Žaliavalgė Loreta Vainius žaliu maistu gydo artritą ir vėžį

L. Vainius tiki gydomaja želmenų galia (Asmeninio albumo nuotr.)
Nuotraukų galerija (1/16)
Aa+Aa-

Daugelis iki šiol manome, kad Amerika yra svajonių šalis. Tačiau neseniai Lietuvoje lankiusis Amerikos lietuvė žaliavalgė Loreta Vainius rėžė drąsiai ir negailestingai – greitas maistas šalį veda į pražūtį. Dėl nesveiko, cheminėmis medžiagomis užteršto, genetiškai modifikuoto maisto daugėja ligų, ypač autizmo ir vėžio atvejų, ir tauta dėl to kenčia.

Amerika pamažu bunda

Žmonės gyvena vis ilgiau, bet jų gyvenimas nėra visavertis. Daugelis ilgus dešimtmečius leidžia prirakinti prie lovos, neįgaliųjų vežimėliuose. O viską, ką sukaupė per gyvenimą, išleidžia medicinos priežiūrai ir vaistams. Laimei, daugelis suprato, kad reikia keisti gyvenimo būdą ir pradėti gyventi sveikai, valgyti pačių užaugintą maistą. „Amerika pamažu bunda“, – ateinančio pirmadienio televizijos laidoje „Stilius“ sakys stebuklinga žalio, gyvo maisto jėga tikinti L. Vainius.

„Žinote, aš daugelį metų savo namuose auginu želmenis: kviečius, saulėgrąžas, pupas, žirnius. Ir, kas yra įdomu, prieš 10 metų visuomet man jų likdavo, o dabar nespėju auginti. Žmonės Amerikoje pradeda atsibusti ir suprasti, kad reikia keisti mitybą. Ypač pamatę, kiek daug žmonių serga vėžiu.

Pažįstu vieną žmogų, kuris pas mane sausio mėnesį atvažiavo pilkas, vos pajudėjo, visiškai energijos neturėjo. Visą tą laiką jis atvažiuodavo pas mane nusipirkti kviečių želmenų, daigintų saulėgrąžų, grikių, žirnių ir juos vartodavo. Neseniai pamačiau, kad žmogaus oda spalvą atgavo, jis pasidarė energingas, gyvas“, – apie daug kartų regėtą vaizdą kalbėjo Loreta.

Žaliavalgyste susidomėjo spiriama bėdos

Pati Loreta žaliąja mityba ir termiškai neapdorotu maistu susidomėjo perskaičiusi legendinės lietuvės žaliavalgystės pradininkės Anos Vigmor knygą „Kam kentėti?“, kurioje ši moteris pasakojo, kaip žaliu maistu išsigydė gangrenos apimtas kojas. Loreta sako, kad Ana buvo nuostabus žmogus. Kai su ja susipažino, jai buvo 80 metų, bet ji buvo sveika, žvali blaiviai mąstė ir niekada niekam nesakė „negaliu“. Mirė ne savo mirtimi, o kilus gaisrui jos name. Tradicinės mitybos magistro laipsnį turinti Loreta neslepia – Anos propaguojama žaliavalgyste ji pati susidomėjo ne tik sekdama jos pavyzdžiu, bet ir spiriama bėdos.

„Iš tikrųjų, pradėjau iš bėdos... Mano uošvienė buvo susirgusi artritu, jai be galo skaudėjo kūną, visus kaulus, ji lovoje gulėjo ir negalėjo vaikščioti. Jos kojos buvo sulaužytos, gangrena išsivysčiusi. Pagalvojau, jei galima išgydyti gangreną, tai artritą turėtų būti labai lengva išgydyti. Nutariau važiuoti į Annos Vigmore institutą Bostone pasisemti žinių, o nuvažiavusi pamačiau, kad žmonės ten valgo tik žalią maistą – saulėgrąžas, žirnius, pupas. Viską, kas žalia. Pavalgiusi tokio maisto ir aš po 2 ar 3 dienų pradėjau jaustis geriau, gavau daugiau energijos, galvosena visiškai pasikeitė. Žmonės, kentę didelius skausmus – diabetininkai ir vėžininkai – nustojo juos jausti… Supratau, kad tai, ko aš savo mitybos institute mokiausi, nėra teisinga, ir nutariau viską keisti.“

Alergijos baigėsi

Iš pradžių žaliosioms mamos idėjoms entuziastingai pritarę Loretos vaikai po trijų savaičių sakė: „Mes daugiau taip nevalgysime, mama, užmiršk viską“, – bet ji vis tiek augino kviečių želmenis, saulėgrąžas, iš jų gamino maistą, ir jie suprato, kad tai – ne tik naudinga, bet ir skanu. Iki tol visa šeima skundėsi alergijomis – nuolat čiaudėjo, perštėjo gerkles; kiekvienas, kaip juokavo Loreta, turėjo savo dėžutę servetėlių. Išgirdę, kad pienas skatina gleivių susidarymą organizme, jo atsisakė, o, pradėjus valgyti žalėsius, savijauta pasikeitė – baigėsi alergijos, o servetėles teko išmesti, nes jų nebereikėjo.

Laisvalaikiu bėgiojantis Loretos vyras Petras, pradėjęs valgyti žalią maistą, pastebėjo, kad atsirado daugiau energijos, jo bėgimo rezultatai pagerėjo. „Dabar mes abu valgome žalią maistą. Ne šimtu procentų, bet septyniasdešimčia, ir mūsų savijauta labai pasikeitė. Į gerąją pusę“, – džiaugėsi moteris.

Pradėjus vartoti žalią maistą, mėsos nesinori

Loreta prasitarė – Amerikoje, savo namuose, ji yra įkūrusi žalio, gyvo maisto fabrikėlį, kur praleidžia didžiąją dalį savo laiko. Ten moteris augina įvairiausių grūdų želmenis, kuriuos vadina jaunystės ir sveikatos šaltiniu. Želmenyse, pasak žaliavalgės, yra labai daug chlorofilo, o deguonį, mineralines medžiagas jie sugeba įsisavinti geriau už bet kokius vaisius ir daržoves. Vienas svaras želmenų prilygsta 15 svarų kitų žalėsių.

Alfa.lt


*Sutinku su taisyklėmis
Skaityti visus komentarus (9)

Taip pat skaitykite:

Pasaulio pabaiga: bunkerių kastis kol kas neskubėkite 8

Penktadienį, pietų metu, į konferenciją „Artėjanti pasaulio pabaiga ir Lietuva“ susirinkę mokslo, verslo ir kitų sričių specialistai aiškinosi, kur, kada ir kodėl driokstelės pasaulio pabaiga. Vieningos nuomonės nebuvo prieita.„Tai nebus kalba apie Darbo partijos dalyvavimą valdančioje koalicijoje, kas taip išgąsdino prezidentę, kalbėsime apie majų kalendorių, kataklizmas ir visą pasaulį ištikusias negandas“, – tokiais žodžiais konferenciją pradėjo ekonomistas Gediminas Jakavonis.

Aktorė Viktorija Streiča su žuvusiu broliu kalbasi sapnuose 3

„Vėlinės Latvijoje – mirusiųjų atminimo diena. Bet tokio masinio pagerbimo, kaip Lietuvoje, ten nėra, – pastebėjo legendinio latvių režisieriaus Janio Streičo dukra, režisieriaus Kęstučio Jakšto žmona, Kauno muzikinio teatro aktorė Viktorija Streiča, prieš dvejus metus Rygoje palaidojusi tragiškai žuvusį brolį Kristupą.Pilotas buvo neblaivus?
Pasak Viktorijos, lietuviai savo artimųjų kapus prižiūri, jais rūpinasi kelis kartus labiau nei latviai.

Nikolajus Baskovas neteko sūnaus 15

Laimei – perkeltine prasme, buvusią tėvo pavardę pakeitus į jo motinos. Taip pasielgti nusprendė buvusi Nikolajaus Baskovo žmona Svetlana, buvusį vyrą norinti ne tik ištrinti iš savo ir sūnaus gyvenimo, bet ir įskaudinti. Taip ir pasakė spaudoje: „Po kelerių metų sūnus net neprisimins, kas yra jo tėvas“.Buvusi žmona neleidžia mokėti alimentų
Iki šiol mažajam Bronislavui tėvą priminė jo garsi pavardė – Baskov-Špigel.

Nelly Paltinienė: su Eugenijumi iš tiesų mylėjome vienas kitą 10

„Eugenijus buvo šviesus, geras, labai mielas žmogus. Aš jį mylėjau, myliu ir mylėsiu...“ – susijaudinimo neslėpė charizmatiškoji dainininkė Nelly Paltinienė, kalbėdama apie Anapilin prieš kelias dienas iškeliavusį savo scenos partnerį, tikrą džentelmeną, aksominio balso savininką Eugenijų Ivanauską. Nesijaudindama dėl kalbų ir apkalbų legendinio, net 40 metų gyvavusio, dueto narė N. Paltinienė prisipažino – Eugenijus jai buvo vienas artimiausių ir mieliausių žmonių.

Edita Mildažytė: ir po šių rinkimų pasaulio pabaigos nebus 19

Taigi, į valdžią, vieno garbingo lietuvininko pastebėjimu, atėjo „ponas, kuris nemuš“. Daugelis nusigandę to, ką padarė, atsistojo nuo savo sofkučių ir antrąkart patraukė prie balsavimo urnų, suskato keisti savo nusiteikimus, bet jau buvo vėlu. Veržtis diržus buvo būtinaVerkti, raudoti, rautis plaukus? Kad ir kas benutiktų, į užsienį nesutinkanti bėgti ar emigruoti laidų vedėja ir žurnalistė Edita Mildažytė ir „pabėgėlis iš Švedijos“, teologas, filmų kūrėjas Jonas Ohmanas ramina – viskas bus gerai.

Laima Vaikulė pastorėjo! 2

Gražioji latvių dainininkė Laima Vaikulė visada buvo ypač liekna, tačiau neseniai ji pateko į žiniasklaidos akiratį, kuri ją parodė toli gražu ne iš gražiosios pusės. Paparacų neliko nepastebėta tai, kad dainininkė pastaruoju metu akivaizdžiai papilnėjo.Dar tarybiniais laikais Laima demonstravo etaloninę eleganciją ir puikią figūrą ir iki šiol, jau 25 metus, laikėsi tam tikro gyvenimo būdo, padedančio išsaugoti gerą nuotaiką ir dailią figūrą.

Susijusios naujienos

Olga Dzindzeleta: žaliavalgystė – mada. Taip, tačiau sveika! ..

Edgaras Lubys: tapęs žaliavalgiu, ėmė bėgioti maratonus 1

Žaliavalgė Gražina Gum: pavasarį jėgų suteiks dilgėlės ..

Sveikiname kalėdinio konkurso laimėtoją: knyga mainais už šventinį silkės receptą! ..

Žaliavalgė Gražina Gum nuo peršalimo siūlo „antiparazitą“ 12

Kruopiuose atidengtas paminklas žaliavalgei Annai Wigmore 5

Kodėl žaliavalgės atrodo dvidešimčia metų jaunesnės? 17

Žaliavalgė Butenko žaliaisiais kokteiliais sūnų išgelbėjo nuo vėžio 15

Baublienė energijos semiasi iš „žaliųjų kokteilių“ 9