Paieška
Orai ºC
Horoskopai
Astromanija

Apmokestinta automobilių aikštelė prie daugiabučio nuliūdino studentus

Konstitucijos pr. 13 (Alfa.lt nuotr.)Žiūrėti nuotraukų galeriją
Keisti teksto dydįAa+Aa-

Vilniaus savivaldybė pranešė, kad nuo spalio 3 dienos bus apmokestinta Konstitucijos pr. šalia 13 namo esanti automobilių stovėjimo aikštelė. Toks savivaldybės sprendimas sukėlė diskusijų tarp trijų pusių – daugiabučio namo gyventojų, šalia namo biuruose dirbančių darbuotojų bei Vilniaus kooperacijos kolegijos bendrabučio studentų.

Gyventojai džiaugiasi, kad pagaliau atsiras normali erdvė automobiliams, kuriuos galės pasistatyti šalia namų. Jų teigimu, kolegijos studentai ir aplink išdygę biurai jiems sukelia problemų, kai tenka ieškoti vietos, kur pasistatyti automobilį, nes jos tiesiog nėra.

„Apsidairykite aplinkui: vienoje pusėje – daugiabutis namas, kitoje pusėje – daugiabutis namas ir šalia studentų bendrabutis. Dabar pažiūrėkite, kiek yra skirta vietos automobiliams“, – sakė daugiabutyje gyvenanti moteris, rodydama į automobilių prigrūstą siaurą gatvelę.

Užstatytas automobilis – kasdienybė

Deja, toks savivaldybės sprendimas nuliūdino Vilniaus kooperacijos kolegijos studentus. Nors kolegija nutolusi nuo bendrabučio vos per šimtą metrų, daugelis studentų turi automobilius.

„Bendrabutyje gyvena studentai, atvykę iš kitų Lietuvos miestų. Aš ir daugelis mano draugų atvažiavome čia automobiliais. Kadangi kolegija šalia, tai automobiliais nelabai važinėjame ir statome juos, kur randame vietą“, – sakė kolegijos studentas, atvykęs iš Alytaus.

Kaip teigė namo gyventojai, būtent toks studentų elgesys ir sukelia problemų, nes tik prasidėjus naujiems mokslo metams aplink namus nebelieka vietos gyventojų automobiliams.

„Kiekvieną rytą atėjus prie automobilio tenka signalizuoti jį užstačiusio automobilio savininkui. Šiandien ne išimtis – pažiūrėjus į aikštelę matyti, kaip nesugeba išvažiuoti vairuotojai, pasistatę automobilius aikštelės pakraščiuose, nes juos yra užstatę per vidurį automobilius palikę vairuotojai“, – sakė pasipiktinęs namo gyventojas.

Ateityje gali nebelikti vietos?

Trylikto namo gyventojai pasipiktinę ne vien tik studentų paliekamais automobiliais - esą šalia išdygę biurai taip pat prisideda prie to, kad aikštelė užimta.

Biuruose dirbantys darbuotojai teigė, kad jie nepalieka automobilių per naktį, tik darbo metu, todėl gyventojams neturi sukelti problemų. Tačiau jie pastebi, kad apmokestinus aikštelę gali tekti ieškoti alternatyvų, kur galėtų statyti automobilį nemokamai.

Vilniaus savivaldybė yra nustačiusi, kad ši automobilių stovėjimo aikštelė patenka į geltonąją rinkliavos zoną. Čia nustatyta dviejų litų už vienos valandos stovėjimą rinkliava, kuri bus renkama pirmadieniais–šeštadieniais nuo 8 iki 20 valandos.

„Susisiekimų paslaugų“ atstovas sakė, kad automobilių stovėjimo aikštelė apmokestinta siekiant sureguliuoti transporto priemonių srautus, mažinti chaotišką automobilių stovėjimą, pagerinti objektų pasiekiamumą ir prieinamumą, nes darbo dienomis stovėjimo vietos užimtos šimtu procentų, todėl tiek gyventojams, tiek kitiems vairuotojams yra sunku surasti vietą, kur pastatyti automobilį.

Trylikto namo gyventojai nuogąstauja, nes šalia jų namo statomas dar vienas daugiabutis, o dėl jo ateityje gali kilti dar daugiau problemų, susijusių su automobilių stovėjimu.

 

Alfa.lt
Komentarai

Taip pat skaitykite:

„Ryanair“ siūlys verslo klasės bilietus

Airijos pigių skrydžių bendrovė „Ryanair“ sieks prisivilioti verslo klientų, siūlydama jiems verslo klasės bilietus.

„AirBaltic“ pirmąjį pusmetį uždirbo 14,5 mln. eurų pelno

Latvijos nacionalinė skrydžių bendrovė „AirBaltic“ pirmąjį pusmetį uždirbo 14,49 mln. eurų pelno, pranešė įmonės ...

Daugiausia turistų į Vilnių atkeliauja iš Baltarusijos ir Rusijos

Statistikos departamento duomenimis, šių metų pirmąjį pusmetį Vilniaus

„Air Lituanica“ rudenį pasitiks su atnaujintais skrydžiais

Nuo rugpjūčio 31 d. atnaujinami skrydžiai į Amsterdamą, po trumpų vasaros atostogų sugrįžta Briuselio maršrutas, o prie ...

Sinkevičius: „Rail Baltica“ įmonės sutartis nusikels į rugsėjį

Transeuropinės geležinkelio vėžės „Rail Baltica“ bendros Baltijos šalių įmonės „RB Rail“ akcininkų sutarties šią ...

​Su mokykliniais autobusais bus įteikti ir alkotesteriai

Rugpjūčio 28 d. 13 val., Nepriklausomybės aikštėje savivaldybių atstovams Švietimo ir mokslo ministerija perduos ne tik ...

DFDS stabdo pervežimus keltų maršrutu Klaipėda–Travemundė

Šių metų birželio 14 d. kompanija DFDS, atsižvelgdama į klientų lūkesčius, atidarė

Vilniaus oro uoste daugiausiai keleivių pervežė „Wizz Air“

Pagal pervežtų keleivių skaičių Vilniaus oro uoste vežėjo-lyderio pozicijoje įsitvirtino didžiausia pigių skrydžių ...

Klaipėdos uostas pagal krovą sausį-liepą – antras Baltijos valstybėse

Klaipėdos uostas pagal krovos apimtis sausio-liepos mėnesiais Baltijos valstybėse nusileido tik Rygos uostui, rodo ...

Rusijos vežėjai įstrigo Kybartuose

Kaliningrado srities pasienyje esančiuose Kybartuose trečiadienį kaupėsi krovininiai vilkikai, iš kitų Rusijos regionų ...

Susijusios naujienos

Tėvai padavė Vilniaus savivaldybę į teismą dėl vaikų ...

Ginčas savivaldybėje: Paleckiui parodė duris

FNTT įtaria Vilniaus savivaldybę padarius 71 mln. Lt ...

Vilniaus taryba leido statyti gyvenamuosius namus stadiono ...

Geležinio vilko gatvės estakadą žadama baigti iki lapkričio ...

Vilniaus savivaldybė galėtų trečiąjį Vilniaus vakarinio ...

Viešųjų pirkimų tarnyba pradėjo tyrimą dėl Geležinio Vilko ...

Trijų Vilniaus rajonų daugiabučiams – 400 tūkst. litų ...

Nauja lauko kavinė Vilniuje dygsta be leidimo?

Sostinės savivaldybė perka taksi paslaugas