Paieška
Orai ºC
Horoskopai
Astromanija

Vilniaus koncertų ir sporto rūmų renovacijai reikės apie 100 mln. litų

Sporto rūmai (Andriaus Petrulevičiaus nuotr. | Alfa.lt)
Keisti teksto dydįAa+Aa-

Sovietmečiu statytų, dabar apleistų Vilniaus koncertų ir sporto rūmų renovacijai gali prireikti apie 105 mln. litų, prognozuoja rūmų savininkė Ūkio banko investicinė grupė (ŪBIG).

„Sporto rūmai yra dalis ŪBIG vystomos teritorijos. Norime, kad rūmai būtų išsaugoti ne tik kaip kultūros vertybė ir visuomeninės paskirties objektas, bet ir atgimtų kaip muzikos, mokslo ir kongresų centras. Tokio objekto Lietuva dar neturi. O įvertinus šių rūmų praeitį ir svarbą visiems, manau, būtų tikslinga juos atkurti bendromis jėgomis“, – pranešime spaudai sakė ŪBIG Stebėtojų tarybos narys Rolandas Balčikonis.

Vilniaus miesto taryba nutarė tapti viešosios įstaigos Nacionalinis mokslo ir kongresų centras dalininke. Pritarimą tapti dalininku išreiškė ir Vilniaus Gedimino technikos universitetas.

Viešoji įstaiga rūpinsis Vilniaus koncertų ir sporto rūmų renovacija, kuriai tikimasi gauti ir Europos Sąjungos paramos.

R.Balčikonio teigimu, siekiant maksimaliai išnaudoti objektą visuomeniniams tikslams buvo priimtas sprendimas dalininkais pakviesti miesto savivaldybę ir universitetą.

„Vienas iš pagrindinių mūsų siekių – iki 2013 metų, kai Lietuva pirmininkaus Europos Sąjungai, rūmus paversti tinkamais didelėms konferencijoms. Be abejo, būtų gerai spėti ir iki 2011-tųjų, kai Lietuva pradės pirmininkauti ESBO. Tačiau vien šiomis konferencijomis neapsiribojame“, – sakė ŪBIG vadovas.

Birželio pradžioje rūmų savininkai paskelbė prašantys, kad Vilniaus koncertų ir sporto rūmai būtų paskelbti nacionalinės svarbos objektu, nes tai padėtų pritraukti ES struktūrinių fondų lėšas.

1973 metais statytų Vilniaus koncertų ir sporto rūmų pastatas išsiskiria originaliu maždaug dešimties tonų svorio bangos formos stogu. Šiuo metu rūmai apleisti, dėl avarinės būklės juose renginiai nebeorganizuojami.

ŪBIG yra valdoma Lietuvos milijonieriaus Vladimiro Romanovo, kuris yra ir didžiausias komercinio Ūkio banko akcininkas.
BNS
Komentarai

Taip pat skaitykite:

Krašto apsaugai Vyriausybė skyrė 45 mln. litų

Vyriausybė trečiadienį krašto apsaugai iš Privatizavimo fondo skyrė 45 mln. litų.

Į Kuršių neriją siunčiamos budėti papildomos ugniagesių pajėgos

Dėl didelio miškų gaisringumo į Kuršių neriją siunčiama papildomos ugniagesių technikos.

Baltijos kelio 25-mečiui paminėti Latvijos pasienyje rengiama sąšauka

Pagrindinis Baltijos kelio 25-mečio renginys šiemet vyks Saločiuose, prie sienos su Latvija, čia bus rengiama ...

Socialinės pašalpos gavėjų sumažėjo ketvirtadaliu

Pirmąjį šių metų pusmetį, palyginti su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu, vidutiniškai per mėnesį socialinę pašalpą ...

Raitosios policijos žirgai pirmą kartą pamatė jūrą

Palangos gyventojų ir poilsiautojų ramybę jau savaitę saugo ne tik kurorto policijos komisariato pareigūnai, pajėgos ...

Naujas Lietuvos ambasadorius Lenkijoje turėtų pradėti dirbti spalį

Naujas Lietuvos ambasadorius Lenkijoje Šarūnas Adomavičius turėtų pradėti dirbti spalį.

Asmens tapatybės kortelė įteikta 108-erių vilnietei

Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Migracijos valdybos (toliau – Migracijos valdyba) idėja šimtmetį ...

Lietuvos ir JAV karių parašiutinio rengimo pratybos

Liepos 29 d. parašiutinio rengimo pratybose Lietuvos kariuomenės Sausumos kariai kartu su JAV Sausumos pajėgų ...

Klaipėdos dviračių takai – nesąmonių muziejus?

Nors Klaipėda dažnai vadinama dviračių sostine, tačiau mūsų miesto dviračių takuose apstu keistenybių: kelią pastoja ...

Jūros šventėje – provokatorių išpuolis

Jūros švente alsuojančioje Klaipėdoje terpę savo ardomajai veiklai rado ir tautinę nesantaiką kurstantys provokatoriai, ...