Adventas tirpdo ir politikų širdis

Dalia Teišerskytė (Tomo Vinicko nuotr. | Alfa.lt)
Nuotraukų galerija (1/2)
Aa+Aa-

Kalėdų laukimas Seimo narius įkvepia dosnumui, ir net labdaros dalyti nemėgstantys politikai atsiveria geriems darbams.

Dovanos ir materialinė parama vargstantiesiems, aukojimas labdaros vakarėliuose - Seimo narių Advento meto kasdienybė. Kai kurie jų nešykšti plačiau atverti piniginių ir bent kiek palengvinti nepriteklių kamuojamų žmonių rūpesčių naštą. Kiti neslėpė pagalbą dažniau reiškiantys patarimais, o ne materialiomis dovanomis.

Prašymų pagelbėti parlamentarai tikina kasdien sulaukiantys dešimtimis, o Vilniaus miesto mero Artūro Zuoko akibrokštas, pirmąjį Advento sekmadienį uždraudusio elgetauti ar šelpti išmaldos gatvėje prašančiuosius, kai kuriuos jų labai papiktino.

Įrengė liftą

Seimo narys „tvarkietis“ Vytautas Galvonas prisipažįsta labdaringa veikla užsiimantis jau seniai. „Bažnyčias, mokyklas, vaikų namus rėmiau ir tuomet, kai nebuvau politikas. Dabar taip pat aukoju ne kaip Seimo narys, bet kaip pilietis“, - LŽ tvirtino parlamentaras ir patikslino bibliotekoms kasmet dovanojantis knygų, o mokykloms - kompiuterinės technikos.

Šiemet prieš Kalėdas parlamentaras planuoja aplankyti atokiuose kaimuose gyvenančias daugiavaikes šeimas. „Daugelis labdaros organizacijų yra pelno siekiančios įmonės, todėl paramą vargstantiesiems be tarpininkų išvežioju pats, kad ji patektų tiems, kuriems jos labiausiai reikia“, - aiškino jis. V.Galvonas patikino iš savo kišenės jau paaukojęs ne vieną šimtą tūkstančių litų.

„Krikščionis“ Vidmantas Žiemelis šiais metais tradiciškai per Kalėdas žada aplankyti Vilniaus sutrikusio vystymosi kūdikių namus. Jau ketverius metus šventinį Kalėdų vakarą dovanėles Kauno vaikų globos namų „Atžalynas“ auklėtiniams dovanoja ir „darbietis“ Vydas Gedvilas. Parlamentaras tikina sulaukiantis įvairiausių pagalbos prašymų, tad labdara jam tenka užsiimti ne tik prieš didžiąsias šventes. V.Gedvilas prisimena ne kartą materialiai pagelbėjęs sunkiai sergantiems vargingų šeimų mažamečiams, o visai neseniai pasirūpino, kad vienam neįgaliam daugiabutyje gyvenančiam kauniečiui būtų įrengtas liftas - dabar šis galės vežimėliu išvažiuoti į lauką.

Aukoja ir anglių

Kai kurie parlamentarai turi įsteigę savo vardo labdaros fondus. „Tvarkiečio“ Kęsto Komskio prieš šešerius metus įsteigtas labdaros ir paramos fondas, kuris netrukus bus pervadintas „Gerumo fondu“, remia nelaimės ištiktus žmones. Politikas tikino remiantis ir Pagėgių krašto žmonių kultūros ir švietimo iniciatyvas. Praėjusią savaitę parlamentaro lėšomis buvo organizuojama Kalėdinės sriubos akcija, o jos metu buvo renkamos aukos onkologine liga sergančiai moteriai. „Kartais į mane kreipiasi žmonės, nukentėję nuo gaisro arba sunkūs ligoniai, kuriems reikia pinigų gydymui, tad aukoju ne iš fondo lėšų, bet iš savo kišenės“, - LŽ pasakojo K.Komskis.

Labdaros fondą turi įsteigęs ir Socialdemokratų partijos lyderis Algirdas Butkevičius, tačiau dėl kuklaus jo biudžeto politikas tikina dažniau aukojantis iš savo kišenės. „Labdarai per mėnesį skiriu apie 700 litų. Daugiausia pagalbos prašymų išgirstu gyventojų priėmimo metu. Žmonės pas mane ateina dėl įvairiausių negandų - vieni neturi pinigų vaistams, kiti paprašo paremti jų gydymą“, - LŽ pasakojo parlamentaras. Šildymo sezono metu daugiavaikėms šeimoms A.Butkevičius kasmet nuperka 12-14 tonų anglių. Iki Kalėdų socialdemokratas su dovanomis planuoja aplankyti Kybartų vaikų globos namų ir sutrikusio intelekto vaikų mokyklos auklėtinius.

Padeda patarimais

Turtingiausias Seimo narys liberalcentristas Valdemaras Valkiūnas taip pat sulaukia įvairių žmonių prašymų. Kartais jo prašoma pinigų tik paskolinti. Tačiau milijonierius tvirtai laikosi nuomonės, kad vargstančiajam „labiau reikia meškerės nei žuvies“. „Stengiuosi daugiau padėti patarimais, nes dalydamas vien materialią labdarą netrukus pats turėsiu prašyti pagalbos“, - ironizavo parlamentaras.

