Nacionalinio diktanto dalyviai nustebino raštingumu

Nacionalinis diktantas (LRT nuotr.)
Aa+Aa-

Nelengvas nacionalinio diktanto tekstas konkurso dalyviams pasirodė įveikiamas. Vietoje prognozuoto pusšimčio, į kitą konkurso etapą iš maždaug 3 tūkstančių dalyvių pateko beveik 80.

Vertinimo komisijai ištaisius darbus, į finalinį nacionalinio diktanto konkurso turą nuspręsta pakviesti 77 geriausiai pasirodžiusius dalyvius. Šeši jų - užsienyje gyvenantys lietuviai.

Tarp geriausiai diktanto tekstą parašiusiųjų yra ir Seimo narė Laima Mogenienė. Ji BNS sakė konkurse sudalyvavusi paskatinta dukters.

"Dukra mane pakvietė, tai ir sudalyvavau. Jokių vilčių neturėjau. Seniai mokslus baigusi, maniau, kad žinios jau turbūt pasenusios. Todėl tai buvo didelė staigmena. Būtinai atvyksiu ir į finalinį turą", - sakė Seimo narė.

Anot L.Mogeninenės, diktanto tekstas jai pasirodęs logiškai sunkiai suprantamas, dirbtinai sudarytas. Ji sakė suabejojusi ir dėl keleto sunkesnių, rečiau vartojamų žodžių rašybos.

Kaip BNS pirmadienį sakė viena iš akcijos iniciatorių, savaitraščio "Atgimimas" redaktorė Indrė Makaraitytė, konkurso dalyvių raštingumas darbus tikrinusią komisiją nustebino.

"Ekspertės, taisiusios darbus, teigė, kad bendras lygis neblogas, nes diktantas buvo nelengvas. Nesitikėta tokių gerų rezultatų. Tad nepelnytai kartais sakoma, kad esame neraštingi žmonės", - sakė I.Makaraitytė.

Anot I.Makaraitytės, vienas šiaulietis diktantą parašė be klaidų. Dar devyni dalyviai suklydo po kartą, 20-yje darbų tikrintojai rado po 2 klaidas. Į kitą etapą pateko padariusieji ne daugiau kaip 4 klaidas.

Dažniausiai konkurso dalyviai klydo rašydami žodžius "įgrysta" bei "įmygis". Nemažai keblumų kėlė ir žodžių "knygrišykla", "nedrastiškas", "gąslus", "dreskiančia", "neūš", "švarraštis", "sūkurys" rašyba.

Blogiausiai diktantą parašęs dalyvis padarė 117 klaidų.

Pasak I.Makaraitytės, puikiai konkurse pasirodė ir užsienyje gyvenantys lietuviai.

"Buvo padariusiųjų dvi, tris klaidas. Šiuos dalyvius kviesime atvykti į Vilnių dalyvauti finaliniame ture", - sakė I.Makaraitytė.

Raštingiausias lietuvis paaiškės po finalinio turo, įvyksiančio vasario 17 dieną Vilniuje. Nugalėtojui atiteks prizas - "Visuotinės lietuvių enciklopedijos" komplektas. Tą pačią dieną bus paskelbtas ir geriausiai diktantą parašęs užsienio lietuvis.

Nacionalinis diktantas Lietuvoje rengiamas antrą kartą. Organizatoriai šiuo renginiu kviečia Lietuvos piliečius pasitikrinti, ar nepamiršo lietuvių kalbos gramatikos. Tikimasi, kad ši kultūrinė - pilietinė akcija paragins visus pasidžiaugti gražia gimtąja lietuvių kalba, paskatins ją saugoti, puoselėti.

Pernai Nacionalinio diktanto konkurse dalyvavo apie 600 žmonių, raštingiausiosios lietuvės titulą pelnė 26 metų kaunietė buhalterė Akvilė Andziukevičiūtė.

Nacionaliniai diktantai yra populiarūs Prancūzijoje, Olandijoje, Lenkijoje.
BNS
*Sutinku su taisyklėmis
Skaityti visus komentarus (1)

Taip pat skaitykite:

Kalbas apie permainas partijoje Graužinienė vadina „pletkais“ ..

Seimo Pirmininkė Loreta Graužinienė tvirtina, kad Darbo partijoje dabar jokių pokyčių nėra, o žiniasklaidoje ...

Pabradėje – galingi JAV ir Lietuvos karių manevrai ..

Lietuvos kariuomenės poligone Pabradėje pratybose „Jungtinis smūgis“ apie 250 Lietuvos ir JAV karių treniravosi ...

Tarp Putiną remiančių partijų įvardyta ir viena iš Lietuvos 3

Tuo metu kai Europos Sąjunga įveda papildomas sankcijas Rusijai dėl pastarosios veiksmų remiant separatistus Ukrainoje, ...

​Rinkimų stebėtoja: Tauragės rajone LSDP narė grasino žmonėms ..

Tauragės policijos pareigūnai tiria dar vieną galimą savivaldos rinkimų tvarkos pažeidimo atvejį.

​VRK spręs dėl rinkimų Trakuose ..

Penktadienį vyksiančiame Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) posėdyje bus priimtas sprendimas dėl savivaldos rinkimų ...

​Už išgelbėtą vaiko gyvybę medikai dėkojo ir žiniasklaidai ..

Kelias dienas VšĮ Kauno klinikinėje ligoninėje nuo meningokoko infekcijos gydyta pusketvirtų metų mergaitė iš Kėdainių ...

Kas pakeis Burgį? ..

Trečiadienį baigėsi kandidatų registracija į Kauno technologijos universiteto (KTU) gimnazijos direktorius vietą. ...

Pasveikinti Lietuvos atvyks garbūs užsienio svečiai ..

Kitą savaitę iškilmingame Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 25-ųjų metinių minėjime Vilniuje laukiama kelių dešimčių ...

Į karinius mokymus – savanorių eilės 16

Iki šauktinių įteisinimo likus vos vienam žingsniui, į kariuomenę jaunuoliai bando patekti savo noru. Pastaruoju metu ...

Savaitgalis turėtų nudžiuginti pavasariškais orais 4

Paskutinėmis darbo dienomis oras labiau primins žiemą. Peizažą puoš sniego motyvai, o naktimis spustels šaltukas.