Pats sau gydytojas

Prasta savijauta (123rf.com asociatyvi nuotr.)
Aa+Aa-

Beveik kiekvieną dieną nestipriai susižeidžiame ar patiriame silpnų negalavimų. Kaip padėti sau ir artimiesiems? Gydytojai pataria, kaip būti sau gydytoju ir padėti artimiesiems įveikti silpnus negalavimus.

GERIAUSIAS BŪDAS... gydyti augalų sukeltą odos perštėjimą

Vasarą daug laiko praleidžiame gamtoje ir dažnai tenka patirti dilgėlių ir kitų augalų sukeltą odos perštėjimą, paraudimą ar bėrimą. Pasistenkite kuo greičiau nuprausti pažeistą odą muilu ir vandeniu. Pridėkite ledo, kad numalšintumėte paraudimą ir skausmą.

GERIAUSIAS BŪDAS... gydyti žaizdas

Žaizdą gerai išplaukite vandeniu, bet nedarykite dažniausios klaidos – nedezinfekuokite žaizdos tirpalais, nes jie gali dar labiau pažeisti audinius. Gerai nuplautą žaizdą apriškite tvarsčiu, pro kurį oda galėtų lengvai kvėpuoti. Kreipkitės į gydytoją, jei žaizdos vietoje jaučiate raumenų įsitempimą, karščiuojate ar nesiliauja kraujavimas.

GERIAUSIAS BŪDAS... išvengti Laimo ligos

Būtinai naudokite repelentus, kai esate miške ar laukuose, bet jei erkių įsisiurbimo nepavyko išvengti, stenkitės erkę ištraukti kuo greičiau. Jei ištrauksite erkę per pirmas 24-48 įsisiurbimo valandas, sumažinsite Laimo ligos riziką iki minimumo. Nuolat tikrinkite dažniausias erkių įsisiurbimo vietas: kaklą, nugarą, pilvą, pažastis, kirkšnis. Traukite erkę staigiu stipriu judesiu, nes sukiojant ir maigant, erkė gali perduoti jums Laimo ligą sukeliančią bakteriją.

GERIAUSIAS BŪDAS... išvengti „plaukiko ausies“

„Plaukimo ausimi“ vadinamas ausies landos uždegimas, kurį sukelia į ausį patekęs vanduo. Jei norite apsisaugoti nuo uždegimo, išbandykite šį liaudies receptą: vieną arbatinį šaukštelį alkoholio sumaišykite su vienu arbatiniu šaukšteliu balto acto. Pipete įlašinkite į ausį po vieną lašą po plaukiojimo vandenyje. Mišinys neleis ausyje atsirasti bakterijoms.

GERIAUSIAS BŪDAS... pašalinti rakštį

Rakštį padės ištraukti adata. Ja praplėšite viršutinį odos sluoksnį, kad galėtumėte pasiekti ir ištraukti rakštį. Tačiau prie imantis šios procedūros, būtinai gerai nusiplaukite su muilu rankas ir dezinfekuokite adatą. Kai ištrauksite rakštį, dezinfekuokite pažeistą odą. Jei piršte liko atplaiša, pirštas supūliavo ir sutino, kreipkitės į gydytoją.

GERIAUSIAS BŪDAS... įveikti žagsulį

Žagsulį sukelia oro prisirijimas arba nepakankamas oro įkvėpimas. Pirmoji pagalba pradėjus žagsėti, įkvėpti kuo giliau ir laikyti orą plaučiuose apie 10 sekundžių. Tada iškvėpkite ir nekvėpuokite 5 sekundes. Mokslininkai iš Niujorko, norėdami išbandyti šį žagsulio įveikimo būdą, net surengė eksperimentą su 30 pacientų ir jis suveikė visus kartus.

GERIAUSIAS BŪDAS... gydyti nudegimus

Kuo greičiau pakiškite nudegusią vietą po šaltu vandeniu ir laikykite ne mažiau 10 minučių. Vanduo atšaldys odą ir neleis nudegimui išplisti. Nedėkite ant nudegusios vietos ledo, nes nudegimas pažeidė jūsų odos apsauginį sluoksnį, kuris nebesaugo jos nuo šalčio. Ledas gali pažeisti gilesnius odos sluoksnius. Nudegusią vietą papurkškite antibakterine priemone nuo nudegimų ir pridenkite tvarsčiu. Jei nudegimo plotas didesnis nei kreditinė kortelė, būtina pasirodyti gydytojui per pirmąsias valandas.

GERIAUSIAS BŪDAS... išvengti šilumos smūgio

Šilumos smūgis ištinka, kai kūno temperatūra pavojingai pakyla. Šilumos smūgis gali pažeisti jūsų smegenis ir organus. Jautriausi šilumai yra vaikai ir vyresnio amžiaus žmonės. Efektyviausias būdas išvengti šilumos smūgio – gerti pakankamai vėsaus vandens, kuris natūraliai reguliuoja jūsų kūno temperatūrą. Kava ir alkoholis skatina skysčių šalinimą, todėl karštomis dienomis šių gėrimų venkite. Taip pat stenkitės kuo mažiau aktyviai judėti ir būti tiesioginėje saulėje.

