Nelegalus Perkūnkiemis – visiška fantazijos laisvė klastotėms

Laimutis Pinkevičius (Tomo Vinicko nuotr. | Alfa.lt)
Nuotraukų galerija (1/2)
Aa+Aa-

Sostinės Perkūnkiemio priemiestyje sėkmingai pardavinėjami butai, nepaisant to, kad veik visos šio nemenko daugiabučių kvartalo komunikacijos yra pripažintos neteisėtomis. Kaip žinia, neteisėtomis pripažintos statybos turi būti griaunamos. Kaip šimtai šeimų gyventų be būtinų vandens, nuotekų ir kitokių komunikacijų? Tikriausiai, sunkiai. O kaip jaustis žmonėms, per kurių nuosavą žemę verslininkai, statę Perkūnkiemį, nė neatsiklausę išrausė griovius ir nutiesė komunikacijas, kurias įvairios statybų inspekcijos ir teismai pripažino savavališkomis statybomis.

Visiška fantazijos laisvė

„Gražioje kalvotoje vietovėje, iš kur atsiveria nuostabūs vaizdai į žalias Vilniaus apylinkes, statomas naujas modernus ir funkcionalus gyvenamasis kvartalas. Kadangi čia nėra jokių anksčiau pastatytų statinių, projektuotojai turėjo visišką fantazijos laisvę ir lengvai galėjo įgyvendinti visus savo sumanymus kurdami jaukią, patogią ir šiuolaikišką gyvenimo erdvę“, - taip apie Perkūnkiemio kvartalą rašo nekilnojamojo turto agentūros „Redeals“ tinklapyje.

Agentūros nurodytu telefonu atsiliepusi mergina maloniai patvirtino, kad butų įsigyti galima. „Turime dar daug neparduotų butų. Kelių kambarių norėtumėte?“ – čiauškėjo mergina ir siūlė atvykti į agentūros biurą bei susipažinti su būsima investicija iš arčiau. Pasitikslinus, ar teko girdėti skandalingas istorijas, susijusias su bankrutavusia Laimučio Pinkevičiaus „Ranga Group“ bei bręstančiu skandalu su UAB „Luidas“, mergina, nesutikusi prisistatyti, patvirtino, kad tokias istorijas – apie neteisėtas statybas – yra girdėjusi. „Visi namai pripažinti tinkamais naudoti. O komunikacijos, apie kurias kalbate, priklauso skirtingoms bendrovėms ir situacijos ten yra skirtingos – vienos bylos teismuose, kitos – dar ne“, - gana tiksliai situaciją apibūdino „Redeals“ atstovė.

„Papuolė į ribas“

Šių metų liepos 5 d. Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija UAB „Luidas“ surašė du savavališkos statybos aktus – dėl savavališkai užasfaltuoto kelio ir lietaus nuotekų inžinierinių tinklų. Abu aktai dėl to, kad tai atlikta privačioje žemėje, kuri ribojasi su Perkūnkiemiu.

Neteisėtos statybos Lietuvoje įprastas reikalas, kurį net savotiškai skatina vyriausybė, įteisindama Preilos botelius. Perkūnkiemio ir „Luido“ atveju įdomus šios bendrovės paaiškinimas, kodėl pažeidžiama privati nuosavybė, kuri civilizuotame pasaulyje yra šventas reikalas.

„Įrenginėjant Perkūnkiemio gatvės dalį, esančią UAB „Luidas“ priklausančiame sklype, (...) buvo paklotas apie 25 m2 asfaltbetonio dangos sluoksnis, kurio kadastrinis numeris (privatus sklypas, - aut. past.). Tai buvo atlikta gavus minėto sklypo bendrasavininkio T.Z. žodinį leidimą. Klojant lietaus kanalizacijos tinklus, galimai montuojant šulinio perdengimo gelžbetoninį dangtį, pastarasis buvo padėtas taip, kad patekimo į šulinį anga buvo pasukta į sklypo pusę (privataus, - aut. past.), tokiu būdu šulinio liukas papuolė į minėto sklypo ribas“, - aiškina „Luido“ atstovas Virginijus Marčiulionis. Terminas „papuolė“, šiuo atveju reiškiantis neteisėtą privačios nuosavybės užvaldymą, papuoštų bet kurį juridinę galią turintį raštą ir galėtų tapti rimtu teisės teorijos tyrinėjimų objektu.

Alfa.lt žiniomis, „žodinį leidimą“ davęs privataus sklypo savininkas „Luido“ atstovams tiesiog mostelėjo ranka, nesutikdamas su juokingai maža pasiūlyta kaina. Be to, statybos bendrovėms atstovams turėtų būti iki skausmo žinoma, kad panašiuose sandoriuose galioja tik rašytinės ir notaro patvirtintos sutartys, o ne kažkokie „žodiniai leidimai“.

Pinkevičiaus užmojai buvo nemenkesni

Perkūnkiemio statybų „prakeiksmai“ prasidėjo gerokai anksčiau. Alfa.lt jau ne kartą rašė apie žinomo verslininko ir gyvenimo būdo žurnalų herojaus L. Pinkevičiaus „indėlį“ į Perkūnkiemio vystymą.

Perkūnkiemis dėl atmestinai ar nesąžiningai dirbusių valdininkų ir statytojų buvo ir yra atsidūręs dviprasmiškoje padėtyje. Biurokratinio atsirašinėjimo įkaitais virto dalis šio mikrorajono gyventojų. Privačios investicijos į žemę ir infrastruktūrą siekė beveik 100 mln. litų. Bėda tik ta, kad dalies Perkūnkiemio namų inžineriniai tinklai nutiesti neteisėtai.

Šią painią istoriją jau nuo 2006 m. tyrė Seimo Antikorupcijos komisija, kuri išsiaiškino, kad bendrovė „Gabijos investicijos“, priklausanti įmonių grupei „Ranga group“, vadovaujamai L. Pinkevičiaus, vykdydama skambų projektą „Daugiabučių gyvenamųjų namų kompleksas su magistraliniais inžineriniais tinklais ir susisiekimo komunikacijomis“ Pavilionių kaime, Pašilaičių seniūnijoje, t. y. Perkūnkiemyje, atliko inžinerinių tinklų montavimo darbus verslininkui Jonui Užusieniui priklausančiame žemės sklype be šio ir kitų nuosavybės dalininkų sutikimo.

Alfa.lt
*Sutinku su taisyklėmis
Skaityti visus komentarus (49)

Taip pat skaitykite:

​KGB dėmesys – Kembridžui ir Oksfordui
2 ..

1963-iaisiais, britų kontržvalgybai demaskavus garsiojo Kembridžo penketuko narius, buvusius prestižinio universiteto ...

​Lietuviškasis Pentagonas: už VSD rūmus teks pakloti pusę milijardo litų?
7 9

Turbūt daugelis galvoja, kad Vilniaus centre esantys Valdovų rūmai, į kuriuos, kaip buvo skelbiama anksčiau, investuota ...

​Rusijos ekspertas tiesioginiame eteryje papasakojo, kaip Ukraina paliko „Gazprom“ kvailio vietoje
 ŽIŪRĖTI 2 2

Kremliaus gąsdinimai atjungti dujas Ukrainai nieko verti. Rusijos kanalo RBK pakviestas energetikos ekspertas Michailas ...

Po fiktyvių vedybų lietuvaitės dingsta be žinios
4

Trečdalis fiktyviai už trečiųjų šalių piliečių ištekėjusių lietuvaičių dingsta.

​Ebolą lietuviai gydys kaip gripą
24 1

Lietuva pareiškė, kad yra pasirengusi priimti Ebolos virusu užsikrėtusius pacientus ir skyrė 10 tūkst. eurų kovai su jo ...

​Konservatoriaus Kreivio globotiems verslo projektams – teisėsaugos smūgis
5 14

Prieš ketverius metus saulės elementų gamyklos statybų pradžioje simbolinę kapsulę didžiuodamiesi dėjo ir tuometis ūkio ...

​Valio galvosopiai: GP į darbą teismo grąžintam prokurorui turės sumokėti 70 tūkst. Lt
1

Panašu, kad neseniai sveiką kailį po atnaujinto tyrimo dėl sukeltos avarijos išnešusį, generalinį prokurorą Darių Valį ...

Prognozė: ateityje kas dešimtas iš mūsų gali sirgti šia klastinga liga
1

Pilnametystės ką tik sulaukusią merginą, sergančią diabetu, keli darbdaviai atsisakė priimti dirbti padavėja.

​Savivaldos „karaliukai“: kaip korupcija įtariama merė pasijautė auka
7

Piktnaudžiavimu tarnybine padėtimi ir kyšininkavimu įtariama Artūro Zuoko vadovaujamos Lietuvos laisvės sąjungos ...

​Septynerius metus trukusi operacija: kaip KGB neužverbavo lietuvio FTB agento
..

1977–1984 m. KGB dėjo dideles pastangas, kad galėtų suartėti (užverbuoti) su vienu išeivijos liberalaus nusiteikimo ...

Susijusios naujienos

​Šokas gyventojams: Perkūnkiemyje įsigijusiems butus siūloma juos grąžinti 44 16

Kaip eismą Vilniuje pakeis ilgiausias ir brangiausias Vakarinio aplinkkelio etapas? 15 1

Pinkevičiaus „fantazijos laisvė“ gula prakeiksmu Perkūnkiemiui 7 68

Bendrovei „Ranga IV investicijos“ – bankroto byla 2

Statytojai griebiasi dar neregėtų akcijų 6