Paltinienės gyvenimas – ne „paskalų knyga“

Nelly Paltinienė (Asmeninio albumo nuotr.)
Nuotraukų galerija (1/8)
Aa+Aa-

Kodėl ji tapo dainininke? Kur sutiko ir įsimylėjo savo vyrą Arvydą? Ar iš tiesų tarp jos ir Eugenijaus Ivanausko kažkada liepsnojo meilės romanas ir kodėl prieš gerą gabalą metų kartu su vyru ji pabėgo į Vokietiją? Atsakymus į šiuos klausimus sužinosime netrukus – dainininkė Nelly Paltinienė rašo atsiminimų knygą, kuri labai greit pasirodys.

Knygų mugėje uždainuos

„Net kelios žurnalistės prašė leidimo užrašyti mano prisiminimus, bet aš nesutikau. Nenoriu, kad mano gyvenimas taptų „paskalų knygą“, dėl to atsiminimus rašau pati ir pati juos išleisiu,“ – patikina naują – rašytojos – amplua pasiryžusi išmėginti dainininkė, scenos legenda N. Paltinienė. Kaip atrodys jos knyga, kas joje bus svarbiausia, į kalbas nesileidžia – esą tai kol kas – paslaptis.

Užtat jau šį savaitgalį Vilniaus knygų mugėje pasirodys nuotraukų albumas „Kol plaks manoji širdis“. „Jame už viską ir visiems dėkoju – jums, gerbėjams, Lietuvai,“ – nedaugiažodžiauja šio albumo heroje tapusi Nelly. Jame tekstų nebus daug – išspausdinti vos keleto Nelly artimų žmonių prisiminimai bei jos pačios žodis skaitytojams ir gerbėjams. „Visko nedaug, bet labai konkretų“, – šypteli dainininkė. Albumo pristatymą ves aktorė Virginija Kochanskytė, o pati Nelly, žinoma, dainuos.

„Šis albumas man – siurprizas, jo net neplanavau, neprisidėjau prie jo niekaip, nei morališkai, nei finansiškai. Viską padarė mano draugai, knygų leidėjai Aidas su Ramute. Tai vienas, tai kitas būdavo man paskambina, užduoda kelis klausimus, aš atsakau, bet nelabai žinojau, ką jie yra sumanę. O jie, likus kelioms savaitėms iki knygų mugės, išleido fotografijų albumą – man dovaną padarė“, - laiminga šypsosi neseniai kūrybinės veiklos 60-metį atšventusi Nelly.

Daugiausia vietos albume užims spalvingą, įdomų ir neretai dramatišką Nelly gyvenimą atspindinčios nuotraukos – nuo 1950-ųjų, kai ji pradėjo dainuoti, iki šių dienų. Juose ji užfiksuota viena, kartu su vyru Arvydu , su šeima, draugais muzikantais, gastrolėse, koncertuose, su savo kolega Eugenijumi Ivanausku.

„Beje, aš labai nemėgstu pozuoti, fotografuotis, nes nuotraukose sau visada nepatinku,“– prisipažįsta iki šiol pavydėtina išvaizdą išsaugojusi scenos žvaigždė. – Tik vieną kartą dalyvavau fotosesijoje, mane prieš grimavo, fotografavo, viename žurnaliuke pasirodė neblogos fotografijos, ir tik tą kartą buvau patenkinta.“

Dievina laiką su knyga

Savo namuose Vilniuje bei Vokietijoje nuotraukų turi labai daug, tačiau, kaip nusijuokia, tvarkos jose nėra: „Neturiu laiko tvarkyti, tik sudedu į maišelius ir parašau, kas juose. Sudėlioti į albumus visų neįmanoma“.

Prasitaria esanti aistringa ne tik fotografijos, bet ir knygų mylėtoja, mėgstanti klasikinę literatūrą, jaunystėje perskaičiusi garsiausių pasaulio rašytojų kūrinius, tiesa, vienu metu juos užmetusi. „Išvažiavus gyventi į Vokietiją lietuviškų knygų gauti buvo sunku, vokiškai skaitau su žodynu, be to skaityti nebuvo kada. Teko daug koncertuoti ir mintinai mokytis dainų žodžius. Tik sugrįžusi į Lietuvą vėl prisipirkau knygų ir skaitau toliau“, – šypsosi laiką su knyga dievinanti dainininkė.

Tebemėgsta klasiką. Nemėgsta knygų lentynas užlūdusių lengvo turinio knygelių apie žinomus žmones, kurias vadina „paskalų knygomis“, kuriose prieš žmogaus valią aprašomos slapčiausios jo gyvenimo smulkmenos. „Viena mano kolegė dainininkė vos neverkdama guodėsi, kad tik pasidalino su žurnaliste savo mintimis, netyčia prasitarė apie kažką labai skaudaus nutikusio jos gyvenime, o ji ši ėmė ir parašė knygoje. Paskui visi stebėjosi, kokia ta moteris bloga... Kam tokius intymius dalykus rašyti? Juk nėra pasaulyje žmogaus, kuris darytų tik gera. Kiekvienas turim minusų, kiekvienas turim pliusų“, - klausia iš Vokietijos prieš kelias dienas grįžusi Nelly.

