Paieška
Orai ºC
Horoskopai
Astromanija

Seserys Rinkevičiūtės vestuvėse neuždarbiaus

Rūta ir Saulė Rinkevičiūtės (Asmeninio albumo nuotr.)Žiūrėti nuotraukų galeriją
Keisti teksto dydįAa+Aa-

Maskvos P. Čaikovskio konservatorijoje mokslus baigusios seserys muzikės Rūta ir Saulė Rinkevičiūtės prieš metus grįžo į Lietuvą. Paklaustos, kodėl nepasiliko daugelio jaunų atlikėjų svajonių miestu vadinamoje Rusijos sostinėje, merginos šypteli. Ten pasilikti būtų galėjusios tik tuomet, jei būtų ištekėjusios už vietinių, maskviečių. O vedybos iš išskaičiavimo spontaniškai, meniškai muzikių prigimčiai – nepriimtinos.

Parvykusios namo susigrąžino draugus

Kadangi Maskva ašaromis netiki ir užsieniečių nemėgsta, pasimokę Maskvoje, dauguma jų priversti grįžti namo. Lietuvaitės, garsiojo dirigento Gintaro Rinkevičiaus dukterys Rūta ir Saulė, pasielgė taip pat. Merginos – didelės Lietuvos patriotės, todėl grįžo namo, kur jaučiasi puikiai.

Vos grįžusios, žiinoma, jautė kūrybinį štilį, pasigedo draugų, tačiau pamažu juos susigrąžino, pasinėrė į koncertus. Dabar jos vos spėja suktis. Vis dėlto norėdamos kuo greičiau išgarsėti, specialios „piaro“ arba viešųjų ryšių kampanijos neplanuoja ir patikina, kad nei „sirenomis“, nei „panteromis“ dėl to nesivadins.

„Mes esame seserys Rinkevičiūtės. Toks mūsų „brendas“, ir viskas. Mes nenorime siekti pigaus populiarumo. Norim atokiai laikytis nuo televizijų, realybės šou. Jeigu kas nors pasiūlys įdomų projektą – mes atviros. Mums viskas įdomu, bet mums labai svarbu lygis, kad tai nebūtų „popsas“. Juk turime gerą auklėjimą, gerą mokyklą, gerą išsilavinimą, negalima to pamiršti“, – ištaria smuiku nuo vaikystės grojanti Saulė.

Vestuvėse neketina groti pasaulinių hitų

Prieš Naujuosius seserys pristatė romantišką projektą – ne tik grojo, bet ir truputėlį „pažaidė“ su elektronine muzika, šviesomis. Pasak Rūtos ir Saulės, žmonėms J. S. Bacho ir L. van Bethoveno klausytis turi būti įdomu. Abi nusiteikusios rimtąja, kamerine muzika sudominti ir jaunimą.

„Rengsime intelektualius, įdomius projektus. Kad niekas negalėtų pasakyti, kad tai – kičas, kad norim pigiai išgarsėti. Turim įdomių idėjų, minčių, todėl kai kartą mums pasiūlė pagroti vestuvėse, Rūta pasakė: „Ne!“. Tam yra vestuvių muzikantai. Nestovėsime ir negrosime vestuvėse „Yesterday“, – dueto prioritetus atskleidžia koncertus organizuojanti iš prigimties smarki Saulė.

Mergina prasitaria, kad ateinantį sekmadienį Užutrakio dvare ji kartu su seserimi Rūta pristatys naują tango programą – Astoro Piazzollos kūrinius. Seserims pritars akordeonininkas Nerijus Bakula. Šį koncertą vėliau Kaune pakartos su vokaliste Migloko, paskui pasirodys Varėnoje, Trakuose, kituose Lietuvos miestuose.

„Tikimės, kad aistringas tango sušildys vis dar žiemos šalčių kaustomas širdis, žadins artėjančio pavasario nuojautas,“ – viliasi meninę dueto programą dėliojanti Saulės sesuo, pianistė Rūta.

Balandį A. Piazzolos kūrinių koncertą merginos surengs Vilniaus kongresų rūmuose. Vėliau kartu su Sankt Peterburgo filharmonija pristatys mieste prie Nevos. Ten taip pat atliks grupės „Qeen“ kūrinius.

Seserys – dvi vieno obuolio puselės

Rūta, Saule. Esate rusės ir lietuvio meilės vaisius. Kokie charakterio bruožai jumyse ryškiausi? Lietuviški, rusiški? Kas ragina eiti pirmyn, nesustoti?, – Alfa.lt pasiteiravo muzikių.

Rūta: Nei rusiški, nei lietuviški – greičiau mamos ir tėčio. Mūsų mama rusė, bet ji negalėtų gyventi Maskvoje. Ji ten ne kartą koncertavo, dirigavo, bet grįžusi sakė, kaip gerai Lietuvoje. Ji čia priprato, čia gyvena trisdešimt metų. O dėl charakterių ... Mumyse yra lenkiško, ukrainietiško, vengriško kraujo – ne tik lietuviško ir rusiško. Mamos mama – ukrainietė, tėčio giminėje yra visokių tautybių atstovų. Nors gal daugiau lietuvių?

Saulė: Mūsų mama – lyderė. Tėtis – santūrus, griežtas, bet kartais taip pasikeičia... Neseniai su tėčiu koncertavome Pietų Korėjoje. Daugelis, pamatę jo dirigavimą, sakė: „Koks temperamentas!“. Noriu pasakyti, kad Šiaurės kraštų žmonės irgi būna karšti. Iš tikrųjų, matydami, kaip aistringai jis diriguoja, nepasakytumėte, kad jis – santūrus lietuvis.

Kokie Jūsų charakterio bruožai padeda ar trukdo Jums bendrauti tarppusavyje? Lengva ar sunku būtų vienai be kitos?

Saulė: Esame vieno obuolio dvi puselės. Mes siekiame savų tikslų, bet tuo pačiu ir papildome viena kitą. Mūsų charakteriai apskritai labai skirtingi. Rūta yra svajinga, melancholiška. Mes ją visą laiką „kosmosu“ vadiname. Tai yra žmogus, kuris „plaukia“, gyvena savo realybėje. O aš esu labai žemiška.

Kokių pomėgių, be muzikos, turite? Ar vis dėlto esate paskendusios natose?

Saulė: Muzika – mūsų pomėgis. Visą laiką galvoju, kad Rūta be fortepijono daugiau nieko rimto neturi. (Juokiasi.) Jis – jos profesija, viskas. Ką ji darytų be fortepijono, neįsivaizduoju. Kai negroju, aš važinėju mašina, motociklu, rūpinuosi savo šunų kokerspanielių veislynu.

Besimokydama Maskvoje, vieną iš savo augintinių buvau nusivežusi į Maskvą, du metus jis mano bute gyveno. Sesei jis netrukdė. Gyvenau tada atskirai nuo Rūtos. Ten turėjome savo gyvenimus.

Grįžusi į Vilnių bute auginau net du šunis, namuose pas mamą auga trečias šuniukas ir katinas. Vienu metu turėjau net septynis šunis, nes viena kalė atsivedė jauniklių. Tai – mano hobis, aistra ir gyvenimiška meilė.

Rūta: Tai – jos „bizniukas“. (Juokiasi.)

Saulė: Koks bizniukas? Pasiskaičiavau, tik į minusą einu. Ne dėl pinigų viską darau, nes žmonės pinigų neturi, nieko neperka. Gimę šuniukai mano namuose net iki penkių mėnesių užsibuvo. Šunys, motociklas, mašina... Jūs nežinote, ką reiškia Maskvoje vairuoti mašiną! Kokie ten blogi keliai, kokie „kamščiai“. Įsivaizduokite, norint nuvažiuoti 30 kilometrų, tenka užtrukti dvi valandas. Kartą „kamštyje“ stovėjau 6 valandas. Tada sėdi mašinoje, ruošiesi egzaminui. Įsivaizduojate, kiek gyvenimo prarandi, kai pusę laiko praleidi kelyje?

Daugiau nei dviejų susitikimų per dieną negali planuoti. Čia, prašau, per penkiolika minučių gali grįžti namo, šunis pavedžioti, su kažkuo susitikti. Aš ne tik repetuoju, koncertuoju su Valstybiniu simfoniniu orkestru, bet su mama organizuoju renginius ir festivalius. Esu jos agentūros direktorė.

Rūta: Saulė – labai veikli ir valdinga. Direktorė turi būti valdinga. (Juokiasi.)

Kaip nusiteikiat koncertams, kurių vis daugiau – duetai, kvartetai, pasirodymai su orkestrais? Kaip elgtis, kad koncertas pavyktų?

Saulė: Tėtis sako, kad turiu geležinius nervus. Prieš koncertą nesinervinu. Rūta kaupiasi, repetuoja. Aš per tą laiką galiu motociklą parduoti, nes būtent taip atsipalaiduoju. (Juokiasi.) Jeigu pradedu nervintis, drebėti, tai būna ne į naudą. Geriau susikaupsiu likus dviem minutėms iki išėjimo į sceną, ir viskas bus gerai.

Rūta: Žinoma, koncerto dieną su mumis susišnekėti neįmanoma. Pačios to nejaučiam, bet draugai, mama ar tėtis tai pastebi. Bet tik tada, jei medžiaga „žalia“. Jeigu gerai pasiruošiam, koncertuodamos jaučiam malonumą.

Kuri iš Jūsų diktuoja sceninį įvaizdį, koncertams parenka drabužius, sukneles?

Saulė: Įvaizdį diktuoja Rūta, aš rūpinuosi koncertais. Ji mane aprengia, nes man „dzin“ kaip aš atrodau.

Ar nepabodot viena kitai – abi gyvenot Maskvoje, dabar kartu repetuojat, koncertuojat, gastroliuojat?

Saulė: Kartais būna sunku, susipykstam ir sakau: „Viskas, paskutinis mūsų koncertas, daugiau gyvenime negrosiu kartu. Bet paskui supranti – o su kuo tu grosi? Galima kažko paprašyti: „Pagrokit su manimi“, bet tai bus kitoks jausmas, kitoks duetas.

 

 

Alfa.lt
Komentarai

Taip pat skaitykite:

Merginos 1000 km lenktynes baigė garbingoje 24 pozicijoje

Neskubėk, ir būsi pirmas. Besivadovaudamos šiuo posakiu „Kas Tas Blue Sheep?“ komandos merginos 1000 km lenktynes baigė garbingoje 24 pozicijoje.
Po bulių kautynėmis tapusių ir anksčiau laiko sustabdytų jubiliejinių, 15-tųjų 1000 km lenktynių „Kas Tas Blue Sheep?“ komandos BMW M3 be poros nedidelių įbrėžimų ant kairiojo šono atrodė it naujas.

Nataliją Bunkę 1000 km lenktynėse palaiko sūnus Kristupas

Lenktynininke patapusi atlikėja Natalija Bunkė 1000 km lenktynėse dėmesio stoka nesiskundžia – vieni mėgaujasi turėdami akstiną plakti liežuviais, kiti ją palaiko. Tačiau didžiausias ir nuoširdžiausias gerbėjas, nuolat budintis šalia trasos – sūnus Kristupas.
Mažasis Bunkus savo mamos pasirodymą seka nuo pat treniruočių pradžios.

Rolandas ir Ieva Mackevičiai pajūryje pakrikštijo savo sūnų

Garsi Lietuvos pora, radijo ir TV laidų vedėjas Rolandas Mackevičius ir jo žmona dainininkė Ieva Mackevičienė šiandien turėjo nemažai džiaugsmo – jų sūnus Motiejus buvo pakrikštytas. Pora jau kurį laiką yra apsistoję Palangoje. Rolandas čia atvyko pristatyti naujosios laidos, kurią ves „Norim dar“, tačiau tai nesutrukdė surengti sūnaus krikštynų.
Dieną prieš jas Rolandas pasidalijo nuotrauka, bei rašė: „Ryt su sūnumi turime reikalų.

