Paieška
Orai ºC
Horoskopai
Astromanija

Buvę pareigūnai: laipteliu žemiau už paprastus pensininkus

Policijos pareigūnas (Tomo Lukšio nuotr. | fotodiena.lt)
Keisti teksto dydįAa+Aa-

Buvę policijos pareigūnai dabar vėl teismuose kovoja dėl jiems mokamų gerokai sumažintų valstybinių pensijų grąžinimo. Nors kiti pensininkai jau nuo praėjusių metų pradžios gauna nebesumažintas pensijas, pareigūnams jos tebeliko sumažintos. Teigiama, kad šių, o gal ir kitų metų biudžete tokių lėšų nėra numatyta.

„Pensinė istorija“: pabaigos nematyti

Buvęs generalinio komisaro pavaduotojas Vytautas Navickas į teismą kreipiasi jau antrą kartą. Jis piktinasi tokia valstybinių pensijų gavėjų diskriminacija. Kaip minėta, senatvės pensijos jau metus mokamos nesumažintos, tačiau pareigūnams iki 2014 m. sausio pratęstas terminas vis dar tebemokėti maždaug 20 procentų mažesnes pensijas. „Aš noriu gauti visą pensiją, kaip ir visi žmonės. Kuo policininkai kalti, kad dirbo policijoje“, – teigė V. Navickas.

„Pensinė“ istorija siekia dar 2001-uosius metus, kai buvo priimtas sprendimas apskritai nemokėti pensijų dirbantiems pensininkams, esą jie gauna atlyginimą. Tokia tvarka truko iki tol, kol 2003 m. Konstitucinis Teismas pripažino tokią nuostatą prieštaraujančia pagrindiniam šalies įstatymui. Tada pensijos turėjo būti grąžintos ir teismus užgriuvo tokių skundų lavina.

Antrą kartą „pensinė“ istorija pasikartojo 2010-aisiais. Tuomet buvo priimtas sprendimas dėl sunkios ekonominės padėties laikinai sumažinti pensijas. Tačiau toks laikinas sumažinimas turi numatyti ir tos neišmokėtos dalies grąžinimo mechanizmą. Kaip Alfa.lt teigė advokatas, pats buvęs pareigūnas ir VRM pensininkų sąjungos pirmininkas Algimantas Medelis, grąžinimo mechanizmo nėra. „Aš jau padėjau kryžių ant viso šio reikalo, treji metai grąžinimo mechanizmo nėra, be to, ir terminą pareigūnams pratęsė. Valstybė tiesiog apiplėšė žmones ir niekas nieko nedaro“, – sakė advokatas.

Tada, 2010 m., dirbantys pensininkai pareigūnai nukentėjo dvigubai. Mokėjimo koeficientas buvo sumažintas nuo 1,5 iki 1,30. Tai sudarė maždaug tokį patį procentą, kiek nurėžta visiems pensininkams – apie 20 procentų. Tačiau dirbantiems kirto ir antrą kartą – jiems sumažino ir kaip dirbantiems. Ir labai smarkiai kirto: pareigūnų teigimu, kai kuriems jų pensijos sumažėjo iki 80 procentų.

Sumažėjo trigubai ar net daugiau

Konkretus pavyzdys: vienam buvusiam pareigūnui (pavardė redakcijai žinoma – aut. past.) perskaičiavus pensiją pagal koeficientą ji nuo 2165,44 Lt į rankas sumažėjo iki 1732,35 Lt. Sumažinus dar kartą kaip dirbančiam pensininkui jos beliko 618,62. Kitam buvusiam Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Smurtinių nusikaltimų tyrimų skyriaus operatyvininkui po tokių manipuliacijų iš šiek tiek daugiau kaip 900 Lt pensijos beliko vos daugiau kaip 100 Lt.

Konstituciniam teismui pernai priėmus nutarimą, pripažinusį, kad nuostata dirbantiems pensininkams labiau mažinti pensijas negu nedirbantiems prieštarauja Konstitucijai, jie vėl kreipėsi į teismus. Bent jau pirmose instancijoje dauguma bylų jau išnagrinėtos ir priimti palankūs jiems sprendimai. Tačiau Vidaus reikalų ministerija dar niekam nėra išmokėjusi šios pensijos dalies, kol kas ji skundžia šiuos sprendimus.

Pensijos ir toliau mokamos sumažintos

Tačiau reikia pabrėžti, kad skundai buvo patenkinti tik iš dalies. Teismas jų netenkino toje dalyje, kur prašoma mokėti jiems, kaip ir kitiems šiuo metu, nebesumažintą pensiją.

„Dabar šiuos sprendimus esame apskundę Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui, jei jo sprendimas bus nepalankus, turėsime galimybę skųstis Europos žmogaus teisių teismui. Ir prašysime atlyginti dar ir neturtinę žalą. Lietuva turi gerai pagalvoti, ar nori mokėti dvigubai, ir dar apsigėdinti prieš visą Europą“, – sakė vienas buvęs pareigūnas.