Paklausta, ką du mėnesius veikė Vokietijoje, tik šypteli: „Vokietija – kaip Vokietija. Ji – ne mano Lietuva. Ką ten veikiau - dirbau ar ilsėjausi? Aš ilsiuosi tada, kai dainuoju, o ten aš ilgėjausi. Savo draugų ir Lietuvos.“

Alfa.lt
*Sutinku su taisyklėmis
Skaityti visus komentarus (7)

Taip pat skaitykite:

Prieš didįjį finalą „X Faktorių“ paliko Ieva Ščerbinskaitė
51 ..

Muzikinis projektas „X Faktorius“ sekmadienio vakarą pradėjo priešpaskutinę kovą. Likę keturi dalyviai: Žygimantas Gečas, Ieva Ščerbinskaitė, Anžela Adamovič ir Audrius Petraukas pateiks po dvi dainas, kurios bus atiduotos žiūrovų verdiktui.
Keturias komandas subūrę projekto teisėjai ne visi išlaikė savo auklėtinius. Saulius Urbonavičius-Samas, praėjusiais metais su Giedre Vokietyte laimėjęs pirmąjį „X Faktorių“, šiame sezone liko be komandos.

Chorų „Eurovizijoje“ – septynių chorų kova
30 ..

Sekmadienio, sausio 26-osios, vakarą tarp septynių geriausių Lietuvos chorų vyko įnirtinga kova dėl galimybės mūsų šaliai atstovauti chorų „Eurovizijoje“, kuri vyks Austrijoje. Vakaro tema – popklasikos kūriniai.

Juokingiausia filmo „Redirected / Už Lietuvą“ vieta – plagiatas
 ŽIŪRĖTI 2 ..

Sausio pradžioje pristatytas ilgai lauktas režisieriaus Emilio Vėlyvio filmas „Redirected / Už Lietuvą“. Trejus metus trukę darbai intrigavo tiek pačiu siužetu, tiek aktoriais (jame nusifilmavo aktorius Vytautas Šapranauskas, užsienio aktoriai – aut. past.), tiek puikiai perteiktu lietuvišku humoru. Praėjus porai savaičių po premjeros naujienų portalas Alfa.lt praneša, kad stipriausia filmo vieta – plagiatas.

Žinomi aktoriai demonstravo cepelinų gaminimo įgūdžius
27 ..

Lietuvių išeiviai pasiekė, kad vasario 2-oji būtų paskelbta Tarptautine cepelinų diena. Ta proga sekmadienio popietę antrojo sezono „Pamiršk mane“ serialo premjerai besiruošiantys aktoriai nusprendė cepelinais pasistiprinti iš anksto.
Vos susirinkę TV3 televizijos serialo aktoriai ir kiti filmavimo grupės nariai pirmiausiai pasistiprino sočiais pusryčiais. Vėliau, pasipuošę prijuostėmis, ėmėsi gaminti lietuviškos virtuvės paveldu vadinamų cepelinų.

Džordana Butkutė gerbėjus nudžiugino nauja daina
 ŽIŪRĖTI  ..

„Labas rytas, šiandien sekmadienis! Kaip ir žadėjau, jums, visiems kartu, ir kiekvienam atskirai!!!“, – taip savo naują dainą „Noriu būti savimi“ sekmadienio rytą pristatė atlikėja Džordana Butkutė.
Vos tik paskelbusi savo naująjį kūrinį dainininkė susilaukė gausybės gerbėjų komplimentų ir pritarimo.
„Didelė transformacija. Ir išorinė, ir vidinė“, – rašė viena iš gerbėjų.

Su „Eurovizijos“ atrankomis atsisveikino „Vig Roses“ duetas
28 ..

Nacionalinėje „Eurovizijos“ atrankoje likę dalyviai pristato likusias konkursines dainas, kurių viena, galbūt, ir bus Lietuvos atstovė finaliniame konkurse Danijoje.
Komisijos nariai: Ramūnas Zilnys, Edmundas Seilius, Adrija Čepaitė ir Vytenis Pauliukaitis vertino septynių dalyvių pasirodymus negailėdami kiek aštresnės kritikos.
Pirmasis scenoje pasirodė dainininkas Vaidas Baumila.

Susijusios naujienos

Nelly Paltinienė: su Eugenijumi iš tiesų mylėjome vienas kitą 7 ..

Diktorė Stankevičiūtė: po gimdymo dingę kilogramai negrįžo 6 ..

Miliauskaitė: muzika pasiglemžė svajonę tapti gydytoja ..

Laimingieji gimsta penktadieniais 2 ..

Kai garsios moterys metų neskaičiuoja ..

Laidoje „Mūsų dienos – kaip šventė“ – istorinis Paltinienės duetas ..

Laidoje „Vasara su ‚Ambrozija‘“ – Antanas ir jo „Volga" ..

„Švieski man vėl“ paaiškėjo dešimt finalininkų ..

„Švieski man vėl“: kuri Nelly yra tikroji? ..