Elektromobiliai „Tesla“ su iki galo įkrautu akumuliatoriumi įveiks net 640 km atstumą

Tesla model (gamintojų nuotr.) (Gamintojų nuotr.)
Nuotraukų galerija (1/2)

Tesla model (gamintojų nuotr.) (Gamintojų nuotr.)

Komentuoti

Kaip toli elektromobilis gali nuvažiuoti su iki galo įkrautu akumuliatoriumi? Šis klausimas aktualus ne tik tokių automobilių gamintojams, tačiau ir tiems, kurie planuoja bezinu/dujomis/dyzelinu varomus automobilius pakeisti elektra varomais keturračiais. Dabar, deja, atsakymas yra negailestingas: visai nedaug.

Vis tik Elono Masko kompanija Tesla Motors, kuri ir užsiima elektromobilių gamyba, tikėtina, surado išeitį. Kompanijaužpatentavo akumuliatorių, kuris leis lengvajam automobiliui su pilnai įkrautu akumuliatoriumi nuvažiuoti nuo 480 iki 640 km.

Naujasis akumuliatorius – tai ličio jonų ir metalo-oro baterijų kombinacija. Pagrindine automobilio baterija ir toliau išliks ličio jonų, tuo tarpu ilgų kelionių metu įsijungs metalo-oro akumuliatorius. Antroji baterija kaip elektrodą naudoja deguonį, tačiau pastaroji turi ir savų trūkumų – ji nepritaikyta dideliam įkrovimų/iškrovimų ciklui.

Ličio jonų baterijos bus naudojamos kasdien, tuo tarpu persijungti prie pagalbinės baterijos bus galima tuomet, kai pagrindinis akumuliatorius yra išsekęs. Gamintojo tikinimu, tokia kombinuota baterija kaina padidins labai nedaug, lyginant su tomis, kurios naudojamos dabar.

Tiesa, nereikia tikėtis, kad artimiausiu metu visi Tesla Motors elektromobiliai gaus tokius akumuliatorius: amerikiečių firma šiuo metu turi pasirašiusi sutartį, kuri įpareigoja artimiausius 4 metus naudoti japonų kompanijos Panasonic naudojamas baterijas.

 

Faceit.lt

*Sutinku su taisyklėmis

Taip pat skaitykite:

Alfa TV

Susijusios naujienos

Elektromobilių rinkoje darosi karšta: „Tesla“ pasiūlys pigesnius modelius

Muskas: „Tesla“ netrukus be vairuotojo važinės po Ameriką

Ateitis jau čia: „Tesla“ tampa vis labiau savarankiška

Norvegijoje iki ratlankių sudegė įkraunamas „Tesla Model S“

Kinai ruošia „Tesla“ žudiką

Ką „Tesla“ žada įgyvendinti iki 2020 metų?

Įsilaužėlis sukūrė bepilotį automobilį už 1000 dol. ir meta pirštinę „Tesla“

BMW neskuba į autonominių automobilių rinką

Jau galima susikurti savo svajonių elektromobilį „Tesla Model X“

„Tesla Model S“ savininkams – svarbi žinia

Populiariausios naujienos