Izraelyje dizainerė Grigonytė pamėgo košerinį maistą

Žydrūnė Grigonytė (© Asmeninis albumas)

Izraelyje gyvenanti ir Lietuvoje šiuo metu viešinti drabužių dizainerė Žydrūnė Grigonytė, pasirodžiusi mados namų „Cantas“ pristatyme, pribloškė savo elegancija bei asimetriška smaragdo spalvos suknia iš vardinio, patentuoto audinio „Zidra“. „Tai – visai nauja kryptis mados kultūroje. Izraelyje ji vadinama „wearibl art“ – „nešiojamasis menas,“ – šypteli suknią iš savo naujausios kolekcijos ekspromtu pademonstravusi Žydrūnė. Dizainerė prasitaria – šios kolekcijos fotosesija įvyks Vilniuje, po to ji bus išvežta į Izraelį.

Stulbinančiai liekna, 54 kilogramus tesverianti dizainerė nesiginčija – pati galėtų būti kuo puikiausias modelis. Žydrūnė šios galimybės neatmeta, o paprašyta atskleisti savo žavesio paslaptį, mielai išduoda: sveika gyvensena, sportas ir geras maistas.

Taigi, Žydrūne, dėl puikios Tavo išvaizdos nėra „kalti“ genai?

Tikrai ne genai... (Juokiasi.) Aš daug sportuoju, bėgioju. Valgau kokybišką maistą. Izraelyje pradėjau valgyti daug daržovių, vaisių, derinti maistą. Pavyzdžiui, pieno produktų niekada nevalgau su mėsa.

Bet juk Izraelyje niekas nevalgo mėsos. O Tu ją valgai?

Taip, būtinai. Mėsa – mano energijos šaltinis. Vegetarai arba žaliavalgiai ant manęs užpyks, ir tegul pyksta, bet aš taip sakau: tie, kas nevalgo mėsos, neturi ir jėgų. Teturi jų plaukti pasroviui, bet jie neturi jėgų sukurti kažką naujo, eiti į priekį. Kiek aš pažįstu vegetarų, jie yra liūdni, nes neprivalgę, neturi jėgų. Nei fizinių, nei dvasinių. Jie turi jėgų tik meditacijai. O juk mėsa – tai jėga, adrenalinas, grobuoniškumas. Visai kitoks gyvenimas, kitokie pojūčiai, kita gyvenimo kokybė. Man mėsa patinka, ir aš jos nesiruošiu atsisakyti. Valgau avieną, vištieną, jautieną, tiesa, kiaulienos nemėgstu. Nemėgau ir nemėgstu. Niekada, net gyvendama Lietuvoje, jos nevalgiau.

Kokio lietuviško maisto, patiekalo turėjai atsisakyti išvykusi gyventi į Izraelį?

Nieko aš neatsisakinėjau, bet man patinka kažką atrasti, pabandyti, aš nesu sustabarėjusi. Neturiu taisyklių, stereotipų. Tą valgysiu, to nevalgysiu ... Izraelyje iš naujo „atradau“ jautieną, pagamintą marokietiškai. Jautiena yra „jėga“, tiesa, pagaminta, paruošta tam tikru būdu, pavyzdžiui, virta, troškina 3-5 valandas. Užtat tokios mėsos skonis nerealus – ji tirpsta burnoje. Jautiena labai sveika, tai – geležies ir jėgų šaltinis.

Tavo vyras Eladas sutinka su tokiu Tavo požiūriu – esą mėsą valgyti sveika? Juk žydai mėsos nevalgo.

Valgo. Bet tai – jau individualus pasirinkimas. Kaip ir kiekvienoj tautoj yra valgančių mėsą, yra vegetarų, taip ir tarp žydų... Jie valgo netgi kiaulieną, bet ji turi būti 6-8 valandas verdama, troškinama, kad iš jos išeitų toksinai. Ji turi būti tinkamai paruošta – kad taptų košerinė.

Košerinio maisto gamyba – sudėtingas, ne visoms šeimininkėms įkandamas riešutėlis. Ar gamindama maistą pati laikaisi šių taisyklių?

Ne. Aš nesilaikau jokių taisyklių, nes man jų nereikia, aš to nenoriu. Užsimanę tokio maisto su vyru verčiau užsukame į košerinio maisto restoraną. Man patinka košerinis maistas, bet jo ruošimo taisyklių nevardinsiu, nes jų yra apie 2 tūkstančius. Tiesa, pakanka kelių pagrindinių.

Taigi bent pasakyk, kokį košerinį patiekalą valgant galima aplaižyti pirštus? Ką būtinai rekomenduotum pasigaminti?

Alfa.lt

Žydrūnė Grigonytė
Žydrūnė Grigonytė (I. Budzeikaitės nuotr.)
Žydrūnė Grigonytė
+2

Taip pat skaitykite: