Paieška
Orai ºC
Horoskopai
Astromanija

Kalėdų žvaigždė namuose – puansetija

Puansetija (Flickr nuotr.)
Keisti teksto dydįAa+Aa-

Kiekvienuose namuose yra puoselėjamos savo tradicijos. Mes jų nelieskime, tegul atsiskleidžia pačios kaip fantastiškos Kalėdų gėlės ir užpildo mūsų namus šiluma. Kalėdos – susitaikymo ir vilties metas, nuspalvintas tradicinėmis spalvomis – raudona, balta, žalia, auksine, sidabrine, pražydęs vis margesnėmis Betliejaus žvaigždėmis.

Betliejaus žvaigždė – taip romantiškai ir atspindint gražiausią bei prasmingiausią žiemos įvykį – dažnai vadinama nuostabi gėlė. Puansetija arba Euphorbia pulcherrima, arba paprasčiausia karpažolė. O jos giminaičiai – tai yra ir alpinariumų paprastos gėlytės ir dygliuotieji (arba ne) sukulentai, jų atmainų yra apie 2 tūkst. rūšių.

Puansetijos nesupainiosi su kita gėle. Nuo lapkričio vidurio iki vasario vidurio turime galimybę grožėtis visų raudonos spalvos atspalvių žaismu – skaisčiai raudona, net gelsvai rožine arba tamsia it kraujas spalvomis, lyg dangaus dailininko teptuko nerūpestingai nubraukti vienspalviai ar keliaspalviai žiedai. Yra ir baltų, abrikosų, rožinės, geltonos spalvos augalų. Nors iš tikrųjų tie spalvoti žiedai nėra tikri žiedai, o pažiedlapiai. Tikrieji žiedai neišvaizdūs ir slepiasi po vešlia spalvinga karūna.

Puansetija pamažu užkariauja Kalėdų dekoracijų karalienės sostą. Kokių tik šio augalo atmainų nėra! Dideli, iki 50–60 cm aukščio, ir visiškai maži – 7–10 cm. Savo gimtinėje – Meksikoje – šis augalas užauga iki 3 aukščio.

Prekiaujama ir vienastiebėmis, ir šakotomis, ir net svyrančiomis puansetijomis. Jos auginamos vazonėliuose, bet taip pat parduodamos skintos. Puikiai tinka šventinėms kompozijoms. Labai gražiai atrodo sugrupuotos. Skoningai supakuota suteiks daug džiaugsmo ir kaip dovana.

Praūžus šventėms gėlė po truputį tįsta, meta lapus ir nuo pradinio grožio nieko nelieka, o tada, kad ir kaip būtų gaila, dažniausiai puansetija keliauja į šiukšlyną.

Ką daryti, kad galėtumėme grožėtis šiuo augalu kuo ilgiau, o ir kitais metais tas pats augalas džiugintų akį?

Vieta: toliau nuo radiatorių ir šildymo prietaisų, šviesi, bet apsaugota nuo tiesioginių saulės spindulių.

Laistymas: žydėjimo metu gausiai, reguliariai, neleidžiant perdžiūti šaknims

Temperatūra: 18–20 ºC. Laikant šiltesnėje patalpoje augalas labai greitai peržydės

Ypatumai: Lapų pageltimas ir kritimas sąlygotas temperatūros ir vandens režimų nesilaikymo

Dar keli ypatumai

Norint išsaugoti augalą kitiems metams, jį reikia tinkamai prižiūrėti. Nužydėjus ir nukritus tikriems žiedams (tiems mažiems ir neišvaizdiems) – ne bėda. Jeigu tuo laiku augalas numes lapus, jam būtinai reikia sudaryti sąlygas ramybės periodui. Puansetijos ilsisi kovo–balandžio mėnesiais. Augalą patrumpinti iki 10 cm, laikyti beveik sausai, 15 ºC temperatūroje.

Persodinti gegužės pradžioje ar viduryje, pradėti laistyti šiltesniu vandeniu ir reguliariai tręšti kas 7–10 dienų. Norint suformuoti gražų krūmą reikia reguliariai augalą genėti.

Tam, kad pažiedlapiai nusispalvintų gražiomis kalėdinėmis spalvomis, nuo rugsėjo mėnesio būtinai reikia paisyti šviesos režimo. Per parą augalas gali gauti tik 10 valandų šviesos – ir nesvarbu, ar tai bus lempa, ar gatvės žiburys. Šviesą galima reguliuoti visiškai uždengus augalą kibiru arba kartonine dėže.

Atsargiai! Augalas nuodingas – balti syvai gali dirginti odą arba gleivines!

Eglutė, šviečianti lempučių ugnelėmis, stalas, užklotas balta staltiese, nostalgiškas mandarinų ir močiutės prieskonių kvapas, nuostabios, šventinės puansetijos spalvos – ir šventė mūsų namuose....

Alfa.lt
Komentarai

Taip pat skaitykite:

​Vaiko kambarys: ruošiamės naujiems mokslo metams

Artėjant naujiems mokslo metams, labai svarbu pasirūpinti, kad jūsų vaiko kambarys būtų pritaikytas tiek darbui, tiek ...

12 nepakartojamų idėjų vaikų kambario dizainui

Įrengti vaikų kambarį gali būti ne taip paprasta, kaip kartais galvojame, juk tai turi būti ne tik mokymosi ar miego ...

​Baltos durys interjere

Iš pirmo žvilgsnio atrodo, kad baltos kambarių durys - banalus ir primityvus interjero sprendimas.

Kaip minimalistinio stiliaus svetainę paversti išraiškinga ir jaukia poilsio erdve

Šuolaikiškas minimalizmas dvelkia subtilumu ir elegancija, tačiau kartais šiam interjero stiliui pritrūksta jaukumo ir ...

Kaip namuose suprojektuoti jaukų apšvietimą

Kuriant namų interjerą, kad visiems šeimos nariams būtų patogu ir jauku, labai svarbu pasirūpinti tinkamu apšvietimu.

​Ispanijos dvelksmas jūsų namuose

Ryškus, linksmas, gyvas, žaidžiantis viduržemio spalvomis ir vintažiniu dekoru – toks interjeras patinka daugeliui.

​6 išskirtinio dizaino kėdės: klasika tapę krėslai ir modernūs dizainerių sprendimai

Namų interjeruose vis labiau įsivyrauja tendencija rinktis įvairesnius sėdėjimui skirtus baldus.

Kaip namuose išnaikinti katės kvapą?

Išnaikinti katės kvapą jos pridergtame bute yra lengviau nei atrodo.

Naujovė? Atviros sieninės spintos idėjų jūsų kambariui

Kiekvienuose namuose būtina savita tvarka, kad galėtume rasti visus savo daiktus.

​Po atostogų – namuose nauji gyventojai

Po turiningai praleisto laiko pajūryje, prie ežero ar šiltuose kraštuose nė vienas atostogautojas nesitiki grįžęs namo ...