Paieška
Orai ºC
Horoskopai
Astromanija

Vagių gaujos išpuoliai – tartum teroristų atakos

Elektros perdavimo linija (Eimanto Genio nuotr. | Alfa.lt)
Keisti teksto dydįAa+Aa-

Vagys Klaipėdoje buvo nusitaikę į svarbų energetikos objektą – prie Tarptautinės jūrų perkėlos nutiestą naują aukštosios įtampos elektros liniją, rašo „Lietuvos rytas“.

Jų padaryti nuostoliai gali siekti 6 mln. litų. Klaipėdos jūrų uosto pašonėje aukštosios įtampos liniją montavusios įmonės darbininkai pirmąją vagystę pastebėjo spalio pradžioje – nuo ričių buvo nusukta apie 170 metrų kabelio.

Nuostoliai įvertinti 35 tūkst. litų. Netrukus vagys, įsibrovę į betono šulinius, pagrobė dar maždaug 210 metrų kabelio, pridarydami 57 tūkst. litų žalos. Baigtą montuoti aukštosios įtampos liniją jau norėta perduoti užsakovams, bet po vagių siautėjimo daug darbų teko atlikti iš naujo. Nuostolių, įskaitant ir netesybas, suma gali šoktelėti iki 6 mln. litų. Netrukus pareigūnai ėmė lipti vagims ant kulnų. Šeši įtariamieji sulaikyti Klaipėdoje. Organizuota metalo grobstytojų grupuotė veikė pagal vadeivų iš anksto kruopščiai parengtus ir suderintus scenarijus.

Sulaikytas 35-erių klaipėdietis Linas Gaubys siejamas su uostamiesčio nusikalstamomis grupuotėmis. Jam ir kitiems gaujos nariams pareikšti įtarimai dėl didelės vertės svetimo turto pagrobimo. L. Gaubiui vogti kabelius padėjo klaipėdietis verslininkas Nerijus Gergelis - įtartinos reputacijos naktinio klubo „Exclusive“ ir dar kelių užeigų savininkas.

Energetikos sistemos įrenginius įžūliai gadinę klaipėdiečiai, kurių veikla primena teroristų išpuolius, įvardijami kaip diversantai, siekę pasipelnyti realizuodami pavogtus varinius laidus. Pasak Klaipėdos apskrities policijos Organizuoto nusikalstamumo tyrimo biuro vadovo Valdo Narutavičiaus, „jie galėjo įvykdyti ir daugiau panašių akcijų“. Gauja pardavė apie toną išlupto vario ir už tai gavo apie 10 tūkst. litų. Keturi nusikaltėliai suimti. Įtariamiesiems gresia laisvės atėmimo bausmė iki aštuonerių metų.

 

ELTA
Komentarai

Taip pat skaitykite:

Nuteisti Vievyje siautėję chuliganai

Trakų rajono apylinkės teismas pagreitinto proceso tvarka išnagrinėjo baudžiamąją bylą dėl šių metų kovo 30 d. vandališkų išpuolių Elektrėnų sav., Vievyje.
Tą dieną 12.20 val. M. J. (gim. 1989 m.) ir E. S. (gim. 1987 m.), būdami apsvaigę nuo alkoholio, Vievyje išėję į važiuojamąją kelio dalį, stabdė pravažiuojančius automobilius. Užkirtę kelią vienam iš automobilių, jį sustabdė ir užlipo ant variklio dangčio. E. S. vairuotojui ir keleivei rodė nepadorius gestus, demonstravo nuogą užpakalį.

Tėvas sudavė 13-metei dukrai

Patikrinę gautą informaciją pareigūnai aptiko 178 l pilstuko

Gavę informacijos, jog Kaune, Kovo 11–osios g., daugiabučiame gyvenamajame name, viename iš butų prekiaujama pilstuku, Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kauno miesto Dainavos policijos komisariato (toliau – Kauno apskr. VPK Kauno m. Dainavos PK) viešosios ir kriminalinės policijos pareigūnai nedelsiant ėmėsi priemonių tokiai nusikalstamai veikai užkardyti.

Policija prašo pagalbos nustatant asmenį

Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kauno miesto Centro policijos komisariate (toliau – Kauno apskr. VPK Kauno m. Centro PK) atliekamas ikiteisminis tyrimas dėl plėšimo pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 180 str. 1 d.
Ikiteisminio tyrimo metu nustatyta, kad 2014-03-29 apie 17.00 val. Kaune, Vytauto pr., požeminėje perėjoje, sumušus pilietį A. S., iš jo atimti asmeniniai daiktai bei pinigai.

Kaune su narkotikais sulaikytas vyras

Trečiadienį Kaune sulaikytas vyras, kaip įtariama, su savimi ir automobilyje turėjęs narkotinių medžiagų.
Policijos departamento duomenimis, 20.10 val. Kulautuvos gatvėje esančioje stovėjimo aikštelėje pareigūnai pastebėjo tarp dviejų automobilių stovinčius šešis jaunuolius, kurių vienas ant žemės numetė baltos spalvos popieriaus skiautę.
Paaiškėjo, kad joje buvo suvyniotas plastikinis maišelis su baltos spalvos milteliais. Įtariama, kad tai - amfetaminas.

Reikalavo 100 tūkst. litų, o vėliau atėmė automobilį

Trečiadienį apie 7 val. 30 min. Pasvalio r., kelyje tarp Kiemėnų k. ir Namišių k., automobiliu „VW Passat“ (pagamintas 2006 m.) važiavusį Ž. Š. (gimusį 1975 m.) sustabdė prie automobilio „Audi“ stovėjęs vyriškis.
Ž. Š. priėjus prie jo, iš automobilio išlipo dar keturi jaunuoliai, kurie papurškė jam į veidą dujų ir, įsodinę į automobilį, nuvežė į Pasvalio r., Deveitonių k. esantį sąvartyną, kur reikalavo atiduoti 100 tūkst. litų, grasindami, kad kitaip nukentės jis ir jo šeimos nariai.

Susijusios naujienos

Vasario 16-ąją vagys nuo pastatų vogė Lietuvos trispalves

Bankininkai ir vagys

Italijoje vagys iškasė tunelį ir apiplėšė pašto skyrių, ...

Londone vagys pasikėsino į Sigmundo Freudo pelenus

Kėdainiuose vagys apsirūpino nuo patalynės iki uogienės

Plėšikai iš senolės reikalavo pinigų ir pagrobė ...

Saugos tarnyba įspėja: per šventes padaugėja vagysčių

Patys bukiausi iš bukiausių nusikaltimai 2013-aisiais

Krekenavoje vagys apsirūpino ne tik pinigais, bet ir ...

Kol Vilniaus regbio akademija rengė Gerumo šventę, jų ...