Žakaitienė siūlo mokytojams apeiti įstatymus

R. Žakaitienė apyrankių „Be patyčių" pristatyme

Švietimo ir mokslo ministrė Roma Žakaitienė konferencijoje Vilniaus savivaldybėje sostinės mokyklų pedagogams pasiūlė pasikonsultuoti su ministerijos sekretoriumi, kaip norint reikėtų apeiti įstatymus. „Siūlau pasiskambinti mūsų sekretoriui ir pasiklausti, kaip išsisukti nepažeidžiant įstatymų. Aš labai negražiai sakau“, - pasiūliusi dėl didesnio atlyginimo apeiti įstatymus pripažino ministrė.

Toks ministrės siūlymas pasigirdo po to, kai mokytojai pasipiktino nedidinamu jų atlyginimu už valandas, o nuo rugsėjo įvedamu tik kelių šimtų litų priedu klasių auklėtojams.

Pasak mokytojų, klasės auklėtojai jau nebegali turėti daugiau valandų, nes ir taip dirba ne mažiau kaip 36 valandas per savaitę, todėl esą siekdami gauti kelis papildomus šimtus litų už klasių auklėjimą, mokytojai bus priversti pažeisti įstatymus ir viršyti leidžiamą savaitinį darbo krūvį.

Mokytojai mano, kad ir palaipsniu ėjimu link etatinio mokytojų darbo atlyginimo jiems tik padidės darbo krūvis, kuris jau dabar neretai siekia 36 savaitines valandas (pasak mokytojų, neoficialiai ir viršija 40 valandų per savaitę), o alga išliks kokia buvusi: pradedančio mokytojo – 800 Lt, turinčio stažą ir kvalifikaciją – apie 1,5 tūkst. Lt.

Išgirdusi mokytojų nuomonę R. Žakaitienė teigė, esą jos nuomone, esminis dalykas yra darbo užmokesčio kilimas „bet kokiu atveju“ - nepaisant biurokratinių kliūčių ir mokytojų darbo krūvio augimo.

Tačiau pedagogai su ministre nesutinka. Jie nenori „dirbti 46 valandas už tokį patį atlyginimą“. Mokytojų noras vienas - kuo greičiau gauti didesnį apmokėjimą už dabartines valandas.

R. Žakaitienė pavasarį buvo žadėjusi, jog mokestis už valandą kils jau šį rudenį, tačiau pažado neįvykdė, o šį trečiadienį, išgirdusi mokytojų priekaištus, ministrė pažadėjo, kad valandinis mokytojo užmokestis bus didinamas nuo sausio 1 d.
Alfa.lt

Taip pat skaitykite: