Paieška
Orai ºC
Horoskopai
Astromanija

Kyla žemės nuomos kaina

Žemės ūkis (Kasparo Ragausko nuotr.) (Organizatorių nuotr.)
Keisti teksto dydįAa+Aa-

Kylant žemės ūkio paskirties žemės pardavimo kainoms, kyla ir žemės nuomos kaina, rašo „Respublika“.

Norėdami nuomotis didesnius geros ūkinės vertės žemės plotus, ūkininkai moka tiek, kiek savininkai prašo. Tokių žemės nuomos kainų, kokios buvo prieš dešimt, penkerius ar net dvejus metus, nebėra. „Jeigu už žemės plotą, kurį dirbi kelerius metus, savininkas paprašo didesnio nuomos mokesčio ir pagrasina ją perleisti kitam, sumoki nesiginčydamas“, - pripažįsta ne vienas ūkininkas. Kartais vyksta natūriniai mainai. Už nuomojamą žemę atsiskaitoma grūdais, paslaugomis, gyvuliais. Dirbama žemė pagaliau įvertinta.

 

ELTA
Komentarai

Taip pat skaitykite:

Vakarų valstybėse būstą nuomojasi, Lietuvoje – perka

Lietuvoje 93 proc. asmenų gyvena nuosavame būste ir tik 7 proc. būstą nuomoja, skelbia nekilnojamo turto agentūros „DNB būstas“ specialistai.
Palyginimui, Latvijoje ir Estijoje būstą nuomoja 3 kartus didesnė gyventojų dalis – atitinkamai 19 ir 18 proc. Vakarų valstybėse šis santykis – dar didesnis: pavyzdžiui, Didžiojoje Britanijoje – 32 proc., Vokietijoje – 47 proc., o Šveicarijoje – net 55 proc. piliečių būstą nuomojasi.

SEB banko būsto kainų lūkesčių rodiklis: trys iš penkių apklaustųjų tikisi, kad kainos didės

SEB banko užsakymu atlikta Lietuvos gyventojų apklausa apie būsto kainų lūkesčius parodė, kad 2014 metų kovą trys iš penkių (59 proc.) apklaustų gyventojų teigė, jog būsto kainos, jų nuomone, artimiausiu laiku padidės.

NT rinkoje kovas ketvirtadaliu produktyvesnis nei vasaris

Negalutiniais duomenimis, kovą visoje Lietuvoje pirkimo sandoriais įsigyta per 10 tūkst. nekilnojamojo turto objektų – ketvirtadaliu daugiau nei vasarį, kai buvo perleista 8,2 tūkst. nekilnojamųjų daiktų ir 17,5proc. daugiau nei tuo pačiu metu pernai. Palyginimui, pernai kovą buvo įsigyta 8712 nekilnojamųjų daiktų, 2012 m. kovą – 8336, 2011 m. kovą – 7261, o 2010 m. kovą – 6281 pastatas, patalpa ir žemės sklypas kartu sudėjus.

NT spekuliantai bus traukiami iš šešėlio

Kasmet sudaroma daugiau nei 100 tūkst. nekilnojamojo turto nuomos ar pardavimo sandorių, jų vertė skaičiuojama milijardais. Tačiau į valstybės biudžetą sumokama juokingai mažai mokesčių, rašo „Respublika“.
Nesąžiningi nekilnojamojo turto brokeriai ne tik apgaudinėja klientus, bet ir nemoka mokesčių – komisinius dedasi tiesiai į kišenę. Seimo nariai žada tam padaryti galą ir rengia Nekilnojamojo turto brokerių veiklos įstatymą.

Pernai ketvirtąjį ketvirtį būstai pabrango 2,6 procento

Pernai ketvirtąjį ketvirtį, palyginus su trečiuoju, būsto kainos padidėjo 2,6 procento, praneša Lietuvos statistikos departamentas.
Daugiausia pabrango ankstesnės statybos būstai, iš jų butai vieno ir dviejų butų namuose – 5,2 proc., daugiabučiuose namuose – 2,2 procento. Butai naujos statybos daugiabučiuose namuose pabrango 1,3 procento, vieno ir dviejų butų namuose – 0,7 procento.
Pernai ketvirtąjį ketvirtį, palyginus su 2012 m. ketvirtuoju ketvirčiu, būsto kainos padidėjo 3 procentais.

Statybų verslo paroda „Individuali statyba 2014“ skelbs statybų sezono atidarymą

Statybų verslo paroda skelbs statybų sezono atidarymą. Simbolišką statybų sezono pradžią šiemet skelbs statybų verslo paroda „Individuali statyba 2014“, kuri vyks balandžio 10-13 dienomis „Švyturio arenoje“, Klaipėdoje.
Paroda „Individuali statyba“ vyks jau 22-ajį kartą. Vieninteliai parodų ir mugių organizatoriai Vakarų Lietuvoje „Expo Vakarai“ užaugino ilgiausiai Lietuvoje rengiamą parodą ir patikimu bendradarbiavimu įgijo lojalių klientų – dalyvių.

Susijusios naujienos

ES parama profesionalų konsultacijoms

Iš derliaus liko tik penktadalis

NMA svetainė sparčiai populiarėja

Žiema be sniego kainavo šimtus tūkstančių

Australai muselėms „ant nugarų“ prikabino sensorius

Ženklas „Kokybė“ – garantija vartotojui

Už kompleksuose naikinamas kiaules – kompensacijos

Dešimčiai hektarų – trys karvutės

Premjeras: gyvulininkystės plėtrai dar pernai papildomai ...

KPP priemonėms įgyvendinti patvirtinta 93 proc. paramos ...