Paieška
Orai ºC
Horoskopai
Astromanija

Buvę pareigūnai: laipteliu žemiau už paprastus pensininkus

Policijos pareigūnas (Tomo Lukšio nuotr. | fotodiena.lt)
Keisti teksto dydįAa+Aa-

Buvę policijos pareigūnai dabar vėl teismuose kovoja dėl jiems mokamų gerokai sumažintų valstybinių pensijų grąžinimo. Nors kiti pensininkai jau nuo praėjusių metų pradžios gauna nebesumažintas pensijas, pareigūnams jos tebeliko sumažintos. Teigiama, kad šių, o gal ir kitų metų biudžete tokių lėšų nėra numatyta.

„Pensinė istorija“: pabaigos nematyti

Buvęs generalinio komisaro pavaduotojas Vytautas Navickas į teismą kreipiasi jau antrą kartą. Jis piktinasi tokia valstybinių pensijų gavėjų diskriminacija. Kaip minėta, senatvės pensijos jau metus mokamos nesumažintos, tačiau pareigūnams iki 2014 m. sausio pratęstas terminas vis dar tebemokėti maždaug 20 procentų mažesnes pensijas. „Aš noriu gauti visą pensiją, kaip ir visi žmonės. Kuo policininkai kalti, kad dirbo policijoje“, – teigė V. Navickas.

„Pensinė“ istorija siekia dar 2001-uosius metus, kai buvo priimtas sprendimas apskritai nemokėti pensijų dirbantiems pensininkams, esą jie gauna atlyginimą. Tokia tvarka truko iki tol, kol 2003 m. Konstitucinis Teismas pripažino tokią nuostatą prieštaraujančia pagrindiniam šalies įstatymui. Tada pensijos turėjo būti grąžintos ir teismus užgriuvo tokių skundų lavina.

Antrą kartą „pensinė“ istorija pasikartojo 2010-aisiais. Tuomet buvo priimtas sprendimas dėl sunkios ekonominės padėties laikinai sumažinti pensijas. Tačiau toks laikinas sumažinimas turi numatyti ir tos neišmokėtos dalies grąžinimo mechanizmą. Kaip Alfa.lt teigė advokatas, pats buvęs pareigūnas ir VRM pensininkų sąjungos pirmininkas Algimantas Medelis, grąžinimo mechanizmo nėra. „Aš jau padėjau kryžių ant viso šio reikalo, treji metai grąžinimo mechanizmo nėra, be to, ir terminą pareigūnams pratęsė. Valstybė tiesiog apiplėšė žmones ir niekas nieko nedaro“, – sakė advokatas.

Tada, 2010 m., dirbantys pensininkai pareigūnai nukentėjo dvigubai. Mokėjimo koeficientas buvo sumažintas nuo 1,5 iki 1,30. Tai sudarė maždaug tokį patį procentą, kiek nurėžta visiems pensininkams – apie 20 procentų. Tačiau dirbantiems kirto ir antrą kartą – jiems sumažino ir kaip dirbantiems. Ir labai smarkiai kirto: pareigūnų teigimu, kai kuriems jų pensijos sumažėjo iki 80 procentų.

Sumažėjo trigubai ar net daugiau

Konkretus pavyzdys: vienam buvusiam pareigūnui (pavardė redakcijai žinoma – aut. past.) perskaičiavus pensiją pagal koeficientą ji nuo 2165,44 Lt į rankas sumažėjo iki 1732,35 Lt. Sumažinus dar kartą kaip dirbančiam pensininkui jos beliko 618,62. Kitam buvusiam Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Smurtinių nusikaltimų tyrimų skyriaus operatyvininkui po tokių manipuliacijų iš šiek tiek daugiau kaip 900 Lt pensijos beliko vos daugiau kaip 100 Lt.

Konstituciniam teismui pernai priėmus nutarimą, pripažinusį, kad nuostata dirbantiems pensininkams labiau mažinti pensijas negu nedirbantiems prieštarauja Konstitucijai, jie vėl kreipėsi į teismus. Bent jau pirmose instancijoje dauguma bylų jau išnagrinėtos ir priimti palankūs jiems sprendimai. Tačiau Vidaus reikalų ministerija dar niekam nėra išmokėjusi šios pensijos dalies, kol kas ji skundžia šiuos sprendimus.

