Jautienos steikas šventiniam stalui

Jatienos steikas (Flickr nuotr.)
Aa+Aa-

Šaltėjant orams vis dažniau į skrandį norisi „įsimesti“ mėsos. Baltymų šaltinis išties reikalingas, kad pakaktų energijos ir su šalčiu, ir su rudeniniu tinguliu pakovoti. Virtuvės šefai rekomenduoja pasigaminti steiką.

Patyrę virėjai rekomenduoja steikui skirtą mėsą pamarinuoti ne ilgiau kaip valandą, pusantros. Geriausiai marinatui tinka garstyčios.

Steikas – tai didokas mėsos, dažniausiai jautienos, gabalas. Lietuvoje steikui dažniausiai naudojama jautienos išpjova.

Steikas, priklausomai nuo įpročių bei skonio, gali būti kepamas ant grilio, atviros ugnies ar net keptuvėje. Pagal skonį skiriasi ir patiekalo iškepimo laipsnis. Vieni mėgsta iškeptą steiką, kiti – iškeptą ne iki galo, o treti – vos apkeptą su krauju. Būtent pastarasis ir yra labiausiai vertinamas šio patiekalo mėgėjų.

Steikui skirta mėsa yra brandinama (laikoma žemoje pliusinėje temperatūroje, gerai vėdinamose patalpose) kone 4 savaites. Tokios mėsos retai, bet galima nusipirkti didžiuosiuose prekybos centruose. Namuose mėsos brandinti nerekomenduojama. Todėl patyrę virėjai rekomenduoja steikui skirtą mėsą pamarinuoti valandą–pusantros. Geriausiai marinatui tinka garstyčios.

Kiekvieną mėsos gabalą reikia gausiai ištrinti garstyčiomis ir nedelsiant suvynioti į plėvelę arba kepimui skirtą rankovę ir palikti kambario temperatūroje.

Be garstyčių marinatui tinka aliejus su česnaku, citrina, vyno actas.

Prieš kepant nuo mėsos popierine servetėle reikia nušluostyti nesusigėrusį marinatą. Jeigu norite, kad steikas būtų aštrus, apvoliokite mėsą grubiai maltuose pipiruose. Sūdyti mėsos nereikia. Keptuvę stipriai įkaitinkite. Galima kepti ant aliejaus ir be jo.

Steikui dėti skirta lėkštė turi būti karšta. Ją sušildyti galima mikrobangų krosnelėje arba aplieti karštu vandeniu ir sausai nušluostyti.

Tik įdėtą į lėkštę steiką sūdome ir gardiname pipirais. Jeigu mėsą kepėte be aliejaus, galite ant jos uždėti gabalėlį sviesto.

--------------------------------------------------------------------------------

Komentaras:

Dietologė Daiva Pipiraitė:

Teigti, kad žalios mėsos vartojimas sveikas ar nesveikas žmogui, negaliu, nes ne viskas yra moksliškai pagrįsta ir įrodyta. Steikas nėra pavojingas žmogaus sveikatai. Nors, skrudinant raudoną mėsą, gali susidaryti kancerogeninių medžiagų. Galbūt termiškai neapdorota mėsa sunkiau virškinama. O kiti teiginiai apie žalą arba naudą yra tik spekuliacijos.

--------------------------------------------------------------------------------

Verta žinoti:

◦šviežia, geros kokybės jautiena – maistinga, gerai virškinama ir ypač naudinga dirbantiems fizinį darbą, sportuojantiesiems;

◦pastaraisiais metais pasikeitė galvijų auginimo būdai bei jų paruošimas vartojimui. Šiuo metu jautienoje apytiksliai 20 proc. mažiau riebalų, daug sveikesnis „gerųjų“ ir „blogųjų“ riebalų santykis negu prieš daugelį metų. Be to, jautienoje esanti linolo rūgštis (riebalų rūgštis) mažina „blogojo“ cholesterolio lygį.

◦jautienoje gausu organizmui reikiamų B grupės ir kt. vitaminų, cinko ir geležies - ypač moters organizmui vertingų mineralų.

◦keturiasdešimtmečiams ir vyresniems vyrams reikia nors retkarčiais suvalgyti jautienos muštinį. Jautienos nerekomenduojama valgyti sergant egzema, kai yra išsiplėtusios venos. Kai kurie mokslininkai teigia, kad jautienos turėtų vengti sergantieji šizofrenija.

 

„Lietuvos sveikata“
*Sutinku su taisyklėmis

Taip pat skaitykite:

​Laukdama Kalėdų Beata Nicholson dalijasi imbierinio namelio receptu ..

Jau rytoj„Beatos virtuvė“ žiūrovai išvys iš Klaipėdos atkeliavusį fantastiško grožio imbierinį miestą su bokštais, ...

​Švelni kalėdinė užtepėlė ..

Artėja šventinis vakarėlis? Norite nustebinti draugus ir artimuosius? Kaip vieną iš užkandžių galite patys pagaminti ...

​Žaliavalgiškas spanguolių kisielius ..

Kisielius gaminamas nenaudojant krakmolo ir neverdant.

​Paprasta ir skanu: naminis tinginys ..

Tinginiui pagaminti Jums reikės:

Top 5: valgomos kalėdinės dovanos ..

Kartu su artėjančiomis didžiosiomis metų šventėmis, dažnai užklumpa ir daugybė rūpesčių – ką padovanoti artimiesiems – ...

Modernėjanti maisto kultūra renginiuose: maistas turi būti gražus ..

Artėjant gražiausioms metų šventėms suskubame pagalvoti ne tik apie dovanas, bet ir apie šventinį stalą: kokiais ...

​Kalėdinės dekoracijos: aksesuarai stalo įrankiams ..

Štai dar viena idėja dekoruoti namams, šį kartą virtuvę:– kojinaitės-stalo įrankių dėklai.

Vaikų receptai moko pusryčiauti sveikiau ..

Uostamiestyje visą mėnesį vyko Klaipėdos m. visuomenės sveikatos biuro inicijuotas konkursas „Mano sveikiausi ...

​Puiki idėja kalėdinei dovanai: spurgos žiedeliai ..

Kalėdos didelių išlaidų metas, tačiau jei draugams ir artimiesiems dovanas gamintumėte patys tai būtų ir pigiau ir daug ...

​7 mitai apie kavą ..

Apie plačiai paplitusius mitus, su kuriais tenka susidurti kasdieninėje veikloje, pasakoja „Kavos draugas“ vadovas ...

Susijusios naujienos

Jautienos išpjova su kavoje brandintomis bulvėmis ..

Jautienos guliašas su kava 1

Valentina: į vyro širdį – per skrandį 2

Jautienos „carpaccio“ ..

Pietų Prancūzijos receptas: faršo troškinys ..