Santykių sėkmės raktas

Meilė (Flickr nuotr.)

Meilė (Flickr nuotr.)

Koks mėgstamiausias jūsų partnerio valgis, restoranas, gėrimas? Koks mylimojo batų dydis, mėgstamiausia spalva ar muzikos grupė? Šie klausimai, kaip teigė santykių žinovai, yra labai svarbūs tvirtiems ir darniems santykiams.

Jau seniai pastebėta ir įrodyta, kad įvairūs veiksniai padeda nuspėti santykių ateitį. Sunku būtų rasti žmogų, kuris nenorėtų žinoti, kokie santykiai jo lauks ateityje su antrąja puse? Galimybė kuo tiksliau nustatyti, ar santykiai bus sėkmingi ateityje, padėtų sumažinti skyrybų skaičių ir apsaugoti širdį nuo skausmo. Mokslininkė, psichologė ir santykių specialistė Robert Epstein tikino, kad tokia galimybė egzistuoja. Pasak jos, kuo daugiau žinome apie savo partnerį, tuo geresni bus mūsų santykiai.

Ką būtent reikia žinoti apie savo partnerį? Smulkmenas. R. Epstein ir kolegų atliktas tyrimas parodė, kad daug svarbiau yra žinoti įvairias smulkmenas apie savo partnerį nei tokius iš pirmo žvilgsnio svarbius dalykus, kaip, pavyzdžiui, partneris mėgsta spęsti konfliktus arba ko trokšta miegamajame. Daug svarbiau yra žinoti, koks jo mėgstamiausias patiekalas ar batų dydis.

Kodėl tokios smulkmenos yra svarbios? R. Epstein atskleidė: „Kuo daugiau žinome apie savo partnerį, tuo daugiau išvengiame konfliktų. Smulkmenos padeda santykiams klostytis paprasčiau ir sukurti tvirtesnį ryšį. Poros retai pykstasi dėl rimtų santykių problemų, bet beveik kiekvieną dieną ginčijasi dėl smulkmenų. Jei partneriai sugebėtų tokių nereikalingų konfliktų išvengti, galėtų daugiau dėmesio skirti vienas kitam ir santykiams, tad ateityje jiems pavyktų išvengti ir krizių.“

Šiai nuomonei pritarė ir santykių specialistė Diana Kirschner. „Tai – paprasčiausi įgūdžiai, reikalingi gyvenimui drauge. Kuo geriau pažinosite savo partnerį, tuo geresnius santykius galėsite palaikyti. Įdomu, kad kartu gyvenantys ir vaikus auginantys žmonės nežino daugybės dalykų vienas apie kitą. Taip pat reikia nepamiršti, kad žmonės ir jų pomėgiai nuolatos keičiasi, todėl domėjimasis mylimu žmogumi yra nuolatinis procesas“, – teigė Kirschner.
Alfa.lt

Nusiųsk draugui:
    Išsaugok ir skaityk vėliau:

Taip pat skaitykite:

Alfa TV

Susijusios naujienos

Drake’as viešai išpažino meilę Rihannai: ji – ta, kurią myliu nuo tada, kai man buvo 22-eji

​Meilės horoskopas savaitei (08 29–09 04 d.)

Nikolajus Baskovas meilę surado prisirpusių kūno formų gražuolės glėbyje

4 patarimai merginai, kuri trokšta nebūti vieniša

„Meilė“ – nemėgstamiausias žodis Indijoje: sužinokite, kokių žodžių žmonės vengia

Naujame seriale – meilės paieškos tarp Italijos ir Meksikos

Agnė ir Gralis: iš mašinos išmestas šuo tapo kitų šeimininkų džiaugsmu

Kaip suvilioti vaikiną: 7 patarimai, kurių neverta klausyti

Tikrą meilę atrado vyrų tualete: tokios sutuoktinių istorijos dar negirdėjote

​Meilės horoskopas savaitei (08 22–28 d.)

Populiariausios naujienos