Nelegalus Perkūnkiemis – visiška fantazijos laisvė klastotėms

Laimutis Pinkevičius (Tomo Vinicko nuotr. | Alfa.lt)
Nuotraukų galerija (1/2)
Aa+Aa-

Sostinės Perkūnkiemio priemiestyje sėkmingai pardavinėjami butai, nepaisant to, kad veik visos šio nemenko daugiabučių kvartalo komunikacijos yra pripažintos neteisėtomis. Kaip žinia, neteisėtomis pripažintos statybos turi būti griaunamos. Kaip šimtai šeimų gyventų be būtinų vandens, nuotekų ir kitokių komunikacijų? Tikriausiai, sunkiai. O kaip jaustis žmonėms, per kurių nuosavą žemę verslininkai, statę Perkūnkiemį, nė neatsiklausę išrausė griovius ir nutiesė komunikacijas, kurias įvairios statybų inspekcijos ir teismai pripažino savavališkomis statybomis.

Visiška fantazijos laisvė

„Gražioje kalvotoje vietovėje, iš kur atsiveria nuostabūs vaizdai į žalias Vilniaus apylinkes, statomas naujas modernus ir funkcionalus gyvenamasis kvartalas. Kadangi čia nėra jokių anksčiau pastatytų statinių, projektuotojai turėjo visišką fantazijos laisvę ir lengvai galėjo įgyvendinti visus savo sumanymus kurdami jaukią, patogią ir šiuolaikišką gyvenimo erdvę“, - taip apie Perkūnkiemio kvartalą rašo nekilnojamojo turto agentūros „Redeals“ tinklapyje.

Agentūros nurodytu telefonu atsiliepusi mergina maloniai patvirtino, kad butų įsigyti galima. „Turime dar daug neparduotų butų. Kelių kambarių norėtumėte?“ – čiauškėjo mergina ir siūlė atvykti į agentūros biurą bei susipažinti su būsima investicija iš arčiau. Pasitikslinus, ar teko girdėti skandalingas istorijas, susijusias su bankrutavusia Laimučio Pinkevičiaus „Ranga Group“ bei bręstančiu skandalu su UAB „Luidas“, mergina, nesutikusi prisistatyti, patvirtino, kad tokias istorijas – apie neteisėtas statybas – yra girdėjusi. „Visi namai pripažinti tinkamais naudoti. O komunikacijos, apie kurias kalbate, priklauso skirtingoms bendrovėms ir situacijos ten yra skirtingos – vienos bylos teismuose, kitos – dar ne“, - gana tiksliai situaciją apibūdino „Redeals“ atstovė.

„Papuolė į ribas“

Šių metų liepos 5 d. Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija UAB „Luidas“ surašė du savavališkos statybos aktus – dėl savavališkai užasfaltuoto kelio ir lietaus nuotekų inžinierinių tinklų. Abu aktai dėl to, kad tai atlikta privačioje žemėje, kuri ribojasi su Perkūnkiemiu.

Neteisėtos statybos Lietuvoje įprastas reikalas, kurį net savotiškai skatina vyriausybė, įteisindama Preilos botelius. Perkūnkiemio ir „Luido“ atveju įdomus šios bendrovės paaiškinimas, kodėl pažeidžiama privati nuosavybė, kuri civilizuotame pasaulyje yra šventas reikalas.

„Įrenginėjant Perkūnkiemio gatvės dalį, esančią UAB „Luidas“ priklausančiame sklype, (...) buvo paklotas apie 25 m2 asfaltbetonio dangos sluoksnis, kurio kadastrinis numeris (privatus sklypas, - aut. past.). Tai buvo atlikta gavus minėto sklypo bendrasavininkio T.Z. žodinį leidimą. Klojant lietaus kanalizacijos tinklus, galimai montuojant šulinio perdengimo gelžbetoninį dangtį, pastarasis buvo padėtas taip, kad patekimo į šulinį anga buvo pasukta į sklypo pusę (privataus, - aut. past.), tokiu būdu šulinio liukas papuolė į minėto sklypo ribas“, - aiškina „Luido“ atstovas Virginijus Marčiulionis. Terminas „papuolė“, šiuo atveju reiškiantis neteisėtą privačios nuosavybės užvaldymą, papuoštų bet kurį juridinę galią turintį raštą ir galėtų tapti rimtu teisės teorijos tyrinėjimų objektu.

Alfa.lt žiniomis, „žodinį leidimą“ davęs privataus sklypo savininkas „Luido“ atstovams tiesiog mostelėjo ranka, nesutikdamas su juokingai maža pasiūlyta kaina. Be to, statybos bendrovėms atstovams turėtų būti iki skausmo žinoma, kad panašiuose sandoriuose galioja tik rašytinės ir notaro patvirtintos sutartys, o ne kažkokie „žodiniai leidimai“.

Pinkevičiaus užmojai buvo nemenkesni

Perkūnkiemio statybų „prakeiksmai“ prasidėjo gerokai anksčiau. Alfa.lt jau ne kartą rašė apie žinomo verslininko ir gyvenimo būdo žurnalų herojaus L. Pinkevičiaus „indėlį“ į Perkūnkiemio vystymą.

Perkūnkiemis dėl atmestinai ar nesąžiningai dirbusių valdininkų ir statytojų buvo ir yra atsidūręs dviprasmiškoje padėtyje. Biurokratinio atsirašinėjimo įkaitais virto dalis šio mikrorajono gyventojų. Privačios investicijos į žemę ir infrastruktūrą siekė beveik 100 mln. litų. Bėda tik ta, kad dalies Perkūnkiemio namų inžineriniai tinklai nutiesti neteisėtai.

Šią painią istoriją jau nuo 2006 m. tyrė Seimo Antikorupcijos komisija, kuri išsiaiškino, kad bendrovė „Gabijos investicijos“, priklausanti įmonių grupei „Ranga group“, vadovaujamai L. Pinkevičiaus, vykdydama skambų projektą „Daugiabučių gyvenamųjų namų kompleksas su magistraliniais inžineriniais tinklais ir susisiekimo komunikacijomis“ Pavilionių kaime, Pašilaičių seniūnijoje, t. y. Perkūnkiemyje, atliko inžinerinių tinklų montavimo darbus verslininkui Jonui Užusieniui priklausančiame žemės sklype be šio ir kitų nuosavybės dalininkų sutikimo.

Alfa.lt
*Sutinku su taisyklėmis
Skaityti visus komentarus (49)

Taip pat skaitykite:

Šauktinių kariuomenė: kas nutylima ir ką mums tai reikš? 29

Lietuvos kariuomenės užpildymas eiliniais kareiviais nesiekia nė 40 proc., todėl politikai nusprendė inicijuoti ...

​Ar konservatoriai gali laimėti su Kubiliumi, o socialdemokratai be Butkevičiaus? 12

Dviejų didžiausių Lietuvos partijų – Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) ir Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių ...

​Nebebus policininkų, kurie dirbs už mažiau nei 1000 eurų? 5

Vidaus reikalų ministras Saulius Skvernelis neišsižada savo tikslo siekti, kad policijos pareigūnų minimalus ...

​Operacija po ministrės priedanga: „kunigaikštystės“ už milijonus ir nukentėję vartotojai 14

Vyriausybės nutarimu Lietuvoje turi veikti vienas pagalbos numeris – 112 ir tai turėtų įsigalioti jau kovą. Bet ...

​Kremliaus įtaka Lietuvos lenkams: kokia grėsmė valstybei? 10

Nesiliaujantis karas Ukrainoje abejingų nepalieka.

​Miltų skandalas: įtakingas politikas klimpsta dėl įtartino konkurso 17

Šešėlinis žemės ūkio ministras konservatorius Kazys Starkevičius klimpsta miltų skandale – aiškėja, kad, nusprendęs ...

​Prakalbo buvęs aukštas FNTT pareigūnas: kaip Lietuva pražiopsojo dviejų bankų bankrotus 2

Buvę pareigūnai atskleidžia, kaip ir kodėl Lietuva pražiopsojo dviejų bankų nešvarią veiklą, kuri galiausiai ir lėmė ...

​Problemos su teisėsauga – ne problema būti išrinktam 3

Iki savivaldybių tarybų ir pirmą kartą šalyje rengiamų tiesioginių merų rinkimų liko mažiau nei kelios savaitės.

​Istorijoje slypi atsakymas, kodėl lietuviai balsuoja kitaip nei vakariečiai 9

Lietuvos socialdemokratams miestai – neįžengiama tvirtovė.

​Alfa.lt skaitytojams – antroji ištraukų dalis iš naujos prezidento Adamkaus knygos 3

Prezidentas Valdas Adamkus išleido jau trečiąją savo prisiminimų knygą „Pareigos, kurios nesibaigia.

Susijusios naujienos

​Vilniuje bus tvarkoma Perkūnkiemio gatvė, pėsčiųjų ir dviračių takai 5

Teismas įpareigojo pašalinti nelegalias Linksmojo kvartalo komunikacijas 24

​Šokas gyventojams: Perkūnkiemyje įsigijusiems butus siūloma juos grąžinti 18

Kaip eismą Vilniuje pakeis ilgiausias ir brangiausias Vakarinio aplinkkelio etapas? 1

Perkūnkiemyje įrengtos naujos viešojo transporto stotelės ir pėsčiųjų takas 4

Pinkevičiaus „fantazijos laisvė“ gula prakeiksmu Perkūnkiemiui 68

Bendrovei „Ranga IV investicijos“ – bankroto byla 2

Statytojai griebiasi dar neregėtų akcijų 6