Santykių sėkmės raktas

Meilė (Flickr nuotr.)

Meilė (Flickr nuotr.)

Koks mėgstamiausias jūsų partnerio valgis, restoranas, gėrimas? Koks mylimojo batų dydis, mėgstamiausia spalva ar muzikos grupė? Šie klausimai, kaip teigė santykių žinovai, yra labai svarbūs tvirtiems ir darniems santykiams.

Jau seniai pastebėta ir įrodyta, kad įvairūs veiksniai padeda nuspėti santykių ateitį. Sunku būtų rasti žmogų, kuris nenorėtų žinoti, kokie santykiai jo lauks ateityje su antrąja puse? Galimybė kuo tiksliau nustatyti, ar santykiai bus sėkmingi ateityje, padėtų sumažinti skyrybų skaičių ir apsaugoti širdį nuo skausmo. Mokslininkė, psichologė ir santykių specialistė Robert Epstein tikino, kad tokia galimybė egzistuoja. Pasak jos, kuo daugiau žinome apie savo partnerį, tuo geresni bus mūsų santykiai.

Ką būtent reikia žinoti apie savo partnerį? Smulkmenas. R. Epstein ir kolegų atliktas tyrimas parodė, kad daug svarbiau yra žinoti įvairias smulkmenas apie savo partnerį nei tokius iš pirmo žvilgsnio svarbius dalykus, kaip, pavyzdžiui, partneris mėgsta spęsti konfliktus arba ko trokšta miegamajame. Daug svarbiau yra žinoti, koks jo mėgstamiausias patiekalas ar batų dydis.

Kodėl tokios smulkmenos yra svarbios? R. Epstein atskleidė: „Kuo daugiau žinome apie savo partnerį, tuo daugiau išvengiame konfliktų. Smulkmenos padeda santykiams klostytis paprasčiau ir sukurti tvirtesnį ryšį. Poros retai pykstasi dėl rimtų santykių problemų, bet beveik kiekvieną dieną ginčijasi dėl smulkmenų. Jei partneriai sugebėtų tokių nereikalingų konfliktų išvengti, galėtų daugiau dėmesio skirti vienas kitam ir santykiams, tad ateityje jiems pavyktų išvengti ir krizių.“

Šiai nuomonei pritarė ir santykių specialistė Diana Kirschner. „Tai – paprasčiausi įgūdžiai, reikalingi gyvenimui drauge. Kuo geriau pažinosite savo partnerį, tuo geresnius santykius galėsite palaikyti. Įdomu, kad kartu gyvenantys ir vaikus auginantys žmonės nežino daugybės dalykų vienas apie kitą. Taip pat reikia nepamiršti, kad žmonės ir jų pomėgiai nuolatos keičiasi, todėl domėjimasis mylimu žmogumi yra nuolatinis procesas“, – teigė Kirschner.
Alfa.lt

Nusiųsk draugui:
    Išsaugok ir skaityk vėliau:

Taip pat skaitykite:

Alfa TV

Susijusios naujienos

Hito „Happy“ atlikėjas Pharrellas Williamsas su žmona laukia antrų gandrų

Kaip maitintis, kad sulauktumėte 100 metų?

​Meilės horoskopas savaitei (rugsėjo 26–spalio 2 d.)

Ar tekėti už jo? 5 patikimo sprendimo kriterijai

Kadaise Brado Pitto su Angelina Jolie išduota Jennifer Aniston nesusitramdė

Holivudą krečia dar vienos skyrybos: Harry Stylesas ir Kendall Jenner – nebe pora

Simona Nainė turės ko pavydėti: Jonas Nainys pasirodymą su Irena Starošaite vainikavo aistringu bučiniu

Goda Ferensienė patarė, kaip išsaugoti santuoką: savo vyrą slapta sekiau net užsienyje

Angelinos Jolie ir Brado Pitto santuokos išardymu kaltinama aktorė pranešė apie nėštumą

Slapta vaikų susilaukę Eva Mendes ir Ryanas Goslingas nuslėpė ir vestuves

Populiariausios naujienos