Paieška
Orai ºC
Horoskopai
Astromanija

Tarptautinę vaikų gynimo dieną – pasakų personažų paradas Vilniuje

Tarptautinę vaikų gynimo dieną – pasakų personažų paradas Vilniuje (Organizatorių nuotr.)Žiūrėti nuotraukų galeriją
Keisti teksto dydįAa+Aa-

„Mažojo Princo fondas-Visa Lietuva skaito vaikams“ ir Valstybės vaiko teisių apsaugos tarnyba prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos birželio 1 d. kviečia paminėti Tarptautinę vaikų gynimo dieną kartu su mylimiausiais pasakų personažais.

Vilniaus miesto senamiestyje ir Vilniaus mokytojų namų kiemelyje vyks spalvinga projekto „Visa Lietuva skaito vaikams-Trijų kartų istorija: pasakoti, dalytis, mokytis“ šventė. Pasakų personažų parade pasipuošę pačių pasigamintomis kaukėmis dalyvaus ir šventiniame koncerte „Sekam pasaką kartu“ savo pasirinktas pasakas vaidins Vilniaus „Žolyno“, Kauno savivaldybės ir „Atžalyno“, Panevėžio rajono, Plungės, Kybartų, Jonavos ir Antazavės vaikų globos namų bei VšĮ „Vaikų ir paauglių socialinis centras“ auklėtiniai. Parade bus galima sutikti apie 200 įvairių vaikų pamėgtų pasakų herojų.

Vaikai, tėveliai, seneliai kviečiami prisijungti ir tapti tris kartas vienijančio projekto dalimi. Pasipuošusius kaukėmis ar spalvingais veido piešiniais šventės rengėjai bei dalyviai mielai priims į savo būrį. Šeštadienio popietę Vilniaus mokytojų namų kiemelio lankytojus džiugins išmonės bei vaikų nuoširdumo kupinos pasakų inscenizacijos, balsu skaitomi eilėraščiai, Artūro Noviko džiazo mokyklos dainininkų, šiuolaikinio šokio studijos „Angel project“, Loretos Sungailienės bei grupės „Vyriokai“ muzikiniai pasirodymai. Šventės vedėjai – tris kartas atstovaujantys senjorė Regina, žymi mama Loreta ir paauglys Bronius – visus vaikus pakvies skanauti šventinio torto.

Tarptautinės vaikų gynimo dienos šventės programa:

14.30 val. Pasakų personažų paradas iš Katedros a. į Vilniaus mokytojų namų kiemelį (Vilniaus g. 32).

15.00 val. „Sekam pasaką kartu“. Vaikų globos namų auklėtinių pasirodymai ir šventės svečių koncertas Vilniaus mokytojų namų kiemelyje.

Vaikų gynimo dienos šventės paradas ir koncertas yra baigiamasis Tarptautinės skaitymo balsu vaikams savaitės, kurią remia LR kultūros ministerija ir LRT televizija, renginys. Šią savaitę turiningi Trijų kartų susitikimai vyko Panevėžio rajono, Plungės, Elektrėnų ir Kybartų vaikų globos namuose. Jų metu Medardo Čoboto trečiojo amžiaus universiteto senjorės vaikams ir paaugliams pasakojo apie sveiką gyvenseną, aktyvų gyvenimo būdą, turizmą ir keliones, kultūrą ir tautodailę. Lietuvos gamtos mokslų olimpiadų asociacijos projekto „Ne imti, bet duoti“ savanorės vaikams skaitė nuotaikingas pasakas ir eilėraščius. „Mažojo Princo fondo“ iniciatyvos „Visa Lietuva skaito vaikams“ Loreta Sungailienė priminė vaikų globos namų auklėtiniams ir ten dirbantiems suaugusiems apie skaitymo balsu naudą ir privalumus, taip pat mokė vaikus tradicinių dainų, ratelių bei žaidimų.

Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos specialistės vaikus džiugino nuoširdžiu dėmesiu ir saldžiomis dovanomis. Daugiausia dėmesio susilaukė svečių atvežtos ir dovanotos knygos, o jų skaitymas tapo tiltu į pokalbį su vaikais, paaugliais. Daug skaityta, pasakota, noriai dalytasi žiniomis ir patirtimi, uoliai mokytasi iš vyresniųjų, kurie panoro pamatyti Lietuvos vaikų globos namuose augančių vaikų kasdienybę, pasidžiaugti jų gabumais ir pasiekimais, dovanoti globojamiems vaikams savo laiko ir dėmesio. Projekto „Visa Lietuva skaito vaikams-Trijų kartų viena istorija: pasakoti, dalytis, mokytis“ dalyviai patyrė, jog kiekvienas gali globoti, o globa yra neįkainojama dovana. Ir ne tik likimo nuskriaustam vaikui, bet ir sau pačiam, nes globodamas kitą sau dovanoji neįkainojamą patyrimą ir ypatingas emocijas.

„Mažojo Princo fondo-Visa Lietuva skaito vaikams“ nuotraukose – akimirkos iš Trijų kartų susitikimų vaikų globos namuose.

Papildomą informaciją teikia Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos direktoriaus pavaduotoja Simona Bronušienė, tel. (8 5) 231 0939, e. p. simona.bronusiene@vaikoteises.lt ir „Mažojo Princo fondo“ iniciatyvos „Visa Lietuva skaito vaikams“ ambasadorė Loreta Sungailienė, tel. 8-686 55373, e. p. loreta@vlsv.lt .

 

 

Alfa.lt
Komentarai

Taip pat skaitykite:

Aštuoni tūkst. asmenų Lietuvoje galėtų perkelti į pasus pavardes nelietuviškais rašmenimis

Aštuoni tūkstančiai pavardžių Lietuvoje užregistruota nesilaikant bendrinės kalbos normų, tad analogiškos formos šių ...

​Premjero pareiškimas dėl italų ministrės nustebino Lietuvos parlamentarus

Lietuvos Seimo narius nustebino premjero socialdemokratų vadovo Algirdo Butkevičiaus pareiškimas, kad Lietuva ...

​Kadenciją baigęs kariuomenės vadas dirbs diplomatinėje tarnyboje

Kadenciją baigęs kariuomenės vadas generolas leitenantas Arvydas Pocius turėtų nuo rudens eiti Lietuvos nepaprastojo ...

Prezidentė: Europos taikytos sankcijos Rusijai nebuvo pakankamos

Prezidentė Dalia Grybauskaitė ketvirtadienį pareiškė, kad Lietuvos Užsienio reikalų ministerija jau svarsto, kokias ...

Lietuvos kariuomenės vairą perėmė generolas majoras Žukas

Ketvirtadienį Vilniuje, Katedros aikštėje, įvyko iškilminga Lietuvos kariuomenės vado pasikeitimo ceremonija, kurioje ...

​Bendruomenės pirmininkė: žydai Lietuvoje jaučiasi gerai

Lietuvos žydų bendruomenės pirmininkė Faina Kukliansky sako, kad žydai Lietuvoje nesijaučia diskriminuojami, todėl ...

​Apribotas lankymasis Neringos miškuose

Nuo šiandien, liepos 24-osios, Neringos savivaldybės administracijos direktoriaus

Palangoje pradėti granitinio kolumbariumo montavimo darbai

Jau po keleto mėnesių palangiškiai savo artimuosius laidoti galės naujojoje miesto kapinių dalyje įrengtame ...

​Linkevičius: Rytų partnerystės stiprinimas – didesnis Europos saugumas

Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius liepos 23 dieną Briuselyje įteikė Ordino „Už nuopelnus ...

Katedros aikštėje bus inauguruotas naujasis Lietuvos kariuomenės vadas

Ketvirtadienį sostinės Katedros aikštėje vyks iškilminga Lietuvos kariuomenės vado pasikeitimo ceremonija - generolą ...

Susijusios naujienos

Traukinio ir autobuso susidūrimas Indijoje pareikalavo vaikų ...

5 klaidos, įrengiant mažylio kambarį

Amy Winehouse svajojo apie vaikus

Naujasis „Volvo XC90“ – saugiausias automobilis pasaulyje

​Ar drabužių spalva turi įtakos vaikų elgesiui?

„A.C. Milan“ techninis direktorius: Lietuvos galimybės ...

​Ko niekada negalima sakyti vaikui?

Vaikų saugumas darželiuose: dygsta aukštesnės tvoros

​Ar pirkti namų augintinį vaikui: 5 mitai

​Šimašius: darželių klausimas – logikos, o ne pinigų ...