Vyriausybė nuo rugsėjo linkusi grąžinti valstybines pensijas dirbantiems pensininkams

Pensininkas („Lietuvos žinių" nuotr.)
Aa+Aa-

Vyriausybė iš esmės pritarė, kad nuo rugsėjo 1 dienos būtų atstatytos sumažintos pirmo ir antro laipsnio valstybinės pensijos dirbantiems gyventojams, taip pat valstybinės pensijos nukentėjusiems asmenims, pareigūnams ir kariams, mokslininkams, teisėjams.

Vyriausybė pasitarime pirmadienį pritarė tai numatančioms pataisoms, kurias parengė Socialinės apsaugos ir darbo ministerija (SADM). Pataisas apsvarsčius Vyriausybei, joms turės pritartis ir Seimas.

„Šiandien Vyriausybės pasitarime buvo priimtas sprendimas vykdyti šių metų vasario 6 dienos Konstitucinio teismo nutarimą, kuris kai kurias laikinojo išmokų perskaičiavimo įstatymo nuostatas pripažino antikonstitucinėmis. Socialinės apsaugos ir darbo ministerija pateikė projektą, kurio esmė yra tai, kad vis dėlto dirbantiems valstybinių pensijų gavėjams nuo rugsėjo 1 dienos bus atstatytos valstybinės pensijos ir taip pat bus padidintos valstybinių pensijų ir socialinių draudimo pensijų maksimalios „lubos“, - po Vyriausybės pasitarimo žurnalistams sakė Socialinės apsaugos ir darbo viceministras Audrius Bitinas.

Atsisakius Konstitucijai prieštaraujančių valstybinių pensijų apribojimų, šiemet papildomai reikės apie 4,5 mln. litų biudžeto lėšų.

Vyriausybė siūlomoms pataisoms galutinai turėtų pritarti trečiadienį.

A.Bitino teigimu, valstybinių pensijų reforma privalo būti vykdoma, o pagrindinės jos nuostatos visuomenei bus pateiktos rugsėjį.

„Atkreiptinas dėmesys, kad iki sausio 1 dienos dar galios kai kurios sumažintos valstybinės pensijos, kadangi dabar mes šnekame tik apie valstybinių pensijų atstatymą dirbusiems, dirbantiems valstybinių pensijų gavėjams“, - sakė A.Bitinas.

Be to, pirmo ir antro laipsnių, nukentėjusių asmenų, pareigūnų ir karių, taip pat mokslininkų valstybinės pensijos dydis bei tam pačiam asmeniui priskirtų socialinio draudimo pensijos bendra suma negalės viršyti 1,5 užpraeito ketvirčio šalies vidutinio mėnesio darbo užmokesčio dydžio.

Tokia valstybinių pensijų dydžio riba galiojo iki 2010-ųjų pradžios, kai ji buvo sumažinta iki 1,3 darbo užmokesčio dydžio. Konstitucinis Teismas konstatavo, kad toks valstybinių pensijų sumažinimas yra neproporcingas ir neatitinka pagrindinio šalies įstatymo.

Taip pat ketinama atsisakyti Socialinių išmokų perskaičiavimo ir mokėjimo įstatymo nuostatų, kuriomis buvo nustatytas papildomas socialinio draudimo pensijų, valstybinių pensijų bei kitų socialinių išmokų mažinimas jų gavėjams, turintiems draudžiamųjų pajamų. Konstitucinis Teismas šias nuostatas taip pat yra pripažinęs prieštaraujančiomis Konstitucijai.

 

 

BNS
*Sutinku su taisyklėmis
Skaityti visus komentarus (8)

Taip pat skaitykite:

Premjeras: švietimo sistemai reikia pokyčių
..

Ministras pirmininkas Algirdas Butkevičius ketvirtadienį pasveikino atviro pažangos forumo „Vaikų kūrybiškumas 24/7" ...

Lietuvos oro erdvę raižė galingi NATO oro policijos naikintuvai
10 ..

Stiprinant NATO sutartas atgrasymo priemones Baltijos regione bendroms pratyboms ir mokymams į Lietuvą lapkričio 19 d ...

Tyrimas: mokyklinukai vaikšto su lengvesnėmis kuprinėmis
..

59,7 proc. mokinių mokyklinė kuprinė svėrė iki 10 proc. mokinio svorio, tai yra tiek, kiek rekomenduoja gydytojai, ...

LLRA kandidatai į merus – be netikėtumų
2

Lietuvos lenkų rinkimų akcijos (LLRA) pirmininkas, europarlamentaras Valdemaras Tomaševskis pranešė, kad artėjančiuose ...

Kelios Seimo frakcijos blokuoja naują žiniasklaidos etikos komisijos sudarymo tvarką
..

Kelios Seimo frakcijos blokuoja Visuomenės informavimo įstatymo pataisas, kuriomis siūloma keisti žiniasklaidos etiką ...

Lietuvos specialiosios misijos atstovai Afganistane per išpuolį nenukentėjo
..

Per išpuolį Afganistane trečiadienį Lietuvos atstovai nenukentėjo, BNS patvirtino Užsienio reikalų ministerija (URM).

Šiauliečiai priblokšti: Kalėdų eglė mieste pastatyta per anksti
..

Nors Advento laikotarpis – susikaupimo, susimąstymo metas – dar net neprasidėjo, prie prekybos centro pietiniame ...

Po KTU gimnazijos skandalo: patikrinimas ir svarstymai, kiek galios turi mokyklos taisyklės
3 2

Po kilusio šurmulio dėl Kauno technologijos universiteto gimnazijos moksleivės, galimaipažeidusios vidaus taisykles ir ...

Šalaševičiūtės ir Mačiūno kelius išskyrė skirtingos pozicijos
..

Sveikatos apsaugos viceministras Erikas Mačiūnas traukiasi iš pareigų dėl jo ir ministrės Rimantės ...

Premjeras: Sasnauskas galėjo paviešinti farmacijos bendroves, dariusias jam spaudimą
..

Jeigu tikrai už piktnaudžiavimą valstybės tarnyba nuteistam ir savo postą palikusiam Valstybinės ligonių kasos (VLK) ...

Susijusios naujienos

​Valstybines pensijas buvusiems vidaus reikalų sistemos pareigūnams mokės „Sodra“ ..

Žydų gelbėtojai įgis teisę į valstybines pensijas 2

Teišerskytė: visos daugiavaikės mamos nusipelnė vienodo įvertinimo 6

Valstybines pensijas 5–6 vaikų motinoms Seimas siūlo mokėti nuo kitų metų 2

Buvę pareigūnai: laipteliu žemiau už paprastus pensininkus 31

Seimas nuo rugsėjo leido neberiboti valstybinių pensijų dirbantiesiems 6

Siūloma atsisakyti Konstitucijai prieštaraujančio valstybinių pensijų ribojimo 1

Valstybinių pensijų piniginė bus priverta 2

Panaikintos valstybinės pensijos už nuopelnus šaliai 7