Zvonkė į reanimaciją – dėl medikų klaidos?

Natalija Zvonkė (© Andrius Petrulevičius | Alfa.lt)

Lūžusia ranka Natalijai Zvonkei nelaimės nesibaigė – po operacijos ji atsidūrė reanimacijoje dėl plyšusio plaučio. Gydytojai negali tiksliai nustatyti, dėl ko taip nutiko, tačiau viena versijų – plaučio plėvę galėjo pažeisti anesteziologas prieš operaciją.

Kad grupės YVA lyderę galėjo sužaloti patys medikai, Klaipėdos universitetinės ligoninės, kurioje gydoma atlikėja, vadovybė neigia.

Ligoninės vyriausiasis gydytojas Vinsas Janušonis, paklaustas, ar nemato medikų kaltės, tai kategoriškai paneigė. Tačiau jis pripažino, kad priežastis dažnai tiksliai sunku nustatyti.

Natalija taip pat sakė girdėjusi gandų, jog reanimacijoje ji atsidūrė dėl gydytojų kaltės. Tačiau atlikėja tikino neketinanti duoti medikų į teismą – jeigu tai pasitvirtintų, jai užtektų, kad jos būtų atsiprašyta.

Kamuoja skausmai

Paklausta, kaip laikosi dabar, N. Zvonkė sakė, jog ją kamuoja dideli skausmai.

„Labai sunkiai kvėpuoju, jaučiu didžiulį skausmą. Per krūtinę yra įvestas drenas, plautis ventiliuojamas dirbtiniu būdu. Pasirodo, mano plautis buvo subliūškęs“, – vakar sunkiai tardama žodžius kalbėjo dainininkė.

Natalija pasijuto blogai po jai atliktos rankos lūžio operacijos. Iš pradžių pirmadienį medikai moterį patikino, kad jai bus atlikta tik vietinė nejautra, kitaip tariant – per operaciją N. Zvonkė turėjo likti sąmoninga, tik kairė kūno dalis turėjo būti nuskausminta. Tačiau, pasak ligonės, dėl kažkokių priežasčių vietinės nejautros atlikti nepavyko.

„Raičiausi ant operacinio stalo iš skausmo. Man kažkokia adata dūrė į krūtinę, kad apmarintų visos kairės pusės nervą. Keturis ar penkis kartus badė, bet vėliau buvo nuspręsta daryti visą narkozę“, – pasakojo Natalija.

„Dieraščio L.T.“ duomenimis, nesėkmingas bandymas atlikti vietinę nejautrą ir galėjo būti moters plyšusio plaučio priežastis. Vienas iš ligoninės medikų tikino, kad atliekant tokią operaciją pacientas yra įspėjamas, jog gali būti pažeistas plautis.

Namo – po savaitgalio?

Medikai teigia, kad kairės rankos alkūnkaulio operacija atlikta sėkmingai. „Kaulas buvo sutvirtintas specialia viela“, – teigė V. Janušonis.

Jis tikino, jog Natalija turėtų greitai pagyti ir po savaitgalio jau pasiekti namus. „Gal šokti greitai dar negalės, bet dainuoti tikrai sugebės“, – tikino ligoninės vadovas.

Pati N. Zvonkė ne taip optimistiškai nušvietė padėtį. „Kol kas skauda, tikrai nekas“, – sakė atlikėja.

Reanimacijoje atsidūrusi antradienį, Natalija čia turėtų praleisti ir šiandieną. „Antradienio vakarą buvo visai blogai, labai skaudėjo. Vakare išgirdau, kaip gydytojas sakė – leiskit morfiną“, – pasakojo YVOS lyderė.

Atšauktas koncertas

N. Zvonkei dėl plyšusio plaučio teko atšaukti šeštadienį planuotą koncertą. Net gulint reanimacijoje dainininkei teko pačiai imtis organizacinių reikalų. „Sugipsuota ranka dar būčiau galėjusi koncertuoti, tačiau įvykus komplikacijoms teko susisiekti su organizatoriais. Pagalvojau, kad vietoj mūsų galėtų grupė „69 danguje“ koncertuoti, tačiau vėliau organizatoriai pranešė, jog merginos atsisako, nes joms per maža scena. Tada pačiai teko paskambinti Godai ir viską paaiškinti. Ji puikiai suprato ir sutiko koncertuoti“, – sakė Natalija.

Neturi socialinio draudimo

Atlikėja tik atsidūrusi ligoninėje susigriebė neturinti socialinio draudimo pažymėjimo. Ligoninėje ir pildydama dokumentus Natalija dar juokavo, kad nurodant darbovietę jai derėtų rašyti „bedarbė“.

„Aš juk apsidraudusi gyvybę privačiai, o socialinio draudimo neturiu. Pirmoji būtinoji pagalba suteikiama nemokamai, bet man bus reikalinga reabilitacija. Be to, dar neaišku, kiek teks už viską mokėti“, – sakė N. Zvonkė. Jos vyras vakar didžiąją dienos dalį tvarkė reikiamus dokumentus.

Vilniaus teritorinės ligonių kasos Gyventojų aptarnavimo skyriaus viršininkė Lina Vitkauskienė sakė, kad žmogus, neturintis socialinio draudimo pažymėjimo, be medikų pagalbos neliks. Pasak jos, jei žmogus dirba kūrybinį darbą ir už tai gauna honorarus bei moka valstybei mokesčius, užtenka, kad gydymas ligoninėje jam nekainuotų.
„Dienraštis L.T.“

Taip pat skaitykite: