Sklypų kainos užtikrintai ritasi žemyn

Žemė (Andriaus Vaitkevičiaus nuotr. | Alfa.lt)

Žemė (Andriaus Vaitkevičiaus nuotr. | Alfa.lt)

Nekilnojamo turto rinkoje įsivyraujant krizės nuotaikoms, sklypų kainos krinta į seniai regėtas žemumas, rašo dienraštis „Respublika“.

Vieni, bijodami krizės, sklypų stengiasi kuo greičiau atsikratyti, kiti, nujausdami palankų momentą, mėgina jų kuo daugiau prisipirkti. Mat, pavyzdžiui, Vilniuje sklypą dabar galima įsigyti triskart pigiau nei pernai vasarą.

Nekilnojamo turto skelbimų portalo „Aruodas.lt“ duomenimis, vidutinė skelbimuose siūlomų sklypų sostinėje vieno aro kaina per mažiau nei metus smuko apie 20 tūkst. litų. Pernai rugpjūtį vidutinė aro kaina Vilniaus mieste siekė apie 32 tūkst. litų, dabar ji sudaro vos apie 12 tūkst. litų.

Didžiausias kainų nuosmukis prasidėjo prieš porą mėnesių. Vasarį vidutinė aro kaina buvo beveik pasiekusi praėjusių metų aukštumas, o kovą ji jau nesiekė 17 tūkst. litų, o balandžio duomenimis jau smuktelėjo dar maždaug 5 tūkst. litų.

Nepaisant didelio sklypų kainų nuosmukio, butu vis dar stengiamasi parduoti aukštomis kainomis. Portalo „Aruodas.lt“ duomenimis, sostinėje vidutinė kvadratinio metro kaina stabiliai laikosi ties 8 tūkst. litų riba ir palyginti su praėjusių metų balandžiu, yra didesnė beveik dešimtadaliu.

Pasak nekilnojamo turto bendrovės „Ober-Haus“ vertinimo ir rinkotyros skyriaus vadovo Sauliaus Vagonio, žemė šiuo metu yra bene mažiausiai likvidus segmentas. Skirtingai nei komercinių patalpų ar būsto rinka, žemės sklypų rinka pasižymi dideliu spekuliacinių sandorių skaičiumi. Buvo siekiama pasinaudoti kainų kilimu – nupirkti pigiai, parduoti brangiai. Tokia taktika pasiteisino, tačiau dabar rinka pradėjo lėtėti ir sumažėjo paklausa. Statybų ir nekilnojamo turto plėtros bendrovės – pagrindinės žemės pirkėjos – sklypų turi pakankamai, o jeigu jaučia stygių, už ankstesnę kainą jų pirkti nenori.

„Jūsų tarpininkas“

Nusiųsk draugui:
    Išsaugok ir skaityk vėliau:

Taip pat skaitykite:

Alfa TV

Susijusios naujienos

Prezidentė ketina pirkti sklypą namui Vilniuje

Prezidentė pardavė savo sklypą Pašiliuose

„Žvyro turtai“, slapti tyrimai ir pažymos

Rytmetinis galvosūkis: kaip padalinti sklypą?

Kokį sklypą Lietuvoje galima įsigyti už 50 tūkst. eurų?

​Svarbiausi kriterijai renkantis sklypą svajonių namui

Pusšimtis pajūrio gyventojų „pabudo“ miške

Žemės mokesčio reforma padidino išlaidas 10 kartų

Buvusiam „Snoro“ savininkui – nauji nemalonumai: už Baranausko pirktą sklypą sostinės savivaldybė negavo daugiau kaip 2 mln. Lt

Prezidento rinkimuose dalyvavusiam Pilveliui teisme teks aiškintis dėl šiukšlių

Populiariausios naujienos