GERIAUSIAS BŪDAS... gydyti saulės nudegimus

Nudegėte, atrodote kaip vėžys ir nežinote, ko griebtis? Gydytojai pataria profilaktiškai išgerti vieną ibuprofeno dozę, kad išvengtumėte uždegimo. Nudegusią odą gydykite vėsia vonia. Į vėsų vonios vandenį įberkite puodelį nevirtų avižų kruopų ir gulėkite ne mažiau 15 minučių. Nešluostykite odos rankšluosčiu, leiskite jai natūraliai nudžiūti. Patepkite nudegusias vietas losjonu, kurio sudėtyje yra alijošiaus.

GERIAUSIAS BŪDAS... sustabdyti kraujavimą iš nosies

Pirštais suimkite šnerves ir laikykite suspaudę 10 minučių (kvėpuokite pro burną). Neloškite galvos atgal ir nedėkite ant nosies ledo – nepadės. Jei kraujavimas nesiliauja, jums svaigsta galva, pakilusi temperatūra, kreipkitės kuo skubiau į gydytoją.

 

Alfa.lt
*Sutinku su taisyklėmis
Skaityti visus komentarus (1)

Taip pat skaitykite:

Moterų nevaisingumas sukelia priklausomybę nuo alkoholio ..

Nauji tyrimai rodo, kad moterų nevaisingumas didina psichologinių ligų ir sutrikimų riziką. Dažniausiai nevaisingos moterys linkusios į priklausomybę nuo alkoholio ir net 47 proc. padidėja šizofrenijos rizika.Iki šiol mokslininkai nesidomėjo moterų nevaisingumo sukeliamu psichologiniu poveikiu.

Sekso nauda sveikatai 7

Sveikas gyvenimo būdas nėra vien sveika mityba ir fizinis aktyvumas. Taip pat svarbus ir pilnavertis seksualinis gyvenimas. Už miegamojo durų slepiasi ne tik psichologinė, bet ir fizinė nauda jūsų sveikatai.1. Seksas padeda atsikratyti streso
Reguliarus seksas padeda sureguliuoti kraujo spaudimą, mažina stresą ir įtampą. Jo poveikis ilgalaikis. Seksas skatina hormonų gamybą, kurie sukelia atsipalaidavimo, džiaugsmo ir ramybės poveikį.

Naminės priemonės nuo moterų nevaisingumo ..

Naujausi Pasaulio sveikatos organizacijos duomenys rodo, kad net 70 proc. porų susiduria su sunkumais susilaukti vaikų. Prieš imantis gydymo vaistais, gydytojai pataria imtis natūralių priemonių.„Daugybė šiuolaikinių moterų negali pastoti, – sako dr. Amosas Grunebraumas, vienas garsiausių moterų nevaisingumo specialistų JAV. – Gydymas nuo nevaisingumo vaistais turi pašalinį poveikį sveikatai, todėl į mus besikreipiančioms poroms siūlome pirmus metus imtis natūralių priemonių.

Kofeinas mažina odos vėžio riziką 2

Du ir daugiau puodelių kavos per dieną ar kitų produktų, kuriuose gausu kofeino, padės sumažinti odos vėžio riziką, teigia mokslininkai.Harvardo medicinos mokyklos mokslininkai atlikto tyrimą su daugiau nei 112 tūkst. savanorių ir išsiaiškino, kad kofeinas mažina karcinomos riziką, odos vėžio formos, kuri laikoma ne tokia pavojinga kaip melanoma. Išsamus tyrimas buvo pradėtas dar 1976 metais, siekiant išsiaiškinti, kokie produktai padeda išvengti vėžinių susirgimų.

20 būdų medžiagų apykaitai pagreitinti 1

Greitesnė medžiagų apykaita padės ne tik atsikratyti nereikalingų kilogramų, bet ir suteiks daugiau energijos. Greita medžiagų apykaita – jaunystės ir sveikatos požymis.Gerkite pakankamai skysčių
Klausykite savo organizmo ir visada turėkite po ranka buteliuką su vandeniu, kad ištroškę galėtumėte atsigaivinti.
Valgykite produktų, kuriuose gausu kalcio
Tyrimai su nutukusiais žmonėmis parodė, kad kalcio trūkumas skatina organizmą kaupti riebalus.

Susijusios naujienos

​Skaudžios gaisrų pasekmės – nudegimai ..

Sostinėje rastas negyvas vyras ..

​Ar dar toli Lietuvai iki gydymo kaniterapija? 5

Kalnietis be krepšinio praleis bent penkias dienas ..

Netoli Marijampolės aptiktas moters kūnas supjaustytu riešu ..

Kaip per 15 sekundžių švirkštu užgydyti kulkos žaizdą? ..

Nelaimingas atsitikimas – Zacas Efronas susilaužė žandikaulį 1

Dėl žaizdos pilve ambulatoriškai gydomas 21-metis ..

Smurto piktžaizdė negyja – daugėja pagalbos ieškančių moterų 7

Dėl šautinės žaizdos marijampolietis paguldytas į ligoninę ..