Praeitis tapo realybe – Valdovų rūmai oficialiai atidaryti

Valdovų rūmų atidarymo ceremonija (Karolio Kavolėlio | Alfa.lt)
Nuotraukų galerija (1/15)
Aa+Aa-

Liepos 6-ąją švenčiame Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo dieną – Valstybės dieną. Įprasta, kad šią dieną Lietuvos miestuose ir miesteliuose organizuojami šventiniai minėjimai miestų aikštėse, senamiesčių kiemeliuose, koncertų salėse. Visi pasaulio lietuviai sutartą valandą gieda valstybės himną. Šiais metais pirmojo suvienytos Lietuvos valdovo karūnavimo diena sutampa su kitu į mūsų istoriją įrašomu įvykiu – Nacionaliniu Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės Valdovų rūmų muziejaus atidarymu.

Spūstis prie Valdovų rūmų vartų, praeivių žvilgsniai iki šiol nuožmiai saugotą, statybine tvora apjuostą pastatą daro kitokį – atvirą ir nuo šiandien oficialiai atidarytą. Jau rytoj tikimasi sulaukti daugybės norinčiųjų apsilankyti rūmų muziejuje. Tikimasi, kad dabartiniuose rūmuose gyvenimas virs taip, kaip praeityje.

Šiandien į rūmų atidarymo ceremoniją, vykusią didžiajame rūmų kieme, susirinkusius žmones pirmiausia pasveikino trimito skambesys, skelbiantis šventės pradžią ir, žinoma, Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė. Prezidentė visus susirinkusius sveikino su Valstybės diena ir vylėsi, kad Valdovų rūmai taps kultūriniu, meno ir istoriniu centru. Jos ekscelencija tikėjosi, kad atstatyti rūmai taps kiekvieno lietuvio rūmais.

Scenoje pasirodęs Varšuvos karališkosios pilies direktorius Andrzej Rottermund Nacionalinio Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų muziejaus vadovybei linkėjo stiprybės ir sėkmės integruojant Valdovų rūmus į kultūrinį ir visuomeninį gyvenimą.

Ceremonijai artėjant link pabaigos Valdovų rūmų direktoriui Vydui Dolisnkui buvo įteiktas simbolinis raktas. Raktą perdavė rūmų statyba besirūpinančios akcinės bendrovės „Panevėžio statybos trestas“ generalinis direktorius Dalius Gesevičius. Paėmęs raktą į rankas V. Dolinksas džiaugsmingai pranešė: „Mūsų praeitis tampa realybe! Rūmai skelbiami atidarytais!”.

Renginys truko apie 90 minučių, per kurias žiūrovai išgirdo ir pamatė įdomiausius rūmų statymo epizodus, iliustracinę medžiagą. Renginio vedėjas aktorius Rimantas Bagdzevičius dėkojo rūmus atkūrusioms institucijoms, įmonėms ir visiems specialistams prisidėjusiems prie valstybiniu simboliu laikomų Valdovų rūmų.

Žiūrovams savo kūrinius dovanojo dainininkai Augustė Vedrickaitė, Vaidas Baumila ir lietuvių liaudies folkloro dainininkė Veronika Povilionienė, kuri pakvietė kartu dainuoti visus, mokančius poeto Maironio kūrinį. Tai pat muzikantai Petras ir Dominykas Vyšniauskai, Vaclovo Augustino vadovaujamas choras „Jauna muzika“ bei Donato Katkaus vadovaujamas Šv. Kristoforo kamerinis orkestras.

 

Alfa.lt
*Sutinku su taisyklėmis
Skaityti visus komentarus (11)

Taip pat skaitykite:

Mirė aktorė ir režisierė Danutė Juronytė ..

Po ligos mirė teatro ir kino aktorė Danutė Juronytė, skelbia Nacionalinis Kauno dramos teatras.

Pirmą kartą į Kaziuką – su euru ..

Prieš keturis šimtus vienuolika metų Vilniuje prasidėjo Kaziuko mugės istorija.

„Pamėnkalnio“ galerijoje – Dainiaus Trumpio kūrybos paroda ..

Kovo 4 d. (trečiadienį) 17 val. Vilniuje, Pamėnkalnio galerijoje (Pamėnkalnio g. 1), atidaroma vieno įdomiausių ...

„Arkos“ galerijoje š– koketiškas bandymas šiek tiek atverti moters pasaulį ..

„Mes visos ilgimės laisvės. Kultūra beveik neturi priešnuodžio nuo šio ilgesio.

Užgimsta literatūrinė draugystė: Lietuva ir Didžioji Britanija ..

Lietuvos kultūros instituto ir LR kultūros atašė Jungtinėje Karalystėje Ritos Valiukonytės kvietimu Vilniaus knygų ...

Banksy dažai palietė Gazos griuvėsius ..

Tapatybę slepiantis gatvės menininkas Banksy „prikėlė“ Gazos griuvėsius arba bent jau atkreipė pasaulio dėmesį į karo ...

Kauno menininkų namuose – „Romansas apie romansą“ ..

Kauno menininkų namuose (V.Putvinskio g. 56) kovo 6 d., penktadienį, 18 val. koncertas „Romansas apie romansą“. ...

Naujausioje LNDT premjeroje – paauglys, paskelbęs karą visai mokyklai ..

Kovo 6 dieną Lietuvos nacionalinis dramos teatras (LNDT) pakvies į intriguojančią premjerą pagal šiuolaikinio vokiečių ...

Vilniuje Milano „La Scala“ orkestrui diriguos Christophas Eschenbachas ..

Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre kovo 5 d. koncertuos vienas prestižiškiausių pasaulio kolektyvų – ...

Lukiškių aikštėje iškilo aukščiausias Lietuvoje – 25 m ilgio – vėliavos stiebas ..

Sostinės Lukiškių aikštėje nuo šiol stovi didžiausias Lietuvoje – 25 m ilgio – vėliavos stiebas.