Nelegalus Perkūnkiemis – visiška fantazijos laisvė klastotėms

Laimutis Pinkevičius (Tomo Vinicko nuotr. | Alfa.lt)
Nuotraukų galerija (1/2)
Aa+Aa-

Sostinės Perkūnkiemio priemiestyje sėkmingai pardavinėjami butai, nepaisant to, kad veik visos šio nemenko daugiabučių kvartalo komunikacijos yra pripažintos neteisėtomis. Kaip žinia, neteisėtomis pripažintos statybos turi būti griaunamos. Kaip šimtai šeimų gyventų be būtinų vandens, nuotekų ir kitokių komunikacijų? Tikriausiai, sunkiai. O kaip jaustis žmonėms, per kurių nuosavą žemę verslininkai, statę Perkūnkiemį, nė neatsiklausę išrausė griovius ir nutiesė komunikacijas, kurias įvairios statybų inspekcijos ir teismai pripažino savavališkomis statybomis.

Visiška fantazijos laisvė

„Gražioje kalvotoje vietovėje, iš kur atsiveria nuostabūs vaizdai į žalias Vilniaus apylinkes, statomas naujas modernus ir funkcionalus gyvenamasis kvartalas. Kadangi čia nėra jokių anksčiau pastatytų statinių, projektuotojai turėjo visišką fantazijos laisvę ir lengvai galėjo įgyvendinti visus savo sumanymus kurdami jaukią, patogią ir šiuolaikišką gyvenimo erdvę“, - taip apie Perkūnkiemio kvartalą rašo nekilnojamojo turto agentūros „Redeals“ tinklapyje.

Agentūros nurodytu telefonu atsiliepusi mergina maloniai patvirtino, kad butų įsigyti galima. „Turime dar daug neparduotų butų. Kelių kambarių norėtumėte?“ – čiauškėjo mergina ir siūlė atvykti į agentūros biurą bei susipažinti su būsima investicija iš arčiau. Pasitikslinus, ar teko girdėti skandalingas istorijas, susijusias su bankrutavusia Laimučio Pinkevičiaus „Ranga Group“ bei bręstančiu skandalu su UAB „Luidas“, mergina, nesutikusi prisistatyti, patvirtino, kad tokias istorijas – apie neteisėtas statybas – yra girdėjusi. „Visi namai pripažinti tinkamais naudoti. O komunikacijos, apie kurias kalbate, priklauso skirtingoms bendrovėms ir situacijos ten yra skirtingos – vienos bylos teismuose, kitos – dar ne“, - gana tiksliai situaciją apibūdino „Redeals“ atstovė.

„Papuolė į ribas“

Šių metų liepos 5 d. Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija UAB „Luidas“ surašė du savavališkos statybos aktus – dėl savavališkai užasfaltuoto kelio ir lietaus nuotekų inžinierinių tinklų. Abu aktai dėl to, kad tai atlikta privačioje žemėje, kuri ribojasi su Perkūnkiemiu.

Neteisėtos statybos Lietuvoje įprastas reikalas, kurį net savotiškai skatina vyriausybė, įteisindama Preilos botelius. Perkūnkiemio ir „Luido“ atveju įdomus šios bendrovės paaiškinimas, kodėl pažeidžiama privati nuosavybė, kuri civilizuotame pasaulyje yra šventas reikalas.

„Įrenginėjant Perkūnkiemio gatvės dalį, esančią UAB „Luidas“ priklausančiame sklype, (...) buvo paklotas apie 25 m2 asfaltbetonio dangos sluoksnis, kurio kadastrinis numeris (privatus sklypas, - aut. past.). Tai buvo atlikta gavus minėto sklypo bendrasavininkio T.Z. žodinį leidimą. Klojant lietaus kanalizacijos tinklus, galimai montuojant šulinio perdengimo gelžbetoninį dangtį, pastarasis buvo padėtas taip, kad patekimo į šulinį anga buvo pasukta į sklypo pusę (privataus, - aut. past.), tokiu būdu šulinio liukas papuolė į minėto sklypo ribas“, - aiškina „Luido“ atstovas Virginijus Marčiulionis. Terminas „papuolė“, šiuo atveju reiškiantis neteisėtą privačios nuosavybės užvaldymą, papuoštų bet kurį juridinę galią turintį raštą ir galėtų tapti rimtu teisės teorijos tyrinėjimų objektu.

Alfa.lt žiniomis, „žodinį leidimą“ davęs privataus sklypo savininkas „Luido“ atstovams tiesiog mostelėjo ranka, nesutikdamas su juokingai maža pasiūlyta kaina. Be to, statybos bendrovėms atstovams turėtų būti iki skausmo žinoma, kad panašiuose sandoriuose galioja tik rašytinės ir notaro patvirtintos sutartys, o ne kažkokie „žodiniai leidimai“.

Pinkevičiaus užmojai buvo nemenkesni

Perkūnkiemio statybų „prakeiksmai“ prasidėjo gerokai anksčiau. Alfa.lt jau ne kartą rašė apie žinomo verslininko ir gyvenimo būdo žurnalų herojaus L. Pinkevičiaus „indėlį“ į Perkūnkiemio vystymą.

Perkūnkiemis dėl atmestinai ar nesąžiningai dirbusių valdininkų ir statytojų buvo ir yra atsidūręs dviprasmiškoje padėtyje. Biurokratinio atsirašinėjimo įkaitais virto dalis šio mikrorajono gyventojų. Privačios investicijos į žemę ir infrastruktūrą siekė beveik 100 mln. litų. Bėda tik ta, kad dalies Perkūnkiemio namų inžineriniai tinklai nutiesti neteisėtai.

Šią painią istoriją jau nuo 2006 m. tyrė Seimo Antikorupcijos komisija, kuri išsiaiškino, kad bendrovė „Gabijos investicijos“, priklausanti įmonių grupei „Ranga group“, vadovaujamai L. Pinkevičiaus, vykdydama skambų projektą „Daugiabučių gyvenamųjų namų kompleksas su magistraliniais inžineriniais tinklais ir susisiekimo komunikacijomis“ Pavilionių kaime, Pašilaičių seniūnijoje, t. y. Perkūnkiemyje, atliko inžinerinių tinklų montavimo darbus verslininkui Jonui Užusieniui priklausančiame žemės sklype be šio ir kitų nuosavybės dalininkų sutikimo.

Alfa.lt
*Sutinku su taisyklėmis
Skaityti visus komentarus (49)

Taip pat skaitykite:

​Trys veiksniai, laikantys Uspaskichą ir Paksą valdžioje 7

Lietuvos Seime yra dvi politinės jėgos, kurių faktiniai lyderiai nesikeičia nuo pat jų įkūrimo.

​Kur pasuks Mazuroniai: liberalai, socdemai ar liks su Paksu? 18

Panašu, kad savaitgalį vykęs partijos „Tvarka ir teisingumas“ kongresas, kurio metu partijos pirmininku eilinį kartą ...

​Drąsiausi ekonomikos ekspertai – premjeras ir finansų ministras ..

Kitų metų biudžetas jau skaičiuojamas eurais. Tačiau kritikos jam negailima.

​Už slaptus CŽV kalėjimus byrėjo milijonai 19

Violetiniu objektu vadintas slaptas kalėjimas Lietuvoje galėjo veikti trejus metus, kol buvo uždarytas 2006 metais, kai ...

​Tomaševskio monopolio įrankiai: rusifikacija, propaganda ir provokacijos 8

Artėjant kitąmet vyksiantiems savivaldos ir tiesioginiams merų rinkimams, Lietuvos lenkų rinkimų akcijos (LLRA) lyderis ...

​CŽV rankpinigiai saugumiečiams lieka valstybės paslaptimi? 6

JAV Senato ataskaitoje apie CŽV kalėjimus minimos didelės pinigų sumos, kurios buvo mokamos šalims (ar konkretiems jų ...

​Kodėl Rusija domisi Lietuvos medžiotojais? 10

Lietuvoje leidimus laikyti medžioklinį ginklą turi per 30 tūkst. žmonių.

​Ar prieš Lietuvą šnipinėja tik elektrikai ir felčeriai? 6

Kontržvalgybos ekspertų teigimu, iki Lietuvos narystės NATO Lietuvos teritorijoje veikė apie 3 tūkst. Rusijos ...

​Slapti Kainų ir energetikos komisijos bei šilumininkų ryšiai 16

Vilniečiai per ketverius metus „Vilniaus energijai“ yra permokėję apie 30 mln. Lt (8,688 mln. Eur). Taip atsitiko, mat ...

​Ką Putinas melavo savo metinėje kalboje? 5

Rusijos prezidento Vladimiro Putino metinėje kalboje – daug lozungų ir nuoskaudų dėl tariamo Vakarų sąmokslo, tačiau ...

Susijusios naujienos

Teismas įpareigojo pašalinti nelegalias Linksmojo kvartalo komunikacijas 24

​Šokas gyventojams: Perkūnkiemyje įsigijusiems butus siūloma juos grąžinti 18

Kaip eismą Vilniuje pakeis ilgiausias ir brangiausias Vakarinio aplinkkelio etapas? 1

Perkūnkiemyje įrengtos naujos viešojo transporto stotelės ir pėsčiųjų takas 4

Pinkevičiaus „fantazijos laisvė“ gula prakeiksmu Perkūnkiemiui 68

Bendrovei „Ranga IV investicijos“ – bankroto byla 2

Statytojai griebiasi dar neregėtų akcijų 6