Paieška
Horoskopai
Astromanija

Tomaševskis apie siūlymą drausti abortus Lietuvoje: visuomenė pripras

Valdemaras Tomaševskis (Dmitrijaus Radlinsko nuotr. | Alfa.lt)
Keisti teksto dydįAa+Aa-

Lietuvos lenkų rinkimų akcijos (LLRA) pirmininkas, europarlamentaras Valdemaras Tomaševskis džiaugiasi, kad parlamentas po pateikimo pritarė abortus Lietuvoje draudžiančiam įstatymui. LLRA vadovas tiki, kad, uždraudus abortus šalyje, lietuviai prie to pripras, švietimas šioje srityje sustiprės.

„Visuomenė pripras, kad tai yra normalu“, – trečiadienį Seime surengtoje spaudos konferencijoje apie siūlymą drausti abortus Lietuvoje kalbėjo V. Tomaševskis.

LLRA pirmininkas teigė esantis įsitikinęs, kad nėštumo nutraukimas yra gyvybės žudymas.

„Deja, Lietuvoje apie 10 tūkstančių negimusių vaikų yra žudoma“, – rėžė V. Tomaševskis. Kiek vėliau politikas pasitelkė buvusio popiežiaus Jono Pauliaus II žodžius. „Tauta, kuri žudo savo vaikus, neturi savo ateities“, – pareiškė LLRA vadovas.

Pasak V. Tomaševskio, abortus Lietuvoje draudžiančio įstatymo, kurį politikas vadino „svarbiausiu Seimo pavasario sesijos įstatymu“, priėmimas LLRA rinkimų programos dalis. LLRA pirmininkas pažymėjo, kad su koalicijos partneriais – socialdemokratais, „darbiečiais“ ir „tvarkiečiais“ – buvo sutarta, kad minėtas įstatymas nebūtų blokuojamas pateikimo stadijoje. „Mes gražiai susitarėme, kad pateikimas turi įvykti“, – teigė V. Tomaševskis.

„Galime mes pateikti pasiūlymą, kad atidėti šito įstatymo galiojimą metams, kad būtų įtraukta visa informacija į vadovėlius ir visuomenė būtų tinkamai informuota, kadangi daugiausiai abortai daromi iš nežinojimo, kad tai yra gyva būtybė, kad tai yra praktiškai nužudymas. Ir tada nebus jokių nelegalių abortų. Vienas ar kitas atvejis gali pasitaikyti“, – kalbėjo LLRA lyderis.

Jam pritarė ir LLRA frakcijos Seime narys Zbignevas Jedinskij, kuris teigė, kad siūlymas drausti abortus neprieštarauja nei Lietuvos Konstitucijai, nei Europos žmogaus teisių ir pagrindinių laisvių apsaugos konvencijai.

„Taip, kaip interpretuoja kai kurie kolegos, man yra keista. [...] Mūsų pasiūlytas įstatymas kaip tik paskatins švietimą, auklėjimą. [...] Jeigu moteris pastojo, yra nepageidautinas nėštumas, yra išeičių – gyvybės „langeliai“, vaikų namai. [...] Įstatymo projektas yra žingsnis į priekį“, – kalbėjo Z. Jedinskij, pridurdamas, kad šiuo metu su abortais prašančiomis daryti moterimis dirbantys medikai taip pat neva susiduria su problemomis, mat Hipokrato priesaika juos įpareigoja saugoti žmogaus gyvybę nuo jos pradžios.

Alfa.lt primena, kad antradienį Seimas po pateikimo pritarė abortus Lietuvoje draudžiančiam įstatymui. Teisės aktas toliau bus svarstomas parlamento komitetuos.

 

Alfa.lt
Komentarai

Taip pat skaitykite:

Grybauskaitė išlieka populiariausia politike, nors palankiai vertinančių ją ir Butkevičių yra po lygiai

Antrosios kadencijos siekianti prezidentė Dalia Grybauskaitė laikoma geriausiai piliečių interesams atstovaujančia visuomenės veikėja, iš karto po jos šiame reitinge įsitvirtinęs premjeras Algirdas Butkevičius.
Dienraščio „Lietuvos rytas“ šeštadienį skelbiami visuomenės nuomonės apklausos rezultatai rodo, kad geriausia savo interesų atstove D.Grybauskaitę laiko 22,7 proc. respondentų, o socialdemokratą A.Butkevičių - 10,3 procento.

