Sklypų kainos užtikrintai ritasi žemyn

Žemė (Andriaus Vaitkevičiaus nuotr. | Alfa.lt)
Aa+Aa-

Nekilnojamo turto rinkoje įsivyraujant krizės nuotaikoms, sklypų kainos krinta į seniai regėtas žemumas, rašo dienraštis „Respublika“.

Vieni, bijodami krizės, sklypų stengiasi kuo greičiau atsikratyti, kiti, nujausdami palankų momentą, mėgina jų kuo daugiau prisipirkti. Mat, pavyzdžiui, Vilniuje sklypą dabar galima įsigyti triskart pigiau nei pernai vasarą.

Nekilnojamo turto skelbimų portalo „Aruodas.lt“ duomenimis, vidutinė skelbimuose siūlomų sklypų sostinėje vieno aro kaina per mažiau nei metus smuko apie 20 tūkst. litų. Pernai rugpjūtį vidutinė aro kaina Vilniaus mieste siekė apie 32 tūkst. litų, dabar ji sudaro vos apie 12 tūkst. litų.

Didžiausias kainų nuosmukis prasidėjo prieš porą mėnesių. Vasarį vidutinė aro kaina buvo beveik pasiekusi praėjusių metų aukštumas, o kovą ji jau nesiekė 17 tūkst. litų, o balandžio duomenimis jau smuktelėjo dar maždaug 5 tūkst. litų.

Nepaisant didelio sklypų kainų nuosmukio, butu vis dar stengiamasi parduoti aukštomis kainomis. Portalo „Aruodas.lt“ duomenimis, sostinėje vidutinė kvadratinio metro kaina stabiliai laikosi ties 8 tūkst. litų riba ir palyginti su praėjusių metų balandžiu, yra didesnė beveik dešimtadaliu.

Pasak nekilnojamo turto bendrovės „Ober-Haus“ vertinimo ir rinkotyros skyriaus vadovo Sauliaus Vagonio, žemė šiuo metu yra bene mažiausiai likvidus segmentas. Skirtingai nei komercinių patalpų ar būsto rinka, žemės sklypų rinka pasižymi dideliu spekuliacinių sandorių skaičiumi. Buvo siekiama pasinaudoti kainų kilimu – nupirkti pigiai, parduoti brangiai. Tokia taktika pasiteisino, tačiau dabar rinka pradėjo lėtėti ir sumažėjo paklausa. Statybų ir nekilnojamo turto plėtros bendrovės – pagrindinės žemės pirkėjos – sklypų turi pakankamai, o jeigu jaučia stygių, už ankstesnę kainą jų pirkti nenori.

„Jūsų tarpininkas“
*Sutinku su taisyklėmis
Skaityti visus komentarus (22)

Taip pat skaitykite:

Gudelis – brangiausio Lietuvoje namo savininkas 2

Kosmetikos ir parfumerijos prekybos įmonės „Fragrances International“ vadovas ir pagrindinis akcininkas Benas Gudelis yra brangiausio namo Lietuvoje savininkas - jo namas sostinės Žvėryno rajone yra vertas maždaug 30 mln. litų. Tai rodo žurnalo „Veidas“ skelbiamas brangiausių namų Lietuvoje sąrašas, kuris sudarytas remiantis kalbintų nekilnojamojo turto specialistų duomenimis.

Statybininkai greitai pristigs darbo 4

Gyvenamojo būsto statybos projektai stoja. Ekspertai nekilnojamojo turto vystytojams siūlo atsigręžti į komercinių patalpų statybų rinką. Kol ši rinka neužpildyta, statybininkai tikina, kad jiems darbo bus ir į užsienį bėgti kol kas nereikės. Šiandien, kai vėsta mūsų šalies ekonomika, bankai griežčiau išduoda paskolas, kai stoja gyvenamojo būsto statyba, labiausiai nerimauja statybų verslu užsiimantys asmenys ir patys statybininkai, nes bijo likti bedarbiai. Antai Estijos statybininkai dėl rinkos sąstingio, pasak užsienio spaudos, jau žvalgosi darbo gretimose šalyse.

Naujų daugiabučių vietoje liks tik dykynės 5

Dalis aktyviai reklamuojamų daugiabučių namų projektų Vilniuje gali likti popieriuje, nes statytojams nesiseka iš anksto surasti pirkėjų ir gauti paskolą statyboms. Tokia rinkos sąstingio kaina. Nekilnojamojo turto ekspertai pastebi, kad statytojai sureagavo į gresiančią krizę ir naujos statybos būsto pasirinkimas mažėja. Nekilnojamojo turto agentūros „Ober Haus“ specialistai pažymi, kad iš Vilniuje planuojamų šiemet pastatyti 6000 butų ne visi projektai gali būti baigti laiku, o 2009-2010 metais suplanuotus projektus apskritai gaubia nežinia.

Pilaitės laukuose kils dangoraižiai 4

Abiejose Vilniaus Pilaitės prospekto pusėse miesto strategai ir verslininkai regi naują daugiafunkcį centrą, kuriame kils biurai, prekybos patalpos, būstai. Dabar dar plynuose laukuose dangoraižių kvartalai turėtų dygti artimiausius penkerius metus. Vilniaus savivaldybės Miesto plėtros departamento Detaliojo planavimo skyriaus vedėjas Egidijus Dedūra pažymi, kad miesto strategai šioje vietoje regi naują verslo centrą, kur darbo vietų atsiras arčiau miegamųjų rajonų.

„Akropolis“ šalia Vingio parko būsto nestatys 1

Bendrovės „Akropolis LT“ atstovai neslepia, jog buvusioje „Velgos“ teritorijoje Vilniuje planuoja plėtoti tik komercinę statybą. Gyvenamosios statybos projektą ketinama parduoti nekilnojamojo turto plėtotojams. Tačiau įmonė viliasi, jog gaus leidimą šioje teritorijoje statyti aukštybinius pastatus (daugiau nei 35 metrų). Tokia statyba suinteresuotas ne tik „Akropolis LT“, bet ir kiti investuotojai.

Susijusios naujienos

​Svarbiausi kriterijai renkantis sklypą svajonių namui ..

Pusšimtis pajūrio gyventojų „pabudo“ miške ..

Žemės mokesčio reforma padidino išlaidas 10 kartų 1

Buvusiam „Snoro“ savininkui – nauji nemalonumai: už Baranausko pirktą sklypą sostinės savivaldybė negavo daugiau kaip 2 mln. Lt 32

Prezidento rinkimuose dalyvavusiam Pilveliui teisme teks aiškintis dėl šiukšlių 1

Didesnių mokesčių už žemę galima išvengti iki liepos 1-osios 1

Pirkėjai domisi sklypais dėl namo statybų arba investicijos 3

Neatsilaikė: krepšininkas metėsi į saulės energijos verslą 2

Netvarka kapinėse: priedas prie namo – keletas kapų ..

Vengrija uždraudė užsieniečiams įsigyti žemės ūkio paskirties sklypų 15