Paieška
Orai ºC
Horoskopai
Astromanija

Tarptautinę vaikų gynimo dieną – pasakų personažų paradas Vilniuje

Tarptautinę vaikų gynimo dieną – pasakų personažų paradas Vilniuje (Organizatorių nuotr.)Žiūrėti nuotraukų galeriją
Keisti teksto dydįAa+Aa-

„Mažojo Princo fondas-Visa Lietuva skaito vaikams“ ir Valstybės vaiko teisių apsaugos tarnyba prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos birželio 1 d. kviečia paminėti Tarptautinę vaikų gynimo dieną kartu su mylimiausiais pasakų personažais.

Vilniaus miesto senamiestyje ir Vilniaus mokytojų namų kiemelyje vyks spalvinga projekto „Visa Lietuva skaito vaikams-Trijų kartų istorija: pasakoti, dalytis, mokytis“ šventė. Pasakų personažų parade pasipuošę pačių pasigamintomis kaukėmis dalyvaus ir šventiniame koncerte „Sekam pasaką kartu“ savo pasirinktas pasakas vaidins Vilniaus „Žolyno“, Kauno savivaldybės ir „Atžalyno“, Panevėžio rajono, Plungės, Kybartų, Jonavos ir Antazavės vaikų globos namų bei VšĮ „Vaikų ir paauglių socialinis centras“ auklėtiniai. Parade bus galima sutikti apie 200 įvairių vaikų pamėgtų pasakų herojų.

Vaikai, tėveliai, seneliai kviečiami prisijungti ir tapti tris kartas vienijančio projekto dalimi. Pasipuošusius kaukėmis ar spalvingais veido piešiniais šventės rengėjai bei dalyviai mielai priims į savo būrį. Šeštadienio popietę Vilniaus mokytojų namų kiemelio lankytojus džiugins išmonės bei vaikų nuoširdumo kupinos pasakų inscenizacijos, balsu skaitomi eilėraščiai, Artūro Noviko džiazo mokyklos dainininkų, šiuolaikinio šokio studijos „Angel project“, Loretos Sungailienės bei grupės „Vyriokai“ muzikiniai pasirodymai. Šventės vedėjai – tris kartas atstovaujantys senjorė Regina, žymi mama Loreta ir paauglys Bronius – visus vaikus pakvies skanauti šventinio torto.

Tarptautinės vaikų gynimo dienos šventės programa:

14.30 val. Pasakų personažų paradas iš Katedros a. į Vilniaus mokytojų namų kiemelį (Vilniaus g. 32).

15.00 val. „Sekam pasaką kartu“. Vaikų globos namų auklėtinių pasirodymai ir šventės svečių koncertas Vilniaus mokytojų namų kiemelyje.

Vaikų gynimo dienos šventės paradas ir koncertas yra baigiamasis Tarptautinės skaitymo balsu vaikams savaitės, kurią remia LR kultūros ministerija ir LRT televizija, renginys. Šią savaitę turiningi Trijų kartų susitikimai vyko Panevėžio rajono, Plungės, Elektrėnų ir Kybartų vaikų globos namuose. Jų metu Medardo Čoboto trečiojo amžiaus universiteto senjorės vaikams ir paaugliams pasakojo apie sveiką gyvenseną, aktyvų gyvenimo būdą, turizmą ir keliones, kultūrą ir tautodailę. Lietuvos gamtos mokslų olimpiadų asociacijos projekto „Ne imti, bet duoti“ savanorės vaikams skaitė nuotaikingas pasakas ir eilėraščius. „Mažojo Princo fondo“ iniciatyvos „Visa Lietuva skaito vaikams“ Loreta Sungailienė priminė vaikų globos namų auklėtiniams ir ten dirbantiems suaugusiems apie skaitymo balsu naudą ir privalumus, taip pat mokė vaikus tradicinių dainų, ratelių bei žaidimų.

Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos specialistės vaikus džiugino nuoširdžiu dėmesiu ir saldžiomis dovanomis. Daugiausia dėmesio susilaukė svečių atvežtos ir dovanotos knygos, o jų skaitymas tapo tiltu į pokalbį su vaikais, paaugliais. Daug skaityta, pasakota, noriai dalytasi žiniomis ir patirtimi, uoliai mokytasi iš vyresniųjų, kurie panoro pamatyti Lietuvos vaikų globos namuose augančių vaikų kasdienybę, pasidžiaugti jų gabumais ir pasiekimais, dovanoti globojamiems vaikams savo laiko ir dėmesio. Projekto „Visa Lietuva skaito vaikams-Trijų kartų viena istorija: pasakoti, dalytis, mokytis“ dalyviai patyrė, jog kiekvienas gali globoti, o globa yra neįkainojama dovana. Ir ne tik likimo nuskriaustam vaikui, bet ir sau pačiam, nes globodamas kitą sau dovanoji neįkainojamą patyrimą ir ypatingas emocijas.

„Mažojo Princo fondo-Visa Lietuva skaito vaikams“ nuotraukose – akimirkos iš Trijų kartų susitikimų vaikų globos namuose.

