Teisės ekspertas perspėja: KT turi realią galimybę panaikinti referendumo dėl žemės pardavimo rezultatus

Prof. dr. Vytautas Sinkevičius, Mykolo Romerio universitetas. (© Robertas Dačkus | Fotodiena.lt)

VRK patvirtinus, kad daugiau negu 300 tūkst. rinkėjų parašų referendumui dėl žemės pardavimo paremti surinkti tinkamai, ir referendumo klausimą perdavus Seimui, komisija sulaukė nemažai kritikos iš politikų. Šie piktinosi, kad VRK Seimui perdavė spręsti referendumo, kurio siūlymai prieštarauja Konstitucijai, rengimo klausimą.

Vis dėlto, kaip teigė V. Sinkevičius, kaltinti VRK šiuo atveju nėra pagrindo, mat komisija tiesiog priėmė sprendimą, remdamasi teisės aktais.

„Pagal Referendumo įstatymą, Vyriausioji rinkimų komisija turi išduoti parašų rinkimų lapus net tais atvejais, kai aiškiai matosi, kad klausimas, kuris formuluojamas referendumui, yra antikonstitucinis, pavyzdžiui, paneigiantis prigimtines žmogaus teises, laisves ir panašiai”, – komentavo teisės ekspertas.

„Tarkime, atsiranda iniciatorių grupė, kuri sako, kad „Lietuva – lietuviams, o svetimšaliai – lauk iš Lietuvos”, ir teikia tokį klausimą referendumui, tai, pagal dabartinį reguliavimą, Vyriausioji rinkimų komisija privalo vis tiek išduoti parašų rinkimo lapus ir, įsivaizduokite, tris mėnesius yra renkami parašai dėl tokio referendumo. Konstitucinis Teismas turi pasakyti, ar tai, kad Referendumo įstatyme nenumatyta Vyriausiosios rinkimų komisijos teisė tokiais atvejais neišduoti parašų rinkimo lapų, neprieštarauja Konstitucijai”, – aiškino V. Sinkevičius.

Naujienų portalas Alfa.lt primena, kad referendumas dėl žemės pardavimo įvyks birželio 29 d.

 

Alfa.lt

Taip pat skaitykite: