Paieška
Orai ºC
Horoskopai
Astromanija

Vilniuje pradedamas rodyti nepriklausomo JAV kino skanėstas – „Filmas apie meilę ir grybus“

Kadras iš „Filmas apie meilę ir grybus" (Organizatorių nuotr.)Žiūrėti nuotraukų galeriją
Keisti teksto dydįAa+Aa-

Vienas geriausių neseniai pasibaigusio Tarptautinio Kauno kino festivalio filmų – „Filmas apie meilę ir grybus“ („Now, Forager: A Film About Love and Fungi“) – nuo šiandien pradedamas rodyti Vilniuje, „Skalvijos“ kino centre.

Lucienas (Jasonas Cortlundas) ir Regina (Tiffany Esteb) – baskų kilmės amerikiečiai. Jie verčiasi rinkdami grybus Naujojo Džersio miškuose ir tiekdami juos restoranams. Grybai – tikroji Lucieno aistra, o jų rinkimas leidžia likti laisviems nuo įprasto darbo pančių.

Tačiau laisvė kainuoja: pajamų mažai, nėra sveikatos draudimo, bet kada sausra arba liūtys gali sunaikinti grybų derlių. Šis nesaugumas pradeda slėgti Reginą, kuri palieka „grybų rojų“ ir įsidarbina madingame Niujorko restorane. Išsiskyrus sutuoktinių asmeniniams troškimams, jų santuoka per metus patiria rimtų išbandymų.

„Filmas apie meilę ir grybus“ – pirmasis JAV režisierių Jasono Cortlundo ir Julios Halperin dueto pilnametražis filmas. Tarptautinio Kauno kino festivalio filmų platinimo vadovas Tomas Tengmarkas kviečia kino gurmanus atkreipti dėmesį į šią juostą: „Režisieriai sukūrė subtilų filmą – istorija pasakojama pasitelkiant gamtą. Tai – puikus nepriklausomo amerikietiško kino, kurį retai matome Lietuvos kino teatruose, pavyzdys.“

Autentiškas, atviras ir aistringas pasakojimas apie maistą, darbą ir tarpusavio santykius turėtų būti įdomus visiems, vertinantiems lėtą maistą ir mėgstantiems gaminti. Tai – istorija, įrodanti, kad gyvenimo tempą įmanoma sulėtinti ir būti laimingesniems turint mažiau, bet tikresnių dalykų.

Šiame filme išgirsite ne vieną patarimą apie grybų rinkimą ir jų gaminimą bei pamatysite tikrąjį šių įstabių augalų grožį. Gero maisto mylėtojai neabejotinai papildys savo žinias apie įvairias grybų rūšis, jų gastronomines savybes ir panaudojimą.

„Filmo apie meilę ir grybus“ seansai „Skalvijos“ kino centre pradedami rodyti spalio 25 d. Bilietus galima įsigyti „Tiketoje“ ir „Skalvijos“ kasoje.

 

 

Alfa.lt
Komentarai

Taip pat skaitykite:

​„Gustavo nuotykių“ režisieriai: vienintelis šio filmo praradimas – finišo nepasiekęs Karlsonas

Žinomų Lietuvos aktorių vaidybą ir kompiuterinės grafikos meistrų sukurtą animaciją sujungę filmo „Gustavo nuotykiai“ ...

Lokarno kino festivalio pagrindinį apdovanojimą pelnė ilgos trukmės Filipinų filmas

Ilgesnės nei pusšeštos valandos trukmės filipiniečio režisieriaus sukurtas filmas „From What Is Before“ (tagalų kalba ...

Filmas „Po merginų sijonais“ atskleis prancūzių požiūrį į seksą

Šį savaitgalį Lietuvos kino teatruose pradedamas rodyti vienas ryškiausių šių metų Prancūzijos filmų, komedija „Po ...

Filme ​„Nesunaikinami 3“ – šiuolaikinių technologijų ir veteranų aktorių gausa

„Nesunaikinami 3“ – šiuolaikinių technologijų ir aukščiausios prabos veiksmo filmo lydinys

Trileryje „Gelbėk mus nuo pikto“ spinduliuoja gražuolė Olivia Munn

Dar neregėtos blogio jėgos užims Niujorką naujajame kriminaliniame siaubo trileryje „Gelbėk mus nuo pikto“ (angl. ...

​„Pakeliui“ filmavimų metu Mantas Jankavičius surengė koncertą karvėms

Į kelionę per Lietuvą naujajame Ričardo Marcinkaus kelio filme „Pakeliui“ leidęsis dainininkas Mantas Jankavičius ir jo ...

​Filmo „Šokis hiphopo ritmu. Viskas arba nieko“ režisierė: geriausias mūsų specialusis efektas – choreografija

Ekranus jau pasiekė naujausia odė šokiui – filmas „Šokis hiphopo ritmu. Viskas arba nieko“ (angl. „Step Up: All In“), kuris sužavės ne tik šokėjų ryžtu, veržlumu ir pergalės troškimu, bet ir dar įspūdingesne, išskirtine choreografija. Ši – prie visų „Šokis hiphopo ritmu“ franšizės filmų prisidėjusio choreografo Jamalio Simso nuopelnas.

Slaptasis filmo „Audros sūkuryje“ ginklas – tornadų medžiotojų šarvuotis „Titus“

Prisiartinti prie galingo tornado neįmanoma nerizikuojant savo gyvybe, tačiau nepaisydami pavojaus šimtai žmonių kasmet mėgina nufilmuoti įspūdingiausius kadrus vaikydamiesi adrenalino, ieškodami mokslui dar nežinomų tiesų ar trokšdami populiarumo.

Evos Green krūtinė ant filmo „Nuodėmių miestas 2“ plakato šokiravo JAV kino pramonės asociaciją

Viena moteris rugpjūčio pabaigoje Lietuvos kino teatrus pasieksiančiame kriminaliniame veiksmo trileryje „Nuodėmių miestas 2“ (angl. „Sin City: A Dame to Kill For“) pakurstys net pačių dorovingiausiųjų aistras. Nenuostabu, kad filmo herojai dėl jos bus pasiryžę net nužudyti, o štai JAV kino pramonės asociacija (MPAA) net paskelbė, kad šios damos, kurią įkūnijo Eva Green, plakatas kliūva moralės sergėtojams.

Švelnią viliokę trileryje „Apsimetėlis, sukčius ir dama“ įkūnijusios Kirsten Dunst paslaptis – natūralus lengvumas

Kino teatrus pagaliau pasiekusiame trileryje „Apsimetėlis, sukčius ir dama“ (angl. „Two Faces of January“) nuo vienos moters atitraukti akių negalės ne tik filmo herojai, bet ir žiūrovai. Ji – trapi ir rafinuota Koletė Makfarland, tikrame gyvenime geriau pažįstama kaip Kirsten Dunst. Puikiu stiliumi naujojoje juostoje žavinti 32-ejų aktorė britiškajam „Vogue“ papasakojo, kas ir kodėl atsiranda jos spintoje bei pasidalijo grožio patarimais.
K. Dunst pasakojo iš esmės nejaučianti nostalgijos drabužiams.

Susijusios naujienos