Paltinienės gyvenimas – ne „paskalų knyga“

Nelly Paltinienė (Asmeninio albumo nuotr.)
Nuotraukų galerija (1/8)
Aa+Aa-

Kodėl ji tapo dainininke? Kur sutiko ir įsimylėjo savo vyrą Arvydą? Ar iš tiesų tarp jos ir Eugenijaus Ivanausko kažkada liepsnojo meilės romanas ir kodėl prieš gerą gabalą metų kartu su vyru ji pabėgo į Vokietiją? Atsakymus į šiuos klausimus sužinosime netrukus – dainininkė Nelly Paltinienė rašo atsiminimų knygą, kuri labai greit pasirodys.

Knygų mugėje uždainuos

„Net kelios žurnalistės prašė leidimo užrašyti mano prisiminimus, bet aš nesutikau. Nenoriu, kad mano gyvenimas taptų „paskalų knygą“, dėl to atsiminimus rašau pati ir pati juos išleisiu,“ – patikina naują – rašytojos – amplua pasiryžusi išmėginti dainininkė, scenos legenda N. Paltinienė. Kaip atrodys jos knyga, kas joje bus svarbiausia, į kalbas nesileidžia – esą tai kol kas – paslaptis.

Užtat jau šį savaitgalį Vilniaus knygų mugėje pasirodys nuotraukų albumas „Kol plaks manoji širdis“. „Jame už viską ir visiems dėkoju – jums, gerbėjams, Lietuvai,“ – nedaugiažodžiauja šio albumo heroje tapusi Nelly. Jame tekstų nebus daug – išspausdinti vos keleto Nelly artimų žmonių prisiminimai bei jos pačios žodis skaitytojams ir gerbėjams. „Visko nedaug, bet labai konkretų“, – šypteli dainininkė. Albumo pristatymą ves aktorė Virginija Kochanskytė, o pati Nelly, žinoma, dainuos.

„Šis albumas man – siurprizas, jo net neplanavau, neprisidėjau prie jo niekaip, nei morališkai, nei finansiškai. Viską padarė mano draugai, knygų leidėjai Aidas su Ramute. Tai vienas, tai kitas būdavo man paskambina, užduoda kelis klausimus, aš atsakau, bet nelabai žinojau, ką jie yra sumanę. O jie, likus kelioms savaitėms iki knygų mugės, išleido fotografijų albumą – man dovaną padarė“, - laiminga šypsosi neseniai kūrybinės veiklos 60-metį atšventusi Nelly.

Daugiausia vietos albume užims spalvingą, įdomų ir neretai dramatišką Nelly gyvenimą atspindinčios nuotraukos – nuo 1950-ųjų, kai ji pradėjo dainuoti, iki šių dienų. Juose ji užfiksuota viena, kartu su vyru Arvydu , su šeima, draugais muzikantais, gastrolėse, koncertuose, su savo kolega Eugenijumi Ivanausku.

„Beje, aš labai nemėgstu pozuoti, fotografuotis, nes nuotraukose sau visada nepatinku,“– prisipažįsta iki šiol pavydėtina išvaizdą išsaugojusi scenos žvaigždė. – Tik vieną kartą dalyvavau fotosesijoje, mane prieš grimavo, fotografavo, viename žurnaliuke pasirodė neblogos fotografijos, ir tik tą kartą buvau patenkinta.“

Dievina laiką su knyga

Savo namuose Vilniuje bei Vokietijoje nuotraukų turi labai daug, tačiau, kaip nusijuokia, tvarkos jose nėra: „Neturiu laiko tvarkyti, tik sudedu į maišelius ir parašau, kas juose. Sudėlioti į albumus visų neįmanoma“.

Prasitaria esanti aistringa ne tik fotografijos, bet ir knygų mylėtoja, mėgstanti klasikinę literatūrą, jaunystėje perskaičiusi garsiausių pasaulio rašytojų kūrinius, tiesa, vienu metu juos užmetusi. „Išvažiavus gyventi į Vokietiją lietuviškų knygų gauti buvo sunku, vokiškai skaitau su žodynu, be to skaityti nebuvo kada. Teko daug koncertuoti ir mintinai mokytis dainų žodžius. Tik sugrįžusi į Lietuvą vėl prisipirkau knygų ir skaitau toliau“, – šypsosi laiką su knyga dievinanti dainininkė.

