Tarptautinę vaikų gynimo dieną – pasakų personažų paradas Vilniuje

Tarptautinę vaikų gynimo dieną – pasakų personažų paradas Vilniuje (Organizatorių nuotr.)
Nuotraukų galerija (1/5)
Aa+Aa-

„Mažojo Princo fondas-Visa Lietuva skaito vaikams“ ir Valstybės vaiko teisių apsaugos tarnyba prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos birželio 1 d. kviečia paminėti Tarptautinę vaikų gynimo dieną kartu su mylimiausiais pasakų personažais.

Vilniaus miesto senamiestyje ir Vilniaus mokytojų namų kiemelyje vyks spalvinga projekto „Visa Lietuva skaito vaikams-Trijų kartų istorija: pasakoti, dalytis, mokytis“ šventė. Pasakų personažų parade pasipuošę pačių pasigamintomis kaukėmis dalyvaus ir šventiniame koncerte „Sekam pasaką kartu“ savo pasirinktas pasakas vaidins Vilniaus „Žolyno“, Kauno savivaldybės ir „Atžalyno“, Panevėžio rajono, Plungės, Kybartų, Jonavos ir Antazavės vaikų globos namų bei VšĮ „Vaikų ir paauglių socialinis centras“ auklėtiniai. Parade bus galima sutikti apie 200 įvairių vaikų pamėgtų pasakų herojų.

Vaikai, tėveliai, seneliai kviečiami prisijungti ir tapti tris kartas vienijančio projekto dalimi. Pasipuošusius kaukėmis ar spalvingais veido piešiniais šventės rengėjai bei dalyviai mielai priims į savo būrį. Šeštadienio popietę Vilniaus mokytojų namų kiemelio lankytojus džiugins išmonės bei vaikų nuoširdumo kupinos pasakų inscenizacijos, balsu skaitomi eilėraščiai, Artūro Noviko džiazo mokyklos dainininkų, šiuolaikinio šokio studijos „Angel project“, Loretos Sungailienės bei grupės „Vyriokai“ muzikiniai pasirodymai. Šventės vedėjai – tris kartas atstovaujantys senjorė Regina, žymi mama Loreta ir paauglys Bronius – visus vaikus pakvies skanauti šventinio torto.

Tarptautinės vaikų gynimo dienos šventės programa:

14.30 val. Pasakų personažų paradas iš Katedros a. į Vilniaus mokytojų namų kiemelį (Vilniaus g. 32).

15.00 val. „Sekam pasaką kartu“. Vaikų globos namų auklėtinių pasirodymai ir šventės svečių koncertas Vilniaus mokytojų namų kiemelyje.

Vaikų gynimo dienos šventės paradas ir koncertas yra baigiamasis Tarptautinės skaitymo balsu vaikams savaitės, kurią remia LR kultūros ministerija ir LRT televizija, renginys. Šią savaitę turiningi Trijų kartų susitikimai vyko Panevėžio rajono, Plungės, Elektrėnų ir Kybartų vaikų globos namuose. Jų metu Medardo Čoboto trečiojo amžiaus universiteto senjorės vaikams ir paaugliams pasakojo apie sveiką gyvenseną, aktyvų gyvenimo būdą, turizmą ir keliones, kultūrą ir tautodailę. Lietuvos gamtos mokslų olimpiadų asociacijos projekto „Ne imti, bet duoti“ savanorės vaikams skaitė nuotaikingas pasakas ir eilėraščius. „Mažojo Princo fondo“ iniciatyvos „Visa Lietuva skaito vaikams“ Loreta Sungailienė priminė vaikų globos namų auklėtiniams ir ten dirbantiems suaugusiems apie skaitymo balsu naudą ir privalumus, taip pat mokė vaikus tradicinių dainų, ratelių bei žaidimų.

Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos specialistės vaikus džiugino nuoširdžiu dėmesiu ir saldžiomis dovanomis. Daugiausia dėmesio susilaukė svečių atvežtos ir dovanotos knygos, o jų skaitymas tapo tiltu į pokalbį su vaikais, paaugliais. Daug skaityta, pasakota, noriai dalytasi žiniomis ir patirtimi, uoliai mokytasi iš vyresniųjų, kurie panoro pamatyti Lietuvos vaikų globos namuose augančių vaikų kasdienybę, pasidžiaugti jų gabumais ir pasiekimais, dovanoti globojamiems vaikams savo laiko ir dėmesio. Projekto „Visa Lietuva skaito vaikams-Trijų kartų viena istorija: pasakoti, dalytis, mokytis“ dalyviai patyrė, jog kiekvienas gali globoti, o globa yra neįkainojama dovana. Ir ne tik likimo nuskriaustam vaikui, bet ir sau pačiam, nes globodamas kitą sau dovanoji neįkainojamą patyrimą ir ypatingas emocijas.

„Mažojo Princo fondo-Visa Lietuva skaito vaikams“ nuotraukose – akimirkos iš Trijų kartų susitikimų vaikų globos namuose.

Papildomą informaciją teikia Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos direktoriaus pavaduotoja Simona Bronušienė, tel. (8 5) 231 0939, e. p. simona.bronusiene@vaikoteises.lt ir „Mažojo Princo fondo“ iniciatyvos „Visa Lietuva skaito vaikams“ ambasadorė Loreta Sungailienė, tel. 8-686 55373, e. p. loreta@vlsv.lt .

 

 

Alfa.lt
*Sutinku su taisyklėmis

Taip pat skaitykite:

Savaitgalį orai keisis: daug kur spustelės nemenkas šaltukas 1

Savaitės pabaiga bus vėjuota, debesuotumas tai didės, tai mažės. Pirmoje savaitgalio pusėje bus šilčiau, tačiau ...

Kauno rajonas šiemet nesiskolins ..

Ketvirtadienį Kauno rajono savivaldybės tarybos posėdyje patvirtintas pagrindinis finansinis dokumentas – 2015 m. ...

Patikrino gyvūnų prieglaudą: sąlygos kelia grėsmę gyvybei 1

Vilniaus valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos inspektoriai (VMVT), reaguodami į gautus pranešimus dėl Skydo ...

Linkevičius: vyksta Rusijos karas prieš Ukrainą, Europa turi reaguoti 2

Europoje vyksta Rusijos karas prieš Ukrainą, į kurį Europa turi reaguoti, sako Lietuvos užsienio reikalų ministras ...

Vilniaus darželių drama: registracijos dar teks palaukti ..

Vilniaus miesto savivaldybė ketvirtadienį patvirtino planuojanti vaikų registraciją į darželius atnaujinti tik po to, ...

​Grybauskaitė Andriukaitį apkaltino rusų interesų gynimu ..

Prezidentė Dalia Grybauskaitė akcentuoja, kad žiniasklaidoje paviešinti eurokomisaro Vytenio Povilo Andriukaičio ...

​Grybauskaitė apie Švėkšnos centrą: yra duomenų apie politikų ir vadovybės balius su „ikra“ 5

Ketvirtadienį prezidentė Dalia Grybauskaitė tęsė vizitus į vaikų globos namus – atvyko į Vilniaus Vaikų raidos centrą, ...

Vasiliauskas: atsiskaitymų padirbtais eurais mažėja ..

Lietuvai sausio 1-ąją įsivedus eurą, bandymų atsiskaityti padirbtais eurų banknotais mažėja, sako Lietuvos banko vadovas

Suskaičiavo: vienas iš septynių ligonių skurdina poliklinikas 2

Pacientai pas gydytojus užregistruojami minučių tikslumu, tačiau dažnai prie kabinetų ir nepasirodo.

Klaipėdos universitetą iš finansinių bėdų gelbės Vyriausybė ..

Klaipėdos universitetui numatoma paskolinti pinigų, kuriais būtų padengtos banke „Snoras“ įšaldytos lėšos.

Susijusios naujienos

Garsiausia amerikiečių liliputė Terra Jole laukiasi pirmagimio ..

​Koks vaikų skaičius šeimoje leidžia tėvams ramiau atsikvėpti? ..

Kraupi avarija Utenoje: žuvo du vaikai ..

​Paprastos taisyklės mokantis draugauti ..

Švėkšnos skandalas: nepilnamečių problemas išspręs tvoros ir renovacija? 4

​Patarimai, kaip įrengti tobulą žaidimų kambarį vaikams ..

Tėveliams: į kokią sporto šaką leisti savo atžalą? ..

​Seksualioji Jennifer Lopez žurnalo viršeliui pozavo su savo vaikais dvyniais ..

Mes nusipelnėme didelio bjauraus vaikų rezervato 11

Palangoje įsikūrusi sanatorija sukėlė įtarimų ..