Filme „Sniego karalienė 3D“ ryškūs moterų personažai ir atstumia, ir žavi

Kadras iš filmo „Sniego karalienė 3D“
Kadras iš filmo „Sniego karalienė 3D“
© „Garsų pasaulio įrašai“
„Garsų pasaulio įrašai“
2013-02-21 09:56

Jau šį penktadienį, vasario 22 d., Lietuvos didžiuosiuose ekranuose pasirodanti „Sniego karalienė“ – sena pasaka, įvilkta į naują 3D rūbą. Kaip ir daugelyje Hanso Kristiano Anderseno kūrinių, juostoje„Sniego karalienė“, dailiosios lyties atstovės labai skirtingos. Moterų personažai valdingi, švelnūs, griežti ir subtilūs. Visos be išimties – nepaprastai spalvingos asmenybės.

Gėlininkė – godi, įtaigi ir veidmainė moteris. Iš pirmo žvilgsnio gėlių karalienė atrodo geraširdė, svetinga ir net miela. Savo šiltnamiuose gėlininkė aptinka Gerdą, kuriai vos prisilietus pražysta visos gėlės, o žydinčios pradeda svaiginančiai kvepėti. Gėles pardavinėjanti moteris netrunka suprasti, jog Gerdos sugebėjimai gali atnešti daug pelno. Pinigų troškimo užvaldyta gėlininkė bando apnuodyti mergaitės mintis ir priversti ją amžiams likti šalia jos gėlių.

Pirmąjį aliejinių dažų rinkinį bei teptukus Kajui padovanojusi parduotuvės savininkė – tikra gėlininkės priešingybė. Parduotuvės šeimininkė – nuoširdi ir atlapaširdė moteriškė. Praradusi vyrą verslininkė džiaugiasi tik bendravimu su žmonėmis ir mažutėle savo parduotuvėle. Gerasis Kajus, artimai bendraujantis su pardavėja, užsitarnauja jos palankumą bei pagalbą.

Piratų kapitonė vadovauja laivui net tada, kai Sniego karalienė jį įšaldo. Pasaulį uždengus storam sniego sluoksniui piratai nebegali plėšikauti jūrose, tad jie pradeda vagiliauti keliuose. Puldami visus, keliaujančius pro jų laivą, piratai sutinka Gerdą. Kapitonė gražiai elgiasi tik su savo dukterimi, mat, vadovauti būriui vyrų reikia stiprios rankos. Ši veikėja – tvirtai ant žemės stovinti, atvira, tiesmuka ir paprasta moteris. Kapitonės priešingybė – Gerdos sutikta jurtoje gyvenanti eskimė šamanė.

Senoji eskimė, vos įsileidusi Gerdą į savo jurtą, jau žinojo jos stebuklingus gebėjimus, galią ištirpdyti Sniego karalienės širdį bei tvirtą būdą. Šamanė kalba netiksliai ir neaiškiai – užuominomis bei metaforomis. Priešingai nei laivo kapitonė, eskimė stengiasi Gerdai įrodyti, kad mąstyti reikia širdimi ir visada sekti jos siunčiamus ženklus.

Lietuviškai dubliuotas 3D animacinis filmas visai šeimai Lietuvos kino teatruose jau šį savaitgalį.

reklama

 

 

 

 

Filme „Sniego karalienė 3D“ ryškūs moterų personažai ir atstumia, ir žavi

Kadras iš filmo „Sniego karalienė 3D“