Po Siauro langais – vaikštynės

Audrius Siaurusevičius (© LRT)

Nerimsta aistros dėl pertvarkymų Lietuvos radijo ir televizijos taryboje. Šiandien Sąjūdžio aktyvistai planuoja nepasitenkinimą išreikšti ne streiku, o vaikštynėmis.

Aktyvių sąjūdininkų bruzgesiui išprovokuoti naujajam LRT vadovui Audriui Siaurusevičiui daug prakaito lieti nereikėjo. Užteko iš televizijos eterio išmesti Dariaus Kuolio laidą „Sankirtos“, o iš radijo – „Tarp Rytų ir Vakarų“. Dar alyvos į ugnį dėl tokio eterio apvalymo įpylė LRT tarybos pirmininkas Valentinas Milaknis. Neapsikentė ir atsistatydino. To sąjūdininkams ir užteko.

Šiandien jie prie LRT planuoja pasakyti viską, ką galvoja apie naują nacionalinio kanalo vadovą. Tik nei mitingu, nei streiku to nevadina. Ir leidimo jiems neturi – laiko pristigo viską tvarkingai įforminti. „Tai bus vaikštynės“, – susibūrimą apibūdino seimūnas, Sąjūdžio tarybos pirmininkas Rytas Kupčinskas. Anot vyro, leidimų joms nereikia, nes nepasitenkinimą reikš ne daugiau kaip 9 žmonės. O kas bus, jei kas ateis ir prisidėti sumanys? „Tegul. Mes įstatymų nepažeisime. Devyni piketuos, stovės, o kiti vaikščios. Negi išvarysime žmones?“ – savo nuostatą dėstė politikas. R.Kupčinskas neslėpė, kad net ragina kitas visuomenines organizacijas prisidėti, juos palaikyti ir pasivaikščioti po naujojo LRT vadovo A.Siaurusevičiaus vadovaujamos įstaigos langais.

Tuo tarpu politikai ir žurnalistai vakar savo poziciją dėl padėties LRT aiškino viešais pareiškimais. Konservatorių vedlys Andrius Kubilius apkaltino LRT vadovybę noru įvesti jo vadovaujamoje įstaigoje cenzūros aplinką. Atsakydami į tai LRT žurnalistai pareiškė, kad jų kūrybos laisvė nėra varžoma. Jų viešą pareiškimą pasirašė daugybė čia dirbančių žinomų žurnalistų.

Šiandien dienraštyje L.T. taip pat skaitykite:

- Dėl Šapranausko ligos – atšauktas spektaklis

- Paauglių kelionė pasimaudyti baigėsi mirtimi ir ligonine

- Adamkus ligoninėje pasijuto tarsi cypės izoliatoriuje
„Dienraštis L.T.“

Taip pat skaitykite: