Paieška
Orai ºC
Horoskopai
Astromanija

BTV eteryje startuoja kultinis serialas „Sostų karai“

aborigenas
Keisti teksto dydįAa+Aa-

Serialas „Sostų karai” neabejotinai pateks į televizijos istoriją. Vienas brangiausių visų laikų serialų, turintis milžinišką gerbėjų armiją, nuo pat pirmųjų serijų užbūrė kritikus ir žiūrovus.

Įkvėpė pasaulinis bestseleris


Viskas prasidėjo nuo knygos. Kai Davidas Benioffas 2006 m. pradėjo skaityti Džordžo Martino fantastinį romaną „Ledo ir ugnies daina”, jis tiesiog nebegalėjo padėti knygos į šalį. Beveik tuo pačiu metu šią knygą atsivertė ir Danas Weissas. „Atsiverčiau pirmąjį puslapį ir per dvi su puse paros tiesiog surijau beveik 900 puslapių knygą. Taip nesielgiau turbūt nuo savo dvyliktojo gimtadienio!”, - pirmąją pažintį su „Sostų karų“ karalyste atsiminė jis.

Abu prodiuseriai nusprendė – jie tiesiog privalo sukurti serialą pagal šią septynių knygų sagą. Susitarė susitikti su rašytoju D.Martinu, tačiau jis nebuvo nusiteikęs taip entuziastingai kaip jie: pasiūlymai ekranizuoti jo kūrinį jam plaukė vieni po kitų, o jis labai bijojo, kad ekrane nepavyks atspindėti daugiau nei du dešimtmečius jo kurto įspūdingo pasaulio.

Visgi galiausiai HBO kompanijos prodiuseriai ir D.Martinas sukirto rankomis: rašytoją įtikino nuoširdus prodiuserių susižavėjimas ir pažadas, kad jis visą laiką galės stebėti filmavimo procesą. Na, ir „kuklus” beveik 60 mln dolerių biudžetas vien pirmajam serialo sezonui…

Nugalėk arba mirk

„Sostų karai” – tai istorija apie septynias karalystes ir dvi galingas šeimas, kovojančias dėl teisės jas valdyti. Šimtai skirtingų personažų: karalių, karių, magų, keliautojų ir niekur iki šiol nematytų būtybių – visi jie gyvena pasaulyje, kuriame žiema gali trukti šimtmečius, o iš ryto lyg niekur nieko prasidėti vasara. Čia negalioja jokios taisyklės, išskyrus vieną: nugalėk arba mirk.

Šis serialas nėra tradicinė gėrio ir blogio kova. Nes nėra vien tik gerų, ar blogų žmonių. D.Martinas meistriškai piešia psichologinius personažų portretus ir niekas niekada negali būti tikras, kaip pasielgs kitas. Net ir stebuklingame pasaulyje žmogiškosios silpnybės išlieka…

Sukūrė naują kalbą

Seriale „Sostų karai“ taip pat sutiksite klajojančių karių gentį, kalbančią niekur negirdėta kalba. JAV veikianti „Kalbos kūrėjų asociacija“, sudaryta iš geriausių ekspertų, sukūrė daugiau nei 1800 naujų žodžių ir visiškai naujas kalbos gramatines struktūras. „Man tai buvo viso gyvenimo galimybė, kokios niekada net nesitikėjau“, - džiūgavo pagrindinis kalbos kūrėjas Davidas J.Petersonas.

Jis neslėpė, kad įkvėpimo sėmėsi iš daugybės užsienio kalbų – rusų, turkų, estų, įvairių Afrikos tautų dialektų. Tačiau prie jų pridėjo daug visai savo. Pavyzdžiui, ar sugebėtumėte ištarti ilgiausią žodį šioje kalboje, reiškiantį absurdas? Tereikia pasakyti „athastokhdeveshizaroon“. Galite pradėti nuo paprastesnių frazių. „Hash yer ray nesi?“ – „ar tu žinojai?“

<

Unikalia kalba šnekantys herojai – tik vienas iš serialo netikėtumų. Tūkstančiai atskirai kiekvienam personažui kurtų kostiumų, įspūdingi vaizdai ir specialieji efektai, ir, žinoma, nuo pirmo žodžio neleidžianti atsitraukti istorija.

„Sostų karai” – nuo sausio 17 d., antradieniais 22 val. per BTV

 

Alfa.lt
Komentarai

Taip pat skaitykite:

„Dviračio šou“: Raulio Mammadli moteriškumas balansuoja ant skustuvo ašmenų

Šįvakar laidoje „Dviračio šou“ matysite:
Raulio Mammadli moteriškumas balansuoja ant skustuvo ašmenų;
Andriukaitis patvirtino spiritu užpiltą rupūžę, kaip vaistą nuo visų ligų;
Telefoniniai sukčiai priėmė etiško sukčiavimo kodeksą.

Po pertraukos į TV ekranus specialiai LNK Velykoms sugrįžta mokslams atsidėjusios „Studentės“

Filmų premjeros, „Studenčių“ velykinis koncertas, „Šokių ant ledo“ pusfinalis – tai pagrindiniai šventinės LNK programos akcentai.
Įžangą į Velykų savaitgalį šeštadienį padarys „Keistas penktadienis“. MTV ir „Teen Choise Awards“ plojimai Lindsay Lohan už geriausią vaidmenį šioje absoliučiai „frykiškoje“ komedijoje. Visi žino, kaip tėvai nesutaria su vaikais: jiems nepatinka nei vaikų drabužiai, nei muzika, nei draugai.

Neigiamą energetinį lauką parapsichologas šalino atsisegęs „klyną“

Pirmadienio BTV laidoje „Yra kaip yra“ 20.30 val. – neeilinės istorijos apie įvairių ekstrasensais, „sielos gydytojais“, „parapsichologais“ save vadinančių asmenų apgavystes. Pagrindinė laidos istorija – apie moterį, vardu Angelė, kuri kreipėsi į vieną netradicinės medicinos šalininką, tikėdamasi, kad šis išvaduos ją nuo nerimo ir migrenos priepuolių.

Neįgalus lietuvis pirmasis pasaulyje gavo mintimis valdomą ranką

Trečdalis milijono už mintimis valdomą ranką – tiek pasiryžę sumokėti Martyno Girulio iš Mociškių kaimo tėvai, kad jų sūnus iš neįgalaus taptų mokančiu savimi pasirūpinti.
Jau visai netrukus lietuvis vienoje Austrijos klinikoje taps pasaulinio išradimo liudininku ir pirmuoju pasaulyje žmogumi, turinčiu bioninę ranką, valdomą nerviniais impulsais, nors jo smegenys niekada nežinojo, ką reiškia valdyti rankas. Martynas gimė neįgalus.

Būsimos prezidentienės atskleidė, kokios būtų pirmosios šalies ponios

Būti pirmąja šalies ponia – atsakingos pareigos. Atstovavimas savo šaliai užsienyje, oficialūs vizitai, o kur dar tautiečių kritika dėl netinkamo kostiumėlio ar rankos mostelėjimo. Belaukiant rinkimų, pretendentų į prezidentus žmonos atskleidė, ko bijo labiausiai, ir ar yra pasiruošusios tapti pirmosiomis šalies poniomis.

Tarzanas miega mašinoje prie mylimosios namų

Vieną dieną, kai pasaulio fitneso čempionas Andrius Pauliukevičius Tarzanas, netekęs darbo, visas nuliūdęs maklinėjo po Vilniaus prekybos centro automobilių aikštelę, prie jo ant vienos kojos pristraksėjo gražuolė. Ne lietuvė. Mergina Andriui įbruko 30 litų ir pasakė: „Esi stiprus, nieko neveiki, nešk mane ant rankų. Man lūžo koja...“ Tokia buvo Andriaus ir Ilmos iš Afrikos pažinties pradžia.

Susijusios naujienos

Juokinęs publiką, Mantas Stonkus nuo šiol vertins kitų ...

Kam Algis Ramanauskas ruošiasi šokti striptizą visą ...

Mindaugas Sėjūnas: Algio Ramanausko specifinis humoras mane ...

Donalda Meiželytė: man ne Seimo trūksta, man trūksta proto

24 mln. Lt kainavusi vieša kova su uošviu – pragaru virtęs ...

Donata Rinkevičienė „Dviračio šou“ įkūnys Loretą ...

„Dviračio šou“ surengs ekstrasensų konvenciją

Algis Ramanauskas Mindaugą Sėjūną išvadino marozu

Azerbaidžanietis kirpėjas dar neapsisprendė, nori gyventi ...

Svajonių jaunikis Radžis įvertino savo mamos grožį