Erelio iš Biržų sąskaitoje – neeilinis nusikaltimas: siautėjo kaip kovinių filmų herojus

Apgaule iš į svečius pasikviesto baltarusių vairuotojo nuvarė 250 tūkst. litų vilkiką, su kuriuo visą dieną važinėjo po Vilnių, pabandė apgauti dar vieną vairuotoją, o apgaulei nepavykus surengė kovinio veiksmo filmo vertą sceną – bėgdamas su nušvilptu vilkiku šaudė į prie transporto priemonės prikibusį vairuotoją, nustūmė jį ir pervažiavo koją – toks nuotykis iš Biržų kilusiam vilniečiui Daliui Vaitkevičiui atsipirko labai skaudžiai. Penktadienį Vilniaus apygardos teismas paskelbė, kad šešis kartus už greičio viršijimą ir kitus nusižengimus baustas ir jau antrą teistumą užsidirbęs vyras ne tik turės ilgus metus praleisti pataisos namuose, bet ir privalės atlyginti sužalotam vyrui padarytą žalą. Tiesa, apkaltinamąjį nuosprendį savo kaltės nepripažinęs D. Vaitkevičius dar gali apskųsti.

Linkėjo gerų Kalėdų

Vilniaus apygardos teisme išnagrinėtoje baudžiamojoje byloje 36 metų sostinės gyventojui buvo pateikti kaltinimai dėl vagystės, sukčiavimo ir sunkaus sveikatos sutrikdymo, siekiant nuslėpti kitą nusikaltimą.

Bylos duomenimis, 2013 metų balandžio 7 dienos rytą – tarp 7 ir 8 valandos – D. Vaitkevičius iš Vilniuje, Vilkpėdės gatvėje, buvusios aikštelės pagrobė Baltarusijos bendrovei „Gipermikrosistema“ priklausiusį vilkiką, taip padarydamas šiai bendrovei 251 505 litų žalą.

Teismas nustatė, kad šiam nusikaltimui D. Vaitkevičius pasiruošė iš anksto – įkalbinėjo pas jį apsistojusį vilkiko vairuotoją transporto priemonę palikti ne aikštelėje, bet šalikelėje, o nusikaltimo išvakarėse vaišino jį narkotinėmis medžiagomis. Vėliau vairuotojo šlapime buvo rasta kokaino, metamfetamino ir kitų medžiagų pėdsakų.

Tą pačią dieną, tik jau po pietų, sostinėje, Kirtimų gatvėje, esančioje aikštelėje iš Baltarusijos piliečio, vilkiko vairuotojo Genadijaus Golubevo D. Vaitkevičius pirko 700 litrų dyzelino, tačiau apgavo baltarusį – užuot atsiskaitęs grynaisiais, įteikė septynis 100 JAV dolerių vertės banknotus, kurie buvo suvenyriniai. Kai G. Golubevas pastebėjo apgaulę, nuteistasis dėjo į kojas – įtariama, šovė į jo vairuojamo vilkiko durų įsitvėrusį baltarusį, bet nepataikė, o tada nusikratė persekiotojo ir pervažiavo jam dešinę koją.

Kaip paaiškėjo, už panašų nusikaltimą vyras jau buvo nuteistas 2012 metais Lenkijoje – už tai, kad bandė iš vieno automobilio perpilti kurą į savo automobilio baką, o pasipriešinus vienam asmeniui dujomis nudegino akis, D. Vaitkevičiui buvo skirta lygtinė pusantrų metų laisvės atėmimo bausmė.

Lietuviškas teismas žmogų sužalojusiam ir vilkiką pagrobusiam nusikaltėliui nebuvo toks gailestingas – teisėja Leonarda Gurevičienė paskelbė, kad pasitvirtino visi D. Vaitkevičiui pateikti kaltinimai, todėl jam skiriama aštuonerių metų laisvės atėmimo bausmė, kurią teks atlikti pataisos namuose. Į bausmės laiką bus įskaičiuotas ir už grotų nuo 2013 metų balandžio pradžios jau praleistas laikas.

Sunkių sužalojimų patyrusiam G. Golubevui nuteistasis taip pat turės sumokėti 50 tūkst. litų moralinei žalai atlyginti, o dar 3413 litų – materialiniams nuostoliams padengti. Teismo metu vyras buvo prisižadėjęs atlyginti padarytą žalą, tačiau taip ir neprisiruošė to padaryti.

Nagrinėjant bylą savo kaltę iš esmės neigęs – prisipažinęs tik dėl bandymo atsiskaityti netikrais pinigais – D. Vaitkevičius su teisėja ginčijosi netgi paaiškėjus, kad už grotų teks nemažai pasėdėti. „O ar yra logikos girtam vairuoti?“ – teisėjai prieštaravo nuteistasis, vis dar bandydamas įrodyti, kad yra nekaltas. Tačiau ryžto ginčytis D. Vaitkevičius turėjo neilgai. „Gerų Kalėdų“, – palinkėjo nuteistasis teisėjai, paaiškėjus, kad paskelbto nuosprendžio jau nepavyks pakeisti.

Kaltę vertė nukentėjusiajam: norėčiau jam į akis pažiūrėt

Teismo metu vyras pripažino tik dėl bandymo už pirktą dyzeliną atsiskaityti netikrais pinigais ir dėl sužaloto baltarusio, tačiau teigė, kad šį pervažiavo netyčia, norėdamas pabėgti nuo apgauto pardavėjo.

Kaltinimą vilkiko vagyste lietuvis vadina šį vilkiką vairavusio taip pat Baltarusijos piliečio Aleksandro Nikifrovo prasimanymais. „Aš norėčiau, kad jis teisme dalyvautų, nes jis primelavęs labai daug. Praktiškai, viską primelavęs. Norėčiau jam į akis pažiūrėt”, – kartėlio draugu laikytam baltarusiui, kuris teisme taip ir nepasirodė, neslėpė D. Vaitkevičius.

Anot nuteistojo, jo istorija prasidėjo 2013 metų balandžio 5 dieną, kai jam paskambino nukentėjusiuoju taip pat pripažintas A. Nikifrovas – su šiuo vyru D. Vaitkevičius teigė susipažinęs prieš keletą mėnesių, kai pirko iš jo degalų.

Alfa.lt

Taip pat skaitykite: