Paieška
Orai ºC
Horoskopai
Astromanija

Nepilnamečio „Facebook žudiko“ byla keliauja į teismą

Prokurorai prašo teismo suimti įtariamą 13-metės žudiką (E. Genio nuotr.) (Alfa.lt nuotr.)Žiūrėti nuotraukų galeriją
Keisti teksto dydįAa+Aa-

Vilniaus apygardos prokuratūra baigė ikiteisminį tyrimą dėl šių metų pradžioje visuomenę sukrėtusio įvykio − mažametės mergaitės išžaginimo (Baudžiamojo kodekso 149 str. 4 d), seksualinio prievartavimo (BK 150 str. 4 d), jos nužudymo (BK 129 str. 2 d. 1, 2, 9, 11 p.) ir apiplėšimo (BK 180 str. 1 d.). Kaltinimai šių žiaurių nusikaltimų padarymu pareikšti nepilnamečiui K. Č. Ketvirtadienį baudžiamoji byla perduota nagrinėti Vilniaus apygardos teismui.

Pasak ikiteisminiam tyrimui vadovavusio prokuroro Liutauro Rudzevičiaus, labai sunkus, Lietuvos žmones šokiravęs nusikaltimas buvo padarytas š. m. sausio 15 d. netoli Vilniaus, šalia Nemenčinės plento esančiame miške. Žiauriam nusikaltimui išaiškinti buvo pasitelktos visos teisėsaugininkų pajėgos. Jau kitą dieną, sausio 16 d., Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai sulaikė netoli nusikaltimo vietos gyvenantį įtariamąjį. Tyrimo duomenimis, kaltinamasis pasinaudojo mažametės patiklumu ir bejėgiška jos būkle. Siekdamas nuslėpti jau padarytą nusikaltimą, K. Č. iš mergaitės pagrobė ir jos daiktus, t. y. mobiliuosius telefonus, piniginę, akinius ir t. t. Pavogtų daiktų vertė siekia beveik 1 tūkst. Lt.

ĮTARIAMAS „FACEBOOK“ ŽUDIKAS SUIMTAS TRIMS MĖNESIAMS

Ikiteisminio tyrimo metu įtariamajam buvo atlikta ambulatorinė, o vėliau – ir stacionarinė teismo psichologinė psichiatrinė ekspertizė.

Šioje baudžiamojoje byloje nukentėjusiais pripažinti mergaitės tėvai, sesuo ir brolis pateikė daugiau nei 400 tūkst. Lt vertės civilinį ieškinį neturtinei ir turtinei žalai atlyginti.

Kaltinamajam skirta kardomoji priemonė – suėmimas.

Už šiuos nusikaltimus įstatymas nepilnamečiui numato laisvės atėmimą iki 10 metų.

 

Alfa.lt
Komentarai

Taip pat skaitykite:

Vilniaus pilių direkcija atsisako prižiūrėti Katedros aikštę

Vilniaus miesto savivaldybė dar kartą kreipiasi į šalies premjerą ir kultūros ministrą dėl to, kad Vilniaus pilių direkcija nuo gruodžio 31 d. žada nutraukti Katedros aikštės apšvietimą ir nebesirūpinti aikštės priežiūra, nors Vyriausybė nuo 1995 metų Vilniaus pilių direkcijai priskyrė tai daryti. „Iš anksto atsiprašome vilniečių, jei Naujųjų metų naktį Vilniaus pilių direkcija staiga nuspręs, kad Katedros aikštė nebus apšviesta.

Seimo nariai prašo Grybauskaitės įvertinti, ar teisėjas nepažeidė Drąsiaus Kedžio dukros teisių

Seimo nariai Gintaras Songaila ir Rytas Kupčinskas kreipėsi į Lietuvos Respublikos prezidentę Dalią Grybauskaitę prašydami įvertinti Kėdainių rajono apylinkės teismo teisėjo Vitalijaus Kondratjevo veiksmus gruodžio 16 d. priimant sprendimą dėl Drąsiaus Kedžio dukters globos skubaus perdavimo motinai Laimutei Stankūnaitei. Seimo narių manymu, teisėjas Vitalijus Kondratjevas diskredituoja visą Lietuvos teisėsaugą bei pačią valstybę.

Nuo Naujųjų šilumos kaina keisis kartu su dujų kaina

Ketvirtadienį kainų reguliuotojas patvirtino naują tvarką, pagal kurią bus skaičiuojama šilumos kaina. Ji privalomai bus perskaičiuojama kiekvieną mėnesį pabrangus gamtinėms dujoms.

Kubilius: Zuokas klysta dėl kaltinimų Vyriausybei

Premjeras Andrius Kubilius kartoja, kad sostinės meras Artūras Zuokas klysta dėl didelių vilniečių šildymo sąskaitų kaltindamas Vyriausybę. „Turiu dar ir dar kartą pastebėti, kad Vilniaus meras Artūras Zuokas, kuris dėl to kaltina Vyriausybę, derybas su „Gazprom“, yra visiškai neteisus, nes patiektos šilumos kiekis vartotojams visiškai nepriklauso nuo dujų kainos“, – ketvirtadienį Žinių radijui sakė premjeras.

Ministro karnavalas – tik saviems

Vidaus reikalų ministerijoje (VRM) vakar dar net nesibaigus darbo dienai buvo surengtos triukšmingos senųjų metų palydėtuvės su sočiomis vaišėmis, dovanomis ir šokiais. Ministrui liberalcentristui Raimundui Palaičiui ir jo svečiams suokė Seimo lakštingala Inga Valinskienė.

Susijusios naujienos

Mama įtariama sumušusi nuo alkoholio apsvaigusį 13-metį ...

Ukmergiškis apiplėšė nepilnametį ir įsibrovė į jo namus

Biržų rajone žuvo automobilį vairavęs nepilnametis

Prienų ligoninėje atsidūrė giminaičio sumuštas nepilnametis

Šokiruojantis nepilnamečio žiaurumas

Nematytas įžūlumas: sugėrovo nužudymu kaltinamas ...

11-metis panevėžietis šokdino pareigūnus dėl pagrobimo

Nepilnamečių akivaizdoje negalės būti daromos kratos

Panevėžyje neblaivus vairuotojas mirtinai sužalojo 15-metį ...

Greičio mėgėjo tapatybė nustatyta greičiau nei per pusdienį