„Nesu aktyvus labdaros dalytojas, nors tokių prašymų sulaukiu tikrai daug“, - prisipažino ir Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos narys Kęstutis Masiulis. Parlamentaras įsitikinęs, kad aukoti reikia tyliai, viešai apie tai nekalbant. „Krašte daug mokančių dejuoti, tad matau ir piktnaudžiavimo atvejų“, - kirto konservatorius, bet čia pat prisipažino turintis keletą remtinų žmonių, kuriems nuolat padeda.

K.Masiulis, kitaip nei jo kolegos, palaiko sostinės mero A.Zuoko draudimą elgetauti gatvėje. „Tai jau yra įžūlus verslas. Kartą prie Aušros vartų net susiginčijau su vienu elgetaujančiu vyru, nes jis man atrodė darbingas žmogus. Esu įsitikinęs, kad jis turi visas galimybes nuveikti kokį nors naudingą darbą. Juk ir neįgaliųjų vežimėliuose sėdintys žmonės sukuria savo verslus, mokslus baigia“, - LŽ piktinosi politikas.

Draudimas aukoti - nuodėmė

Liberalė Dalia Teišerskytė pastarosiomis dienomis aktyviai dalyvauja labdaros renginiuose. „Vedu labdaringus renginius ir kiek galiu padedu materialiai. Norėtųsi padaryti dar daugiau, tačiau galimybes riboja finansų ir laiko stoka“, - tikino Seimo narė. Išsamiau apie tai kalbėti parlamentarė nepanoro. „Mano mama sakydavo: sušelpei vargstantįjį ir pamiršk, nesigirk“, - paprastą išmintį priminė D.Teišerskytė.

Liberalė itin kritiškai vertina sostinės mero draudimą aukoti elgetoms. „Ponui nemalonu gatvėje matyti ubagą. Kas žino, gal ir tas ponas kada nors atsidurs prie šventoriaus, o jam jau bus uždrausta duoti kapeikėlę. Tai labai neteisingas sprendimas, nes visame pasaulyje yra tokių žmonių, bet praeiti pro nelaimėlį yra nuodėmė“, - LŽ tvirtino politikė.

 

„Lietuvos žinios“
*Sutinku su taisyklėmis
Skaityti visus komentarus (28)

Taip pat skaitykite:

Rusijoje prieš rinkimų klastojimą protestavo 100 tūkst. žmonių
7 9

Iki 100 tūkst. žmonių šeštadienį Rusijoje išėjo į gatves, protestuodami prieš rinkimų rezultatų klastojimą. Tai buvo didžiausias vyriausybės priešininkų protestas šalyje per daugiau nei dešimtmetį.
Aikštė Maskvos centre, kur telpa 30 tūkst. žmonių, buvo perpildyta. Žmonės plūdo į protestą ir prasidėjus sankcionuotam mitingui. Policija kalbėjo apie 25 tūkst. dalyvių.

Žuvys ant stalo – nežinia iš kur
13

Prieš šventes atgyja nelegalūs žuvų prekiautojai. Specialistai įspėja - ne visos parduodamos žuvys gali būti drąsiai valgomos.
Veterinarijos specialistai pirkėjus ragina būti apdairius, nes niekas negali garantuoti, kad užvalgę iš neaiškių pardavėjų įsigytų pigesnių žuvų neatsidurs medikų rankose.
Krizės pasekmė?
Šiomis dienomis Marijampolės turgavietėje gausu prekiaujančiųjų žuvimis ir jų produktais. Ant Lietuvos gyventojų stalo mėsą keičia žuvis ar silkė - tokios prieškalėdinio laikotarpio tradicijos.

Šilalėje pasnigo iki 18 cm
12 8

Šiaurės vakarinėje ir vakarinėje Lietuvos dalyje sekmadienio rytą sninga, šlapdriba, Švenčionių ir Utenos rajonuose snyguriuoja, kelių dangos provėžuotos, valomos, vietomis barstomos.
Kiek sudėtingesnės eismo sąlygos Šilalės ir Kelmės rajonuose. Šilalėje pasnigo iki 8 cm, Kelmės rajone - iki 7 cm, kai kurie rajoniniai keliai yra apsunkinto išvažiuojamumo.
Likusiose šalies dalyse be kritulių, kelių dangos daugiausia šlapios.

Pirmoji įvartį praleidusi „Barcelona“ laimėjo „El Clasico“ Madride
24 2

Šeštadienį Ispanijos pirmenybių grandų mūšyje – „El Clasico“ – Barselonos „Barcelona“ klubas išvykoje 3:1 (1:1) patiesė čempionato lyderę Madrido „Real“ komandą.
Jau pirmąją mačo minutę visus žiūrovus ant kojų pakėlė įvartį įmušęs Karemas Benzema.

Vaigauskas: verslininkai suskubo remti partijas
18

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) pastebi, kad pastaruoju metu yra suaktyvėjęs juridinių asmenų aukojimas partijoms, nors jau po trijų savaičių gali įsigalioti draudimas tai daryti.

Susijusios naujienos

Klaipėdiečio kompozitoriaus Alvido Remesos kūriniai skambės Kauno sobore 4 ..

Per adventą nutilo mokyklos skambutis 3