Butų nuomos kainos didmiesčiuose išlieka stabilios

Interjeras (Archyvo nuotr.)
Aa+Aa-

Išanalizavus apytiksliai 5500 nekilnojamojo turto aruodas.lt skelbimų apie nuomojamus butus, pastebėta, kad 2008 metų pradžioje butų nuomos įkainiai beveik nekito.

Vilniuje sausio pradžioje apytiksliai 36 Lt/kv.m (pateikiama vidutinė siūloma kaina) siekę siūlomi butų nuomos įkainiai sausio pabaigoje sumažėjo iki 34 Lt/kv.m ir daugiau nesikeitė. Tačiau lyginant su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu, kaina 2007-aisiais buvo ~ 27 Lt/kv.m. Taigi šiuo metu 50 kv.m butą sostinėje galima išsinuomoti už maždaug 1700 Lt/mėn., o pernai buvo galima už 1350 Lt, nuomos kaina mėnesiui pakito vidutiniškai 350 Lt.

Kauno mieste siūlomi butų nuomos įkainiai šiemet buvo stabilūs nuo metų pradžios, t.y. apytiksliai 25 Lt/kv.m. Pernai tokiu pat metu kaina buvo kiek mažesnė – maždaug 22 Lt/kv.m. Vadinasi, šiais metais 50 kv.m butas Kaune nuomojamas už vidutiniškai 1250 Lt/mėn., o pernai – už 1100 Lt/mėn. Taigi mėnesio nuomos kainos skirtumas du kartus mažesnis nei Vilniuje – maždaug 150 Lt.

Klaipėdoje, kaip ir Kaune, vidutinės butų nuomos kainos stabilios nuo metų pradžios – maždaug 24 Lt/kv.m. Praėjusiais metais kovo mėn. kainos buvo tokios pat, nors vėliau ir krito, ir kilo. Vadinasi, 50 kv.m buto nuoma tiek pernai, tiek šiais metais kainuoja apytiksliai 1200 Lt/mėn.

Alfa.lt
*Sutinku su taisyklėmis
Skaityti visus komentarus (3)

Taip pat skaitykite:

Būstų statytojai šiemet bus priversti persiorientuoti ..

Neigiami žmonių lūkesčiai dėl gyvenamųjų būstų kainų priverčia statybos bendroves atidėti būstų projektų startą. Ir ne veltui - analitikai prognozuoja, jog įtampa gyvenamųjų būstų rinkoje išsilaikys dar pusmetį ir gerokai apkarpys šių metų statybos sektoriaus pelno pyragą. „Gyvenamųjų būstų segmentas šiemet sunkiausiai plėtosis, o statybos bendrovės veikiausiai nuo gyvenamosios statybos bus priverstos persiorientuoti komercinio nekilnojamojo turto link“, – sakė SEB banko vyriausioji analitikė Vilija Tauraitė.

Vasarį butų kainos mažėjo ..

Vasario mėnesį senos statybos (iki 2006 m.) parduodamų butų kainos didžiuosiuose miestuose turėjo tendenciją mažėti: Vilniuje jos sumažėjo 1,5%, Kaune - 2,8%, o Klaipėdoje kainos nepasikeitė. Tai rodo nekilnojamojo turto skelbimų svetainės www.kapitalas.com surinkti duomenys.

Butų kainos pietų Lietuvoje kilo iki dviejų kartų 2

Remiantis maždaug tūkstančiu didžiausio nekilnojamojo turto portalo aruodas.

Ryškėja skirtumas tarp naujos ir senos statybos butų kainų ..

Nekilnojamojo turto portalo aruodas.lt duomenimis, didmiesčiuose vis labiau ima ryškėti naujos ir senos statybos būtų kainų skirtumai.

Vilnius – nuomos verslui netinkama vieta 1

Vilnius ne pati tinkamiausia vieta įsigijus būstą bandyti pelnytis iš nuomos - nekilnojamojo turto portalo Globalpropertyguide. com sudarytame sąraše matyti, kad Lietuvos sostinė pagal palankumą tokiam verslui atsidūrė 88 vietoje iš 101. Portalo analitikai skaičiuoja, kad investicijų grąža Vilniuje siektų 4,04 procento. Toks rodiklis patenka į kategoriją „labai skurdi“. Ilgalaikio investavimo Vilniaus reitingas įvertintas dviem žvaigždutėmis iš penkių.

Susijusios naujienos

​Ar pigs būstas Lietuvoje? 3

​Kokį būstą Vilniuje įpirktų alytiškis, o kokį – Rygos gyventojas? ..

​Beyonce ir Jay-Z kraustosi į naujus namus: būsto prabanga priverčia aiktelėti 1

​Namo renovacijos sėkmės receptas: vieninga bendrija ..

Pirkdami būstus lietuviai skolinasi didesnes sumas ..

​Keturių miestų analizė: kas būstui išleidžia daugiausiai? ..

​Optimistiškos prognozės: mažės lietuvių išlaidos būstui išlaikyti ..

Kiek milijardų pernai lietuviai išleido NT rinkoje? ..

​Kas dažniausiai kuria lietuvių namų interjerą – patys ar specialistai? 1

​Pirmasis būstas įsigyjamas būnant vidutiniškai 30-ies ..