Paieška
Orai ºC
Horoskopai
Astromanija

Apmokestinta automobilių aikštelė prie daugiabučio nuliūdino studentus

Konstitucijos pr. 13 (Alfa.lt nuotr.)Žiūrėti nuotraukų galeriją
Keisti teksto dydįAa+Aa-

Vilniaus savivaldybė pranešė, kad nuo spalio 3 dienos bus apmokestinta Konstitucijos pr. šalia 13 namo esanti automobilių stovėjimo aikštelė. Toks savivaldybės sprendimas sukėlė diskusijų tarp trijų pusių – daugiabučio namo gyventojų, šalia namo biuruose dirbančių darbuotojų bei Vilniaus kooperacijos kolegijos bendrabučio studentų.

Gyventojai džiaugiasi, kad pagaliau atsiras normali erdvė automobiliams, kuriuos galės pasistatyti šalia namų. Jų teigimu, kolegijos studentai ir aplink išdygę biurai jiems sukelia problemų, kai tenka ieškoti vietos, kur pasistatyti automobilį, nes jos tiesiog nėra.

„Apsidairykite aplinkui: vienoje pusėje – daugiabutis namas, kitoje pusėje – daugiabutis namas ir šalia studentų bendrabutis. Dabar pažiūrėkite, kiek yra skirta vietos automobiliams“, – sakė daugiabutyje gyvenanti moteris, rodydama į automobilių prigrūstą siaurą gatvelę.

Užstatytas automobilis – kasdienybė

Deja, toks savivaldybės sprendimas nuliūdino Vilniaus kooperacijos kolegijos studentus. Nors kolegija nutolusi nuo bendrabučio vos per šimtą metrų, daugelis studentų turi automobilius.

„Bendrabutyje gyvena studentai, atvykę iš kitų Lietuvos miestų. Aš ir daugelis mano draugų atvažiavome čia automobiliais. Kadangi kolegija šalia, tai automobiliais nelabai važinėjame ir statome juos, kur randame vietą“, – sakė kolegijos studentas, atvykęs iš Alytaus.

Kaip teigė namo gyventojai, būtent toks studentų elgesys ir sukelia problemų, nes tik prasidėjus naujiems mokslo metams aplink namus nebelieka vietos gyventojų automobiliams.

„Kiekvieną rytą atėjus prie automobilio tenka signalizuoti jį užstačiusio automobilio savininkui. Šiandien ne išimtis – pažiūrėjus į aikštelę matyti, kaip nesugeba išvažiuoti vairuotojai, pasistatę automobilius aikštelės pakraščiuose, nes juos yra užstatę per vidurį automobilius palikę vairuotojai“, – sakė pasipiktinęs namo gyventojas.

Ateityje gali nebelikti vietos?

Trylikto namo gyventojai pasipiktinę ne vien tik studentų paliekamais automobiliais - esą šalia išdygę biurai taip pat prisideda prie to, kad aikštelė užimta.

Biuruose dirbantys darbuotojai teigė, kad jie nepalieka automobilių per naktį, tik darbo metu, todėl gyventojams neturi sukelti problemų. Tačiau jie pastebi, kad apmokestinus aikštelę gali tekti ieškoti alternatyvų, kur galėtų statyti automobilį nemokamai.

Vilniaus savivaldybė yra nustačiusi, kad ši automobilių stovėjimo aikštelė patenka į geltonąją rinkliavos zoną. Čia nustatyta dviejų litų už vienos valandos stovėjimą rinkliava, kuri bus renkama pirmadieniais–šeštadieniais nuo 8 iki 20 valandos.

„Susisiekimų paslaugų“ atstovas sakė, kad automobilių stovėjimo aikštelė apmokestinta siekiant sureguliuoti transporto priemonių srautus, mažinti chaotišką automobilių stovėjimą, pagerinti objektų pasiekiamumą ir prieinamumą, nes darbo dienomis stovėjimo vietos užimtos šimtu procentų, todėl tiek gyventojams, tiek kitiems vairuotojams yra sunku surasti vietą, kur pastatyti automobilį.

Trylikto namo gyventojai nuogąstauja, nes šalia jų namo statomas dar vienas daugiabutis, o dėl jo ateityje gali kilti dar daugiau problemų, susijusių su automobilių stovėjimu.