Tebemėgsta klasiką. Nemėgsta knygų lentynas užlūdusių lengvo turinio knygelių apie žinomus žmones, kurias vadina „paskalų knygomis“, kuriose prieš žmogaus valią aprašomos slapčiausios jo gyvenimo smulkmenos. „Viena mano kolegė dainininkė vos neverkdama guodėsi, kad tik pasidalino su žurnaliste savo mintimis, netyčia prasitarė apie kažką labai skaudaus nutikusio jos gyvenime, o ji ši ėmė ir parašė knygoje. Paskui visi stebėjosi, kokia ta moteris bloga... Kam tokius intymius dalykus rašyti? Juk nėra pasaulyje žmogaus, kuris darytų tik gera. Kiekvienas turim minusų, kiekvienas turim pliusų“, - klausia iš Vokietijos prieš kelias dienas grįžusi Nelly.

Paklausta, ką du mėnesius veikė Vokietijoje, tik šypteli: „Vokietija – kaip Vokietija. Ji – ne mano Lietuva. Ką ten veikiau - dirbau ar ilsėjausi? Aš ilsiuosi tada, kai dainuoju, o ten aš ilgėjausi. Savo draugų ir Lietuvos.“

Alfa.lt


*Sutinku su taisyklėmis
Skaityti visus komentarus (7)

Taip pat skaitykite:

​Nužudytąją Viltę Stankutę „TV Pagalboje“ pakeis eterio jau ne kartą ragavęs Arnas Švilpauskas 1

Populiarios TV3 televizijos laidos „TV Pagalba“ sąskaitoje – daugybė gerų darbų. Jų sąrašą pildyti nuo šiol padės ...

Aktorius Rolandas Kazlas: žvelgdamas į dabartį, aš labai dėkingas praeičiai ..

„Žvelgdamas į dabartį, aš labai dėkingas praeičiai – vadinasi, aš daug ko išmokau. Aš turiu namus, brangius žmones.

Seksualusis Martynas Kavaliauskas: norėčiau būti vertinamas ne už grožį 2

Šiuo metu dainininkas, projekto „Šok su manimi“ dalyvis Martynas Kavaliauskas yra veiklos sūkuryje.

Garsi juvelyrė Jurga Lago sudirbo Vaidą Skaisgirę: šita Mis penkias klases baigusi? 17

Pirmadienįpasirodžiusi prodiuserio Rolando Skaisgirio žmonos Vaidos Skaisgirės publikacija„Kodėl moterys ...

​Skandalingasis atlikėjas Eugenijus Ostapenko: tapau žinomu – iki gyvos galvos 1

Jau kurį laiką iš viešumos dingęs, skandalais pagarsėjęs atlikėjas Eugenijus Ostapenko dar šiandien mindamas Klaipėdos ...

Asta Valentaitė už savo pasiekimus dėkoja buvusiam vyrui Laimučiui Pinkevičiui 10

Verslininkė Asta Valentaitė, išgyvenusi skyrybas su krepšininku Dovydu Rediku, prisiminė savo jaunystę, kaimodelio ...

Per tris savaites po gimdymo Oksana Šklėriūtė susigrąžino ankstesnes formas: džiaugiuosi, kad paakiai nenukritę ir plaukai nenuslinkę ..

Buvusios grupės „Kitokios“ narė Oksana Šklėriūtė dabar visą dėmesį skiria naujagimei Gabijai.

Šiais metais „M.A.M.A. 2014“ apdovanojimus ves Andrius Rožickas 1

Lietuvos muzikos apdovanojimų „M.A.M.A.2014“ rengėjams pavyko ilgai paslaptyje išlaikyti svarbiausio metų renginio ...

Ketvirtadienį Alfa.lt vaizdo konferencijoje – Liepa Mondeikaitė ir Sezzy ..

Naujienų portalo Alfa.lt redakcijoje ketvirtadienį 14 valandą išvysite atlikėjus Liepa Mondeikaitė ir Sezzy, kurie dar ...

Andrius Užkalnis prisišnekėjo – buvo priverstas viešai atsiprašyti garsaus brito 10

Artėjant 2014 metų pabaigai, žurnalistas, rašytojas, radijo ir TV laidų vedėjas Andrius Užkalnis sulaukė nemalonumų – ...

Susijusios naujienos

Mirė estrados dainininkas Eugenijus Ivanauskas 26

Jubiliejų švenčiančią Paltinienę palaimino Popiežius Benediktas XVI 4