Butų nuomos kainos didmiesčiuose išlieka stabilios

Butas (Archyvo nuotr.)

Butas (Archyvo nuotr.)

Išanalizavus apytiksliai 5500 nekilnojamojo turto aruodas.lt skelbimų apie nuomojamus butus, pastebėta, kad 2008 metų pradžioje butų nuomos įkainiai beveik nekito.

Vilniuje sausio pradžioje apytiksliai 36 Lt/kv.m (pateikiama vidutinė siūloma kaina) siekę siūlomi butų nuomos įkainiai sausio pabaigoje sumažėjo iki 34 Lt/kv.m ir daugiau nesikeitė. Tačiau lyginant su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu, kaina 2007-aisiais buvo ~ 27 Lt/kv.m. Taigi šiuo metu 50 kv.m butą sostinėje galima išsinuomoti už maždaug 1700 Lt/mėn., o pernai buvo galima už 1350 Lt, nuomos kaina mėnesiui pakito vidutiniškai 350 Lt.

Kauno mieste siūlomi butų nuomos įkainiai šiemet buvo stabilūs nuo metų pradžios, t.y. apytiksliai 25 Lt/kv.m. Pernai tokiu pat metu kaina buvo kiek mažesnė – maždaug 22 Lt/kv.m. Vadinasi, šiais metais 50 kv.m butas Kaune nuomojamas už vidutiniškai 1250 Lt/mėn., o pernai – už 1100 Lt/mėn. Taigi mėnesio nuomos kainos skirtumas du kartus mažesnis nei Vilniuje – maždaug 150 Lt.

Klaipėdoje, kaip ir Kaune, vidutinės butų nuomos kainos stabilios nuo metų pradžios – maždaug 24 Lt/kv.m. Praėjusiais metais kovo mėn. kainos buvo tokios pat, nors vėliau ir krito, ir kilo. Vadinasi, 50 kv.m buto nuoma tiek pernai, tiek šiais metais kainuoja apytiksliai 1200 Lt/mėn.

Alfa.lt

Nusiųsk draugui:
    Išsaugok ir skaityk vėliau:

Taip pat skaitykite:

Alfa TV

Susijusios naujienos

Kaip apsaugoti savo namus siaučiant vėtrai?

Pirmasis metų ketvirtis: būstų kainos nesustoja augti

SEB: galimybių įpirkti senos statybos būstą Vilniuje toliau pamažu daugėja

Nekilnojamojo turto burbulas Lietuvoje – riziką kelia situacija Šiaurės šalyse

Kur Vilniuje ir Lietuvoje gyventi brangiausia?

JT agentūra perspėja: milijonai pabėgėlių gali likti gatvėje

Metų pradžioje optimizmo būsto rinkoje netrūksta

Parduotų būstų skaičius šoko aukštyn, bet kainų burbulas neprognozuojamas

Maksimalizmas interjere grįžta į madą

Kuo kvėpuoja naujos kartos lietuviškas dizainas?

Populiariausios naujienos