 

Alfa.lt
Komentarai

Taip pat skaitykite:

Parkomatai daugiabučių namų kiemuose įžiebė diskusijas

Dar praėjusiais metais Šiaulių miesto savivaldybės Tarybos posėdyje pasisakę už vadinamosios žaliosios miesto zonos išplėtimą į daugiabučių namų kiemus, politikai teigė, kad tai daroma miesto centre gyvenančių žmonių labui. Tuomet tikinta, kad,įvedant rinkliavą už automobilių parkavimą ir miesto centre esančiuose kiemuose, bus apsaugoti čia gyvenantys šiauliečiai.

„Lietuvos geležinkeliai“ ieškos sprendimų dėl susiklosčiusios situacijos su „Orlen Lietuva“

Balandžio 17 d. Premjero Algirdo Butkevičiaus kabinete vyko pasitarimas dėl AB „Orlen Lietuva tolesnės veiklos perspektyvos. Pasitarime dalyvavo Susisiekimo ministras Rimantas Sinkevičius ir AB „Lietuvos geležinkeliai“ generalinis direktorius Stasys Dailydka. Ministras pirmininkas išklausė „Lietuvos geležinkelių“ poziciją dėl pervežimams taikomų tarifų.
„Informavome Premjerą, kad mūsų taikomi tarifai yra praktiškai mažiausi Europoje, todėl sąlygos vežti krovinius yra tikrai geros, – teigė S. Dailydka.

„Raketos“ iš Kauno į Nidą nebeplauks?

„airBaltic“ skraidins į Popradą

Baltijos šalių oro bendrovė „airBaltic“ žiemą keleiviams pasiūlys naują skrydžių kryptį – Ryga – Popradas (Slovakija). Vykstantieji iš Poprado į Rygą galės patogiai pasiekti Rusiją, Skandinaviją, Baltijos regioną ir NVS šalis. Skrydžiai naująja kryptimi bus vykdomi nuo gruodžio 13 dienos.
Oro bendrovė skraido į daugiau kaip 60 Europos, Skandinavijos, Rusijos, NVS šalių ir Viduriniųjų Rytų miestų.

Sinkevičius: Lietuva dėl „Rail Baltica“ turi siekti sau ekonomiškai naudingo varianto

Premjerui Algirdui Butkevičiui pareiškus, kad Lietuva netrukdys „Rail Baltica“ projektui ir Vilniaus prijungimą galbūt nukels į tolimesnį laiką, susisiekimo ministras tvirtina, kad šaliai kol kas per anksti keisti poziciją.
Rimantas Sinkevičius BNS sakė, kad reikia siekti ekonomiškai naudingiausio varianto, tačiau neatmetė ir kompromisinio varianto, kad Vilnius būtų prijungiamas vėlesniame etape, jei tai bus įtvirtinta bendros Baltijos valstybių įmonės „Rail Baltica“ akcininkų sutartyje.

Butkevičius: darysime viską, kad Vilnius būtų prijungtas prie „Rail Baltica“

Premjeras Algirdas Butkevičius teigia, jog ankstesnė Andriaus Kubiliaus Vyriausybė turėjo įtikinti Europos Komisiją (EK), jog planuojamo „Rail Baltica“ geležinkelio vėžė pasiektų Vilnių.
„Šis sprendimas buvo priimtas A. Kubiliaus Vyriausybės. Galiu drąsiai pasakyti, kad jie, užsakydami studiją „Rail Baltica“ projektui, sąlygose kažkodėl nebuvo iškėlę reikalavimo, kad Vilnius privalomai būtų įjungtas į šį projektą.

Susijusios naujienos

Sostinės savivaldybė skelbia apie 400–600 naujų vietų ...

Vilniaus miesto savivaldybėje „darbiečius“ palikę partiečiai ...

Vilniaus savivaldybė ragina VPT vadovą viešai paneigti ...

Išsėtine skleroze serganti mokytoja svajoja surengti ...

Plytnikas: Vilniaus savivaldybės pirkimai – tarp ...

Vilniaus savivaldybė pradeda ruoštis tramvajaus atsiradimui ...

Vilniaus priklausomybės ligų centro darbuotojai atgavo algas ...

Šventinę savaitę Vilniaus miesto savivaldybė dirbs minimaliu ...

Daugiau nei vienas augintinis namuose – kastracija arba ...

Savivaldybės skęsta skolose