Paieška
Orai ºC
Horoskopai
Astromanija

Tarptautinę vaikų gynimo dieną – pasakų personažų paradas Vilniuje

Tarptautinę vaikų gynimo dieną – pasakų personažų paradas Vilniuje (Organizatorių nuotr.)Žiūrėti nuotraukų galeriją
Keisti teksto dydįAa+Aa-

„Mažojo Princo fondas-Visa Lietuva skaito vaikams“ ir Valstybės vaiko teisių apsaugos tarnyba prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos birželio 1 d. kviečia paminėti Tarptautinę vaikų gynimo dieną kartu su mylimiausiais pasakų personažais.

Vilniaus miesto senamiestyje ir Vilniaus mokytojų namų kiemelyje vyks spalvinga projekto „Visa Lietuva skaito vaikams-Trijų kartų istorija: pasakoti, dalytis, mokytis“ šventė. Pasakų personažų parade pasipuošę pačių pasigamintomis kaukėmis dalyvaus ir šventiniame koncerte „Sekam pasaką kartu“ savo pasirinktas pasakas vaidins Vilniaus „Žolyno“, Kauno savivaldybės ir „Atžalyno“, Panevėžio rajono, Plungės, Kybartų, Jonavos ir Antazavės vaikų globos namų bei VšĮ „Vaikų ir paauglių socialinis centras“ auklėtiniai. Parade bus galima sutikti apie 200 įvairių vaikų pamėgtų pasakų herojų.

Vaikai, tėveliai, seneliai kviečiami prisijungti ir tapti tris kartas vienijančio projekto dalimi. Pasipuošusius kaukėmis ar spalvingais veido piešiniais šventės rengėjai bei dalyviai mielai priims į savo būrį. Šeštadienio popietę Vilniaus mokytojų namų kiemelio lankytojus džiugins išmonės bei vaikų nuoširdumo kupinos pasakų inscenizacijos, balsu skaitomi eilėraščiai, Artūro Noviko džiazo mokyklos dainininkų, šiuolaikinio šokio studijos „Angel project“, Loretos Sungailienės bei grupės „Vyriokai“ muzikiniai pasirodymai. Šventės vedėjai – tris kartas atstovaujantys senjorė Regina, žymi mama Loreta ir paauglys Bronius – visus vaikus pakvies skanauti šventinio torto.

Tarptautinės vaikų gynimo dienos šventės programa:

14.30 val. Pasakų personažų paradas iš Katedros a. į Vilniaus mokytojų namų kiemelį (Vilniaus g. 32).

15.00 val. „Sekam pasaką kartu“. Vaikų globos namų auklėtinių pasirodymai ir šventės svečių koncertas Vilniaus mokytojų namų kiemelyje.

Vaikų gynimo dienos šventės paradas ir koncertas yra baigiamasis Tarptautinės skaitymo balsu vaikams savaitės, kurią remia LR kultūros ministerija ir LRT televizija, renginys. Šią savaitę turiningi Trijų kartų susitikimai vyko Panevėžio rajono, Plungės, Elektrėnų ir Kybartų vaikų globos namuose. Jų metu Medardo Čoboto trečiojo amžiaus universiteto senjorės vaikams ir paaugliams pasakojo apie sveiką gyvenseną, aktyvų gyvenimo būdą, turizmą ir keliones, kultūrą ir tautodailę. Lietuvos gamtos mokslų olimpiadų asociacijos projekto „Ne imti, bet duoti“ savanorės vaikams skaitė nuotaikingas pasakas ir eilėraščius. „Mažojo Princo fondo“ iniciatyvos „Visa Lietuva skaito vaikams“ Loreta Sungailienė priminė vaikų globos namų auklėtiniams ir ten dirbantiems suaugusiems apie skaitymo balsu naudą ir privalumus, taip pat mokė vaikus tradicinių dainų, ratelių bei žaidimų.

Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos specialistės vaikus džiugino nuoširdžiu dėmesiu ir saldžiomis dovanomis. Daugiausia dėmesio susilaukė svečių atvežtos ir dovanotos knygos, o jų skaitymas tapo tiltu į pokalbį su vaikais, paaugliais. Daug skaityta, pasakota, noriai dalytasi žiniomis ir patirtimi, uoliai mokytasi iš vyresniųjų, kurie panoro pamatyti Lietuvos vaikų globos namuose augančių vaikų kasdienybę, pasidžiaugti jų gabumais ir pasiekimais, dovanoti globojamiems vaikams savo laiko ir dėmesio. Projekto „Visa Lietuva skaito vaikams-Trijų kartų viena istorija: pasakoti, dalytis, mokytis“ dalyviai patyrė, jog kiekvienas gali globoti, o globa yra neįkainojama dovana. Ir ne tik likimo nuskriaustam vaikui, bet ir sau pačiam, nes globodamas kitą sau dovanoji neįkainojamą patyrimą ir ypatingas emocijas.

„Mažojo Princo fondo-Visa Lietuva skaito vaikams“ nuotraukose – akimirkos iš Trijų kartų susitikimų vaikų globos namuose.

Papildomą informaciją teikia Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos direktoriaus pavaduotoja Simona Bronušienė, tel. (8 5) 231 0939, e. p. simona.bronusiene@vaikoteises.lt ir „Mažojo Princo fondo“ iniciatyvos „Visa Lietuva skaito vaikams“ ambasadorė Loreta Sungailienė, tel. 8-686 55373, e. p. loreta@vlsv.lt .

 

 

Alfa.lt
Komentarai

Taip pat skaitykite:

KAM: Lietuva planuoja įsigyti daugiau mokomųjų naikintuvų

Stiprindama nacionalinių oro pajėgų pasirengimą, Lietuva per dvejus metus planuoja įsigyti daugiau mokymams skirtų lengvųjų atakos lėktuvų L-39 ZA, patvirtino Krašto apsaugos ministerija (KAM).
Kaip BNS informavo KAM Viešųjų ryšių departamento atstovas Laimonas Brazaitis, lėktuvų įsigijimui jau yra numatytos lėšos, šiuo metu pradedamos konsultacijos su partneriais, kurie galėtų pasiūlyti tokio tipo orlaivius. Lėktuvus įsigyti planuojama 2015-2016 metais.

Priešvelykinis inspektorių patikrinimas: kiaušinius galime pirkti drąsiai

Kiaušinius šv.Velykų stalui vartotojai gali drąsiai pirkti tiek prekybos centruose, tiek turgavietėse. Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) inspektoriai praėjusią savaitę įvairiuose Lietuvos miestuose ir miesteliuose patikrino beveik 140 prekybos vietų: didmeninės prekybos sandėlių, prekybos centrų ir turgaus prekiautojų. Iš viso tikrinta daugiau kaip 1,5 mln. vienetų kiaušinių, tačiau nustatyti vos keli pažeidimai.

Pasaulinę kultūros dieną iškelta Taikos vėliava

Balandžio 15 d. minint Pasaulinę kultūros dieną Vilniaus Nepriklausomybės aikštėje Lietuvos kariuomenės Garbės sargybos kuopos kariai iškėlė Lietuvos Respublikos ir Taikos vėliavas. Taikos vėliava – tai Pasaulinės kultūros dienos simbolis.
Pasaulinės kultūros dienos renginyje susirinkusiuosius sveikino Seimo pirmininkės pavaduotojas Vydas Gedvilas ir Taikos vėliavos komiteto pirmininkė dr. Auksė Narvilienė.

Butkevičius: Rytų Ukrainoje vyksta Rusijos Federacijos karinė agresija

Valdžios pastatus Ukrainos rytuose užiminėja rusų užverbuoti vietos gyventojai, mano Premjeras Algirdas Butkevičius ir pabrėžia realių, ne vien tik deklaratyvių sankcijų Rusijai taikymą.
„Rytų Ukrainoje vyksta Rusijos Federacijos karinė agresija naudojant užverbuotus, mano manymu, vietos gyventojus, o ne prorusiškų vietos gyventojų ar separatistų protesto akcijos“, - antradienį interviu LRT radijui sakė Ministras Pirmininkas.
Pasak Premjero, dabartinė Ukrainos valdžia ėmėsi reikalingų ir pagrįstų veiksmų.

Prezidentė iš apdovanotųjų Sausio 13-osios atminimo medaliu sąrašo išbraukė Mitkovą

Prezidentė Dalia Grybauskaitė išbraukė iš apdovanotųjų Sausio 13-osios atminimo medaliu sąrašo šio medalio atsisakiusią Rusijos televizijos kanalo NTV Informacijos skyriaus vyriausiąją redaktorę Tatjaną Mitkovą.

Pabradės poligone griaudės artilerijos pabūklai

Balandžio 14–18 d. Pabradės poligone vyks kovinio šaudymo iš artilerijos pabūklų pratybos, jose kartu treniruosis Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų artileristai ir pėstininkai.
Artilerijos ugnies uždavinius pratybų metu vykdys dvi Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ Generolo Romualdo Giedraičio Artilerijos bataliono baterijos, kurios treniruosis veikti bataliono sudėtyje ir tobulins tarpusavio sąveiką su kitais ugnies paramos padaliniais.

Susijusios naujienos

Dvi istorijos: darytis abortą ragino sunkumų išsigandę ...

Kunigaikštienė lankė ligoniukus

Kalifornijoje vilkikas įsirėžė į moksleivius vežantį ...

Kinijoje sudužus autobusui žuvo aštuoni moksleiviai

Vaikų auklėjimo sistema pagal japonus

Skaitytoja: kaip žinoti, ar mano vaikas – ne patyčių auka?

Irake ketinama įteisinti santuokas su vaikais iki devynerių ...

Draudimas rūkyti viešose vietose teigiamai paveikė vaikų ...

Paskutines savo gyvenimo akimirkas Peaches Geldof praleido ...

Vištienos kepsneliai