„Mados infekcijos“ uždarymas: skandinaviški potėpiai ir klasika

Eglė Čekanavičiūtė (© Karolis Kavolėlis | Alfa.lt)

Šeštadienio vakarą festivalio „Mados infekcija“ uždaryme apsilankė garsiausi Lietuvos dizaineriai ir žinomiausi šou pasaulio veidai.

Šeštadienio pasirodymų ruletę pasuko dizainerė Eglė Čekanavičiūtė, kuri pristatė dvi kolekcijas. Vieną sutapatino su ortopedine įranga, kitą, pavadintą „Seed“, – su gamtos galia.

„Mados ir ortopedinių konstrukcijų tikslas – „tiesinti“ žmogaus figūrą, tarsi įgrūsti ją į visuomenės suformuotus standartus ir tobulumo rėmus“, – pasakojo dizainerė.

Kolekcijoje dominavo griežtos konstrukcijos ir asimetrija, pabrėžianti netobulumo grožį.

Antroji kolekcija buvo kur kas paprastesnė, sukurta iš elementaresnių konstrukcijų ir kirpimų.

„Kolekcija pradėta vystyti, žaidžiant su visais paprastais, baziniais drabužių siluetais, kurie tarsi suaugę ar su išdidėjusiomis, atplyšusiomis detalėmis sudarė vietos atsitiktinai išsisėjusiems ir nerūpestingai besistiebiantiems ūgliams. Drabužiams naudotos natūralios, ekologiškos medžiagos – tokios kaip bulvių maišai ar konstravimo drobė, kurie ilgainiui pavirs trąša juos užkovojusiems augalams. Kolekcija kurta remiantis akivaizdžia tiesa, kad bet kuris žmogaus kūrinys yra bejėgis prieš beribę gamtos jėgą“, – pasakojo dizainerė.

„Ivana Helsinki“ mados namai iš Suomijos pristatė kolekiciją „Tapiola-Kauniainen“. Tai – drabužių linija, skirta 2012–2013 rudens–žiemos sezonui.

Kolekcija pasakojo dizainerės vaikystės istorijas, kai atostogas su šeima ji praleisdavo netoli Helsinkio esančiame miestelyje. Dizainerės Paolos Ivanos Suhonen prisiminimuose – spalvingi tapetai, žydras baseinas, sunkios raudonos ir žalios žvakės, razinų ir migdolų kupini dubenys. Visa tai virto spalvingais keik netradicinių siluetų drabužiais.

„I Love Fashion“ – tai tikra staigmena mados mylėtojams. Į „Mados infekciją“ užklydusi garsiausia pasaulyje mados televizija „Fashion TV“ pristatė „prêt-à-porter“ kolekciją, pristatytą Paryžiuje, Milane, Londone ir Niujorke. Rudens–žiemos kolekcija – glamūriška, ekstravagantiška ir žavinga. Didmiesčio dvasia persmelkta kolekcija, paliesta lengvų egzotiškų akcentų, dar kartą įrodė, kad populiarioji mada gali priminti meno kūrinį.

Dizainerės Kristinos Vikøren iš Norvegijos kolekciją „Vikafjell“ sudarė gamtos tekstūros, išreiškiamos mezginiais, drabužių konstrukcijomis, raštais. Natūralios medžiagos – vilna, šilkas, oda, kailis – virto žaismingais aksesuarais, minimalistinėmis suknelėmis ir subtiliu dekoru „žaidžiančiais“ kostiumėliais.

Švedijos mados namų „Josefinstrid“ kolekcija „Layers“ paskatino susimąstyti apie praeitį, dabartį ir ateitį. Dizainerė Josefin Strid pateikė unikalią vyrišką kolekciją, kurioje buvo gausu novatoriškų drabužių formų, buvo eksperimentuojama su tradiciniais vyriškumo atributais.

Jurgitos Januškevičiūtės kolekcija „Synthesis“, skirta drąsioms, nepriklausomoms moterims, suspindo visomis vaivorykštės spalvomis.

„Kolekcijos moteris – spalvota, nepriklausoma, didinga asmenybė, tyrinėtoja. Ji nesijaudina dėl laiko tėkmės ir praradimų. Iškyla spalvotas, tyras, ramus, nesibaigiantis, nenykstantis vaizdinys. „Synthesis“ – sujungti jutimai“, – sakė dizainerė.

Eglės Žiemytės patarė slėptis nuo rudens už mėnulio. Jos 2012–2013 m. drabužių kolekcijoje vyravo griežti tiesūs kirpimai, monochromiškos spalvos, minimalistinis drabužių dekoras. Vengta aksesuarų ar galvos apdangalų. Kolekcija priminė mėnulį, kurio pagalbos dizainerė šaukėsi, artėjant žiemai.

Alfa.lt

Eglė Čekanavičiūtė
Eglė Čekanavičiūtė
Eglė Čekanavičiūtė
+77

Taip pat skaitykite: