Londone praūžė įspūdinga olimpiados atidarymo ceremonija

Lietuvos delegacijos olimpiados atidarymo ceremonijoje (Roberto Dačkaus nuotr. | fotodiena.lt)
Nuotraukų galerija (1/37)
Aa+Aa-

Milijardas žvilgsnių krypo į Londoną. Būtent tiek žmonių visame pasaulyje, pagal olimpiados Anglijos sostinėje organizatorius, stebėjo žaidynių atidarymo ceremoniją. Britai žmonijos prikaustymui prie televizijos ekranų pasitelkė įspūdingas lėšas – 27 mln. svarų.

Šventėje darbavosi apie 8 tūkst., kurie žiūrovų pramogai naudojo net 12,9 tūkst. įvairaus inventoriaus. Ypatingą dėmėsį žaidynių organizatoriai skyrė ir garsui. 80 tūkst. žmonių talpinančiame olimpiniame stadione įrengtą sistemą sudarė 500 kolonėlių, o jų bendras galingumas yra 1 mln. vatų.

Olimpiados atidarymo ceremonijos režisūra buvo patikėta „Oskaro“ laureatui Danny Boyle'ui. Šiam įžymiam britų kino kūrėjui prestižinį apdovanojimą pelnė „Lūšnynų milijonierius“. Lietuvos kino mėgėjai šį režisierių taip pat yra girdėję dėl įsimintinos juostos – „Traukinių žymėjimo“.

Iki žaidynių atidarymo likus pusvalandžiui Londoną užklupo smarki liūtis.

Olimpinių žaidynių atidarymo ceremonija:

Žaidynių atidarymo ceremonijos pradžią paskelbė didžiausio pasaulyje varpo dūžiai. „Varpininko“ vaidmuo atiteko pirmajam britui laimėjusiam prestižines „Tour de France“ dviračių lenktynes – Bradley Wigginsui. Šventės parodomąją dalį pradėjo vaikų choro iliustruoti keturių Didžiosios Britanijos valstybių – Anglijos, Velso, Škotijos ir Šiaurės Airijos motyvai. Režisierius žiūrovus nukėlė į žaliuojančią D. Britaniją – sceną paversdamas kalva su medžiais ir gyvenviete. Gamtos idilę pakeitė pramonės revoliuciją skelbiantys mušamųjų ritmai. Į viršų kilo fabrikų kaminai. Rūkstantys dūmai simbolizuoja naujųjų-mechanizuotų laikų pradžią. Pasitelkus auguonos žiedo simboliką prisimenami Pirmajame bei Antrajame Pasauliniuose karuose žuvę kariai. Stadione pasirodė ir garsiąją britų grupę „The Beatles“ vaidinantys aktoriai. Iš stilizuotų pramonės krosnių iškilo plieniniai, žaižaruojantys olimpiniai žiedai.

Istorinę šventės dalį pakeitė – didybės ir laimės tematika. Video siužete D. Britanijos karalienę į stadioną sraigtasparniu gabeno filmų herojus James'as Bondas (aktorius Danielis Craigas). Viso stadiono nuostabai virš žiūrovų galvų pasirodė sraigtasparnis, o iš jo parašiutais iššoko tie patys J. Bondas ir D. Britanijos karalienė. Po akimirkos ji ir Tarptautinio Olimpinio Komiteto (IOC) prezidentas Jacques'as Rogge'as pasirodė stadiono ložėje. Skambant D. Britanijos himnui į padangę kilo šalies vėliava.

Kompozitoriaus Mike‘o Oldfieldo kūrinio akordais prasidėjo slaugos namų ir ligoninių darbuotojų bei jose gydomų vaikų pasirodymas. Vėliau skambant džiazo muzikai prie jų prisijungė ir lindy hop‘o šokėjai. Šiuo spektakliu buvo išreikšta sveikatos apsaugos svarba. Stadioną užkariavo britų rašytojų vaikams pasakų ir romanų personažai. Žaismingame ir spalvingame ansamblyje derinami ir senesnieji ir visiškai nauji kūriniai. Šalia „Alisos stebuklų šalyje“ veikėjų atsidūrė ir Hario Poterio piktadariai bei herojai. Kiek niūrią atmosferą išsklaidė iš dangaus nusiledęs Merių Popins būrys. Prie reginio prisidėjo ir žiūrovai. Savo rankose laikydami specialias lemputes.

Londono simfoninis orkestras kartu su nepakartojamą Poną Byną vaidinusiu Rowanu Atkinsonu įkūnijo britų meilę kinui. Šeimos tematika: į stilizuotą namą su „Mini Cooper“ automobiliu atvyko šeimyna. Savanorių spektaklio epicentre – britų televizija. Vizualinio meno temas pakeitė kelionė po D. Britanijos muzikinių stilių epochas. Scenoje pasirodė reperis Dizzee Rascal, kuris atliko savo hitą „Bonkers“. Buvo atiduota pagarba ir pasaulinio tinklo išradėjui serui Timui Bernersui-Lee. Scenoje pasirodę šokėjai atliko kovos tarp mirties ir gyvenimo interpretaciją.

Sportininkų paradė pasirodė ir Lietuvos delegacija. Mūsų šalies vėliavą nešė du kartus olimpinis čempionas disko metikas Virgilijus Alekna. Krepšinio rinktinės narių eisenoje nebuvo. Priminsime, kad lietuviai nuo nepriklausomybės atgavimo yra iškovoję 16 medalių. Keturis aukso, tiek pat sidabro ir aštuonis bronzos medalius. Paradą vainikavo šeimininkų D. Britanijos atletų pasirodymas ir 7 mlrd. konfeti pūga. Skambant rokerių „Arctic Monkeys“ muzikai Londono padangę raižė fejerverkai.

Londono olimpiados organizacinio komiteto vadovas Sebastianas Coe: „Visus garbingus svečius, žiūrovus stadione ir prie televizijos ekranų bei sportininkus ir jų trenerius sveikinu atvykus į Londoną. Šiuo metu labiausiai didžiuojuosi būdamas britu. Sportas sujungia žmones, tautas. Visada mylėjau sportą ir tikiuosi, kad jo principai – sunkus darbas, siekiamybė, tobulybė, noras palikti žymę istorijoje taip pat vešės šiose žaidynėse. Esame vienintelis miestas, kuris rengia olimpiadą jau trečiąjį kartą. Tai – mūsų laikas. Vieną dieną savo vaikams ir anūkams pasakysime, kad padarėme viską ką galėjome.“

IOC prezidentas Jacquesas Rogge‘as: „Jau po kelių akimirkų olimpiada į Londoną grįš jau trečiąjį kartą. Tai yra beprecedentis įvykis. Dėl šios šventės dirbo daugybė žmonių ir aš noriu jiems padėkoti. Tikiuosi, kad pasibaigus žaidynėms jos bus prisimenamos ir išliks istorijoje. Ypatingai dėkojų savanoriams sukūrusiems nepakartojamą spektaklį. Ypatingai džiugu, kad daugėja moterų atlečių iš įvarių pasaulio šalių. Tai yra progreso įrodymas. Olimpinės žaidynės grįžo namo. Juk būtent D. Britanijoje sportas įgavo naujas prasmes ir tapo švietimo ir lavinimo dalimi. Sveikinu visus atletus, kurie gavo teisę čia dalyvauti. Jūsų talentas ir atsidavimas jus atvedė čia. Garbė priklauso ne nuo rezultato, o nuo pasirodymo. Charakteris yra svarbiau už medalius. Jūs esate pavyzdys pasauliui ir įkvėpiate būsimas kartas.“

Karalienė Elžbieta II-oji paskelbė Londono olimpiados pradžią. Į stadioną buvo įnešta olimpinė vėliava. Skambant olimpiniam himnui ji suplazdėjo stadiono centre. Temzės upėje futbolininko Davido Backhamo vairuojamas kateris pristatė olimpinį deglą. Taekvondo olimpinė čempionė Sarah Stevenson atliko sportininkų priesaiką. Olimpinis deglas buvo įneštas į stadioną. Deglo nešimo estafetę praeityje garsūs D. Britanijos sportininkai perdavė talentingiems ateities čempionams, kurie ir įžiebė visą žaidynių laiką liepsnosiančią olimpinę ugnį. Po įspūdingos įžiebimo ceremonijos garsiąją „Hey Jude“ atliko seras Paulas McCartney.

 

 

 

 

Alfa.lt


*Sutinku su taisyklėmis
Skaityti visus komentarus (21)

Taip pat skaitykite:

top naujienos

  Skandalinga pedofilijos istorija: kaip gimė „tiesa“ 24

  Prostitutė įvertino galimus Monikos Šalčiūtės įkainius gatvėje: galėtų prašyti 200 eurų 11

  Nesenstanti Irma Jurgelevičiūtė pasirodė su perregima suknele ir gundančiais apatiniais 18

  Garsios moters kojos kraupiai nusėtos mėlynėmis: sužinokite, kas jai nutiko 3

  Tragiškos aplinkybės nusinešė buvusio „Lietuvos ryto“ žaidėjo gyvybę ..

  Kaip ilgai galima laikyti maistą šaldiklyje? I dalis ..

  Rusijoje siaučia nauja mada: moterys dalijasi šokiruojančiomis nuotraukomis su kebabais 1

  Vien Krymo neužtenka: Rusijos prokurorai nusitaikė į Baltijos šalių nepriklausomybę? 9

  100 metų per pusantros minutės: kaip keitėsi Rusijos moterų grožio suvokimas? ..

  EK vadovas Graikijai pateikė „paskutinės minutės pasiūlymą“ 4

  ​Eros pabaiga: Daktaras neišvengė kalėjimo iki gyvos galvos 6

  „Apple Watch“ apžvalga: noriu, bet ar tikrai reikia? 2

  CŽV slaptųjų kalėjimų nuotraukose įamžinta ir Lietuvoje veikusi įtariamų teroristų kalinimo vieta? ..

  Paauglės nužudymo byla Švedijoje: į laisvę paleidžiamas vienas brolių ..

  Pareigūnai ruošiasi: į futbolo mačą Šiauliuose atvyks apie 1500 lenkų sirgalių 3

  Kaip briedis Juodkrantėje šokinėjo per bangas 1

  ​Kaip išsaugoti santuoką? Mokslininkai atskleidė neįtikėtiną paslaptį 3

  Adomaičio sprendimas palikti Uteną krepšinio kuluaruose įžiebė diskusiją 1

  ​Parlamentarai užsimojo prieš gandais grįstas pažymas: realus rūpestis ar noras pasirodyti? 4

  Atsargiai! Lamos bučiuoti geriau nemėginkite, nes gali nutikti taip, kaip šiai moteriai! 3

  Susijusios naujienos

  Žuvo Jameso Bondo šuolį su parašiutu per Londono olimpiados atidarymą atlikęs kaskadininkas 3

  Du britų atletai neteko olimpinių bronzos medalių ..

  Meilutytė užėmė trečiąją vietą geriausių Europos metų plaukikių rinkimuose 1

  Geriausias 2012 metų Europos lengvaatletis – britas Farahas ..

  Nauju rinktinės vyr. treneriu trečiadienį bus paskirtas Kazlauskas? 1

  Asadauskaitė prašo LTOK pakeisti 5-os klasės BMW į didesnį ir brangesnį automobilį 155

  Plimute pagerbta Meilutytė: nesu didvyrė, tik noriu, kad Lietuvoje būtų baseinas 19

  Dingo du olimpinės čempionės Armstrong dviračiai ..

  Olimpiados vicečempionai ispanai sulaukė solidžių premijų ..

  Pirmasis Meilutytės treneris gali sulaukti premijos ..