Pensijos ir toliau mokamos sumažintos

Tačiau reikia pabrėžti, kad skundai buvo patenkinti tik iš dalies. Teismas jų netenkino toje dalyje, kur prašoma mokėti jiems, kaip ir kitiems šiuo metu, nebesumažintą pensiją.

„Dabar šiuos sprendimus esame apskundę Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui, jei jo sprendimas bus nepalankus, turėsime galimybę skųstis Europos žmogaus teisių teismui. Ir prašysime atlyginti dar ir neturtinę žalą. Lietuva turi gerai pagalvoti, ar nori mokėti dvigubai, ir dar apsigėdinti prieš visą Europą“, – sakė vienas buvęs pareigūnas.

Tuo tarpu buvęs Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkas, o dabar komiteto narys Stasys Šedbaras Alfa.lt kategoriškai pareiškė, kad biudžete šiemet tokių lėšų nenumatyta. Be to, galbūt terminą net reikės pratęsti iki 2014-ųjų pabaigos. „Koks mūsų reikalas, yra jų ar nėra – pagaliau, tam yra antstoliai“, – piktinosi pašnekovai. „Nuolatiniai pratęsinėjimai yra diskriminacija. Nei Seimas, nei Vyriausybė nieko nenori matyti“, – sakė A. Medelis.

 

Alfa.lt
Komentarai

Taip pat skaitykite:

Karštis medikus dažniau veja pas senolius ir girtus asmenis

Karštis ir tvankumas labiausiai kenkia garbingo amžiaus šalies gyventojams - jie pirmieji ima skųstis negalavimus ir ...

„Idavang“ fermoje baigiamos naikinti kiaulės

Afrikinio kiaulių maro židinyje Ignalinos rajone baigiamos naikinti kiaulės - iš 19 tūkst. sekmadienį jų liko apie 3 ...

Buferinę maro užkrato zoną Ignalinos rajone saugo kariškiai

Kariškiai ir policijos pareigūnai prižiūri, kad iš buferinės afrikinio kiaulių maro židinio zonos Ignalinos rajone ...

Druskininkų meras Malinauskas dėl sodybos tvoros kreipėsi į teismą

Druskininkų meras socialdemokratas Ričardas Malinauskas reikalavimą nugriauti savo sodybos tvorą apskundė Kauno ...

​Kitos savaitės pradžioje Lietuvą dar alins karšti orai

Iš pietų Lietuvos link ir toliau plūsta karštas oras. Tad saulė jau iki pietų sekmadienį temperatūrą priartins iki 30 ...

Dailininkė Sigutė Ach: žmonės nutolsta nuo gamtos, paskui – nuo savęs

„Dualumas man gražus. Kaip ir vidurio kelias.

Bus tvarkomos Gedimino pilies bokštų ir gynybinės sienos liekanos

Tęsiant Gedimino kalno ir aukštutinės pilies tvarkymo darbus, ketinama tvarkyti bei konservuoti aukštutinės pilies ...

Karinių jūrų pajėgų laivai dalyvavo žuvusiųjų jūroje pagerbimo ceremonijo​je

Liepos 26 d. Lietuvos kariuomenės Karinių jūrų pajėgų laivai - patrulinis laivas „Aukštaitis" (P14) ir paieškos ir ...

Į Lietuvą atvykęs JAV pasiuntinys: ekonominės problemos skatina antisemitizmą

Antisemitizmas pasaulyje pastaruoju metu išaugo, nes ekonominius sunkumus patyrę žmonės ima ieškoti atpirkimo ožių, ...

​Į Jūros šventę sugrįžusi jachta „Ambersail“ pradėjo Burių dieną

Šeštadienio naktį, apie 2 val., į Klaipėdą grįžo LTU 1000 jachta „Ambersail“. Pakėlę didžiulę Lietuvos trispalvę, ...

Susijusios naujienos

Vilniuje automobilis partrenkė į judrią gatvę išbėgusią ...

Ramesnis miegas: kalėjimuose diegiama mobiliojo ryšio ...

Lietuvoje – pensininkų diktatūra?

Pensininkai duoda valstybę į teismą

„Kalėdinė dovana“: Barakauskas taupo VRM pensininkų ...

Kova su šešėliu: pensininkai prie banko kortelių prisitaikė, ...

Lietuva sensta, rodo statistika

Prezidentės žinutė finansų ministrui: valstybė skolinga ...

Panevėžyje – šiurpus „Saab“ skrydis gatvėje

Kelių ereliai: Vilniaus raj. pensininkų pora bandydama ...