Paieška
Orai ºC
Horoskopai
Astromanija

Premjeras negirdėjo prezidentės žodžių, kurie rodytų nepasitikėjimą juo

Andrius Kubilius (Roberto Riabovo nuotr. | Alfa.lt)
Keisti teksto dydįAa+Aa-

Premjeras Andrius Kubilius teigia neišgirdęs iš prezidentės Dalios Grybauskaitės žodžių, kurie rodytų, kad šalies vadovė juo nepasitiki.

D.Grybauskaitė pirmadienį atmetė premjero pasiūlymą iš pareigų atleisti vidaus reikalų ministrą Raimundą Palaitį, kuris konservatorių kritikos sulaukė dėl Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) vadovų atleidimo.

„Negirdėjau kokių žodžių, kurie leistų galvoti, kad prezidentė vakar paskelbė nepasitikėjimą Vyriausybe ir premjeru. Jei prezidentė būtų norėjusi tai padaryti, ji turi konstitucinę teisę tiesiai pasiūlyti Seimui iš pareigų atleisti ministrą pirmininką. Prezidentė vakar tik pasakė, kad mano pasiūlytas ministro klaidos atitaisymo būdas jai yra netinkamas“, - antradienį interviu Lietuvos radijui sakė A.Kubilius.

Ji teigė, kad didžiausioje valdančiojoje konservatorių nėra prieštaravimų, kaip reikėtų ieškoti išeities iš susidariusios situacijos.

„Seimo pirmininkė labai aiškiai pasakė, kad ji mato pavojų, kad po tokio prezidentės sprendimo Seime gali kilti labai daug politinio chaoso, interpeliacijų, ir Seimas tiesiog gali tiesiog nebesugebėti konstruktyviai dirbti. Tai įvertindama ji pasiūlė Seimui apsispręsti, ar jis norėtų dirbti konstruktyviai ir galbūt tada surastų būdus atskiros frakcijos, partijos, nuo kurių personalijų tolesnio problemų sprendimo ir priklauso tolesnis Seimo efektyvus darbas. Ar Seimas nematydamas galimybių konstruktyviai spręsti problemas tokiu atveju tiesiog eitų į pagreitintus rinkimus“, - teigė premjeras.

„Šioje vietoje pirmas dalykas, ką tikrai reikia padaryti, tai reikia pasiūlyti toms frakcijoms arba tiems asmenims patiems spręsti problemas, kurios iki šiol neišsisprendė ir kurios tas įtampas ir sukelia“, - sakė jis.

R.Palaitis atstovauja valdančiajai Liberalų ir centro sąjungai, kuri ik šiol deklaravo pasitikinti šiuo ministru ir nesiruošianti jo atšaukti iš pareigų. R.Palaitis taip pat teigia tikintis savo veiksmų teisingumu ir neketinantis atsistatydinti.

Vyriausybės vadovas teikimą atleisti vidaus reikalų ministrą prezidentei perdavė praėjusį antradienį, teigdamas, kad šis suklydo atleisdamas FNTT vadovus.

R.Palaitis FNTT direktorių Vitalijų Gailių ir jo pavaduotoją Vytautą Giržadą iš pareigų atleido vasario 15 dieną, gavęs Valstybės saugumo departamento medžiagą. Anksčiau šie pareigūnai tikrinti poligrafu dėl informacijos apie banką „Snoras“ atskleidimo.

 

BNS
Komentarai

Taip pat skaitykite:

Kodėl Romanovo sugrįžimo į Lietuvą nelaukia nei šalies politinis, nei teisėsaugos elitas?

50 milijonų litų Ūkio banko turto iššvaistymu įtariamas Vladimiras Romanovas iš Lietuvos spruko beveik prieš metus. Teigiama, kad Rusijoje V. Romanovą saugojo Kremliui ištikimo Čečėnijos prezidento Ramzano Kadyrovo žmonės. Tokia apsauga per mėnesį kainuoja ne mažiau 100 tūkst. JAV dolerių. Tačiau pinigams, matyt, senkant, praėjusią savaitę Lietuvos prokurorus pasiekė žinia, esą Rusija sulaikė V. Romanovą.