Natalija Bunkė dalyvavimą 1000 km lenktynėse vadina avantiūra

Šeštadienio popietę Palangoje prasidėjo 1000 km lenktynės, kuriose su profesionalais varžosi ir moterų komanda „Kas Tas Blue Sheep?“, kuriai atstovauja ir grupės „Pop ladies“ narė Natalija Bunkė. Prieš pat startą moteris dar spėjo nusifotografuoti asmenukei su prisipažinimu: „Kad tik viskas būtų gerai.“
Natalija trasoje važiuos antra. Moterys komandoje – lygiavertės, visos važiuos tokį patį atstumą.
Primename, kad lenktynėms Natalija ruošėsi itin intensyviai.

Kuri mergina verta tapti „Mis Lietuva“?

Vakar nuaidėjusiuose konkurso „Mis Lietuva“ rinkimuose dalyvavo gausybė žavių merginų. Alfa.lt skaitytojai jau galėjo susipažinti su dalyvaujančių gražuolių iškalba bei pamatyti pačias įsimintiniausias konkurso žvaigždes. „Mis Lietuva“ komisijos nariai jau išrinko 12 favoričių iš 300, siuntusių anketas.

LNK žvaigždžių lenktynes laimėjo Rolandas Vilkončius

Šeštadienio popietę LNK televizijos žvaigždės varžėsi tarpusavyje, kuris, vis dėlto, gali vadintis ne tik puikiu eterio veidu, bet ir neprastu lenktynininku. Prie automobilio vairo sėdo Agnė Zacharevičienė, Gintarė Gurevičiūtė, Rolandas Vilkončius, Jonas Nainys, Rolandas Mackevičius, Katažina Nemycko, Deivydas Zvonkus ir Viktoras Jakovlevas.
Nors pradžioje buvo manyta, kad eterio žvaigždės varžysis „drago“ lenktynėse, prieš pat lenktynių startą taisyklės kiek pasikeitė: „dragą“ pakeitė supersprintas.

Martynas Starkus: kelionė į Australiją – vienas teisingiausių poelgių mano gyvenime

M. Starkus: „Kelionė į Australiją – vienas teisingiausių poelgių mano gyvenime“
„Mūsų projektuose taip būna, kad keliauji po vieną šalį, rašai knygą apie kitą, o montuoji laidą apie trečią tuo pat metu. Kartais imi paskęsti žemynuose, šalyse, bet dabar mes visa galva panirę į Australiją“, – pasakoja keliautojas žurnalistas, televizijos prodiuseris Martynas Starkus, šį pavasarį ištisą mėnesį praleidęs Australijoje su bičiuliu žurnalistu ir sporto komentatoriumi Vytaru Radzevičiumi.

1000 km lenktynėse Katažiną užpuolė neaiškūs tipai

Šį karštą savaitgalį Palangoje vykstančios 1000 km lenktynės sulaukė ne tik didelio profesionalų, bet ir garsių žmonių dėmesio. Šeštadienio popietę trasą okupuosiantis „LNK žvaigždžių dragas“ į pajūrį atviliojo ir neseniai mergvakarį atšventusią dainininkę Katažiną Nemycko.

Kaune – Leon Somov ir Jazzu koncertas sausakimšai miniai

Leon Somov ir Jazzu savo kūrybos gerbėjus sukvietė į šiltą, jausmingą ir tikrai nepamirštamą koncertą po atviru dangumi.

Rolandą Mackevičių Palangoje pasitiko išsiilgusi žmona

Šou „Norim dar! – su „Radistais“ – naujas LNK televizijos projektas, kuriamas pagal britų televizijos ITV formatą, yra pilnas „išdurkių“.
Tačiau pirmąjį išbandymą visai netikėtai prodiuseriai iškrėtė patiems laidos vedėjams – „Radistams“ Jonui ir Rolandui. Palangoje naujos laidos pristatymo vakarėlio „Faces & Names“ metu Gediminas Jaunius, pristatęs premjerinį 12 kilogramų sveriantį tortą, pasiūlė Jonui su Rolandu pasivaržyti, kuris jų sudoros daugiau.

Susijusios naujienos