10 patarimų, kaip išsivaduoti iš tobulybės spąstų

Mokslai (123rf.com asociatyvi nuotr.)
Aa+Aa-

1. Tinkamai įvertinkite savo indėlį.

Sudarykite darbų, kuriuos ketinate atlikti, sąrašą. Daug savo kasdieninių darbų jūs padarote grynai automatiškai ir laikote juos normaliais. Jeigu jūs ilgam laikui atsidurtumėte ligoninėje ar išvyktumėte, kiti turėtų už tuos darbus brangiai mokėti arba suktis patys. Jūsų serviso paslaugos nėra savaime suprantamos.

2. Išsivaduokite nuo grožio manijos.

Akcentuokite tas kūno dalis, kurios jums patinka. Išmokite pripažinti savo kūną tokį. Koks jis yra. Juk jūsų kaip žmogaus vertė nepriklauso nuo didelės ar mažos krūtinės, raukšlių ar žilų plaukų.

3. Stiprinkite savo vertės pojūtį.

Kas rytą pasveikinkite save veidrodyje žodžiais: „Esi nuostabi tokia, kokia esi.“ Dažniau galvokite apie teigiamus išgyvenimus ir prisiminkite malonią patirtį.

4. Leiskite sau kartais pasakyti „ne“.

Jūs galite ištverti, kai kiti jumis nusivils ar trumpam laikui ant jūsų supyks. Jeigu tik jūs viena rūpinsitės jais ir darysite viską, ko jie nori, jūsų santykiai bus nelygiaverčiai.

5. Jūs nesate už viską atsakinga.

Kartais prisiimate užduočių, kurias galima pavesti kitiems arba kurių nebūtina atlikti tuoj pat. Paklauskite savęs: „Ar aš tikrai turiu tą daryti?“, „Ar aš esu vienintelė, kuri gali tai padaryti?“, „Jei taip, tai ar privalau tai daryti dabar?“

6. Suteikite sau poilsio valandėles.

Be perstojo dirbdamos negalite visą laiką išlikti sveikos. Jei reguliariai nesiilsėsite, jūsų kūnas greitai susidėvės. Skirkite sau atokvėpio pertraukas, ir būtent tada, kai dar ne VISI darbai padaryti. Įsisavinkite tinkamą atsipalaidavimo metodą arba pradėkite sportuoti.

7. Turėkite savo norų.

Kiekvienas iš abiejų sutuoktinių ar gyvenimo draugų turi vienodą teisę pareikšti savo norus.

8. Išmokite pavesti užduotis kitiems.

Net jei kitas nesugebės taip tobulai atlikti darbo kaip jūs ar išsisukinės, vis tiek turite įprasti paskirstyti bent dalį užduočių šeimos nariams. Kitas tik vystysis, jei išmoks dar kažką padaryti. Jums kai kurie darbai jau seniai neteikia malonumo. Ir jūs vis tiek juos atliekate iš inercijos, prisiversdama.

9. Liaukitės aukotis.

Geriausiu atveju už pasiaukojimą sulauksite pagyrimo ar pripažinimo. Dažniausiai būsite išnaudojama ir negausite nieko.

10. Užtenka būti vidutiniškai ar tik gerai.

Sumažinkite savo reikalavimus. Daugumai darbų užtenka, kad jie būtų atlikti tik patenkinamai ar gerai.

Atlikite testą: „Ar aš per daug reikalauju iš savęs?“

Alfa.lt
*Sutinku su taisyklėmis
Skaityti visus komentarus (26)

Taip pat skaitykite:

Ar esate priklausomi nuo „Facebooko“? 17

Tikriausiai esate patyrę, kad socialinis tinklas „Facebook“ sukelia priklausomybę. Mokslininkai atliko apklausą apie populiariausio socialinio tinklo naudotojų įpročius.

Ar esate aistringi? 3

Aistra daugumai žmonių yra sąvoka, susijusi su meile ir geismu.

Ar sugebate įsimylėti iš pirmo žvilgsnio? 4

Vieniems kelias link meilės eina per ilgus draugystės metus, o kiti įsimyli per pirmąjį pasimatymą ir nuo aistros visai pameta galvą.
Kokiam tipui priklausote jūs?
Tai sužinosite iš mūsų testo. Pasirinkite po vieną tinkamą atsakymą į klausimus ir sudėkite šalia nurodytus balus.
1. Vakarėlyje simpatiškas jaunas vyras siūlo jums pratęsti vakarą jo namuose? Kaip reaguojate?
* Išvadinu jį chamu ir pareiškiu, kad „aš – ne tokia!“ (0)
* Vietoj to pasiūlau rytoj susitikti neutralioje teritorijoje.

Testas: ką jums reiškia jūsų dabartinis darbas? 1

Įvairių žmonių požiūriai į savo profesinį gyvenimą labai skiriasi: vieni gyvena, kad dirbtų. Kiti dirba, kad gyventų. O dauguma blaškosi kažkur per vidurį. Koks jūsų požiūris? Kokią reikšmę darbas turi jūsų gyvenime?Šis testas padės jums išsiaiškinti. Pažymėkite po vieną tinkamą atsakymą į pateiktus klausimus.

Testas: ar esate romantiškas? 9

Esate nusiteikusi (-ęs) meilei ar flirtui? Ar Valentino diena yra ta, be kurios negalite gyventi? Atlikę šį testą pasitikrinkite savo romantikos „lygį“.Testą galitė atlikti čia.

Testas: charakteris pagal vaisius 19

Amerikiečių psichologai padarė pikantišką atradimą: pagal vaisių, kurį labiausiai mėgsta žmogus, galima nusakyti jo charakterį. Siūlome pasitikrinti save ir patikrinti kitus.Apelsinai
Apelsinus labiausiai mėgsta aistringos būtybės. Šie žmonės būna labai energingi ir veiklūs, mėgstantys atkreipti į save aplinkinių dėmesį ir išsiskirti iš kitų. Jų santykiai su priešinga lytimi būna šiek tiek lengvabūdiški. Jie sugeba per kelias minutes sužadinti kitam simpatiją.

Testas: ar suprantate savo partnerį? 18

Ar gerai suprantate savo mylimo vyro troškimus, poreikius? Ar jums tai absoliučiai svetimas, nesuvokiamas pasaulis? Atlikite šį jausmų ekspertų Stephano Bartelso ir Tillio Raetherio sukurtą testą ir sužinokite kaip yra iš tiesų: jums tereikia suskaičiuoti atsakymų balus. Testą galite atlikti čia.

Testas: Kalėdų šventės: džiugesys ar stresas? ..

Kalėdų šventimas gali būti išties nemalonus, pilnas įtampos ir streso. Atlikite šį testą ir sužinokite kiek jūsų nervų sistemą veikia pasiruošimas šventėms.

Testas: ką žinai apie Kalėdas 19

Šventų Kūčių vakaras – jau šeštadienį. Rodos, akimirksniu atėjusios šventės verčia susimąstyti apie gerumą, viltį ir atjautą. Nors religinės šventės orientuotos į susikaupimą ir susimąstymą, pagoniški jų elementai vis dar gajūs.Šį kartą Alfa.lt kolektyvas ragina pasitikrinti savo žinias apie Kūčių ir Kalėdų tradicijas iš viso pasaulio bei iš gimtosios Lietuvos.

Testas: ar esate pasiruošusi (-ęs) naujiems santykiams? 10

Nauji santykiai gali būti išties keblūs, ypač jei norite vėl greitai pamilti. Ar jūs staiga pasineriate į naujas emocijas su dar menkai pažįstamu žmogumi, ar vis dėlto jums reikalingas laikas suvokti ir ištyrinėti tą žmogų, prieš pasineriant į naujus, svaigius santykius?Lietuvoje yra išties daug vienišų žmonių. Paklausus jų, kodėl jie yra vieni, žmonės atsako, kad dar nėra pasiruošę rimtiems santykiams ar, jog vis dar jaučia kažką savo buvusiam (-iai) partneriui (-ei) ir bijo užmegzti naujus ryšius.

Susijusios naujienos

​Tik ką su Ronaldo išsiskyrusi gražuolė Irina Shayk naujame klipe gundo idealia figūra ..

Tobulas seksualiosios Elenos Perminovos kūnas per du mėnesius: kaip jai tai pavyko? ..

​Vis dar tobulos figūros 43-ejų Jada Pinkett Smith: dievinu, kai vyras sako, kad atrodau beprotiškai gerai ..

Mirė Samuelio Becketto tobula aktore vadinta britų žvaigždė Billie Whitelaw ..

Tobulos išvaizdos moteris: kokia ji vyrams, o kokia moterims? ..

Ką reiškia būti „gera mama“? ..

Pamirškite spuogus: tegyvuoja tobula oda! ..

Tobulai figūrai pasiekti užtenka 10 minučių! 1

Kaip turėtų atrodyti tobula diena? ..

Ar aš nepriekaištinga? 1