Lenktynės su laiku: Uspaskichas gelbėjasi rinkimais į Europos Parlamentą?

Darbo partijos lyderis Viktoras Uspaskichas lenktyniauja su laiku. 2016-aisiais su „darbiečiais“ siejamoje juodosios buhalterijos byloje sukapsės 10-ies metų senaties terminas, po kurio Darbo partijos įkūrėjas su parankiniais iš nesibaigiančio teismų liūno išliptų sausas, kadangi bylą tektų nutraukti.

Europos Sąjungos baimė – žalia šviesa naujai Putino agresijai

Europos Sąjunga nesugebėjo reikšmingai atsakyti Rusijai dėl nuo Ukrainos atplėšto Krymo aneksijos. Įvestos sankcijos – visiškai simbolinės. Tai ne tik nesustabdė Rusijos prezidento Vladimiro Putino, o, panašu, tik padidino jo apetitą. Sekmadienį Donecko ir Lugansko srityse prasidėjo prorusiškos provokacijos – administracinių pastatų užėmimas ir reikalavimas skelbti referendumus dėl prisijungimo prie Rusijos.

Byrančios LiCS skyrius prisijungiantis Liberalų sąjūdis Zuoko „Sąjungai TAIP“ sako NE

Liberalų sąjūdžiui ir toliau sėkmingai prisijungiant skeldėjančios Liberalų ir centro sąjungos (LiCS) skyrius, viešojoje erdvėje vėl prabilta apie liberalių politinių jėgų Lietuvoje vienijimąsi. Vis dėlto, kaip teigia Liberalų sąjūdžio pirmininkas Eligijus Masiulis, jo vadovaujama partija tolesnėje liberalių politinių jėgų konsolidacijos procese vietos Vilniaus mero Artūro Zuoko vadovaujamai partijai „Sąjungai TAIP” kol kas nemato.

Komjaunuoliškos patirties turintis ministras prisiminė cenzūros laikus?

Ekonomikos ir finansų analitikams svarstant, kokių pasekmių Lietuvos ekonomikai gali turėti Kremliaus agresyvėjimas ir Vakarų, o ypač Europos Sąjungos, atsakas Rusijai, užsienio reikalų ministro Lino Linkevičiaus politinė komanda griebėsi skambinėti komerciniams bankams, kad analitikai „neeskaluotų šios temos“.
Bankus bandė užčiaupti?
SEB bankas trečiadienį paskelbė, jog mažina Lietuvos BVP plėtros prognozę 2014 ir 2015 m. po 0, 5 proc. iki atitinkamai 3 ir 4 proc. Pagrindinė tokios prognozės priežastis

Įstatymo spraga ar demokratijos požymis – VSD „filtras“ nebūtinas Seimo pirmininkui, prezidentui ir premjerui

Neseniai Lietuvą sukrėtęs Dalios Grybauskaitės pareiškimas apie galimus Darbo partijos ryšius su Kremliumi viešojoje erdvėje sukėlė diskusiją apie tai, kurie valdžios pareigūnai turi galimybę susipažinti su slapta informacija ir ja naudotis. Aiškėja, kad, kalbant apie leidimus dirbti su slapta informacija, pro įstatymus tarsi prasprūsta siaura valstybės vadovų trijulė – prezidentas, Seimo pirmininkas ir premjeras, kurių Valstybės saugumo departamento (VSD) filtras gali ir nepasiekti.

Susijusios naujienos

Suomijos premjeras: šalis turėtų prisijungti prie NATO

Premjeras Butkevičius atsakė į parlamentaro Razmos klausimus ...

Vengrijos premjeras – tvirtos rankos šalininkas, kuriam ...

Premjeras: Lietuva įsipareigojusi prisidėti sprendžiant ...

Įstatymo spraga ar demokratijos požymis – VSD „filtras“ ...

Naujasis Prancūzijos premjeras: mėgstamiausias dešiniojo ...

Katinas surijo Pakistano premjero povą

Turkija užblokavo socialinį tinklą „Twitter“

Premjeras žada šiemet didinti tik akcizus

Jaceniukas: intelektualus ekonomistas, virtęs kovingu ...