Paieška
Horoskopai
Astromanija

Deklaravimas priklauso nuo geros politiko valios

Seimas (Tomo Vinicko nuotr. | Alfa.lt)
Keisti teksto dydįAa+Aa-

Kai kurie Seimo nariai neslepia pamirštantys prievolę paviešinti brangius pirkinius. Tarnybinės etikos sargai prisipažįsta, kad nustatyti įstatymo pažeidėjus iki šiol neretai būdavo neįmanoma, rašo „Lietuvos žinios“.

Iki šių metų birželio 27-osios jie turėjo paviešinti 2,6 tūkst. litų viršijančius sandorius, o nuo tos dienos – viršijančius 10 tūkst. litų. Tačiau pasklaidžius Vyriausiajai tarnybinės etikos komisijai (VTEK) pateiktas deklaracijas matyti, kad daugiau nei trečdalis Seimo narių jų nepildė nuo kadencijos pradžios 2008 metais.

Ketverius metus viešųjų ir privačių interesų deklaracijų nepildė apie pusšimtis parlamentarų. Tarp jų – Seimo Socialdemokratų partijos frakcijos narys Gediminas Kirkilas. Jis LŽ teigė deklaracijos nepildęs, nes neturi ką deklaruoti. „Jokių brangių dalykų neįsigijau. Perku tik knygas, teniso bei žvejybos reikmenis ir, žinoma, tabaką“, – aiškino politikas.

Metų pradžioje Seimo narys „tvarkietis“ Rimas Antanas Ručys su šeima ilsėjosi egzotiškajame Mauricijuje. Nors kelionių į šią salą kainos prasideda nuo 5 tūkst. litų, nei R. A. Ručio, nei jo sutuoktinės Kauno tarybos narės Aušros Ručienės deklaracijose kelionė į Mauricijų dar neįrašyta. Parlamentaro teigimu, kelionę pirko žmona.

VTEK patarėjo Aleksandro Zinovičiaus teigimu, įstatymu numatytas deklaravimas iš esmės priklauso nuo geros politikų valios. Tarnybinės etikos prievaizdams neretai neįmanoma sužinoti apie visus politikų pirkinius. „Galima pirkti Gariūnuose žmonai kailinius už 6 tūkst. litų. Tačiau to niekas nesužinos, nes to patikrinti neįmanoma“, – tvirtino VTEK patarėjas A. Zinovičius.

 

Alfa.lt
Komentarai

Taip pat skaitykite:

Politologas: kandidatų į prezidentus debatai – pernelyg korektiški

Ketvirtadienį, balandžio 17-ąją, pirmuosiuose oficialiuose Lietuvos prezidento rinkimų debatuose dalyvavę kandidatai buvo pernelyg politiškai korektiški – tokios nuomonės laikosi Vytauto Didžiojo universitete (VDU) dėstantis Algis Krupavičius.

Landsbergis: Rusijos valstybinė filosofija nuo carų imperijos laikų buvo tik plėstis ir plėstis, grobti, valdyti, diktuoti

Kadenciją Europos Parlamente baigiantis Vytautas Landsbergis atsakė į politologo Andriaus Povilo Dugelio klausimus apie šiandienines Lietuvos ir tarptautines aktualijas. V. Landsbergio nuomone, Rusija Ukrainos užgrobimui rengėsi iš anksto, galbūt net nuo pačios Sovietų Sąjungos subyrėjimo.
Interviu su V. Landsbergiu
Šiuo metu viso pasaulio dėmesys yra sutelktas į Ukrainos krizę, jaučiama didelė įtampa tarp Vakarų pasaulio ir Rusijos.

Seimo viešbutyje gyvenantys parlamentarai pavydi Norvegijos kaliniams

Norvegijoje kaliniai gyvena prabangiuose apartamentuose. Tai vadinama pusiaukelės namais, į kuriuos patenka tie nuteistieji, kuriems iki laisvės lieka apie pusė metų. Oslo pusiaukelės namuose gyvena 16 kalinių, jais rūpinasi šeši pareigūnai ir šeši socialiniai darbuotojai.

Kodėl Romanovo sugrįžimo į Lietuvą nelaukia nei šalies politinis, nei teisėsaugos elitas?

50 milijonų litų Ūkio banko turto iššvaistymu įtariamas Vladimiras Romanovas iš Lietuvos spruko beveik prieš metus. Teigiama, kad Rusijoje V. Romanovą saugojo Kremliui ištikimo Čečėnijos prezidento Ramzano Kadyrovo žmonės. Tokia apsauga per mėnesį kainuoja ne mažiau 100 tūkst. JAV dolerių. Tačiau pinigams, matyt, senkant, praėjusią savaitę Lietuvos prokurorus pasiekė žinia, esą Rusija sulaikė V. Romanovą.

Lenktynės su laiku: Uspaskichas gelbėjasi rinkimais į Europos Parlamentą?

Darbo partijos lyderis Viktoras Uspaskichas lenktyniauja su laiku. 2016-aisiais su „darbiečiais“ siejamoje juodosios buhalterijos byloje sukapsės 10-ies metų senaties terminas, po kurio Darbo partijos įkūrėjas su parankiniais iš nesibaigiančio teismų liūno išliptų sausas, kadangi bylą tektų nutraukti.

Europos Sąjungos baimė – žalia šviesa naujai Putino agresijai

Europos Sąjunga nesugebėjo reikšmingai atsakyti Rusijai dėl nuo Ukrainos atplėšto Krymo aneksijos. Įvestos sankcijos – visiškai simbolinės. Tai ne tik nesustabdė Rusijos prezidento Vladimiro Putino, o, panašu, tik padidino jo apetitą. Sekmadienį Donecko ir Lugansko srityse prasidėjo prorusiškos provokacijos – administracinių pastatų užėmimas ir reikalavimas skelbti referendumus dėl prisijungimo prie Rusijos.

Susijusios naujienos

Pradedamas gyventojų pajamų ir turto deklaravimas

Dažniausios deklaravimo klaidos ir jų taisymas

Šiemet turtą privalo deklaruoti naujos gyventojų grupės

Medininkų kelio poste su cigarečių kontrabanda įkliuvo ...

Šeimos nekilnojamąjį turtą, kurio bendra vertė viršija 1 ...

Nidos kelio poste sulaikyta nedeklaruotų 176 tūkst. litų

Prasideda elektroninis interesų deklaravimas

Lietuvos ūkininkai suka ūkių stambėjimo keliu

Medininkuose sulaikyta 18 tūkst. nedeklaruotų JAV dolerių

„Lietuvos dujos“: neteisingai deklaruoti dujų kiekiai ...