Paieška
Orai ºC
Horoskopai
Astromanija

Tarptautinę vaikų gynimo dieną – pasakų personažų paradas Vilniuje

Tarptautinę vaikų gynimo dieną – pasakų personažų paradas Vilniuje (Organizatorių nuotr.)Žiūrėti nuotraukų galeriją
Keisti teksto dydįAa+Aa-

„Mažojo Princo fondas-Visa Lietuva skaito vaikams“ ir Valstybės vaiko teisių apsaugos tarnyba prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos birželio 1 d. kviečia paminėti Tarptautinę vaikų gynimo dieną kartu su mylimiausiais pasakų personažais.

Vilniaus miesto senamiestyje ir Vilniaus mokytojų namų kiemelyje vyks spalvinga projekto „Visa Lietuva skaito vaikams-Trijų kartų istorija: pasakoti, dalytis, mokytis“ šventė. Pasakų personažų parade pasipuošę pačių pasigamintomis kaukėmis dalyvaus ir šventiniame koncerte „Sekam pasaką kartu“ savo pasirinktas pasakas vaidins Vilniaus „Žolyno“, Kauno savivaldybės ir „Atžalyno“, Panevėžio rajono, Plungės, Kybartų, Jonavos ir Antazavės vaikų globos namų bei VšĮ „Vaikų ir paauglių socialinis centras“ auklėtiniai. Parade bus galima sutikti apie 200 įvairių vaikų pamėgtų pasakų herojų.

Vaikai, tėveliai, seneliai kviečiami prisijungti ir tapti tris kartas vienijančio projekto dalimi. Pasipuošusius kaukėmis ar spalvingais veido piešiniais šventės rengėjai bei dalyviai mielai priims į savo būrį. Šeštadienio popietę Vilniaus mokytojų namų kiemelio lankytojus džiugins išmonės bei vaikų nuoširdumo kupinos pasakų inscenizacijos, balsu skaitomi eilėraščiai, Artūro Noviko džiazo mokyklos dainininkų, šiuolaikinio šokio studijos „Angel project“, Loretos Sungailienės bei grupės „Vyriokai“ muzikiniai pasirodymai. Šventės vedėjai – tris kartas atstovaujantys senjorė Regina, žymi mama Loreta ir paauglys Bronius – visus vaikus pakvies skanauti šventinio torto.

Tarptautinės vaikų gynimo dienos šventės programa:

14.30 val. Pasakų personažų paradas iš Katedros a. į Vilniaus mokytojų namų kiemelį (Vilniaus g. 32).

15.00 val. „Sekam pasaką kartu“. Vaikų globos namų auklėtinių pasirodymai ir šventės svečių koncertas Vilniaus mokytojų namų kiemelyje.

Vaikų gynimo dienos šventės paradas ir koncertas yra baigiamasis Tarptautinės skaitymo balsu vaikams savaitės, kurią remia LR kultūros ministerija ir LRT televizija, renginys. Šią savaitę turiningi Trijų kartų susitikimai vyko Panevėžio rajono, Plungės, Elektrėnų ir Kybartų vaikų globos namuose. Jų metu Medardo Čoboto trečiojo amžiaus universiteto senjorės vaikams ir paaugliams pasakojo apie sveiką gyvenseną, aktyvų gyvenimo būdą, turizmą ir keliones, kultūrą ir tautodailę. Lietuvos gamtos mokslų olimpiadų asociacijos projekto „Ne imti, bet duoti“ savanorės vaikams skaitė nuotaikingas pasakas ir eilėraščius. „Mažojo Princo fondo“ iniciatyvos „Visa Lietuva skaito vaikams“ Loreta Sungailienė priminė vaikų globos namų auklėtiniams ir ten dirbantiems suaugusiems apie skaitymo balsu naudą ir privalumus, taip pat mokė vaikus tradicinių dainų, ratelių bei žaidimų.

Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos specialistės vaikus džiugino nuoširdžiu dėmesiu ir saldžiomis dovanomis. Daugiausia dėmesio susilaukė svečių atvežtos ir dovanotos knygos, o jų skaitymas tapo tiltu į pokalbį su vaikais, paaugliais. Daug skaityta, pasakota, noriai dalytasi žiniomis ir patirtimi, uoliai mokytasi iš vyresniųjų, kurie panoro pamatyti Lietuvos vaikų globos namuose augančių vaikų kasdienybę, pasidžiaugti jų gabumais ir pasiekimais, dovanoti globojamiems vaikams savo laiko ir dėmesio. Projekto „Visa Lietuva skaito vaikams-Trijų kartų viena istorija: pasakoti, dalytis, mokytis“ dalyviai patyrė, jog kiekvienas gali globoti, o globa yra neįkainojama dovana. Ir ne tik likimo nuskriaustam vaikui, bet ir sau pačiam, nes globodamas kitą sau dovanoji neįkainojamą patyrimą ir ypatingas emocijas.

„Mažojo Princo fondo-Visa Lietuva skaito vaikams“ nuotraukose – akimirkos iš Trijų kartų susitikimų vaikų globos namuose.

Papildomą informaciją teikia Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos direktoriaus pavaduotoja Simona Bronušienė, tel. (8 5) 231 0939, e. p. simona.bronusiene@vaikoteises.lt ir „Mažojo Princo fondo“ iniciatyvos „Visa Lietuva skaito vaikams“ ambasadorė Loreta Sungailienė, tel. 8-686 55373, e. p. loreta@vlsv.lt .

 

 

Alfa.lt
Komentarai

Taip pat skaitykite:

Šiauliuose leisis NATO oro policijos misiją perimsiantys Portugalijos naikintuvai

Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų Aviacijos bazėje Šiauliuose penktadienį leisis šeši Portugalijos karinių oro ...

Matonis skundžia jam skirtą nuobaudą už vairavimą išgėrus

Buvęs Lietuvos kriminalinės policijos biuro (LKPB) vadovas Algirdas Matonis ginčija teismo jam skirtą nuobaudą už ...

​Priesaiką Lietuvai duos per 140 karių

Didžiojo Lietuvos etmono Jonušo Radvilos mokomajame pulke Rukloje penktadienį kario priesaiką ištikimai tarnauti ...

Kauno mokyklose moksleivių bus mažiau

Rugsėjo 1-ąją mokslus Kauno mokyklose pradės ar tęs 1 tūkst. moksleivių mažiau nei pernai.

Akibrokštas: Kauno valdžia Laisvės alėją ketina rekonstruoti net 12 metų

Pirmadienį, tiesioginiame LRT laidos „Laba diena, Lietuva“ Kauno miesto savivaldybės administracijos direktorius ...

Grybauskaitė: moksleivių aktyvumas prisideda prie stiprios Lietuvos kūrimo

Iniciatyvūs, aktyvūs ir patriotiški jauni žmonės yra itin reikalingi Lietuvai ir savo idėjomis gali prisidėti prie ...

Lietuvos ambasada PAR gali būti įsteigta jau lapkritį

Lietuvos ambasada Pietų Afrikos Respublikos mieste Pretorijoje gali pradėti veikti jau šių metų lapkritį.

Klaipėdos uoste – didžiausio krovinio rekordas

Klaipėdos uoste pasiektas visų laikų krovinio svorio rekordas - ketvirtadienį 274 metrų ilgio tanklaivis „HS Alcina" ...

Konstitucinis Teismas atsisakė aiškinti Andriukaičio prašymą dėl medikų rengimo

Konstitucinis Teismas (KT) atsisakė pagal Seimo nario Vytenio Povilo Andriukaičio prašymą aiškinti tam tikrus ...

Pagal pensijų sistemos tvarumą Lietuva užima 18 vietą pasaulyje

Tarp penkiasdešimties išsivysčiusios ekonomikos šalių Lietuva užima 18 vietą pagal pensijų sistemos tvarumą.

Susijusios naujienos

Kaip vaikus išmokyti taisyklingo mitybos?

Vilniuje partrenktas mažametis dviratininkas

​18 priežasčių, kodėl gyvūnai yra geriausi vaikų draugai

Svarstoma vaikams ir pensininkams iš dalies kompensuoti ...

Milijonams vaikų pasaulyje reikalinga gyvybiškai svarbi ...

​Ar kino legendų vaikai panašūs į savo tėvus?

Vaikų stovykloje Kaliningrade bendraamžiai padegė 14-metį

​Asmenukei pozavusi pora nukrito nuo uolos savo vaikų ...

​Fizinės bausmės neigiamai veikia vaikų vystymąsi

​Top 6: naudingiausios daržovės vaikams