„Monstrų viešbučio“ kūrėjas: šis filmas – daugybę žmonių juoktis privertęs animacijos atgimimas

Kadras iš „Monstrų viešbučio“ filmo („AcmeFilm“ nuotr.)
Nuotraukų galerija (1/4)
Aa+Aa-

Pelningiausia visų laikų rugsėjo premjera JAV tapęs debiutinis animacijos kūrėjo Genndy Tartakovsky filmas „Monstrų viešbutis“ (angl. „Hotel Transylvania“) jau spalio 19 dieną pasieks ir Lietuvos kino teatrus. Anksčiau prie animacinių serialų, tokių kaip „Deksterio laboratorija“ ir „Samurajus Džekas“ dirbęs G. Tartakovsky prisipažino jutęs nemenką spaudimą, mat jis buvo net šeštasis „Monstrų viešbučio“ režisierius bei vienintelis, sugebėjęs ne tik šį projektą užbaigti, bet ir sulaukti pasaulinės sėkmės.

Rusų kilmės kino kūrėjas G. Tartakovsky „Monstrų viešbučio“ režisieriumi buvo pasirinktas 2011-ųjų vasarį. Iki to laiko už ankstesnius darbus jis buvo nominuotas 13-ai garsiųjų televizijos apdovanojimų „Emmy“ ir tris jų laimėjęs. Taikliu humoru, sąmoju, išradingumu ir savitu stiliumi pagarsėjęs režisierius Wired.com pasakojo pajutęs didžiulį palengvėjimą, kai suvokė, jog žiūrovai pamilo jo darbą.

„Nuėjau pažiūrėti filmo ne su kritikais, o su paprastai žiūrovais. Pastebėjau, kad vaikai visą filmą ramiai išsėdėjo savo kėdėse ir žiūrėjo įsitempę, o kartais gardžiai nusijuokdavo. Manau, tai geriausiais įvertinimas“, – sakė G. Tartakovsky. Jis pasidžiaugė, kad „Monstrų viešbutis“ išėjo labai patrauklus savo vizualumu ir nenusileido kompanijos „Pixar“ šedevrams. „Ėjome kitu keliu. Nors įprasta manyti, kad sėkmingi gali būti tik animaciniai filmai su dramos elementais, nutarėme, kad mūsiškė bus tiesiog komedija – linksma, kvailoka ir labai juokinga. Panašu, kad pataikėme į dešimtuką“, – kalbėjo režisierius.

Dėl savo pasirinkto braižo kuriant „Monstrų viešbutį“ ilgokai nerimavęs kūrėjas lengviau atsipūtė tik po jo premjeros. „Nenorėjau, kad „Monstrų viešbutis“ taptų vinimi į animacijos karstą. Dabar kone visi filmukai kuriami su kompiuterine grafika, tarsi filmai suaugusiems ir niekas nebemėgina atgaivinti tos animacijos, kurią visi anksčiau taip mėgo. Pasirinkau rizikingą variantą ir nebuvau tikras iki paskutinės minutės. Jie būtų nepasisekę, šis filmukas galėjo reikšti animacijos fiasko, o dabar – tai tikras, daugybę žmonių juoktis privertęs animacijos atgimimas“, – džiaugėsi G. Tartakovsky.

Lietuviškai dubliuotame „Monstrų viešbutyje“ Drakulai balsą paskolino aktorius Vytautas Rašimas, jo dukrai Meivis – Agnė Katkaitė, o jos pamiltas žmogus Džonatanas prabilo Juliaus Žalakevičiaus balsu. Taip pat prie šios juostos darbavosi Algirdas Dainavičius (Frankenšteinas), Neringa Varnelytė (Vanda), Sergejus Ivanovas (Veinas), Aleksas Kazanavičius (Grifinas), Dalius Skamarakas (Mumija), Džiugas Siaurusaitis (Susitraukusi galva) ir kiti. Filmas šalies kino tetrus pasieks spalio 19 dieną.

Lietuviškai dubliuotas filmo „Monstrų viešbutis“ anonsas:

 

„Acme Film“


*Sutinku su taisyklėmis

Taip pat skaitykite:

​R. Zemkauskas: programa „Meistrai“ – geras derinys tarp autorinio ir komercinio kino ..

Kaip ir kiekvienais metais festivalio „Kino pavasaris“ programoje „Meistrai“ gausu tarptautinį pripažinimą jau ...

​Pažvelkite į mirusiųjų prisikėlimą iš naujo – siaubo trileryje „Lozoriaus efektas“ Olivios Wilde herojė taps blogio įsikūnijimu ..

Proveržio medicinoje siekiantys tyrėjai Frankas, jo sužadėtinė Zoja bei jų kolegų komanda naujajame siaubo trileryje ...

​Edvinas Pukšta: nelogiška stabdyti filmą, kai jis guli ant lentynos ..

Neseniai startavusi mobilioji programa „Lietuvos kino fondas“, suteikianti galimybę planšetėse ar išmaniuose ...

Ninja ir Yo-Landi iš Pietų Afrikos dueto „Die Antwoord“ fantastiniame filme „Čapis“ augins įvaikį robotą ..

Populiarus reivo ir repo muziką maišantis Pietų Afrikos duetas „Die Antwoord“ naujajame jų tautiečio Neillo Blomkampo ...

​Naujos lietuviškos komedijos anonse Arūnas Storpirštis žada nusirengti nuogai ..

Šį rugsėjį aktoriaus Arūno Storpirščio laukia net dvi ypatingos progos: 65-asis gimtadienis ir naujos lietuviškos ...

​Romas Zabarauskas savo filmą „Nuo Lietuvos nepabėgsi“ repetavo pabėgęs iš Lietuvos ..

Kino režisierius („Porno Melodrama“, „Streikas“) Romas Zabarauskas pasidalino įspūdžiais iš savo naujo filmo „Nuo ...

Jubiliejinis „Kino pavasario“ šurmulys prasideda: pristatyta festivalio programa ..

Antradienio popietę Lietuvos nacionalinėje Filharmonijojevyko20-ojo festivalio „Kino pavasaris“ spaudos konferencija, ...

​Medumi kvepiantis „Bitės Majos“ seansas – kino teatre „Pasaka“ ..

Šį šeštadienį, vasario 28 d. 12 val. kino teatras „Pasaka“kviečia mažuosius kino ir medaus mylėtojus į ypatingą naujo ...

​Paviešintas į džiungles pasprukusio Vytauto Puidoko filmo „Aleksandras Didysis“ anonsas ..

Kitąmet pasirodysiančio filmo „Aleksandras Didysis“ komanda dalinasi anonsu.

​Margot Robbie į filmo „Susikaupk“ atranką atėjo su suplyšusiais šortais ..

Elegantiškas ir šmaikštus aferų trileris„Susikaupk“ (angl. „Focus“), kuriame pagrindinius vaidmenis atliko Willas ...

Susijusios naujienos

„Monstrų viešbutis“ tuoj atvers duris – draugiškos pabaisos kviečia susipažinti ..

Nuotaikingas „Monstrų viešbutis“ visą šeimą supažindins su draugiškiausiomis pabaisomis ..