Paieška
Orai ºC
Horoskopai
Astromanija

Apmokestinta automobilių aikštelė prie daugiabučio nuliūdino studentus

Konstitucijos pr. 13 (Alfa.lt nuotr.)Žiūrėti nuotraukų galeriją
Keisti teksto dydįAa+Aa-

Vilniaus savivaldybė pranešė, kad nuo spalio 3 dienos bus apmokestinta Konstitucijos pr. šalia 13 namo esanti automobilių stovėjimo aikštelė. Toks savivaldybės sprendimas sukėlė diskusijų tarp trijų pusių – daugiabučio namo gyventojų, šalia namo biuruose dirbančių darbuotojų bei Vilniaus kooperacijos kolegijos bendrabučio studentų.

Gyventojai džiaugiasi, kad pagaliau atsiras normali erdvė automobiliams, kuriuos galės pasistatyti šalia namų. Jų teigimu, kolegijos studentai ir aplink išdygę biurai jiems sukelia problemų, kai tenka ieškoti vietos, kur pasistatyti automobilį, nes jos tiesiog nėra.

„Apsidairykite aplinkui: vienoje pusėje – daugiabutis namas, kitoje pusėje – daugiabutis namas ir šalia studentų bendrabutis. Dabar pažiūrėkite, kiek yra skirta vietos automobiliams“, – sakė daugiabutyje gyvenanti moteris, rodydama į automobilių prigrūstą siaurą gatvelę.

Užstatytas automobilis – kasdienybė

Deja, toks savivaldybės sprendimas nuliūdino Vilniaus kooperacijos kolegijos studentus. Nors kolegija nutolusi nuo bendrabučio vos per šimtą metrų, daugelis studentų turi automobilius.

„Bendrabutyje gyvena studentai, atvykę iš kitų Lietuvos miestų. Aš ir daugelis mano draugų atvažiavome čia automobiliais. Kadangi kolegija šalia, tai automobiliais nelabai važinėjame ir statome juos, kur randame vietą“, – sakė kolegijos studentas, atvykęs iš Alytaus.

Kaip teigė namo gyventojai, būtent toks studentų elgesys ir sukelia problemų, nes tik prasidėjus naujiems mokslo metams aplink namus nebelieka vietos gyventojų automobiliams.

„Kiekvieną rytą atėjus prie automobilio tenka signalizuoti jį užstačiusio automobilio savininkui. Šiandien ne išimtis – pažiūrėjus į aikštelę matyti, kaip nesugeba išvažiuoti vairuotojai, pasistatę automobilius aikštelės pakraščiuose, nes juos yra užstatę per vidurį automobilius palikę vairuotojai“, – sakė pasipiktinęs namo gyventojas.

Ateityje gali nebelikti vietos?

Trylikto namo gyventojai pasipiktinę ne vien tik studentų paliekamais automobiliais - esą šalia išdygę biurai taip pat prisideda prie to, kad aikštelė užimta.

Biuruose dirbantys darbuotojai teigė, kad jie nepalieka automobilių per naktį, tik darbo metu, todėl gyventojams neturi sukelti problemų. Tačiau jie pastebi, kad apmokestinus aikštelę gali tekti ieškoti alternatyvų, kur galėtų statyti automobilį nemokamai.

Vilniaus savivaldybė yra nustačiusi, kad ši automobilių stovėjimo aikštelė patenka į geltonąją rinkliavos zoną. Čia nustatyta dviejų litų už vienos valandos stovėjimą rinkliava, kuri bus renkama pirmadieniais–šeštadieniais nuo 8 iki 20 valandos.

„Susisiekimų paslaugų“ atstovas sakė, kad automobilių stovėjimo aikštelė apmokestinta siekiant sureguliuoti transporto priemonių srautus, mažinti chaotišką automobilių stovėjimą, pagerinti objektų pasiekiamumą ir prieinamumą, nes darbo dienomis stovėjimo vietos užimtos šimtu procentų, todėl tiek gyventojams, tiek kitiems vairuotojams yra sunku surasti vietą, kur pastatyti automobilį.

Trylikto namo gyventojai nuogąstauja, nes šalia jų namo statomas dar vienas daugiabutis, o dėl jo ateityje gali kilti dar daugiau problemų, susijusių su automobilių stovėjimu.

 

Alfa.lt
Komentarai

Taip pat skaitykite:

Prezidentė vetavo metro įstatymą

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasirašė dekretą, kuriuo grąžino Seimui pakartotinai svarstyti ...

„Wizz Air“ atnaujina skrydžius į Tel Avivą

Ketvirtadienį bendrovė „Wizz Air“ pranešė, kad

Lietuvos traukinių valdymo centras – lyg biržos maklerio būstinė

Ketvirtadienį akcinė bendrovė „Lietuvos geležinkeliai“ pristatė naują Eismo valdymo centrą (EVC) – tai vieta, kurioje ...

„Ryanair“ skelbia naują maršrutą

Šiandien, liepos 24 d., pigių skrydžių aviakompanija „Ryanair“ skelbia, kad vykdys skrydžius nauja kryptimi – iš Kauno ...

Naujasis aplinkos ministras – prieš tilto į Kuršių neriją statybą

Naujasis aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas santūriai vertina idėją statyti tiltą į Kuršių neriją.

Skrydžiai į Turkiją iš Šiaulių – kitais metais?

Skandalingai bankrutavus kelionių organizavimo bendrovei „Go Planet Travel“ šį rudenį skrydžiai iš Šiaulių oro uosto į ...

„Wizz Air“ ir toliau vengia Tel Avivo

Pigių skrydžių bendrovė „Wizz Air“ praneša, kad ir toliau vengs

​Vakarinio aplinkkelio III etapas bus baigtas 2016 metais

Vilniaus miesto savivaldybės taryba šiandien pritarė paskutinio Vakarinio aplinkkelio III etapo įgyvendinimui, viešąjį ...

ES: „Ryanair“ privalės grąžinti 9,6 mln. eurų gautos valstybės paramos

Trečiadienį Europos Komisija (EK) pareiškė, kad pigių skrydžių bendrovė „Ryanair“ privalo grąžinti apie 9,6 mln. eurų, ...

Dėl pasikeitusių skrydžių iš Izraelio – URM patarimai, kur kreiptis

Užsienio reikalų ministerija atkreipia Lietuvos piliečių, esančių Izraelyje ir Palestinoje, dėmesį, kad liepos 23 ...

Susijusios naujienos

Ginčas savivaldybėje: Paleckiui parodė duris

FNTT įtaria Vilniaus savivaldybę padarius 71 mln. Lt ...

Vilniaus taryba leido statyti gyvenamuosius namus stadiono ...

Geležinio vilko gatvės estakadą žadama baigti iki lapkričio ...

Vilniaus savivaldybė galėtų trečiąjį Vilniaus vakarinio ...

Viešųjų pirkimų tarnyba pradėjo tyrimą dėl Geležinio Vilko ...

Trijų Vilniaus rajonų daugiabučiams – 400 tūkst. litų ...

Nauja lauko kavinė Vilniuje dygsta be leidimo?

Sostinės savivaldybė perka taksi paslaugas

Vilniaus priėmimo į darželius sistema pažeidinėja šimtų ...