Tarptautinę vaikų gynimo dieną – pasakų personažų paradas Vilniuje

Tarptautinę vaikų gynimo dieną – pasakų personažų paradas Vilniuje (Organizatorių nuotr.)
Nuotraukų galerija (1/5)
Aa+Aa-

„Mažojo Princo fondas-Visa Lietuva skaito vaikams“ ir Valstybės vaiko teisių apsaugos tarnyba prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos birželio 1 d. kviečia paminėti Tarptautinę vaikų gynimo dieną kartu su mylimiausiais pasakų personažais.

Vilniaus miesto senamiestyje ir Vilniaus mokytojų namų kiemelyje vyks spalvinga projekto „Visa Lietuva skaito vaikams-Trijų kartų istorija: pasakoti, dalytis, mokytis“ šventė. Pasakų personažų parade pasipuošę pačių pasigamintomis kaukėmis dalyvaus ir šventiniame koncerte „Sekam pasaką kartu“ savo pasirinktas pasakas vaidins Vilniaus „Žolyno“, Kauno savivaldybės ir „Atžalyno“, Panevėžio rajono, Plungės, Kybartų, Jonavos ir Antazavės vaikų globos namų bei VšĮ „Vaikų ir paauglių socialinis centras“ auklėtiniai. Parade bus galima sutikti apie 200 įvairių vaikų pamėgtų pasakų herojų.

Vaikai, tėveliai, seneliai kviečiami prisijungti ir tapti tris kartas vienijančio projekto dalimi. Pasipuošusius kaukėmis ar spalvingais veido piešiniais šventės rengėjai bei dalyviai mielai priims į savo būrį. Šeštadienio popietę Vilniaus mokytojų namų kiemelio lankytojus džiugins išmonės bei vaikų nuoširdumo kupinos pasakų inscenizacijos, balsu skaitomi eilėraščiai, Artūro Noviko džiazo mokyklos dainininkų, šiuolaikinio šokio studijos „Angel project“, Loretos Sungailienės bei grupės „Vyriokai“ muzikiniai pasirodymai. Šventės vedėjai – tris kartas atstovaujantys senjorė Regina, žymi mama Loreta ir paauglys Bronius – visus vaikus pakvies skanauti šventinio torto.

Tarptautinės vaikų gynimo dienos šventės programa:

14.30 val. Pasakų personažų paradas iš Katedros a. į Vilniaus mokytojų namų kiemelį (Vilniaus g. 32).

15.00 val. „Sekam pasaką kartu“. Vaikų globos namų auklėtinių pasirodymai ir šventės svečių koncertas Vilniaus mokytojų namų kiemelyje.

Vaikų gynimo dienos šventės paradas ir koncertas yra baigiamasis Tarptautinės skaitymo balsu vaikams savaitės, kurią remia LR kultūros ministerija ir LRT televizija, renginys. Šią savaitę turiningi Trijų kartų susitikimai vyko Panevėžio rajono, Plungės, Elektrėnų ir Kybartų vaikų globos namuose. Jų metu Medardo Čoboto trečiojo amžiaus universiteto senjorės vaikams ir paaugliams pasakojo apie sveiką gyvenseną, aktyvų gyvenimo būdą, turizmą ir keliones, kultūrą ir tautodailę. Lietuvos gamtos mokslų olimpiadų asociacijos projekto „Ne imti, bet duoti“ savanorės vaikams skaitė nuotaikingas pasakas ir eilėraščius. „Mažojo Princo fondo“ iniciatyvos „Visa Lietuva skaito vaikams“ Loreta Sungailienė priminė vaikų globos namų auklėtiniams ir ten dirbantiems suaugusiems apie skaitymo balsu naudą ir privalumus, taip pat mokė vaikus tradicinių dainų, ratelių bei žaidimų.

Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos specialistės vaikus džiugino nuoširdžiu dėmesiu ir saldžiomis dovanomis. Daugiausia dėmesio susilaukė svečių atvežtos ir dovanotos knygos, o jų skaitymas tapo tiltu į pokalbį su vaikais, paaugliais. Daug skaityta, pasakota, noriai dalytasi žiniomis ir patirtimi, uoliai mokytasi iš vyresniųjų, kurie panoro pamatyti Lietuvos vaikų globos namuose augančių vaikų kasdienybę, pasidžiaugti jų gabumais ir pasiekimais, dovanoti globojamiems vaikams savo laiko ir dėmesio. Projekto „Visa Lietuva skaito vaikams-Trijų kartų viena istorija: pasakoti, dalytis, mokytis“ dalyviai patyrė, jog kiekvienas gali globoti, o globa yra neįkainojama dovana. Ir ne tik likimo nuskriaustam vaikui, bet ir sau pačiam, nes globodamas kitą sau dovanoji neįkainojamą patyrimą ir ypatingas emocijas.

