Paieška
Orai ºC
Horoskopai
Astromanija

Rusai sugebėjo pasijuokti iš lietuvio nesėkmės Sočyje

Tomas Kaukėnas (SCANPIX nuotr.)
Keisti teksto dydįAa+Aa-

Ketvirtadienio vakarą visa šalis sulaikiusi kvapą stebėjo biatlonininko Tomo Kaukėno pasirodymą Sočyje. 23-ejų metų tautietis buvo per plauką nuo pirmojo medalio nepriklausomos Lietuvos istorijoje. Kai mūsiškis atčiuožė į 20 km asmeninių lenktynių paskutinę šaudyklą, jis buvo pirmajame trejetuke. Jam beliko atlikti penkis taiklius šūvius ir... Deja, Tomas tris kartus prašovė ir galutinėje rikiuotėje liko 23-ias. Vėliau paaiškėjo, kad be klaidų su paskutine užduotimi susitvarkęs lietuvis būtų laimėjęs sidabrą.

Nepaisant apmaudžios baigties, užsienio žiniasklaida taip pat pastebėjo sportininką iš Lietuvos. Europeonline-magazine.eu rašė, jog tarp tų, kuriems labiausiai nepasisekė, – norvegų legenda, medalių kolekcionierius Ole-Einaras Bjoerndalenas ir jį aplenkęs T. Kaukėnas.

Tuo metu Gazeta.ru sugebėjo mūsiškiui įgelti: „Kaukėnas paskutiniame ketvirtyje įmetė tritaškį, tačiau biatlone tai nėra pasiekimas.“ Ne visi kaimyninės Rusijos portalai buvo kandūs. Vieni gyvai stebėdami varžybas džiaugėsi ir stebėjosi lietuvio greičiu ir net vadino viena iš didžiausių sensacijų. Rg.ru žurnalistas buvo itin nustebęs: „Ką išdarinėja Kaukėnas?! Jis ir vėl šaudė be klaidų. Jis – lyderis! Niekas to nesitikėjo.”

Tomas po finišo buvo labai nusivylęs ir neslėpė ašarų: „Apie medalį dar negalvojau, bet gal trečią kartą per gyvenimą jaučiau lyg kažkokios jėgos už mane šaudytų, net nežinau kas buvo. Ryte atsikėliau su kovine nuotaika, tikėjau, kad galiu pataikyti, bet medalis liko šaudykloj.

Buvo minčių, kad gerai pradėjau, taigi turiu gerai ir finišuoti. Prisiminiau trenerių žodžius. Jis sakė, tu privalai pataikyti paskutinį šūvį. Bet kas iš to, kai iki jo buvo kelis kartus netaiklus. Nuvyliau save, trenerius ir visą Lietuvą. Tai galėjo būti geriausias rezultatas istorijoje, bet gal dar per anksti.“

Auksu pasidabino prancūzas Martinas Fourcade‘as. Iš viso startavo 89 sportininkai.

Primename, kad šeštadienį 10 km sprinto lenktynėse T. Kaukėnas užėmė 48-ąją vietą, o pirmadienį 12,5 km persekiojimo varžybose buvo 40-as.

 

Alfa.lt
Komentarai

Taip pat skaitykite:

Sočio parolimpinių žaidynių uždaryme – ukrainiečių protestas

Sočio parolimpinių žaidynių organizatoriai bandė sutrukdyti į uždarymo ceremoniją patekti Ukrainos slidininkei Liudmilai Pavlenko, skelbia „Sport Obozrevatel“. Apie tai socialiniame tinkle „Facebook“ pranešė Ukrainos parolimpinės rinktinės atstovė spaudai Natalija Harač.
Ukrainos leidinys pabrėžia, kad L. Pavlenko buvo vienintelė šios šalies sportininkė, dalyvavusi žaidynių uždarymo ceremonijoje. Ji turėjo nešti nacionalinę vėliavą.

Ukraina neboikotuos Sočio parolimpinių žaidynių

Ukrainos parolimpinio komiteto prezidentas Valerijus Šuškevičius patvirtino, kad šalies neįgaliųjų rinktinė dalyvaus penktadienį prasidėsiančiose Sočio parolimpinėse žaidynėse Rusijoje, rašo BBC.
Iki šiol buvo baiminamasi, kad Ukraina gali atsisakyti dalyvauti parolimpinėse žaidynėse dėl Rusijos intervencijos į Krymo pusiasalį.
„Iškelsime savo vėliavas dėl taikos, – kalbėjo V. Šuškevičius, paraginęs Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną užtikrinti Ukrainos delegacijos saugumą Sočyje.

Prancūzijos ministrai boikotuos Sočio parolimpines žaidynes

Prancūzija nesiųs jokių ministrų į Sočio parolimpines žiemos žaidynes – protestuodama dėl Rusijos pozicijos Ukrainos krizės klausimu, penktadienį kelios valandos prieš žaidynių atidarymą paskelbė Paryžius.
„Jų ten nebus. Būtų labai nederama prancūzų ministrams būti ten“, – šalies radijui sakė Prancūzijos užsienio reikalų ministras Laurentas Fabiusas, kuris pridūrė, kad prancūzų sportininkai žaidynėse dalyvaus.

Britų vyriausybė boikotuos Sočio parolimpines žaidynes

Dėl agresyvių Rusijos veiksmų Ukrainoje britų vyriausybė boikotuos Sočio parolimpines žaidynes.

Baltarusei – herojės titulas ir Lukašenkos bučinys

Trys olimpiniai aukso medaliai. Tiek Sočyje jų iškovojo Baltarusijos atstovė Darja Domračeva.

Ar po žaidynių Sočis nevirs vaiduoklių ir griuvėsių miestu?

Su nerimu ir tam tikra pašaipa lauktos Sočio olimpinės žaidynės praėjo be didesnių incidentų ir nesusipratimų. XXII žaidynės baigėsi, o Rusijos kurortinis miestas turės gyventi toliau.
Daug klausimų kelia ne tik tolimesnė Sočio perspektyva dėl naujai išdygusios infrastruktūros, bet ir turistų srautų atžvilgiu. Tiesa, kurį laiką Sočis panašių bėdų turėtų išvengti. Kurorto laukia „Formulės 1“ lenktynių etapas, o 2018-aisiais čia vyks neabejotiną pelną atnešiantis pasaulio futbolo čempionatas.

Susijusios naujienos

Kaukėnas svariai prisidėjo prie klubo pergalės

Kaukėnas pasaulio kariškių žaidynėse iškovojo sidabrą!

Kaukėnas savo klubą vedė į pergalę

Kurtinaičio namų ilgesys ir Lietuvą paliesiančios FIBA ...

Pasaulio taurės etape – Kaukėno ir Dombrovskio rekordai

Lyg ant sparnų žaidęs Kaukėnas atvedė klubą į „Iššūkio ...

Prie Iššūkio taurės finalinio ketverto priartėjo ir Kaukėno ...

Lietuvos biatlono čempionatas ir vėl vyks Latvijoje

Labdaringas badmintono turnyras suvienys geriausius šalies ...

Kaukėnas: akimirka, kai pamačiau, kad galėjau laimėti ...