Premjeras negirdėjo prezidentės žodžių, kurie rodytų nepasitikėjimą juo

Andrius Kubilius (Roberto Riabovo nuotr. | Alfa.lt)
Aa+Aa-

Premjeras Andrius Kubilius teigia neišgirdęs iš prezidentės Dalios Grybauskaitės žodžių, kurie rodytų, kad šalies vadovė juo nepasitiki.

D.Grybauskaitė pirmadienį atmetė premjero pasiūlymą iš pareigų atleisti vidaus reikalų ministrą Raimundą Palaitį, kuris konservatorių kritikos sulaukė dėl Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) vadovų atleidimo.

„Negirdėjau kokių žodžių, kurie leistų galvoti, kad prezidentė vakar paskelbė nepasitikėjimą Vyriausybe ir premjeru. Jei prezidentė būtų norėjusi tai padaryti, ji turi konstitucinę teisę tiesiai pasiūlyti Seimui iš pareigų atleisti ministrą pirmininką. Prezidentė vakar tik pasakė, kad mano pasiūlytas ministro klaidos atitaisymo būdas jai yra netinkamas“, - antradienį interviu Lietuvos radijui sakė A.Kubilius.

Ji teigė, kad didžiausioje valdančiojoje konservatorių nėra prieštaravimų, kaip reikėtų ieškoti išeities iš susidariusios situacijos.

„Seimo pirmininkė labai aiškiai pasakė, kad ji mato pavojų, kad po tokio prezidentės sprendimo Seime gali kilti labai daug politinio chaoso, interpeliacijų, ir Seimas tiesiog gali tiesiog nebesugebėti konstruktyviai dirbti. Tai įvertindama ji pasiūlė Seimui apsispręsti, ar jis norėtų dirbti konstruktyviai ir galbūt tada surastų būdus atskiros frakcijos, partijos, nuo kurių personalijų tolesnio problemų sprendimo ir priklauso tolesnis Seimo efektyvus darbas. Ar Seimas nematydamas galimybių konstruktyviai spręsti problemas tokiu atveju tiesiog eitų į pagreitintus rinkimus“, - teigė premjeras.

„Šioje vietoje pirmas dalykas, ką tikrai reikia padaryti, tai reikia pasiūlyti toms frakcijoms arba tiems asmenims patiems spręsti problemas, kurios iki šiol neišsisprendė ir kurios tas įtampas ir sukelia“, - sakė jis.

R.Palaitis atstovauja valdančiajai Liberalų ir centro sąjungai, kuri ik šiol deklaravo pasitikinti šiuo ministru ir nesiruošianti jo atšaukti iš pareigų. R.Palaitis taip pat teigia tikintis savo veiksmų teisingumu ir neketinantis atsistatydinti.

Vyriausybės vadovas teikimą atleisti vidaus reikalų ministrą prezidentei perdavė praėjusį antradienį, teigdamas, kad šis suklydo atleisdamas FNTT vadovus.

R.Palaitis FNTT direktorių Vitalijų Gailių ir jo pavaduotoją Vytautą Giržadą iš pareigų atleido vasario 15 dieną, gavęs Valstybės saugumo departamento medžiagą. Anksčiau šie pareigūnai tikrinti poligrafu dėl informacijos apie banką „Snoras“ atskleidimo.

 

BNS
*Sutinku su taisyklėmis
Skaityti visus komentarus (10)

Taip pat skaitykite:

​Trys veiksniai, laikantys Uspaskichą ir Paksą valdžioje 7

Lietuvos Seime yra dvi politinės jėgos, kurių faktiniai lyderiai nesikeičia nuo pat jų įkūrimo.

​Kur pasuks Mazuroniai: liberalai, socdemai ar liks su Paksu? 18

Panašu, kad savaitgalį vykęs partijos „Tvarka ir teisingumas“ kongresas, kurio metu partijos pirmininku eilinį kartą ...

​Drąsiausi ekonomikos ekspertai – premjeras ir finansų ministras ..

Kitų metų biudžetas jau skaičiuojamas eurais. Tačiau kritikos jam negailima.

​Už slaptus CŽV kalėjimus byrėjo milijonai 19

Violetiniu objektu vadintas slaptas kalėjimas Lietuvoje galėjo veikti trejus metus, kol buvo uždarytas 2006 metais, kai ...

​Tomaševskio monopolio įrankiai: rusifikacija, propaganda ir provokacijos 8

Artėjant kitąmet vyksiantiems savivaldos ir tiesioginiams merų rinkimams, Lietuvos lenkų rinkimų akcijos (LLRA) lyderis ...

​CŽV rankpinigiai saugumiečiams lieka valstybės paslaptimi? 6

JAV Senato ataskaitoje apie CŽV kalėjimus minimos didelės pinigų sumos, kurios buvo mokamos šalims (ar konkretiems jų ...

​Kodėl Rusija domisi Lietuvos medžiotojais? 10

Lietuvoje leidimus laikyti medžioklinį ginklą turi per 30 tūkst. žmonių.

​Ar prieš Lietuvą šnipinėja tik elektrikai ir felčeriai? 6

Kontržvalgybos ekspertų teigimu, iki Lietuvos narystės NATO Lietuvos teritorijoje veikė apie 3 tūkst. Rusijos ...

​Slapti Kainų ir energetikos komisijos bei šilumininkų ryšiai 16

Vilniečiai per ketverius metus „Vilniaus energijai“ yra permokėję apie 30 mln. Lt (8,688 mln. Eur). Taip atsitiko, mat ...

​Ką Putinas melavo savo metinėje kalboje? 5

Rusijos prezidento Vladimiro Putino metinėje kalboje – daug lozungų ir nuoskaudų dėl tariamo Vakarų sąmokslo, tačiau ...

Susijusios naujienos

Rusijos premjeras Ukrainai prognozuoja sunkų metą 6

Kosovo politinės krizės pabaiga: šalies parlamente patvirtinta nauja koalicinė vyriausybė ..

Buvęs Britanijos premjeras traukiasi iš politikos ..

Adomavičus: padėti Norkui prašė premjeras Butkevičius ..

Tailando premjeras atvirai tyčiojasi iš šalies žiniasklaidos: klūpintį žurnalistą glostė lyg šunį 1

Valstybinių įstaigų atlyginimai siekia ir po keliasdešimt tūkstančių litų ..

​Skvernelio kelionė į ministrus žymi „Tvarkos ir teisingumo“ bei Darbo partijos saulėlydį? 3

Paksas su premjeru aptars kandidatą į VRM vadovo postą ..

Porošenka Jaceniukui siūlo likti premjero poste ..

Butkevičius nerimauja dėl „darbiečių” laikysenos biudžeto klausimu: visa kaltė perkeliama socialdemokratams 5