Tobias: gimdama nesirinkau šalies, dabar renkuosi Lietuvą

interviu, Vanagienės komentaras
Isabella Tobias (Manto Stankevičiaus nuotr. | Alfa.lt)
Aa+Aa-

Ji amerikietė. Jai – 21-eri. Ji pasirinko Lietuvą. Čiuožėjo ant ledo Deivido Stagniūno partnerė Isabella Tobias tikina, kad jai suteikta Lietuvos pilietybė išpildytų dviejų žmonių svajonę – dalyvauti Olimpinėse žaidynėse.

D. Stagniūnui greičiausiai tai jau būtų antrosios žaidynės, tačiau pirmą kartą durys užsitrenkė, kai pilietybę nebuvo suteikta jo tuometinei partnerei Katherinai Copely.

Dabar labai daug kalbama apie Jūsų pilietybės klausimą. Šiandien vilkite Lietuvos rinktinės kostiumėlį. Ką tai Jums reiškia? – Alfa.lt paklausė I. Tobias.

Noriu parodyti, kad didžiuojuosi Lietuva. Nesu čia gimusi, tačiau jaučiu ryšį su Jūsų šalimi. Jaučiu žmonių palaikymą. Malonu girdėti gražius žodžius iš malonių žmonių. Negaliu atsistebėti Lietuvos kultūra. Tai nuostabi šalis. Jaučiuosi laiminga galėdama prisidėti prie Lietuvos sporto.

Kas Lietuvoje žavi labiausiai?

Maistas (juokiasi). Man patinka šaltibarščiai (patiekalo pavadinimą I. Tobias ištaria lietuviškai, – red. past.). Pirmą kartą juos pamačiusi išsigandau, nes jie rožiniai. Tai sukėlė atstūmimo reakciją, tačiau skonis mane pakerėjo. Man patinka ir patys lietuviai, architektūra. Žinote, JAV – nauja šalis, ten tokių gražių pastatų, pilių nėra.

Ar jau spėjote pakeliauti po Lietuvą?

Buvau Trakuose. Ten nuostabu. Esu aplankiusi Kauną ir Vilnių. Dar laukia kelionės į Šiaulius ir Klaipėdą su „Liepsnojančio ledo“ programa. Šių miestų dar nesu mačiusi, todėl džiaugiuosi.

Kaip sekasi mokytis lietuvių kalbos? Girdėjau, kad kartais ant ledo ištariate „gerai“, žinote „labas“.

(Kalba lietuviškai) Aš mokausi tris dienas per savaitę, bet kalba sunki. Čiuožimas, universitetas – sunku, tačiau mokausi.

Puiku...

(klausiamas žvilgsnis)

Tai reiškia „gerai“.

Ačiū (juokiasi).

Interviu metu daugiausia kalba Deividas. Ką galėtumėte papasakoti apie jį?

Ką gi... Kreipiausi į trenerį Igorį Špilbandą, pas kurį čiuožė ir Deividas. Tačiau atėjau ne ieškotis partnerio. Norėjau išmokti jų technikos. Netrukus Deividas pradėjo ieškotis partnerės. Pat prieš tai buvau bandžiusi šokti su keliais vaikinais iš JAV. Tačiau mūsų asmenybės nesutapo. Žinote, dailusis čiuožimas – tai tarsi santuoka, tačiau be seksualinių dalykų. Privalau sugebėti dirbti su savo partneriu penkias valandas kasdien. Juk visi būname ir pavargę, ir išsekę. Kartais būna sunku. Pabandžiau čiuožti su Deividu. Treneriai iškart pastebėjo, kad vienas kitam labai tinkame kaip pora. Antra, mūsų charakteriai labai skirtingi. Aš esu energinga, o Deividas – ramus. Todėl mūsų poroje yra puiki pusiausvyra. Tai būtina. Jeigu poroje būtų du pamišėliai, nieko nesigautų. O jeigu abu būtų ramūs, nieko gero ant ledo nenuveiktume. Treneris Igoris visada sakė, kad turime čiuožti už Lietuvą, nes Deividas yra patriotas. Turėjau apie tai pagalvoti. Sutikau. Vieną kartą Deividas jau prarado galimybę dalyvauti olimpinėse žaidynėse.

Ar tai buvo sunkus sprendimas?

Jeigu atvirai, taip. Niekada neapsimetu lietuve. Didžiuojuosi ir savo amerikietiškomis šaknimis. Nemanau, kad būtų gražu pamiršti, iš kur esu kilusi. Savo širdyje turiu pakankamai vietos mylėti abi šalis. Juk neprivalau pamiršti vienos valstybės, kad tapčiau kitos piliete.

Kaip šį sprendimą priėmė jūsų šeima?

Juk jie žino, kad čiuožiu nuo penkerių. Tėvai yra išsaugoję mano sąsiuvinį, kuriame būdama tokio amžiaus parašiau, kad noriu būti šokėja ant ledo ir dalyvauti olimpinėse žaidynėse. Praktiškai tai yra mano svajonė nuo gilios vaikystės. Tėvai man linki svajonės išsipildymo. Jie žino, kaip sunkiai dirbame su Deividu: išgyvenome traumas, artimųjų mirtis, peršokome visas emocines bangas. Nė karto nebuvome numoję ranka, nuolat iriamės pirmyn. Tiesiog sau nuolat kartojame: „Olimpinės žaidynės“. Matome šviesą tunelio gale, savo tikslo siekiame įsikibę nagais. Mes norime keliauti į olimpines žaidynes. Norime atnešti šlovę Lietuvai. Stengiuosi negalvoti apie negatyvius dalykus...

Ar svarstėte variantą „Jokios pilietybės“?

Nenoriu savęs taip nuteikti. Nors, turiu prisipažinti, kad galvoju ir apie tai. Privalau išlikti realistė. Tuo pačiu metu stengiuosi išlikti pozityviai nusiteikusi. Nematau nė vienos kliūties, kuri priverstų mums atsakyti. Kas blogo, jei gausiu pilietybę? Suprantu, negimiau čia, negyvenu, tačiau negalime čia treniruotis, nes tam nėra sąlygų. Žinote, visos priežastys, kurios gali būti įvardijamos nesuteikiant man pilietybės – tai ne mano kaltė. Aš darau viską, ką galiu: demonstruojame puikius rezultatus, treniruojamės, aš mokausi lietuvių kalbą. Tikiuosi, kad visi supras, kad ne aš sprendžiau, kur man gimti. Juk nepasirinkau tada. Dabar renkuosi atstovauti Lietuvai. Tai turėtų būti svarbiausia. Aš pasirinkau Lietuvą, o ne savo gimtą šalį.

Gal pakalbėkime linksmesne tema – artėja Kalėdos. Kokie planai?

OK. Keliausiu pas Deivido gimines. Švęsime su visa jo šeima. Manau, bus nuostabu. Dar nesu mačiusi Kalėdų Lietuvoje. Kol kas tik mačiau miestuose papuoštas kalėdines eglutes. Labai gražu.

Komentaras

Lilija Vanagienė

Lietuvos dailiojo čiuožimo federacijos prezidentė

Nemanau, kad žmonių, manančių, kad neverta suteikti pilietybės Isabellai yra labai daug. Tiesiog jie neįsivaiduoja, kokį darbą dirba ir aukoja šie žmonės, norėdami suteikti garbę Lietuvai. Atsakymo dėl pilietybės tikimės iki Naujų metų. Ar yra atsarginis variantas? Nėra. Neįsivaizduoju, ką reikės daryti. Vasaros olimpinėse žaidynėse startavo Rūta Meilutytė, jos pasirodymus matė prezidentė. Gal ji įkvėpė tos olimpinės dvasios. Motyvacija čia yra labai svarbus dalykas. Nematau jokių didelių kliūčių, juk mūsų poros nuopelnai Lietuvai yra labai didžiuliai, be to, mergina jau ir kalba lietuviška, domisi. Tai neeilinė mergina. Ji nėra tuščia, kaip kartais būna su „amerikonais“. Tai mergina su didžiuliu vidumi: šiltas, malonus žmogutis. Ji – sava, bus labai apmaudu, jei gausime neigiamą atsakymą. O kaip bus dėl olimpinių žaidynių? Kartais atrodo, kad Deividas su Isabella padarytų bet ką, kad tik ten patektų. Jei tik ramiai galėtų planuotis žaidynes jie padarytų dar daugiau negu daro dabar. Tai būtų antrasis poros kvėpavimas. Lietuva turėtų padaryti viską dėl savo piliečio – Deivido Stagniūno, kuris vienas žaidynes jau praleido. Prisiminkime, penkiakovininkė Donata Rimšaitė išbėgo iš Lietuvos, o Deividas jau antrą olimpinį ciklą gyvena su viltimi būti išgirstam. Atsakymo tikimės iki Naujų metų. Gal sulauksime nuostabių kalėdinių dovanų?

