Paieška
Orai ºC
Horoskopai
Astromanija

Elektromobiliai „Tesla“ su iki galo įkrautu akumuliatoriumi įveiks net 640 km atstumą

Tesla model (gamintojų nuotr.) (Gamintojų nuotr.)Žiūrėti nuotraukų galeriją
Keisti teksto dydįAa+Aa-

Kaip toli elektromobilis gali nuvažiuoti su iki galo įkrautu akumuliatoriumi? Šis klausimas aktualus ne tik tokių automobilių gamintojams, tačiau ir tiems, kurie planuoja bezinu/dujomis/dyzelinu varomus automobilius pakeisti elektra varomais keturračiais. Dabar, deja, atsakymas yra negailestingas: visai nedaug.

Vis tik Elono Masko kompanija Tesla Motors, kuri ir užsiima elektromobilių gamyba, tikėtina, surado išeitį. Kompanijaužpatentavo akumuliatorių, kuris leis lengvajam automobiliui su pilnai įkrautu akumuliatoriumi nuvažiuoti nuo 480 iki 640 km.

Naujasis akumuliatorius – tai ličio jonų ir metalo-oro baterijų kombinacija. Pagrindine automobilio baterija ir toliau išliks ličio jonų, tuo tarpu ilgų kelionių metu įsijungs metalo-oro akumuliatorius. Antroji baterija kaip elektrodą naudoja deguonį, tačiau pastaroji turi ir savų trūkumų – ji nepritaikyta dideliam įkrovimų/iškrovimų ciklui.

Ličio jonų baterijos bus naudojamos kasdien, tuo tarpu persijungti prie pagalbinės baterijos bus galima tuomet, kai pagrindinis akumuliatorius yra išsekęs. Gamintojo tikinimu, tokia kombinuota baterija kaina padidins labai nedaug, lyginant su tomis, kurios naudojamos dabar.

Tiesa, nereikia tikėtis, kad artimiausiu metu visi Tesla Motors elektromobiliai gaus tokius akumuliatorius: amerikiečių firma šiuo metu turi pasirašiusi sutartį, kuri įpareigoja artimiausius 4 metus naudoti japonų kompanijos Panasonic naudojamas baterijas.

 

Faceit.lt
Komentarai

Taip pat skaitykite:

Greičiausias ir galingiausias „Land Rover“ istorijoje: „Range Rover Sport SVR“

Ketvirtadienį Pebl Byče prasidėsiančiame 64-ajame automobilių elegancijos konkurse debiutuos greičiausias „Land Rover“ ...

Tvirto charakterio naujasis „Peugeot 508“

„Peugeot“ pristatė naują vidurinės klasės modelį „Peugeot 508“ , kuris yra tvirtesnio dizaino ir atspindi „Peugeot“ ...

Naujasis „SEAT Leon ST 4Drive“ – universalumas bet kokiame kelyje

„SEAT Leon“ universalas pagaliau pasipildė puikia naujiena.

Netrukus Lietuvą pasieks dvi naujos SEAT „Leon“ versijos

Oficiali SEAT automobilių importuotoja Lietuvoje įmonė „Autojuta“ į Lietuvą atveža dvi naujas „Leon“ modelio versijas: ...

Dar vienas kelių baubas – naujasis „BMW X4“

Vilniuje pristatytas naujas BMW X visureigių šeimos narys BMW X4. Juo koncernas ne tik išplėtė siūlomų modelių gamą, ...

„Ford“ pristatė naująjį „Focus ST“

Sunku rasti geresnę vietą naujam sportiniam modeliui pristatyti nei legendinis Gudvudo greičio festivalis. „Ford“ irSunku rasti geresnę vietą naujam sportiniam modeliui pristatyti nei legendinis Gudvudo greičio festivalis. „Ford“ ir neieškojo – šį savaitgalį vykstančioje automobilių gerbėjų fiestoje bus pristatytas naujasis „Ford Focus ST“. Pažangiausias „Focus ST“ šįsyk gaus ne tik naujas važiuoklės kontrolės technologijas, patobulintą pakabą bei vairo mechanizmą, bet ir netikėtumą, kurio mažai kas tikėjosi – galimybę rinktis dyzelinį variklį.

Pradedamas gaminti „Mini“ su penkių durų kėbulu

Praėjus vos keliems mėnesiams nuo naujausios kartos „Mini“ automobilio debiuto, šių stilingų britiškų automobilių gamintojas išplėtė „Mini“ modelių gamą nauju kėbulo variantu – pirmuoju „Mini“ automobiliu su penkeriomis durimis. Naujasis modelis yra kiek didesnis ir erdvesnis nei trejų durų variantas, tačiau išlaikė mažajam automobiliui būdingą autentiškumą, charakterį ir vairavimo smagumą.

„Volvo Cars“ ir „Bowers & Wilkins“ suvienijo jėgas – išskirtinis garsas „Volvo XC90“ automobilyje

Viena pažangiausių automobilių gamintojų – Švedijos automobilių bendrovė „Volvo Cars“ ir geriausia pasaulyje garso įrangos gamintoja iš Didžiosios Britanijos – „Bowers & Wilkins“ suvienijo jėgas ir naujajam „Volvo XC90“ sukūrė išskirtinės akustikos ir garso kokybės garso atkūrimo sistemą.
„Bowers & Wilkins“ sistemoje, skirtoje „XC90“, naudojama speciali akustinė technologija, sukurta po penkis dešimtmečius trukusių novatoriškų garsiakalbių projektavimo tyrimų.

Lietuvoje – išankstinė BMW 4-tosios serijos automobilių premjera

BMW automobilių atstovė „Krasta Auto“ pirmą kartą į Lietuvą atvežė visus keturis naujosios BMW serijos – 4-tosios – automobilius. Tarp jų – kol kas tik tarptautinėse parodose demonstruoti BMW M4 ir „BMW 4 Gran Coupé“ modeliai. Rytoj ir poryt juos bus galima išvysti BMW salone Vilniuje, vėliau – ir Kaune bei Klaipėdoje.

Naujos kartos „Volvo XC90“ pakeis vairavimo įpročius

Nors iki naujojo „Volvo XC90“ debiuto liko nedaug, tačiau Švedijos automobilių gamintojas „Volvo“ atskleidė dar šiek tiek detalių apie šį modelį. Inovatyvumu pasižymi ne tik funkcionalus ir praktiškas naujos kartos „XC90“ interjeras, bet ir naujos automobilio valdymo sistemos.

Susijusios naujienos

„Tesla“: aplenksime „Google“ kurdami savarankiškai ...

„Tesla“ pasiūlė elektrinius automobilius įkrauti nemokamai

„Tesla“ pristatė automatinį baterijų keitimo servisą

Naujas „Tesla“ sedanas bandymų trasoje

Vilniuje dūzgė elektromobiliai