Paltinienės gyvenimas – ne „paskalų knyga“

Nelly Paltinienė (Asmeninio albumo nuotr.)
Nuotraukų galerija (1/8)
Aa+Aa-

Kodėl ji tapo dainininke? Kur sutiko ir įsimylėjo savo vyrą Arvydą? Ar iš tiesų tarp jos ir Eugenijaus Ivanausko kažkada liepsnojo meilės romanas ir kodėl prieš gerą gabalą metų kartu su vyru ji pabėgo į Vokietiją? Atsakymus į šiuos klausimus sužinosime netrukus – dainininkė Nelly Paltinienė rašo atsiminimų knygą, kuri labai greit pasirodys.

Knygų mugėje uždainuos

„Net kelios žurnalistės prašė leidimo užrašyti mano prisiminimus, bet aš nesutikau. Nenoriu, kad mano gyvenimas taptų „paskalų knygą“, dėl to atsiminimus rašau pati ir pati juos išleisiu,“ – patikina naują – rašytojos – amplua pasiryžusi išmėginti dainininkė, scenos legenda N. Paltinienė. Kaip atrodys jos knyga, kas joje bus svarbiausia, į kalbas nesileidžia – esą tai kol kas – paslaptis.

Užtat jau šį savaitgalį Vilniaus knygų mugėje pasirodys nuotraukų albumas „Kol plaks manoji širdis“. „Jame už viską ir visiems dėkoju – jums, gerbėjams, Lietuvai,“ – nedaugiažodžiauja šio albumo heroje tapusi Nelly. Jame tekstų nebus daug – išspausdinti vos keleto Nelly artimų žmonių prisiminimai bei jos pačios žodis skaitytojams ir gerbėjams. „Visko nedaug, bet labai konkretų“, – šypteli dainininkė. Albumo pristatymą ves aktorė Virginija Kochanskytė, o pati Nelly, žinoma, dainuos.

„Šis albumas man – siurprizas, jo net neplanavau, neprisidėjau prie jo niekaip, nei morališkai, nei finansiškai. Viską padarė mano draugai, knygų leidėjai Aidas su Ramute. Tai vienas, tai kitas būdavo man paskambina, užduoda kelis klausimus, aš atsakau, bet nelabai žinojau, ką jie yra sumanę. O jie, likus kelioms savaitėms iki knygų mugės, išleido fotografijų albumą – man dovaną padarė“, - laiminga šypsosi neseniai kūrybinės veiklos 60-metį atšventusi Nelly.

Daugiausia vietos albume užims spalvingą, įdomų ir neretai dramatišką Nelly gyvenimą atspindinčios nuotraukos – nuo 1950-ųjų, kai ji pradėjo dainuoti, iki šių dienų. Juose ji užfiksuota viena, kartu su vyru Arvydu , su šeima, draugais muzikantais, gastrolėse, koncertuose, su savo kolega Eugenijumi Ivanausku.

„Beje, aš labai nemėgstu pozuoti, fotografuotis, nes nuotraukose sau visada nepatinku,“– prisipažįsta iki šiol pavydėtina išvaizdą išsaugojusi scenos žvaigždė. – Tik vieną kartą dalyvavau fotosesijoje, mane prieš grimavo, fotografavo, viename žurnaliuke pasirodė neblogos fotografijos, ir tik tą kartą buvau patenkinta.“

Dievina laiką su knyga

Savo namuose Vilniuje bei Vokietijoje nuotraukų turi labai daug, tačiau, kaip nusijuokia, tvarkos jose nėra: „Neturiu laiko tvarkyti, tik sudedu į maišelius ir parašau, kas juose. Sudėlioti į albumus visų neįmanoma“.

Prasitaria esanti aistringa ne tik fotografijos, bet ir knygų mylėtoja, mėgstanti klasikinę literatūrą, jaunystėje perskaičiusi garsiausių pasaulio rašytojų kūrinius, tiesa, vienu metu juos užmetusi. „Išvažiavus gyventi į Vokietiją lietuviškų knygų gauti buvo sunku, vokiškai skaitau su žodynu, be to skaityti nebuvo kada. Teko daug koncertuoti ir mintinai mokytis dainų žodžius. Tik sugrįžusi į Lietuvą vėl prisipirkau knygų ir skaitau toliau“, – šypsosi laiką su knyga dievinanti dainininkė.

