Tarptautinę vaikų gynimo dieną – pasakų personažų paradas Vilniuje

Tarptautinę vaikų gynimo dieną – pasakų personažų paradas Vilniuje (Organizatorių nuotr.)
Nuotraukų galerija (1/5)
Aa+Aa-

„Mažojo Princo fondas-Visa Lietuva skaito vaikams“ ir Valstybės vaiko teisių apsaugos tarnyba prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos birželio 1 d. kviečia paminėti Tarptautinę vaikų gynimo dieną kartu su mylimiausiais pasakų personažais.

Vilniaus miesto senamiestyje ir Vilniaus mokytojų namų kiemelyje vyks spalvinga projekto „Visa Lietuva skaito vaikams-Trijų kartų istorija: pasakoti, dalytis, mokytis“ šventė. Pasakų personažų parade pasipuošę pačių pasigamintomis kaukėmis dalyvaus ir šventiniame koncerte „Sekam pasaką kartu“ savo pasirinktas pasakas vaidins Vilniaus „Žolyno“, Kauno savivaldybės ir „Atžalyno“, Panevėžio rajono, Plungės, Kybartų, Jonavos ir Antazavės vaikų globos namų bei VšĮ „Vaikų ir paauglių socialinis centras“ auklėtiniai. Parade bus galima sutikti apie 200 įvairių vaikų pamėgtų pasakų herojų.

Vaikai, tėveliai, seneliai kviečiami prisijungti ir tapti tris kartas vienijančio projekto dalimi. Pasipuošusius kaukėmis ar spalvingais veido piešiniais šventės rengėjai bei dalyviai mielai priims į savo būrį. Šeštadienio popietę Vilniaus mokytojų namų kiemelio lankytojus džiugins išmonės bei vaikų nuoširdumo kupinos pasakų inscenizacijos, balsu skaitomi eilėraščiai, Artūro Noviko džiazo mokyklos dainininkų, šiuolaikinio šokio studijos „Angel project“, Loretos Sungailienės bei grupės „Vyriokai“ muzikiniai pasirodymai. Šventės vedėjai – tris kartas atstovaujantys senjorė Regina, žymi mama Loreta ir paauglys Bronius – visus vaikus pakvies skanauti šventinio torto.

Tarptautinės vaikų gynimo dienos šventės programa:

14.30 val. Pasakų personažų paradas iš Katedros a. į Vilniaus mokytojų namų kiemelį (Vilniaus g. 32).

15.00 val. „Sekam pasaką kartu“. Vaikų globos namų auklėtinių pasirodymai ir šventės svečių koncertas Vilniaus mokytojų namų kiemelyje.

Vaikų gynimo dienos šventės paradas ir koncertas yra baigiamasis Tarptautinės skaitymo balsu vaikams savaitės, kurią remia LR kultūros ministerija ir LRT televizija, renginys. Šią savaitę turiningi Trijų kartų susitikimai vyko Panevėžio rajono, Plungės, Elektrėnų ir Kybartų vaikų globos namuose. Jų metu Medardo Čoboto trečiojo amžiaus universiteto senjorės vaikams ir paaugliams pasakojo apie sveiką gyvenseną, aktyvų gyvenimo būdą, turizmą ir keliones, kultūrą ir tautodailę. Lietuvos gamtos mokslų olimpiadų asociacijos projekto „Ne imti, bet duoti“ savanorės vaikams skaitė nuotaikingas pasakas ir eilėraščius. „Mažojo Princo fondo“ iniciatyvos „Visa Lietuva skaito vaikams“ Loreta Sungailienė priminė vaikų globos namų auklėtiniams ir ten dirbantiems suaugusiems apie skaitymo balsu naudą ir privalumus, taip pat mokė vaikus tradicinių dainų, ratelių bei žaidimų.

Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos specialistės vaikus džiugino nuoširdžiu dėmesiu ir saldžiomis dovanomis. Daugiausia dėmesio susilaukė svečių atvežtos ir dovanotos knygos, o jų skaitymas tapo tiltu į pokalbį su vaikais, paaugliais. Daug skaityta, pasakota, noriai dalytasi žiniomis ir patirtimi, uoliai mokytasi iš vyresniųjų, kurie panoro pamatyti Lietuvos vaikų globos namuose augančių vaikų kasdienybę, pasidžiaugti jų gabumais ir pasiekimais, dovanoti globojamiems vaikams savo laiko ir dėmesio. Projekto „Visa Lietuva skaito vaikams-Trijų kartų viena istorija: pasakoti, dalytis, mokytis“ dalyviai patyrė, jog kiekvienas gali globoti, o globa yra neįkainojama dovana. Ir ne tik likimo nuskriaustam vaikui, bet ir sau pačiam, nes globodamas kitą sau dovanoji neįkainojamą patyrimą ir ypatingas emocijas.

„Mažojo Princo fondo-Visa Lietuva skaito vaikams“ nuotraukose – akimirkos iš Trijų kartų susitikimų vaikų globos namuose.

Papildomą informaciją teikia Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos direktoriaus pavaduotoja Simona Bronušienė, tel. (8 5) 231 0939, e. p. simona.bronusiene@vaikoteises.lt ir „Mažojo Princo fondo“ iniciatyvos „Visa Lietuva skaito vaikams“ ambasadorė Loreta Sungailienė, tel. 8-686 55373, e. p. loreta@vlsv.lt .

 

 

Alfa.lt
*Sutinku su taisyklėmis

Taip pat skaitykite:

Vienintelė viltis artimiausiu metu išvysti sniegą – antroji Kalėdų diena ..

Paskutinės savaitės dienos bus daugiau mažiau vienodos. Debesys, lietus ir vėjas bus pagrindiniai šių dienų akcentai.

Konservatoriai ragina Daukšį tirti energetikos įmonių prižiūrėtojus ..

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos ir Seimo Energetikos komisijos nariai Andrius Kubilius, ...

​Prezidentė: tikimės, kad vadovaujant Tuskui mūsų regiono interesai bus labiau apginti ..

Tikimasi, kad, buvusiam Lenkijos Premjerui Donaldui Tuskui perėmus Europos Vadovų Tarybos (EVT) vairą, mūsų regiono ...

Miškininkai dalys eglių šakas 1

Didžiuosiuose šalies miestuose ketvirtadienį prasideda akcija „Parsinešk Kalėdas į namus!“, per kurią miškininkai ...

Valdžia gyventojams ruošia krūvą naujų mokesčių? 15

Valdžia gyventojams ruošia naujametinę dovanėlę – krūvą naujų mokesčių.

Nauji Lietuvos vizų centrai bus atidaryti dar septyniose šalyse ..

Bendradarbiaujant su išorės paslaugų teikėju bus atidaryti nauji Lietuvos vizų centrai dar septyniose ...

Europos Komisija: atsakingi už CŽV kalėjimus turi būti patraukti atsakomybėn ..

Vidaus reikalų eurokomisaras Dimitris Avramopoulos (Dimitris Avramopulas) trečiadienį pareiškė, kad asmenys, atsakingi ...

Gražuliui koją pakišo rusiški saldainiai 8

Seimo narys „tvarkietis“ Petras Gražulis Gargždų apygardos vaikus šiemet prieš Kalėdas apdovanojo Rusijoje gamintais ...

​Paulauskas: NSGK nepratęs parlamentinio tyrimo dėl galimo CŽV kalėjimo Lietuvoje 2

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininkas Artūras Paulauskas sako, kad jo vadovaujamas ...

Įvertino Lietuvos mokinių gebėjimus naudotis kompiuteriu ..

Lietuvos mokinių informacinis ir kompiuterinis raštingumas panašus į bendraamžių užsienyje, remdamasi Tarptautinės ...

Susijusios naujienos

Kaip sureagavo vaikai, vietoje geidžiamų žaislų gavę siaubingų dovanų ..

​Aktorė Asta Baukutė ragina įkvėpti Advento dvasios 4

Jennifer Aniston atsikirto ją spaudžiantiems turėti vaikų: tai šiurkštu, įžeidžiama ir neišmanėliška ..

​17 originalių dovanų vaikams ..

Vaikų receptai moko pusryčiauti sveikiau ..

Protėvių kalbos moko dainomis ..

​Du Klaipėdos vaikų darželiai veikė neturėdami leidimų tvarkyti maistą ..

​Ieva Mackevičienė ir Dainė Baumilė įgarsino kalėdinę pasaką ..

UNICEF: 2014-ieji pasaulio vaikams buvo tragiški ..

„Logipolija” teniso turnyras sukvietė vaikus iš visos Lietuvos ..