 

Alfa.lt
*Sutinku su taisyklėmis
Skaityti visus komentarus (38)

Taip pat skaitykite:

​Jauniesiems Lietuvos karatistams – Van Damme‘o kovinių triukų pamoka
..

Daugiau nei 100 jaunųjų karatė sportininkų iš visos Lietuvos išreiškė norą dalyvauti treniruotėje, kurią šios savaitės ...

Sereikaitei – Europos dviračių treko čempionato bronza
..

Prancūzijos užjūrio regione Gvadelupoje sekmadienį baigėsi Senojo žemyno dviračių treko čempionatas, kuriame vienintelį ...

​Belickas – apie sutrupintą ranką, mėgstamą komandą ir geros nuotaikos receptą
4 ..

Su projektu „LT United“ 2006 metais Eurovizijoje 6 vietą iškovojęs muzikantas Eimantas Belickas neabejingas sportui.

​Rankinio lyga: Vilniaus derbyje pranašesnė buvo „VHC Šviesa”
13 ..

Lietuvos rankinio lygos čempionate išlieka trivaldystė - toliau vien pergalėmis į priekį žingsniuoja Klaipėdos ...

Balčiūnaitės vardo bėgimo nugalėjai – Beržanskis ir Lobačevskė
1

Šeštadienį Vilniuje vykusiame aštuntajame tarptautiniame „Vilniaus 10 km su Živile Balčiūnaite“ bėgime nugalėtojais ...

Krupeckaitė Europos čempionate liko penkta
..

Prancūzijai priklausančioje Gvadelupoje vykstančio Europos dviračių treko čempionato moterų sprinto varžybose lietuvė ...

Pistoriaus advokatas: jis nėra šaltakraujiškas žudikas
4 1

Oscaro Pistoriaus advokatas penktadienį paragino nesiųsti parolimpinio sporto žvaigždės į kalėjimą, ir tvirtino, kad ...

​Atvirai ir su humoru: stereotipinis amerikiečio sporto mėgėjo paveikslas
 ŽIŪRĖTI  ..

Koks yra šiuolaikinio sporto mėgėjo stereotipas? Kaip gerbėjai palaiko savo komandas? Kuo išsiskiria kiekvieno miesto ...

Naujasis KKSD vadovas pasiryžęs spręsti Lietuvos sporto problemas
..

Antradienį Vilniuje naujasis Kūno kultūros ir sporto departamento (KKSD) vadovas Edis Urbanavičius žurnalistams ...

Pistoriaus labdaringa veikla kaltintojams nė motais
..

Kaltintojai antradienį įnirtingai užsipuolė gynybos nupieštą Oskaro Pistorijaus, kaip rūpestingo ir labdara užsiimančio ...

Susijusios naujienos

Tobias čiuoš su rusu ir atstovaus Izraeliui 24 6

Tobias toliau eis Kauno vicemero padėjėjos pareigas ..

Tobias: tai aš buvau ta, kurią paliko partneris 5 6

Olimpinę svajonę įgyvendinęs Stagniūnas baigė karjerą ..

„Dviračio šou“: Gintarė Gurevičiūtė keičia Stagniūną poroje su Tobias ..

Ledo šokėjų šypsenos slėpė nerimą 17 ..

Puikiai laisvąją programą atlikę Stagniūnas ir Tobias iš 17 vietos nebepakilo 14 ..

Tobias ir Stagniūnas sėkmingai debiutavo Sočyje ir kausis dėl medalių 9 ..

Sočio žaidynėse – Stagniūno vestuvės ..

Sočyje teisėjausianti Krauzienė: subjektyvumui vietos beveik nebeliko ..