Tebemėgsta klasiką. Nemėgsta knygų lentynas užlūdusių lengvo turinio knygelių apie žinomus žmones, kurias vadina „paskalų knygomis“, kuriose prieš žmogaus valią aprašomos slapčiausios jo gyvenimo smulkmenos. „Viena mano kolegė dainininkė vos neverkdama guodėsi, kad tik pasidalino su žurnaliste savo mintimis, netyčia prasitarė apie kažką labai skaudaus nutikusio jos gyvenime, o ji ši ėmė ir parašė knygoje. Paskui visi stebėjosi, kokia ta moteris bloga... Kam tokius intymius dalykus rašyti? Juk nėra pasaulyje žmogaus, kuris darytų tik gera. Kiekvienas turim minusų, kiekvienas turim pliusų“, - klausia iš Vokietijos prieš kelias dienas grįžusi Nelly.

Paklausta, ką du mėnesius veikė Vokietijoje, tik šypteli: „Vokietija – kaip Vokietija. Ji – ne mano Lietuva. Ką ten veikiau - dirbau ar ilsėjausi? Aš ilsiuosi tada, kai dainuoju, o ten aš ilgėjausi. Savo draugų ir Lietuvos.“

Alfa.lt


*Sutinku su taisyklėmis
Skaityti visus komentarus (7)

Taip pat skaitykite:

Grupė „ŠarkA“ sveikinosi su Kalėdų seneliu ir pademonstravo išskirtinį įvaizdį
28 ..

Ketvirtadienio vakarą viename sostinės prekybos centrų prasidėjo jau penktoji„Spalvoto meduolio dienos“ akcija ir buvo ...

Naujame „Šuolio“ sezone žiūrovai su bikiniais išvys ir Vitą Jakutienę, ir Dainą Bilevičiūtę
4 7

Anot patikimų Alfa.lt šaltinių, naujas TV3 projekto „Šuolis“ sezonas nustebins netikėtai parinktais dalyviais.

​Nuolatos stebinanti grupė „ŠarkA“ ruošia dvigubą staigmeną
..

Muzikos, mados ir šou projektas „ŠarkA“ žiūrovams vėl ruošia netikėtumą.

Seksualioji Edita Vilkevičiūtė „Roberto Cavalli“ kvepalų reklamoje pozavo nuoga
4 2

Viena garsiausių Lietuvos manekenių Edita Vilkevičiūtė taponaujų „Roberto Cavalli“ kvepalų „Paradiso“ reklaminiu ...

Įžymybės prakalbo apie pirmuosius savo darbus: ravėjo runkelius ir plovė automobilių stiklus
..

Lietuvos žvaigždžių gerbėjai įžymybes pratę matyti pasipuošusius ir besipuikuojančius prabangiais automobiliais, ...

Merginų grupė „Kitokios“ draugo dieną paminės neįprastoje vietoje – ten, kur buvo sumuštos
3 ..

Grupės „Kitokios“ merginos draugo dieną klausytojus sveikins Raseiniuose.

„Kitokios“ Greta ir Indrė pristato naują sceninį įvaizdį
3 ..

„Kitokios“ Greta ir Indrė pristato naują sceninį įvaizdį, kurtą „Style City“ stiliaus namų, esančių Kaune.

​Irenai Starošaitei-Žvagulienei buvo atlikta krūtų korekcija: dėl didelės krūtinės vargau
6 3

taroNeseniai 45 metų gimtadienį pažymėjusi dainininkė Irena Starošaitė Žvagulienė nusprendė gultis po grožio chirurgų ...

Scenos ir verslo moterys demonstravo paltų kolekciją
31 ..

Trečiadienio vakarą viename sostinės viešbučių vyko veiklioms moterims skirtas mados, grožio ir sveikatingumo vakaras.

Sužinokite, ką Alfa.lt skaitytojai norėtų matyti „Eurovizijos“ atrankų vedėjos vietoje
2

„Eurovizijos“ gerbėjai nekantraudami laukia prasidėsiančios nacionalinės atrankos, o vėliau – ir įspūdingo tarptautinio ...

Susijusios naujienos

Alfa.lt skaitytojai išrinko stilingiausią estrados atlikėją 10 ..

Nelly Paltinienė: su Eugenijumi iš tiesų mylėjome vienas kitą 7 10

Diktorė Stankevičiūtė: po gimdymo dingę kilogramai negrįžo 6 1