Natūralios organizmo „šluotos“: kaip išvalyti organizmą

Pilvas (© Photos.com)

Net gyvenant pagal sveikos mitybos principus, žarnyne lieka medžiagų, kurios patekusios į kraują nuodija organizmą.

Tad kartą per metus naudinga išvalyti jį nuo šlakų ir toksinų. Tačiau mes nesiūlome griebtis tokių drastiškų priemonių kaip badavimas ar žarnyno plovimas. Organizmą galima išvalyti ir natūraliai, nesuteikiant jam streso.

Jausitės lengvesnė ir sveikesnė

Išvalius žarnyną jame lengviau prigyja geroji mikroflora, neapkrautas netinkamu maistu jis geriau dirba. Pagerėja ir savijauta, apima lengvumo pojūtis, nes atsikračius toksinų nepučia pilvo, nevargina vidurių užkietėjimas, nukrenta keletas kilogramų. Dėl to, kad organizmas užterštas, gali dažnai skaudėti galvą, varginti odos ligos, nemalonus kūno bei burnos kvapas. Tai netgi gali būti prastėjančios atminties priežastis. Tačiau netradicinės medicinos specialistų rekomendacijomis valyti organizmą, geriant aliejų, įvairias piliules ir ypač plaunant žarnyną vandeniu, labai žavėtis nereikėtų.

Žarnyno plovimas gali pakenkti

Žarnyno plovimą vandeniu kaip itin efektyvų organizmo valymo būdą šiandien reklamuoja labai daug netradicinės medicinos atstovų. Tačiau gydytojai perspėja, kad tai nenatūralus įsikišimas į žmogaus organizmą. Kai valymo metu į organizmą leidžiamas vanduo, yra sutrikdoma visa valymo sistema. Mat žmogaus virškinimo sistemoje visas suvalgytas maistas slenka žarnynu žemyn, o prileidus vandens viskas pradeda judėti priešinga kryptimi. Tai – nenatūralus procesas. Be to, kartu su blogosiomis yra išvalomos ir gerosios bakterijos, todėl į kraują patenka daugiau alergenų. Dėl to gali paūmėti alergijos, atsirasti uždegimų.

Kaip veikia organizmo valymo sistema

Mūsų organizme yra „sumontuota“ puiki valymo sistema – kepenys, inkstai ir oda pašalina nereikalingas medžiagas. Tačiau, kad ji tobulai veiktų, reikia nuolat sportuoti, dažnai valgyti daug skaidulų turinčio maisto (vaisių, daržovių, grūdinių kultūrų) ir nepamiršti gerti skysčių, ypač vandens. Mat skaidulos padeda iš žarnyno pašalinti viską, kas nereikalinga, o toksinai pasišalina tik ištirpę vandenyje. Jeigu kuri nors grandis nutrūksta, pavyzdžiui, per mažai sportuojame ar nepasirūpiname reikiamu kiekiu skysčių atsargų, organizmui tampa sunkiau atsikratyti šlakų bei toksinų. Jie lieka organizme, taip jį nuodydami ir sukeldami įvairių sveikatos problemų. Tad kartais reikia peržiūrėti savo maisto racioną.

Valome organizmą

Organizmą rekomenduojama valyti pavasarį, nes žiemą dažniau piktnaudžiaujame riebiu maistu. Be to, manoma, kad pavasarinis „apsivalymas“ yra efektyvesnis dėl to, kad šiuo metų laiku aktyviau veikia biologiniai organizmo ritmai.

· Vieną kartą per metus. Organizmą išvalyti užtenka vieną kartą per metus. Geriausia tam paskirti vieną arba dvi savaites.

· Pasirinkite jums labiausiai tinkantį būdą. Kadangi teršalus iš organizmo puikiai išvalo daug skaidulų turintys produktai, tad organizmo valymo savaitę valgykite tik juos. Taip pat labai gerai padeda daržovių ir vaisių sultys, įvairios arbatos.

· Gerkite kuo daugiau skysčių. Geriausiai tinka negazuotas vanduo ir nesaldinta žalioji arbata. Šiltą vandenį galima sumaišyti su šviežiai spaustomis citrinų arba greipfrutų sultimis. O kava valant organizmą lepintis nerekomenduojama. Per dieną reikia išgerti apie tris litrus skysčių. Kitaip visos medžiagos, nuodijančios organizmą, sunkiau pasišalins.

Taip pat skaitykite: