Paieška
Orai ºC
Horoskopai
Astromanija

Nelegalus Perkūnkiemis – visiška fantazijos laisvė klastotėms

Laimutis Pinkevičius (Tomo Vinicko nuotr. | Alfa.lt)Žiūrėti nuotraukų galeriją
Keisti teksto dydįAa+Aa-

Visiška fantazijos laisvė

„Gražioje kalvotoje vietovėje, iš kur atsiveria nuostabūs vaizdai į žalias Vilniaus apylinkes, statomas naujas modernus ir funkcionalus gyvenamasis kvartalas. Kadangi čia nėra jokių anksčiau pastatytų statinių, projektuotojai turėjo visišką fantazijos laisvę ir lengvai galėjo įgyvendinti visus savo sumanymus kurdami jaukią, patogią ir šiuolaikišką gyvenimo erdvę“, - taip apie Perkūnkiemio kvartalą rašo nekilnojamojo turto agentūros „Redeals“ tinklapyje.

Agentūros nurodytu telefonu atsiliepusi mergina maloniai patvirtino, kad butų įsigyti galima. „Turime dar daug neparduotų butų. Kelių kambarių norėtumėte?“ – čiauškėjo mergina ir siūlė atvykti į agentūros biurą bei susipažinti su būsima investicija iš arčiau. Pasitikslinus, ar teko girdėti skandalingas istorijas, susijusias su bankrutavusia Laimučio Pinkevičiaus „Ranga Group“ bei bręstančiu skandalu su UAB „Luidas“, mergina, nesutikusi prisistatyti, patvirtino, kad tokias istorijas – apie neteisėtas statybas – yra girdėjusi. „Visi namai pripažinti tinkamais naudoti. O komunikacijos, apie kurias kalbate, priklauso skirtingoms bendrovėms ir situacijos ten yra skirtingos – vienos bylos teismuose, kitos – dar ne“, - gana tiksliai situaciją apibūdino „Redeals“ atstovė.

„Papuolė į ribas“

Šių metų liepos 5 d. Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija UAB „Luidas“ surašė du savavališkos statybos aktus – dėl savavališkai užasfaltuoto kelio ir lietaus nuotekų inžinierinių tinklų. Abu aktai dėl to, kad tai atlikta privačioje žemėje, kuri ribojasi su Perkūnkiemiu.

Neteisėtos statybos Lietuvoje įprastas reikalas, kurį net savotiškai skatina vyriausybė, įteisindama Preilos botelius. Perkūnkiemio ir „Luido“ atveju įdomus šios bendrovės paaiškinimas, kodėl pažeidžiama privati nuosavybė, kuri civilizuotame pasaulyje yra šventas reikalas.

„Įrenginėjant Perkūnkiemio gatvės dalį, esančią UAB „Luidas“ priklausančiame sklype, (...) buvo paklotas apie 25 m2 asfaltbetonio dangos sluoksnis, kurio kadastrinis numeris (privatus sklypas, - aut. past.). Tai buvo atlikta gavus minėto sklypo bendrasavininkio T.Z. žodinį leidimą. Klojant lietaus kanalizacijos tinklus, galimai montuojant šulinio perdengimo gelžbetoninį dangtį, pastarasis buvo padėtas taip, kad patekimo į šulinį anga buvo pasukta į sklypo pusę (privataus, - aut. past.), tokiu būdu šulinio liukas papuolė į minėto sklypo ribas“, - aiškina „Luido“ atstovas Virginijus Marčiulionis. Terminas „papuolė“, šiuo atveju reiškiantis neteisėtą privačios nuosavybės užvaldymą, papuoštų bet kurį juridinę galią turintį raštą ir galėtų tapti rimtu teisės teorijos tyrinėjimų objektu.

Alfa.lt žiniomis, „žodinį leidimą“ davęs privataus sklypo savininkas „Luido“ atstovams tiesiog mostelėjo ranka, nesutikdamas su juokingai maža pasiūlyta kaina. Be to, statybos bendrovėms atstovams turėtų būti iki skausmo žinoma, kad panašiuose sandoriuose galioja tik rašytinės ir notaro patvirtintos sutartys, o ne kažkokie „žodiniai leidimai“.

Pinkevičiaus užmojai buvo nemenkesni

Perkūnkiemio statybų „prakeiksmai“ prasidėjo gerokai anksčiau. Alfa.lt jau ne kartą rašė apie žinomo verslininko ir gyvenimo būdo žurnalų herojaus L. Pinkevičiaus „indėlį“ į Perkūnkiemio vystymą.

Perkūnkiemis dėl atmestinai ar nesąžiningai dirbusių valdininkų ir statytojų buvo ir yra atsidūręs dviprasmiškoje padėtyje. Biurokratinio atsirašinėjimo įkaitais virto dalis šio mikrorajono gyventojų. Privačios investicijos į žemę ir infrastruktūrą siekė beveik 100 mln. litų. Bėda tik ta, kad dalies Perkūnkiemio namų inžineriniai tinklai nutiesti neteisėtai.

Šią painią istoriją jau nuo 2006 m. tyrė Seimo Antikorupcijos komisija, kuri išsiaiškino, kad bendrovė „Gabijos investicijos“, priklausanti įmonių grupei „Ranga group“, vadovaujamai L. Pinkevičiaus, vykdydama skambų projektą „Daugiabučių gyvenamųjų namų kompleksas su magistraliniais inžineriniais tinklais ir susisiekimo komunikacijomis“ Pavilionių kaime, Pašilaičių seniūnijoje, t. y. Perkūnkiemyje, atliko inžinerinių tinklų montavimo darbus verslininkui Jonui Užusieniui priklausančiame žemės sklype be šio ir kitų nuosavybės dalininkų sutikimo.

Šis faktas buvo nustatytas dar 2006 metų liepos mėnesį. Paprastai kalbant, L. Pinkevičiaus vadovauta bendrovė tiesė vandentiekio, kanalizacijos vamzdžius bei kitas komunikacijas per svetimą žemę ir net nematė reikalo nusipirkti kelių kvadratinių metrų iš kažkokio „žmogaus iš gatvės“.

„Gabijos investicijų“ vykdytus darbus tikrino tiek buvusiai Vilniaus apskrities viršininko administracijai (VAVA) pavaldžios struktūros, tiek Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija (VTPSI) prie Aplinkos ministerijos. J. Užusienis yra sukaupęs kelis kilogramus įvairiausių oficialių institucijų raštų, atsakymų, paaiškinimų, tačiau padėtis nesikeičia. Šiuo metu jis ir toliau kaupia sau palankius, bet Perkūnkiemio rajono gyventojams labai nemalonius teismų sprendimus, kuriais pripažįstama, kad gyvybiškai reikalingos komunikacijos yra savavališkos statybos.

Alfa.lt
Komentarai

Taip pat skaitykite:

Lenktynės su laiku: Uspaskichas gelbėjasi rinkimais į Europos Parlamentą?

Darbo partijos lyderis Viktoras Uspaskichas lenktyniauja su laiku. 2016-aisiais su „darbiečiais“ siejamoje juodosios buhalterijos byloje sukapsės 10-ies metų senaties terminas, po kurio Darbo partijos įkūrėjas su parankiniais iš nesibaigiančio teismų liūno išliptų sausas, kadangi bylą tektų nutraukti.

Europos Sąjungos baimė – žalia šviesa naujai Putino agresijai

Europos Sąjunga nesugebėjo reikšmingai atsakyti Rusijai dėl nuo Ukrainos atplėšto Krymo aneksijos. Įvestos sankcijos – visiškai simbolinės. Tai ne tik nesustabdė Rusijos prezidento Vladimiro Putino, o, panašu, tik padidino jo apetitą. Sekmadienį Donecko ir Lugansko srityse prasidėjo prorusiškos provokacijos – administracinių pastatų užėmimas ir reikalavimas skelbti referendumus dėl prisijungimo prie Rusijos.

Byrančios LiCS skyrius prisijungiantis Liberalų sąjūdis Zuoko „Sąjungai TAIP“ sako NE

Liberalų sąjūdžiui ir toliau sėkmingai prisijungiant skeldėjančios Liberalų ir centro sąjungos (LiCS) skyrius, viešojoje erdvėje vėl prabilta apie liberalių politinių jėgų Lietuvoje vienijimąsi. Vis dėlto, kaip teigia Liberalų sąjūdžio pirmininkas Eligijus Masiulis, jo vadovaujama partija tolesnėje liberalių politinių jėgų konsolidacijos procese vietos Vilniaus mero Artūro Zuoko vadovaujamai partijai „Sąjungai TAIP” kol kas nemato.

Komjaunuoliškos patirties turintis ministras prisiminė cenzūros laikus?

Ekonomikos ir finansų analitikams svarstant, kokių pasekmių Lietuvos ekonomikai gali turėti Kremliaus agresyvėjimas ir Vakarų, o ypač Europos Sąjungos, atsakas Rusijai, užsienio reikalų ministro Lino Linkevičiaus politinė komanda griebėsi skambinėti komerciniams bankams, kad analitikai „neeskaluotų šios temos“.
Bankus bandė užčiaupti?
SEB bankas trečiadienį paskelbė, jog mažina Lietuvos BVP plėtros prognozę 2014 ir 2015 m. po 0, 5 proc. iki atitinkamai 3 ir 4 proc. Pagrindinė tokios prognozės priežastis

Įstatymo spraga ar demokratijos požymis – VSD „filtras“ nebūtinas Seimo pirmininkui, prezidentui ir premjerui

Neseniai Lietuvą sukrėtęs Dalios Grybauskaitės pareiškimas apie galimus Darbo partijos ryšius su Kremliumi viešojoje erdvėje sukėlė diskusiją apie tai, kurie valdžios pareigūnai turi galimybę susipažinti su slapta informacija ir ja naudotis. Aiškėja, kad, kalbant apie leidimus dirbti su slapta informacija, pro įstatymus tarsi prasprūsta siaura valstybės vadovų trijulė – prezidentas, Seimo pirmininkas ir premjeras, kurių Valstybės saugumo departamento (VSD) filtras gali ir nepasiekti.

Teisėsaugos pareigūnai apie atleistą Matonį: tai – didžiulė netektis policijai

Pirmadienį Policijos departamento Imuniteto valdybos viršininkas Donatas Malaškevičius paskelbė, kad, atlikus tarnybinį patikrinimą, priimtas sprendimas atleisti ilgametį Kriminalinės policijos biuro viršininką Algirdą Matonį kaip diskreditavusį pareigūno vardą. Prieš savaitę A. Matonis buvo sulaikytas vairavęs neblaivus.

Susijusios naujienos

Pinkevičiaus „fantazijos laisvė“ gula prakeiksmu ...

Bendrovei „Ranga IV investicijos“ – bankroto byla

Statytojai griebiasi dar neregėtų akcijų