Apmokestinta automobilių aikštelė prie daugiabučio nuliūdino studentus

Konstitucijos pr. 13 (Alfa.lt nuotr.)
Nuotraukų galerija (1/16)
Aa+Aa-

Vilniaus savivaldybė pranešė, kad nuo spalio 3 dienos bus apmokestinta Konstitucijos pr. šalia 13 namo esanti automobilių stovėjimo aikštelė. Toks savivaldybės sprendimas sukėlė diskusijų tarp trijų pusių – daugiabučio namo gyventojų, šalia namo biuruose dirbančių darbuotojų bei Vilniaus kooperacijos kolegijos bendrabučio studentų.

Gyventojai džiaugiasi, kad pagaliau atsiras normali erdvė automobiliams, kuriuos galės pasistatyti šalia namų. Jų teigimu, kolegijos studentai ir aplink išdygę biurai jiems sukelia problemų, kai tenka ieškoti vietos, kur pasistatyti automobilį, nes jos tiesiog nėra.

„Apsidairykite aplinkui: vienoje pusėje – daugiabutis namas, kitoje pusėje – daugiabutis namas ir šalia studentų bendrabutis. Dabar pažiūrėkite, kiek yra skirta vietos automobiliams“, – sakė daugiabutyje gyvenanti moteris, rodydama į automobilių prigrūstą siaurą gatvelę.

Užstatytas automobilis – kasdienybė

Deja, toks savivaldybės sprendimas nuliūdino Vilniaus kooperacijos kolegijos studentus. Nors kolegija nutolusi nuo bendrabučio vos per šimtą metrų, daugelis studentų turi automobilius.

„Bendrabutyje gyvena studentai, atvykę iš kitų Lietuvos miestų. Aš ir daugelis mano draugų atvažiavome čia automobiliais. Kadangi kolegija šalia, tai automobiliais nelabai važinėjame ir statome juos, kur randame vietą“, – sakė kolegijos studentas, atvykęs iš Alytaus.

Kaip teigė namo gyventojai, būtent toks studentų elgesys ir sukelia problemų, nes tik prasidėjus naujiems mokslo metams aplink namus nebelieka vietos gyventojų automobiliams.

„Kiekvieną rytą atėjus prie automobilio tenka signalizuoti jį užstačiusio automobilio savininkui. Šiandien ne išimtis – pažiūrėjus į aikštelę matyti, kaip nesugeba išvažiuoti vairuotojai, pasistatę automobilius aikštelės pakraščiuose, nes juos yra užstatę per vidurį automobilius palikę vairuotojai“, – sakė pasipiktinęs namo gyventojas.

Ateityje gali nebelikti vietos?

Trylikto namo gyventojai pasipiktinę ne vien tik studentų paliekamais automobiliais - esą šalia išdygę biurai taip pat prisideda prie to, kad aikštelė užimta.

Biuruose dirbantys darbuotojai teigė, kad jie nepalieka automobilių per naktį, tik darbo metu, todėl gyventojams neturi sukelti problemų. Tačiau jie pastebi, kad apmokestinus aikštelę gali tekti ieškoti alternatyvų, kur galėtų statyti automobilį nemokamai.

Vilniaus savivaldybė yra nustačiusi, kad ši automobilių stovėjimo aikštelė patenka į geltonąją rinkliavos zoną. Čia nustatyta dviejų litų už vienos valandos stovėjimą rinkliava, kuri bus renkama pirmadieniais–šeštadieniais nuo 8 iki 20 valandos.

„Susisiekimų paslaugų“ atstovas sakė, kad automobilių stovėjimo aikštelė apmokestinta siekiant sureguliuoti transporto priemonių srautus, mažinti chaotišką automobilių stovėjimą, pagerinti objektų pasiekiamumą ir prieinamumą, nes darbo dienomis stovėjimo vietos užimtos šimtu procentų, todėl tiek gyventojams, tiek kitiems vairuotojams yra sunku surasti vietą, kur pastatyti automobilį.

