Paieška
Orai ºC
Horoskopai
Astromanija

Nelegalus Perkūnkiemis – visiška fantazijos laisvė klastotėms

Laimutis Pinkevičius (Tomo Vinicko nuotr. | Alfa.lt)Žiūrėti nuotraukų galeriją
Keisti teksto dydįAa+Aa-

Visiška fantazijos laisvė

„Gražioje kalvotoje vietovėje, iš kur atsiveria nuostabūs vaizdai į žalias Vilniaus apylinkes, statomas naujas modernus ir funkcionalus gyvenamasis kvartalas. Kadangi čia nėra jokių anksčiau pastatytų statinių, projektuotojai turėjo visišką fantazijos laisvę ir lengvai galėjo įgyvendinti visus savo sumanymus kurdami jaukią, patogią ir šiuolaikišką gyvenimo erdvę“, - taip apie Perkūnkiemio kvartalą rašo nekilnojamojo turto agentūros „Redeals“ tinklapyje.

Agentūros nurodytu telefonu atsiliepusi mergina maloniai patvirtino, kad butų įsigyti galima. „Turime dar daug neparduotų butų. Kelių kambarių norėtumėte?“ – čiauškėjo mergina ir siūlė atvykti į agentūros biurą bei susipažinti su būsima investicija iš arčiau. Pasitikslinus, ar teko girdėti skandalingas istorijas, susijusias su bankrutavusia Laimučio Pinkevičiaus „Ranga Group“ bei bręstančiu skandalu su UAB „Luidas“, mergina, nesutikusi prisistatyti, patvirtino, kad tokias istorijas – apie neteisėtas statybas – yra girdėjusi. „Visi namai pripažinti tinkamais naudoti. O komunikacijos, apie kurias kalbate, priklauso skirtingoms bendrovėms ir situacijos ten yra skirtingos – vienos bylos teismuose, kitos – dar ne“, - gana tiksliai situaciją apibūdino „Redeals“ atstovė.

„Papuolė į ribas“

Šių metų liepos 5 d. Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija UAB „Luidas“ surašė du savavališkos statybos aktus – dėl savavališkai užasfaltuoto kelio ir lietaus nuotekų inžinierinių tinklų. Abu aktai dėl to, kad tai atlikta privačioje žemėje, kuri ribojasi su Perkūnkiemiu.

Neteisėtos statybos Lietuvoje įprastas reikalas, kurį net savotiškai skatina vyriausybė, įteisindama Preilos botelius. Perkūnkiemio ir „Luido“ atveju įdomus šios bendrovės paaiškinimas, kodėl pažeidžiama privati nuosavybė, kuri civilizuotame pasaulyje yra šventas reikalas.

„Įrenginėjant Perkūnkiemio gatvės dalį, esančią UAB „Luidas“ priklausančiame sklype, (...) buvo paklotas apie 25 m2 asfaltbetonio dangos sluoksnis, kurio kadastrinis numeris (privatus sklypas, - aut. past.). Tai buvo atlikta gavus minėto sklypo bendrasavininkio T.Z. žodinį leidimą. Klojant lietaus kanalizacijos tinklus, galimai montuojant šulinio perdengimo gelžbetoninį dangtį, pastarasis buvo padėtas taip, kad patekimo į šulinį anga buvo pasukta į sklypo pusę (privataus, - aut. past.), tokiu būdu šulinio liukas papuolė į minėto sklypo ribas“, - aiškina „Luido“ atstovas Virginijus Marčiulionis. Terminas „papuolė“, šiuo atveju reiškiantis neteisėtą privačios nuosavybės užvaldymą, papuoštų bet kurį juridinę galią turintį raštą ir galėtų tapti rimtu teisės teorijos tyrinėjimų objektu.

Alfa.lt žiniomis, „žodinį leidimą“ davęs privataus sklypo savininkas „Luido“ atstovams tiesiog mostelėjo ranka, nesutikdamas su juokingai maža pasiūlyta kaina. Be to, statybos bendrovėms atstovams turėtų būti iki skausmo žinoma, kad panašiuose sandoriuose galioja tik rašytinės ir notaro patvirtintos sutartys, o ne kažkokie „žodiniai leidimai“.

Pinkevičiaus užmojai buvo nemenkesni

Perkūnkiemio statybų „prakeiksmai“ prasidėjo gerokai anksčiau. Alfa.lt jau ne kartą rašė apie žinomo verslininko ir gyvenimo būdo žurnalų herojaus L. Pinkevičiaus „indėlį“ į Perkūnkiemio vystymą.

Perkūnkiemis dėl atmestinai ar nesąžiningai dirbusių valdininkų ir statytojų buvo ir yra atsidūręs dviprasmiškoje padėtyje. Biurokratinio atsirašinėjimo įkaitais virto dalis šio mikrorajono gyventojų. Privačios investicijos į žemę ir infrastruktūrą siekė beveik 100 mln. litų. Bėda tik ta, kad dalies Perkūnkiemio namų inžineriniai tinklai nutiesti neteisėtai.

Šią painią istoriją jau nuo 2006 m. tyrė Seimo Antikorupcijos komisija, kuri išsiaiškino, kad bendrovė „Gabijos investicijos“, priklausanti įmonių grupei „Ranga group“, vadovaujamai L. Pinkevičiaus, vykdydama skambų projektą „Daugiabučių gyvenamųjų namų kompleksas su magistraliniais inžineriniais tinklais ir susisiekimo komunikacijomis“ Pavilionių kaime, Pašilaičių seniūnijoje, t. y. Perkūnkiemyje, atliko inžinerinių tinklų montavimo darbus verslininkui Jonui Užusieniui priklausančiame žemės sklype be šio ir kitų nuosavybės dalininkų sutikimo.

Šis faktas buvo nustatytas dar 2006 metų liepos mėnesį. Paprastai kalbant, L. Pinkevičiaus vadovauta bendrovė tiesė vandentiekio, kanalizacijos vamzdžius bei kitas komunikacijas per svetimą žemę ir net nematė reikalo nusipirkti kelių kvadratinių metrų iš kažkokio „žmogaus iš gatvės“.

„Gabijos investicijų“ vykdytus darbus tikrino tiek buvusiai Vilniaus apskrities viršininko administracijai (VAVA) pavaldžios struktūros, tiek Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija (VTPSI) prie Aplinkos ministerijos. J. Užusienis yra sukaupęs kelis kilogramus įvairiausių oficialių institucijų raštų, atsakymų, paaiškinimų, tačiau padėtis nesikeičia. Šiuo metu jis ir toliau kaupia sau palankius, bet Perkūnkiemio rajono gyventojams labai nemalonius teismų sprendimus, kuriais pripažįstama, kad gyvybiškai reikalingos komunikacijos yra savavališkos statybos.

Alfa.lt
Komentarai

Taip pat skaitykite:

Politologas: kandidatų į prezidentus debatai – pernelyg korektiški

Ketvirtadienį, balandžio 17-ąją, pirmuosiuose oficialiuose Lietuvos prezidento rinkimų debatuose dalyvavę kandidatai buvo pernelyg politiškai korektiški – tokios nuomonės laikosi Vytauto Didžiojo universitete (VDU) dėstantis Algis Krupavičius.

Landsbergis: Rusijos valstybinė filosofija nuo carų imperijos laikų buvo tik plėstis ir plėstis, grobti, valdyti, diktuoti

Kadenciją Europos Parlamente baigiantis Vytautas Landsbergis atsakė į politologo Andriaus Povilo Dugelio klausimus apie šiandienines Lietuvos ir tarptautines aktualijas. V. Landsbergio nuomone, Rusija Ukrainos užgrobimui rengėsi iš anksto, galbūt net nuo pačios Sovietų Sąjungos subyrėjimo.
Interviu su V. Landsbergiu
Šiuo metu viso pasaulio dėmesys yra sutelktas į Ukrainos krizę, jaučiama didelė įtampa tarp Vakarų pasaulio ir Rusijos.

Seimo viešbutyje gyvenantys parlamentarai pavydi Norvegijos kaliniams

Norvegijoje kaliniai gyvena prabangiuose apartamentuose. Tai vadinama pusiaukelės namais, į kuriuos patenka tie nuteistieji, kuriems iki laisvės lieka apie pusė metų. Oslo pusiaukelės namuose gyvena 16 kalinių, jais rūpinasi šeši pareigūnai ir šeši socialiniai darbuotojai.

Kodėl Romanovo sugrįžimo į Lietuvą nelaukia nei šalies politinis, nei teisėsaugos elitas?

50 milijonų litų Ūkio banko turto iššvaistymu įtariamas Vladimiras Romanovas iš Lietuvos spruko beveik prieš metus. Teigiama, kad Rusijoje V. Romanovą saugojo Kremliui ištikimo Čečėnijos prezidento Ramzano Kadyrovo žmonės. Tokia apsauga per mėnesį kainuoja ne mažiau 100 tūkst. JAV dolerių. Tačiau pinigams, matyt, senkant, praėjusią savaitę Lietuvos prokurorus pasiekė žinia, esą Rusija sulaikė V. Romanovą.

Lenktynės su laiku: Uspaskichas gelbėjasi rinkimais į Europos Parlamentą?

Darbo partijos lyderis Viktoras Uspaskichas lenktyniauja su laiku. 2016-aisiais su „darbiečiais“ siejamoje juodosios buhalterijos byloje sukapsės 10-ies metų senaties terminas, po kurio Darbo partijos įkūrėjas su parankiniais iš nesibaigiančio teismų liūno išliptų sausas, kadangi bylą tektų nutraukti.

Europos Sąjungos baimė – žalia šviesa naujai Putino agresijai

Europos Sąjunga nesugebėjo reikšmingai atsakyti Rusijai dėl nuo Ukrainos atplėšto Krymo aneksijos. Įvestos sankcijos – visiškai simbolinės. Tai ne tik nesustabdė Rusijos prezidento Vladimiro Putino, o, panašu, tik padidino jo apetitą. Sekmadienį Donecko ir Lugansko srityse prasidėjo prorusiškos provokacijos – administracinių pastatų užėmimas ir reikalavimas skelbti referendumus dėl prisijungimo prie Rusijos.

Susijusios naujienos

Pinkevičiaus „fantazijos laisvė“ gula prakeiksmu ...

Bendrovei „Ranga IV investicijos“ – bankroto byla

Statytojai griebiasi dar neregėtų akcijų