Tuo tarpu buvęs Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkas, o dabar komiteto narys Stasys Šedbaras Alfa.lt kategoriškai pareiškė, kad biudžete šiemet tokių lėšų nenumatyta. Be to, galbūt terminą net reikės pratęsti iki 2014-ųjų pabaigos. „Koks mūsų reikalas, yra jų ar nėra – pagaliau, tam yra antstoliai“, – piktinosi pašnekovai. „Nuolatiniai pratęsinėjimai yra diskriminacija. Nei Seimas, nei Vyriausybė nieko nenori matyti“, – sakė A. Medelis.

 

Alfa.lt
Komentarai

Taip pat skaitykite:

Baltijos jūroje vyksta didelio masto kovinės pratybos

Balandžio 14-18 d. Lietuvos kariuomenės Karinės jūrų pajėgos dalyvauja didelio masto kovinio rengimo pratybose Baltijos jūroje, Klaipėdos valstybiniame jūrų uoste, Karinių jūrų pajėgų padaliniuose Klaipėdoje, Nidoje ir Palangoje.
Pratybose dalyvauja visi pajėgų padaliniai ir laivai.
Per pratybas Karinių jūrų pajėgų kariai treniruojasi vykdyti priskirtas užduotis, esant skirtingoms kovinės parengties sąlygomis.

Vilniaus savivaldybei liepta patikslinti maisto darželiams konkurso sąlygas

Viešųjų pirkimų tarnyba nurodė Vilniaus miesto savivaldybei pakeisti maisto produktų tiekimo darželiams konkurso sąlygas.
Tarnyba savo išvadoje nurodo, kad savivaldybė turėjo išskaidyti konkursą į atskiras dalis, nes buvo perkami skirtingi maisto produktai. Pasak VPT, to nepadarius buvo sumažinta konkurencija, kadangi sumažėja galimų konkurso dalyvių.

Moksleivių stereotipai: mušti merginą ar vaikiną „normalu“

Normalu bent kartais mušti savo vaikiną, jeigu jis nesielgia pagarbiai su savo mergina. Normalu, jei vaikinas ragina merginą lytiškai santykiauti, nesmerktina, jeigu jis muša neištikimą merginą, įprasta šaukti vienam ant kito, tikrinti žinutes asmeniniuose telefonuose, kontroliuoti antros pusės laisvalaikį, aprangą. Toks supratimas apie santykius atsiskleidė apklausus 550 moksleivių iš 3 sostinės mokyklų.

Centrinė elektroninė sveikatos sistema pradės veikti kitais metais

2015 metais turėtų pradėti veikti centrinis el. sveikatos portalas, kurio pagrindinis tikslas – sudaryti galimybę įstaigoms keistis medicininiais įrašais.
Iš pradžių portalas turėtų apimti bent 180 įstaigų, kurios pacientų ligos istorijas kurs elektroninėje erdvėje ir galės tarpusavyje keistis informacija.

Informaciją apie mirusiuosius bus galima teikti tik su velionio artimųjų sutikimu

Šalies savivaldybių civilinės metrikacijos skyriai, anksčiau be jokių apribojimų teikdavę informaciją apie mirusiuosius, nuo šiol tai galės daryti tik gavę velionių artimųjų sutikimą.

Balandžio 17-oji Lietuvoje ir pasaulyje

Balandžio 17-oji, ketvirtadienis, 16 savaitė.
Dangaus kūnai: saulė teka 6.12 val., leidžiasi 20.26 val. Dienos ilgumas 14.14 val.
Mėnulis (pilnatis) teka 23.11 val., leidžiasi 7.15 val.
Vardadieniai:
Anicetas, Dravenis, Giedrė, Giedrius, Robertas, Skaidra
Datos:
Lietuvos energetikų diena
Pasaulinė hemofilijos diena
1875 - gimė gydytojas oftalmologas Petras Avižonis, pirmojo akių ligų vadovėlio lietuvių kalba autorius. Mirė 1939 m.
1881 - gimė Antanas Petrauskas - kunigas, prozininkas ir vertėjas.

Susijusios naujienos

Lietuvoje – pensininkų diktatūra?

Pensininkai duoda valstybę į teismą

„Kalėdinė dovana“: Barakauskas taupo VRM pensininkų ...

Kova su šešėliu: pensininkai prie banko kortelių prisitaikė, ...

Lietuva sensta, rodo statistika

Prezidentės žinutė finansų ministrui: valstybė skolinga ...

Panevėžyje – šiurpus „Saab“ skrydis gatvėje

Kelių ereliai: Vilniaus raj. pensininkų pora bandydama ...

Europoje daugiausia į penktą dešimtį įkopusių gyventojų

Policija suėmė besimylinčius pensininkus