„Mažojo Princo fondo-Visa Lietuva skaito vaikams“ nuotraukose – akimirkos iš Trijų kartų susitikimų vaikų globos namuose.

Papildomą informaciją teikia Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos direktoriaus pavaduotoja Simona Bronušienė, tel. (8 5) 231 0939, e. p. simona.bronusiene@vaikoteises.lt ir „Mažojo Princo fondo“ iniciatyvos „Visa Lietuva skaito vaikams“ ambasadorė Loreta Sungailienė, tel. 8-686 55373, e. p. loreta@vlsv.lt .

 

 

Alfa.lt
*Sutinku su taisyklėmis

Taip pat skaitykite:

Butkevičius: dėl laiko keitimo ateityje reikia diskutuoti
..

Premjeras Algirdas Butkevičius teigia, kad dėl vasaros ir žiemos laiko įvedimo ateityje reikia diskutuoti, nes 2016 ...

Vos dvi dienas VRM viceministru dirbęs Beinaris atsistatydino
1

Šiandien vidaus reikalų viceministras Paulius Beinaris įteikė atsistatydinimo pareiškimą.

Premjeras siūlo šildymo PVM lengvatą pratęsti neterminuotai
1

Premjeras siūlo pridėtinės vertės mokesčio (PVM) lengvatą šildymui pratęsti neterminuotam laikui.

Kuodis siūlo į skolas įklimpusį Vilnių atiduoti į valstybės rankas
2

Ekonomistai mano, kad daugiau negu milijardą litų siekiančios Vilniaus miesto savivaldybės skolos problemą išspręsti ...

Kaune bus svarstomas pasirengimas Ebolai
..

Kauno miesto savivaldybėje penktadienį posėdžiaus Ekstremalių situacijų komisija.

Prezidentė: saugi ir demokratinė Ukraina – visos Europos interesas
..

Saugi ir demokratinė Ukraina yra visos Europos interesas.

Kas užvaldė Vidaus reikalų ministeriją?
8 10

Specialiųjų tyrimųtarnybos (STT) Vilniaus valdyboje tęsiamas itin svarbus ikiteisminis tyrimas dėl korupcinių veikų, ...

Lietuvoje atsiras įstaigų, teikiančių vadinamąją laikinojo atokvėpio paslaugą
..

Vytautui yra 32 metai, jis turi sunkią negalią. Autizmo sindromas su epilepsija ir cerebriniu paralyžiumi.

Šaltis svečiuosis neilgai – savaitgalį sugrįš ir šiluma, ir debesys
..

Šiomis dienomis spustelėjęs šaltukas tik trumpa įžanga į tai kas mūsų laukia ateityje.

Iš areštinės paleistas Skaisgirys užsiminė – kameroje atsidūrė dėl aukštų partijos reitingų
2 2

Ketvirtadienį „Lietuvos ryto“ televizijos laidoje „Lietuva tiesiogiai“ dvi paras areštinėje prabuvęs Rolandas ...

Susijusios naujienos

Be priežasties mėnesį darželio nelankantys vaikai praras vietas ..

Situacija: neturi pinigų geram klausos aparatui – mesk darbą 4

„Bado žaidynių“ žvaigždė Stanley Tucci turės dar vieną vaiką 6 ..

​Astrologijos įtaka vaikų auklėjimui 3 ..

Paslaptis atskleista: Justino Timberlake‘o žmona Jessica Biel laukiasi 12 ..

64-erių septynis vaikus turinčiam Stevie Wonderiui žmona padovanos trynukus 6 ..

Vaiva Budraitytė išbūrė Zvonkų ateitį: Katažina bus įžymi iki pat senatvės, o Deivydas taps profesoriumi 4

​47-erių Nicole Kidman prakalbo apie šeimos pagausėjimą 17 ..

Top ​26: kaip atpažinti, kad jūsų vaikas priklauso „įkaušusių“ kategorijai (I dalis) ..

​Kraujo tyrimų rezultatai rodo blogėjančią vaikų sveikatą 4 ..