Trylikto namo gyventojai nuogąstauja, nes šalia jų namo statomas dar vienas daugiabutis, o dėl jo ateityje gali kilti dar daugiau problemų, susijusių su automobilių stovėjimu.

 

Alfa.lt
*Sutinku su taisyklėmis
Skaityti visus komentarus (2)

Taip pat skaitykite:

Svarstė, ką daryti su „Air Lituanica“ 4

Į Vilniaus merus pretenduojantys liberalas Remigijus Šimašius ir konservatorius Mykolas Majauskas sutinka, kad ...

​„Air Lituanica“ pradėjo skrydžius į Stokholmą ..

Aktyvėjantis Lietuvos ir Švedijos bendradarbiavimas skatina transporto verslą ieškoti būdų, kaip pagerinti šių šalių ...

Ateities vizija: kelionė iš Vilniaus į Kauną – vos 20 minučių 4

Varšuvą, Kauną, Rygą, Taliną sujungsianti geležinkelio linija „Rail Baltica“ turėtų prijungti ir Vilnių – tokią ...

Susisiekimo ministras susirūpinęs dėl kliūčių Lietuvos vežėjams 6

Susisiekimo ministras Rimantas Sinkevičius šiandien kreipėsi į Europos Komisijos narius prašydamas išnagrinėti 2015 m. ...

Kyla į kovą: vokiečių sprendimas papiktino lietuvių vežėjus 14

Vokietijai atsibodo, kad Lietuvos ir kitų užsienio šalių vežėjai muša žemyn vokiečių vežėjų atlyginimus.

Klaipėdos uostas fiksavo istorinius rekordus ..

Klaipėdos uostui 2014-ieji buvo gausūs rekordų.

Kelių druską pakeis cukraus mišiniai? 4

Kaip įprasta sausį, Lietuvą užklupo tikrieji žiemos „malonumai“ - gatves ir šaligatvius nuklojo storas sniego ...

​Eismą tarp Lietuvos ir Latvijos sustabdę „Lietuvos geležinkeliai“ turės aiškintis EK 3

Europos Komisija pranešė Lietuvos geležinkelių sektoriaus senbuvei AB „Lietuvos geležinkeliai" (LG), kad, jos nuomone, ...

Praėjusiais metais lietuviai mieliau rinkosi keliones lėktuvais ..

Praėjusiais metais Lietuvos oro uostai aptarnavo 3,79 mln. keleivių.

„Klaipėdos nafta“ per 2014 m. gruodžio mėnesį į talpyklas perkrovė 640 tūkst. tonų naftos produktų ..

„Klaipėdos nafta“ per 2014 m. gruodžio mėnesį į talpyklas perkrovė 640 tūkst. tonų naftos produktų, 68,4 proc. daugiau ...

Susijusios naujienos

​Darželių registracijos skandalas atskleidė sostinės savivaldybės neįgalumą 11

Konkurencijos taryba: „Vilnius veža“ gavo išskirtines savivaldybės privilegijas 1

Vilnietis partrenkė jo automobilį tikrinusį savivaldybės darbuotoją 4

​Zuokas atskleidė, ar sieks būti perrinktas meru 7

Vilniui ir toliau niekas neskolina: nutraukė dar keturis 51 mln. eurų paskolų konkursus 1

Pašėlę sostinės žibintai stebina vairuotojus ir erzina gyventojus ..

Jau pakeistas eismas naująja Geležinio Vilko g. estakada 6

Dėl savivaldybės eksperimento vairuotojai baudų išvengs, tačiau policija tokių klerkų tyrimų nesupranta 3

​Dėl Vilniaus savivaldybės eksperimento baudos gali grėsti tūkstančiams vairuotojų 16

Pakoreguotas pėsčiųjų perėjų tinklas Vilniaus centrinėje dalyje ..