Papildomą informaciją teikia Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos direktoriaus pavaduotoja Simona Bronušienė, tel. (8 5) 231 0939, e. p. simona.bronusiene@vaikoteises.lt ir „Mažojo Princo fondo“ iniciatyvos „Visa Lietuva skaito vaikams“ ambasadorė Loreta Sungailienė, tel. 8-686 55373, e. p. loreta@vlsv.lt .

 

 

Alfa.lt
Komentarai

Taip pat skaitykite:

Skubiai reikia donorinio organo transplantacijos: kaip tai vyksta?

Nacionalinis transplantacijos biuras prie SAM informuoja, kad kiekviena transplantacija yra skubi (kai tik atsiranda donorinis organas) operacija. Šioje srityje dirbantys specialistai vadovaujasi sukurta teisine baze, kuri reglamentuoja donorinių organų parinkimą recipientams. Ligoniai, laukiantys transplantacijos, pagal sveikatos būklę yra: aktyvūs, skubūs ir labai skubūs.

Balandžio 24-oji Lietuvoje ir pasaulyje

Balandžio 24-oji, ketvirtadienis, 17 savaitė.
Dangaus kūnai: saulė teka 5.56 val., leidžiasi 20.39 val. Dienos ilgumas 14.43 val.
Mėnulis (delčia) teka 3.48 val., leidžiasi 14.44 val.
Vardadieniai:
Ervina, Fidelis, Gražvyda, Kantrimas
Datos:
Tarptautinė jaunimo solidarumo diena
1806 - gimė Frydrichas Kuršaitis, lietuvių kalbininkas, žodynininkas, religinių raštų rengėjas, lietuvininkų kunigas. Mirė 1884 m.
1912 - gimė dailininkė grafikė Marcė Katiliūtė.

Nelanksti kompensavimo sistema inkstų ligonius verčia tapti nedarbingais

Sportuoti, kurti savo verslą, dirbti ar paprasčiausiai išeiti grybauti – kasdieniai žmogiški veiksmai, dėl medicinos pasiekimų prieinami daugeliui sergančiųjų inkstų ligomis ir dializės reikalingų pacientų. Vis dėlto kai kurie jų dėl nelanksčios kompensavimo tvarkos atsiduria pavojingose situacijose ir negali rinktis priimtinesnės dializės rūšies. Tokie eksperimentai gali turėti rimtų pasekmių sveikatai ir net baigtis mirtimi, tačiau teisės aktai ir viešųjų pirkimų taisyklės – nepajudinami.

Su sunkia liga kovojantis Adamkus: nejaučiu, kad aš būčiau ligonis

Prezidentas Valdus Adamkus vylėsi, kad paskutinis chemoterapijos kursas bus paskutinis, tačiau gydytojai nusprendė, jog reikia šešių, pranešė LNK Žinios.
„Tikėjimas, kad viskas užbaigta – neišsipildė. Bet, kadangi aiškus reikalas, užbaigti gydymą liko tiek nedaug, aš priimu tai normaliai, ir tai užbaigsim. Nejaučiu, kad aš būčiau ligonis“, – žiniasklaidai sakė V.Adamkus.
Prezidento gydytojas tikina, kad gydymas duoda gerų rezultatų.
„Yra dar du kursai, tam, kad būtų pravestas pilnas ligos gydymas.

Rusija atšaukia konsulą iš Klaipėdos, Lietuva – iš Karaliaučiaus ir Sankt Peterburgo

Rusija atšaukė generalinį konsulą Klaipėdoje Vladimirą Malyginą, o Lietuva grąžina į Vilnių konsulus Karaliaučiuje ir Sankt Peterburge, trečiadienį pranešė diplomatai.
Šie sprendimai priimti, kai Lietuvos Valstybės saugumo departamentas (VSD) paskelbė, kad su diplomatine priedanga Lietuvoje veikia Rusijos žvalgybos tarnybų darbuotojai.
Kaip BNS teigė Rusijos konsulato atstovai, V.Malyginas išvyksta pasibaigus kadencijai, jis paskirtas dirbti Maskvoje.

Linkevičius ir Butkevičius nežino Rusijos konsulo Klaipėdoje atšaukimo priežasčių

Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius neturi informacijos, dėl kokių priežasčių buvo atšauktas į Maskvą Rusijos generalinis konsulas Klaipėdoje Vladimiras Malyginas, tačiau tai vadina įprasta praktika. Pasak ministro, neaišku, kas užims V. Malygino vietą.
„Žinome, kiek ir jūs. Buvo pranešta, kad konsulas baigia savo darbą ir išvyksta iš Klaipėdos. Tai čia yra įprasta praktika.

Susijusios naujienos

Viename Londono name rasti trys nužudyti vaikai

Dešimt vaikų vienas auginantis našlys: prieš mirtį žmona ...

Popiežius Šv. Petro aikštėje pavėžino du vaikus

Gelbėtojai toliau ieško prie Pietų Korėjos nuskendusio kelto ...

Nuo mėnesio pabaigos baigiamas prašymų į darželius ...

Dvi istorijos: darytis abortą ragino sunkumų išsigandę ...

Kunigaikštienė lankė ligoniukus

Kalifornijoje vilkikas įsirėžė į moksleivius vežantį ...

Kinijoje sudužus autobusui žuvo aštuoni moksleiviai

Vaikų auklėjimo sistema pagal japonus