Paieška
Orai ºC
Horoskopai
Astromanija

Tu ką, nežinojai, kad nėra pirmadienių?!

Rita Piliponytė (Asmeninio albumo nuotr.)
Keisti teksto dydįAa+Aa-

„Šerk, mylėk ir niekada nepalik“, – nuolatos kartoja katinas Garfildas Vytauto Šapranausko balsu televizijos eteryje. Jis dar linkęs sakyti „ciucikai, pasitrauk!“, bet labiausiai įsimena jo legendinė frazė: „Nėra pirmadienių: po sekmadienio eina antradienis. Tu ką, nežinojai?!“

Pirmadienis – diena, kai net oras tau kiša koją, tyliai sau kvatodamas, kad ne vietoje ir ne laiku užsimanei pavasario.

Lyg tyčia kaimynai visą naktį neduoda ramybės, kad ne vietoje palikai mašiną. O kas man? Aš pirmadieniais nevairuoju, nes jų (pirmadienių – red. past.) paprasčiausiai nebūna. Jei reikia, patys ją ir pasitraukite. Žadintuvas nuskamba laiku, bet tos „dar papildomos penkios minutės“, netyčia užsitęsusios visą valandą, sujaukia visą ryto ritualą ilgiau pasėdėti lovoje ar ramiai šliaužiojant galvoti, ką apsirengti. Na ir gerai, kažkelintadieniais po sekmadienio žadintuvo nenaudosiu, net jis supranta, kad vis tiek pastangos pabudinti nebus įvertintos.

Žvilgt į veidrodį... Prieš akis iššoksta Bridžita Džouns: su puodeliu rankoje (na, gerai, ji laikė visą butelį, betgi, žmonės, – rytas), pižama ir šukuosena, su kuria nebent paukščius iš vyšnių gali baidyti. Nors tokią pamatę jie ten net neskristų. Mintyse imi tyliai kartoti: „Nekenčiu pirmadienių... Nekenčiu pirmadienių...“

Dar labiau padėtį taiso rytinis SMS, kurio, pirmadieniais pasikartojančiai draugo nelaimei, galėjo ir nebūti: „Saulute, šiandien pirmadienis – būk atsargi.“ Saugok nesisaugojęs, bet visos, net ir labiausiai neįtikimos nelaimės, nutinka būtent tą dieną! Kad ir lipant laiptais iš penkto aukšto žemyn, antrajame pamatyti, kad esi su šlepetėmis, niurzgant užlipti atgal, o išėjus į lauką suprasti, kad, grįždama persiauti batukų, mašinos raktus palikai virtuvėje ant stalo... Ačiū tau, o garbingoji posekmadienine diena!!!

Galiausiai, pasiskundus, kad jautiesi it Samanta Džouns iš „Sekso ir miesto“, nes mintyse iškeikei gal pusė pasaulio („The good ones screw you, the bad ones screw you, and the rest don‘t know how to screw you“ (et, protingos gi tos Džouns, pasirodo!)), gauni atsakymą: „Seksas ir miestas? Tai gal tau sekso be miesto?“

Gerai, kad kitas pirmadienis tik po septynių dienų.

 

 

Alfa.lt
Komentarai

Taip pat skaitykite:

​Kai teisybė patogi, ir naktį miegasi ramiau

George'o Orwello „1984“ – distopinį romaną apie visuomenę, kurioje teisybė ir faktai pateikiami ne taip, kaip yra iš ...

Pasitraukite nuo ekrano

Nuslūgus masinei psichozei dėl brandos egzaminų, jų rezultatų ir ledinio iššūkio, jau galima pradėti jausti kitą ...

​Vieta, kur aneksija pateisinama, o tironas vadinamas pavyzdžiu

„O, kaip tu galvoji? Didelei valstybei reikia griežto kumščio!”, – šaltai, nenuleisdamas akių nuo kelio, į klausimą, ar ...

Kada...atšals?

Savaitė tikrai šiltos vasaros mūsų šalyje – tai jau mažų mažiausiai nepadorus laiko tarpas.

​Nenudailintos akimirkos

Skirtinguose gyvenimo etapuose pravartu sau iškelti teisingus klausimus.

„Verksnių karta“ ar paprasti abiturientai?

„Baikite verkti, gėda“, – socialiniame tinkle „Facebook“ tramdo vieni kitus dvyliktokai, pajutę, kad kai kurie pernelyg įsijautė į skundimąsi sunkiomis užduotimis, Nacionalinio egzaminų centro bandymu juos sužlugdyti, nesiliaujančiu eksperimentavimu su jaunomis gležnomis sielomis.
Nors iš tiesų tie abiturientai nieko itin gėdingo nedaro.

Nesipiktinkite, Seimo pirmininkės sūnus nebuvo ieškomas išskirtinėmis sąlygomis

Seimo pirmininkės sūnaus paieškos visuomenėje sukėlė dvilypių jausmų – vieni džiaugiasi, kad neįvyko rimta nelaimė ir jaunuolis atsirado sveikas ir gyvas, kiti piktinasi, kad buvo mestos itin gausios pareigūnų pajėgos, esą taip ieškoma tik parlamentarų ar kitų įtakingų asmenų giminaičių.

Duok kvailiui diplomą – jis nueis į Darbo biržą

Kasmet po brandos egzaminų atsiranda vis daugiau ir daugiau spaudoje bei socialiniuose tinkluose klykiančių abiturientų, kad egzaminas buvo per sunkus, kad jų gyvenimai žlugdomi ir taip toliau, ir panašiai. Kiek pamenu, ir man, būnant abiturientu, temos buvo tos pačios, tik mes dar neturėjom „Facebook“, o ir naujienų portalai taip nekovojo dėl kiekvieno „click“ (nuorodos paspaudimas – aut. past.), tai yra nepublikuodavo bet kokios atsiųstos nuomonės.

Sunkiausias egzaminas

„Vieną užpildžiau, o kito nežinojau atsakymo“, – taip savo sprendimą sugadinti biuletenį motyvavo vienas rinkėjas per sekmadienį vykusius rinkimus. Pasižiūrėjus į statistiką, atrodo, kad lietuviams Europos Parlamento (EP) rinkimai yra tapę pačiu „sunkiausiu egzaminu“, kuriame atsakymus randa ne kiekvienas.

Kuo išskirtinė liepa?

Kalba – ne apie medį, o apie transporto priemones. Tiksliau – apie rūpesčius, su kuriais teks susidurti kiekvienam šalies transporto priemonės savininkui. Rūpesčiai... Nes, kaip įprasta mūsų valstybėje, nuolaidų retai sulaukiama.
Įprasta tvarka keičiasi, teks taikytis prie naujovių
Itin išaugus transporto priemonių registravimo paslaugų poreikiui, valstybės įmonė „Regitra“ kasmet aptarnauja beveik vieną milijoną klientų. Įprasta klientams procedūra keičiasi, o jei tiksliau – eilės tvarka.