Paieška
Orai ºC
Horoskopai
Astromanija

Premjeras negirdėjo prezidentės žodžių, kurie rodytų nepasitikėjimą juo

Andrius Kubilius (Roberto Riabovo nuotr. | Alfa.lt)
Keisti teksto dydįAa+Aa-

Premjeras Andrius Kubilius teigia neišgirdęs iš prezidentės Dalios Grybauskaitės žodžių, kurie rodytų, kad šalies vadovė juo nepasitiki.

D.Grybauskaitė pirmadienį atmetė premjero pasiūlymą iš pareigų atleisti vidaus reikalų ministrą Raimundą Palaitį, kuris konservatorių kritikos sulaukė dėl Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) vadovų atleidimo.

„Negirdėjau kokių žodžių, kurie leistų galvoti, kad prezidentė vakar paskelbė nepasitikėjimą Vyriausybe ir premjeru. Jei prezidentė būtų norėjusi tai padaryti, ji turi konstitucinę teisę tiesiai pasiūlyti Seimui iš pareigų atleisti ministrą pirmininką. Prezidentė vakar tik pasakė, kad mano pasiūlytas ministro klaidos atitaisymo būdas jai yra netinkamas“, - antradienį interviu Lietuvos radijui sakė A.Kubilius.

Ji teigė, kad didžiausioje valdančiojoje konservatorių nėra prieštaravimų, kaip reikėtų ieškoti išeities iš susidariusios situacijos.

„Seimo pirmininkė labai aiškiai pasakė, kad ji mato pavojų, kad po tokio prezidentės sprendimo Seime gali kilti labai daug politinio chaoso, interpeliacijų, ir Seimas tiesiog gali tiesiog nebesugebėti konstruktyviai dirbti. Tai įvertindama ji pasiūlė Seimui apsispręsti, ar jis norėtų dirbti konstruktyviai ir galbūt tada surastų būdus atskiros frakcijos, partijos, nuo kurių personalijų tolesnio problemų sprendimo ir priklauso tolesnis Seimo efektyvus darbas. Ar Seimas nematydamas galimybių konstruktyviai spręsti problemas tokiu atveju tiesiog eitų į pagreitintus rinkimus“, - teigė premjeras.

„Šioje vietoje pirmas dalykas, ką tikrai reikia padaryti, tai reikia pasiūlyti toms frakcijoms arba tiems asmenims patiems spręsti problemas, kurios iki šiol neišsisprendė ir kurios tas įtampas ir sukelia“, - sakė jis.

R.Palaitis atstovauja valdančiajai Liberalų ir centro sąjungai, kuri ik šiol deklaravo pasitikinti šiuo ministru ir nesiruošianti jo atšaukti iš pareigų. R.Palaitis taip pat teigia tikintis savo veiksmų teisingumu ir neketinantis atsistatydinti.

Vyriausybės vadovas teikimą atleisti vidaus reikalų ministrą prezidentei perdavė praėjusį antradienį, teigdamas, kad šis suklydo atleisdamas FNTT vadovus.

R.Palaitis FNTT direktorių Vitalijų Gailių ir jo pavaduotoją Vytautą Giržadą iš pareigų atleido vasario 15 dieną, gavęs Valstybės saugumo departamento medžiagą. Anksčiau šie pareigūnai tikrinti poligrafu dėl informacijos apie banką „Snoras“ atskleidimo.

 

BNS
Komentarai

Taip pat skaitykite:

Kokia bus Grybauskaitė II?

Baigiantis vasaros politiniam sezonui, Lietuvoje nusistovėjo

KGB „galvos skausmas“ – Kaunas

Laikinoji sostinė Kaunas sovietinės okupacijos metais buvo vienas neramiausių ir didelį galvos skausmą saugumiečiams ...

2012–2016 m. Seimas: kas iš tautos išrinktųjų pavyzdingiausias?

Praėjo daugiau negu pusantrų metų, kai buvo išrinktas 2012–2016 m. kadencijos Seimas, taigi tautos išrinktieji mažiau ...

Sakalausko vadovaujamos urėdijos: neveiksminga 44 mln. Lt kainavusi sistema ir dvejus metus trunkantis ikiteisminis tyrimas

Nacionalinė mokėjimo agentūra (NMA) siūlo taikyti sankcijas Benjamino Sakalausko vadovaujamoms miškų urėdijoms, ...

KGB krokodilo ašaros atkurtoje Lietuvoje: neturime jokių teisių – tik lankytis viešnamiuose

Nors ir formaliai uždrausta, tačiau sovietinė KGB tęsė savo veiklą Lietuvoje ir po Nepriklausomybės paskelbimo.

Juodasis sąrašas – politinis žaidimas ar priemonė, kai ikiteisminis tyrimas yra nepajėgus

Buvę Valstybės saugumo departamento (VSD) vadovai Mečys Laurinkus ir Jurgis Jurgelis neslepia nuostabos dėl ministrų ...

Žemės referendumo geografija – kas labiau rėmė referendumo idėjas?

Nors referendumas dėl žemės pardavimo užsieniečiams neįvyko, 71 proc. jame balsavusiųjų pasisakė už jo iniciatorių siūlymus. Visgi referendumo iniciatyvos palaikymas skirtingose Lietuvos vietovėse netolygus. Aktyviausiai referendumo idėjas rėmė įprastai konservatorius, liberalus ir socialdemokratus palaikantys didžiųjų miestų gyventojai, o labiausiai joms priešinosi tautinių mažumų gyvenamos savivaldybės.

Įtakingo partijos „Tvarka ir teisingumas“ politiko sūnus teisiamas 4 mln. Lt vertės kontrabandos byloje

Tarp teisiamųjų dėl cigarečių kontrabandos – ir partijos „Tvarka ir teisingumas“

KGB archyvai: besikartojantys istorijos ratai – referendumas, Krymas ir sankcijos

1991 m. vasario 13 d. Lietuvos KGB „Z“ (Ideologinė kontržvalgyba) tarnybos viršininkas pulkininkas Vilhelmas Šiaudinis iš analogiškos tarnybos Estijoje gavo pluoštą dokumentų apie Taline vykusį „radikalių politinių grupuočių“ susitikimą (rusiškai niekinamai vadintu „sborišče“), kuris vyko tų pačių metų sausio 19–20 d.
Patys „radikalai“, atstovaujami 23 organizacijų, savo susitikimą vadino kitaip – Sovietų Sąjungos pavergtųjų tautų nacionalinių-išsivaduojamųjų judėjimų Koordinacinio centro pasitarimu.

Lenkų rinkimų akcijai duoti pažadai ardo valdančiųjų vienybę

Birželio pradžioje valdančiųjų politinei tarybai sutarus iki šios Seimo sesijos pabaigos priimti kontraversišką Tautinių mažumų įstatymą, aiškėja, kad Lietuvos lenkų rinkimų akcijai (LLRA) duoto pažado gali nepavykti įgyvendinti. Koalicijai priklausanti Darbo partija bei „Tvarka ir teisingumas“ dvejoja dėl paramos socialdemokratų ir LLRA stumiamiems projektams.

Susijusios naujienos

Stiprinti verslo ryšių premjeras rudenį vyks į JAV

Sumaištis koalicijoje: Tomaševskis nori grąžinti Cytacką į ...

Sekso skandalo byloje išteisintas buvęs Italijos premjeras

Butkevičius ir toliau eis premjero pareigas

​Opozicijai bandant sabotuoti tautinių mažumų įstatymus, ...

Premjeras pasisako už Seimo narių skaičiaus mažinimą

Premjeras: galimas kandidatas į aplinkos ministrus – ...

Trys pagrobti izraeliečiai paaugliai rasti negyvi Vakarų ...

Kliba Lenkijos premjero kėdė

Rusijos premjeras neatsispyrė asmenukių manijai