Reitinguose – socialdemokratų populiarumo pavasaris

Visuomenės nuomonių apklausose - socialdemokratų populiarumo reitingų pavasaris: pakilo ne tik pačių partijų, bet ir Premjero bei dar dviejų ministrų reitingai. Politologo Kauno technologijos universiteto prof. dr. Algio Krupavičiaus vertinimu, valdančiųjų partijos lyderės vertinimai kyla kaip ant mielių, nes opozicija nepasistengia jų apkarpyti.
„Socialdemokratai, kaip politinė partija, atrodo solidžiausiai dabartiniame partijų kontekste.

Konstitucinis Teismas gegužę rengs posėdį dėl apkaltos Venckienei

Konstitucinis Teismas kitą mėnesį rengs posėdį dėl apkaltos teisėsaugos ieškomai Seimo narei Neringai Venckienei, kuri yra išvykusi iš Lietuvos.
Šioje byloje N.Venckienės atstovu paskirtas Vilniaus antrinės teisinės pagalbos advokatų kontoros advokatas, penktadienį pranešė Konstitucinis Teismas. Viešas posėdis numatomas gegužės 21 dieną.
„Drąsos kelio“ partijos frakcijos seniūnė N.Venckienė Seime nesirodo nuo pernai balandžio, kai parlamentas panaikino jos teisinę neliečiamybę.

Čekuolį siūloma skirti ambasadoriumi Prancūzijoje

Karjeros diplomatą Dalių Čekuolį siūloma skirti Lietuvos ambasadoriumi Prancūzijoje.
Kaip nurodoma Vyriausybės nutarimo projekte, naujas pareigas jis turėtų pradėti eiti nuo rugpjūčio 5 dienos.
D. Čekuolis turėtų pakeisti kadenciją baigiančią ambasadorę Jolantą Balčiūnienę. Jai numatytas ambasadorės Italijoje postas.

Valdžioje krizė tikrai baigėsi – atlyginimai auga

Seimas pernai pasinaudojo dingstimi, kad Konstitucinis Teismas išaiškino, esą reikia kai kurioms „pateptųjų“ grupėms grąžinti algas į buvusį prieš krizę dydį, ir nusprendė, kad tai galioja ir valstybės politikams, rašo „Respublika“. Todėl visiems jiems nuo metų pradžios algos smarkiai ūgtelėjo.
Tiesa, įvairios valstybės institucijos mokamus atlyginimus pateikia nevienodai.

LVAT kol kas nesiėmė nagrinėti Pakso prašymo dėl galimybių siekti prezidento posto

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas Tvarkos ir teisingumo lyderio europarlamentaro Rolando Pakso teisininkams ketvirtadienį nurodė patikslinti prašymą dėl jo kandidatavimo prezidento rinkimuose bylos atnaujinimo.
LVAT jau buvo atmetęs analogišką R.Pakso kreipimąsi kovo 6 dieną. Tuomet teismas konstatavo, kad Vyriausiosios rinkimų komisijos sprendimas neišduoti jam rinkėjų parašų rinkimo lapų yra teisėtas, nes R.Paksas neatitinka Lietuvos teisės aktų reikalavimų būti kandidatu.

Susijusios naujienos

Dvi istorijos: darytis abortą ragino sunkumų išsigandę ...

Moters dienos proga – protestas prieš abortų draudimą

Prancūzija patvirtino prieštaringai vertinamą abortų ...

Popiežius Pranciškus „šiurpia“ pavadino abortų praktiką

„Femen“ grupės lyderė surengė protestą Vatikane

Seimas dirba šeimai: klausimai dėl vaikų priežiūros ir ...

Seime – diskusijos dėl abortų draudimo

Seimas bandys drausti abortus?

Lenkijos parlamentas balsavo prieš abortų įstatymo ...

Teksase priimtas griežtai abortus ribojantis įstatymas, ...