovus.

  „Pieno žvaigždės“ iš valstybės nori prisiteisti 5,6 mln.litų 2

  Vilniaus apygardos administracinis teismas (VAAT) pradėjo nagrinėti administracinę bylą pagal AB „Pieno žvaigždės“ skundą Lietuvos valstybei, atstovaujamai Žemės ūkio ministerijos, dėl turtinės žalos atlyginimo.

  Butautas: Delninkaitis gerai vadovavo komandos žaidimui 3

  Po pergalės prieš Ispanijos krepšinio rinktinę spaudos konferencijoje vyriausiasis Lietuvos nacionalinės komandos treneris Ramūnas Butautas negailėjo gražių žodžių savo auklėtiniams ir padėkojo visiems sirgaliams savo karštu palaikymu, padėjusiems ekipai atrasti savąjį žaidimą.
  „Pirmiausia norėčiau nuoširdžiai padėkoti aistruoliams, kurie karštai palaikė mus ir taip padėjo pajausti žaidimą.

  O'Nealas susirungė su pliažo tinklinio čempionėmis ..

  Shaquille'as O'Nealas toliau linksmai leidžia savo laisvalaikį. Žydrūno Ilgausko bendraklubis Klivlendo „Cavaliers“ ekipoje šią vasarą dalyvavo jau amerikietiškose imtynėse, bandė patekti į baltuosius rūmus bei lankėsi Šaolinio vienuolyne.
  Šį kartą aukštaūgis realybės šou „Shaqas prieš..“ laidoje pliažo tinklinio mače susirungė su olimpinėmis čempionėmis Misty May-Treanor ir Kerry Walsh.
  Kaip 37 metų 216 cm ūgio ir 147 kg svorio milžinui sekėsi žaisti tinklinį pamatysite žemiau pateiktame video reportaže.

  Anykščiuose gatvėje sumušta nepilnametė ..

  Sekmadienį 23 val. 30 min. Anykščiuose, Dariaus ir Girėno g., jaunuolis sumušė bei, parvirtusią ant žemės, tampė už plaukų ir drabužių A.M. (g. 1992 m.), kuri dėl galvos traumos paguldyta į ligoninę.

  Popiežius vyks į piligriminę taikos kelionę po Artimuosius Rytus ..

  Popiežius Benediktas XVI šeštadienį sakė, kad kitą savaitę prasidėsiantis jo vizitas Artimuosiuose Rytuose bus piligriminė taikos kelionė po smurto, neteisybės, nepasitikėjimo, netikrumo ir baimės apimtą regioną.
  2005 metais į Šventąjį Sostą įžengęs dvasininkas pirmąjį kartą aplankys kraštą, kuriame gimė ir gyveno Jėzus Kristus. Savaitę truksiančios kelionės metu pontifikas aplankys Jordaniją, Izraelį ir palestiniečių teritorijas.

  Prezidento ir EP rinkimų politinei reklamai VRK siūlo po 2 mln. litų ..

  Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) prezidento bei Europos Parlamento (EP) rinkimų politinės reklamos sklaidai per televizijas ketina skirti 4 mln. litų, po 2 mln. litų kiekvieniems. Tokia suma nurodyta VRK nutarimo projekte.
  Pirmadienį VRK svarstė klausimą dėl lėšų politinei reklamai per komercinius transliuotojus, tačiau sprendimą atidėjo, kilus ginčui - buvo siūlymų tiek šią sumą mažinti, tiek didinti.