Paieška
Orai ºC
Horoskopai
Astromanija

Apmokestinta automobilių aikštelė prie daugiabučio nuliūdino studentus

Konstitucijos pr. 13 (Alfa.lt nuotr.)Žiūrėti nuotraukų galeriją
Keisti teksto dydįAa+Aa-

Vilniaus savivaldybė pranešė, kad nuo spalio 3 dienos bus apmokestinta Konstitucijos pr. šalia 13 namo esanti automobilių stovėjimo aikštelė. Toks savivaldybės sprendimas sukėlė diskusijų tarp trijų pusių – daugiabučio namo gyventojų, šalia namo biuruose dirbančių darbuotojų bei Vilniaus kooperacijos kolegijos bendrabučio studentų.

Gyventojai džiaugiasi, kad pagaliau atsiras normali erdvė automobiliams, kuriuos galės pasistatyti šalia namų. Jų teigimu, kolegijos studentai ir aplink išdygę biurai jiems sukelia problemų, kai tenka ieškoti vietos, kur pasistatyti automobilį, nes jos tiesiog nėra.

„Apsidairykite aplinkui: vienoje pusėje – daugiabutis namas, kitoje pusėje – daugiabutis namas ir šalia studentų bendrabutis. Dabar pažiūrėkite, kiek yra skirta vietos automobiliams“, – sakė daugiabutyje gyvenanti moteris, rodydama į automobilių prigrūstą siaurą gatvelę.

Užstatytas automobilis – kasdienybė

Deja, toks savivaldybės sprendimas nuliūdino Vilniaus kooperacijos kolegijos studentus. Nors kolegija nutolusi nuo bendrabučio vos per šimtą metrų, daugelis studentų turi automobilius.

„Bendrabutyje gyvena studentai, atvykę iš kitų Lietuvos miestų. Aš ir daugelis mano draugų atvažiavome čia automobiliais. Kadangi kolegija šalia, tai automobiliais nelabai važinėjame ir statome juos, kur randame vietą“, – sakė kolegijos studentas, atvykęs iš Alytaus.

Kaip teigė namo gyventojai, būtent toks studentų elgesys ir sukelia problemų, nes tik prasidėjus naujiems mokslo metams aplink namus nebelieka vietos gyventojų automobiliams.

„Kiekvieną rytą atėjus prie automobilio tenka signalizuoti jį užstačiusio automobilio savininkui. Šiandien ne išimtis – pažiūrėjus į aikštelę matyti, kaip nesugeba išvažiuoti vairuotojai, pasistatę automobilius aikštelės pakraščiuose, nes juos yra užstatę per vidurį automobilius palikę vairuotojai“, – sakė pasipiktinęs namo gyventojas.

Ateityje gali nebelikti vietos?

Trylikto namo gyventojai pasipiktinę ne vien tik studentų paliekamais automobiliais - esą šalia išdygę biurai taip pat prisideda prie to, kad aikštelė užimta.

Biuruose dirbantys darbuotojai teigė, kad jie nepalieka automobilių per naktį, tik darbo metu, todėl gyventojams neturi sukelti problemų. Tačiau jie pastebi, kad apmokestinus aikštelę gali tekti ieškoti alternatyvų, kur galėtų statyti automobilį nemokamai.

Vilniaus savivaldybė yra nustačiusi, kad ši automobilių stovėjimo aikštelė patenka į geltonąją rinkliavos zoną. Čia nustatyta dviejų litų už vienos valandos stovėjimą rinkliava, kuri bus renkama pirmadieniais–šeštadieniais nuo 8 iki 20 valandos.

„Susisiekimų paslaugų“ atstovas sakė, kad automobilių stovėjimo aikštelė apmokestinta siekiant sureguliuoti transporto priemonių srautus, mažinti chaotišką automobilių stovėjimą, pagerinti objektų pasiekiamumą ir prieinamumą, nes darbo dienomis stovėjimo vietos užimtos šimtu procentų, todėl tiek gyventojams, tiek kitiems vairuotojams yra sunku surasti vietą, kur pastatyti automobilį.

Trylikto namo gyventojai nuogąstauja, nes šalia jų namo statomas dar vienas daugiabutis, o dėl jo ateityje gali kilti dar daugiau problemų, susijusių su automobilių stovėjimu.

 

Alfa.lt
Komentarai

Taip pat skaitykite:

Lietuvos bankas įspėja investuotojus dėl sukčiavimo internetinėje svetainėje

Lietuvos bankas, atliekantis finansinių priemonių rinkų priežiūros funkcijas, įspėja investuotojus, kad nenustatyti ...

​Į Laisvės alėją sugrįžta prieškario transporto priemonė

Po daugiau nei 80 metų į Laisvės alėją sugrįžta žirgų traukiame konkė. Trečiadienį pristatyta šešiolika keleivių vienu ...

Bendros „Rail Baltica“ įmonės steigimo data – spalis

Bendros „Rail Baltica“ įmonės steigimo sutartis turėtų būti pasirašyta spalio mėnesį, ir šis terminas nebebus ...

Siūloma naikinti Zuoko idėją – taksi bendrovę „Vilnius veža“

Vilniaus savivaldybės sprendimas steigti taksi bendrovę „Vilnius veža“ yra neteisėtas, todėl Konkurencijos taryba siūlo ...

Rusijos embargas kerta vežėjams: TIR apimtys sumažėjo ketvirtadaliu

Rusijos ekonomikos bėdos bei rugpjūtį įvestas Rusijos Federacijos embargas Europos Sąjungos prekėms skaudžiai atsiliepė ...

„Air Lituanica“ jau pradeda ruošti skrydžius Kalėdų laikotarpiui

Didžiųjų metų švenčių laikotarpiu – nuo gruodžio 19 d. iki sausio 4 d. – oro linijų bendrovė „Air Lituanica” vykdys ...

Europos transporto jungtims modernizuoti – beveik 12 mlrd. eurų

Europos Komisija šiandien pakvietė Europos Sąjungos (ES) valstybes nares siūlyti projektus, kaip panaudoti ES skirtų ...

Bankrutavo dar vienas kelionių organizatorius „Neoturas“

Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos informuoja, kad 2014 m. rugpjūčio 21 d. gautas UAB „Neoturas“ ...

Už skrydžio bilietus galima atsiskaityti ir bitkoinais

Kylanti elektroninės valiutos – bitkoinų – vertė pritraukia vis daug vartotojų, todėl ne tik pasaulyje, bet ir ...

​Lietuva siekia susijungti su Eurazijos geležinkeliais

Ketvirtadienį Kinijos-Centrinės ir Rytų Europos šalių investicijų forumo dalyviams pristatytas Lietuvos siūlymas ...

Susijusios naujienos

Vilniaus savivaldybėje aptarta eismo situacija ir susitarta ...

​Kirtis Vilniaus rajono savivaldybei: pakeisti nelietuviškus ...

Tėvai padavė Vilniaus savivaldybę į teismą dėl vaikų ...

Ginčas savivaldybėje: Paleckiui parodė duris

FNTT įtaria Vilniaus savivaldybę padarius 71 mln. Lt ...

Vilniaus taryba leido statyti gyvenamuosius namus stadiono ...

Geležinio vilko gatvės estakadą žadama baigti iki lapkričio ...

Vilniaus savivaldybė galėtų trečiąjį Vilniaus vakarinio ...

Viešųjų pirkimų tarnyba pradėjo tyrimą dėl Geležinio Vilko ...

Trijų Vilniaus rajonų daugiabučiams – 400 tūkst. litų ...