Nacionalinio diktanto dalyviai nustebino raštingumu

Nacionalinis diktantas (LRT nuotr.)
Aa+Aa-

Nelengvas nacionalinio diktanto tekstas konkurso dalyviams pasirodė įveikiamas. Vietoje prognozuoto pusšimčio, į kitą konkurso etapą iš maždaug 3 tūkstančių dalyvių pateko beveik 80.

Vertinimo komisijai ištaisius darbus, į finalinį nacionalinio diktanto konkurso turą nuspręsta pakviesti 77 geriausiai pasirodžiusius dalyvius. Šeši jų - užsienyje gyvenantys lietuviai.

Tarp geriausiai diktanto tekstą parašiusiųjų yra ir Seimo narė Laima Mogenienė. Ji BNS sakė konkurse sudalyvavusi paskatinta dukters.

"Dukra mane pakvietė, tai ir sudalyvavau. Jokių vilčių neturėjau. Seniai mokslus baigusi, maniau, kad žinios jau turbūt pasenusios. Todėl tai buvo didelė staigmena. Būtinai atvyksiu ir į finalinį turą", - sakė Seimo narė.

Anot L.Mogeninenės, diktanto tekstas jai pasirodęs logiškai sunkiai suprantamas, dirbtinai sudarytas. Ji sakė suabejojusi ir dėl keleto sunkesnių, rečiau vartojamų žodžių rašybos.

Kaip BNS pirmadienį sakė viena iš akcijos iniciatorių, savaitraščio "Atgimimas" redaktorė Indrė Makaraitytė, konkurso dalyvių raštingumas darbus tikrinusią komisiją nustebino.

"Ekspertės, taisiusios darbus, teigė, kad bendras lygis neblogas, nes diktantas buvo nelengvas. Nesitikėta tokių gerų rezultatų. Tad nepelnytai kartais sakoma, kad esame neraštingi žmonės", - sakė I.Makaraitytė.

Anot I.Makaraitytės, vienas šiaulietis diktantą parašė be klaidų. Dar devyni dalyviai suklydo po kartą, 20-yje darbų tikrintojai rado po 2 klaidas. Į kitą etapą pateko padariusieji ne daugiau kaip 4 klaidas.

Dažniausiai konkurso dalyviai klydo rašydami žodžius "įgrysta" bei "įmygis". Nemažai keblumų kėlė ir žodžių "knygrišykla", "nedrastiškas", "gąslus", "dreskiančia", "neūš", "švarraštis", "sūkurys" rašyba.

Blogiausiai diktantą parašęs dalyvis padarė 117 klaidų.

Pasak I.Makaraitytės, puikiai konkurse pasirodė ir užsienyje gyvenantys lietuviai.

"Buvo padariusiųjų dvi, tris klaidas. Šiuos dalyvius kviesime atvykti į Vilnių dalyvauti finaliniame ture", - sakė I.Makaraitytė.

Raštingiausias lietuvis paaiškės po finalinio turo, įvyksiančio vasario 17 dieną Vilniuje. Nugalėtojui atiteks prizas - "Visuotinės lietuvių enciklopedijos" komplektas. Tą pačią dieną bus paskelbtas ir geriausiai diktantą parašęs užsienio lietuvis.

Nacionalinis diktantas Lietuvoje rengiamas antrą kartą. Organizatoriai šiuo renginiu kviečia Lietuvos piliečius pasitikrinti, ar nepamiršo lietuvių kalbos gramatikos. Tikimasi, kad ši kultūrinė - pilietinė akcija paragins visus pasidžiaugti gražia gimtąja lietuvių kalba, paskatins ją saugoti, puoselėti.

Pernai Nacionalinio diktanto konkurse dalyvavo apie 600 žmonių, raštingiausiosios lietuvės titulą pelnė 26 metų kaunietė buhalterė Akvilė Andziukevičiūtė.

Nacionaliniai diktantai yra populiarūs Prancūzijoje, Olandijoje, Lenkijoje.
BNS
*Sutinku su taisyklėmis
Skaityti visus komentarus (1)

Taip pat skaitykite:

​Seime prabilta apie naujas Venckienės vestuves
 ŽIŪRĖTI  1

Kauno apylinkės teismui leidus suimti nuo teisėsaugos užsienyje besislapstančią Neringą Venckienę, nutarė prabilti jos ...

Neįvyko dar vienas Aplinkos ministerijos skelbtas vadovo konkursas
..

Neįvyko dar vienas Aplinkos ministerijos organizuotas konkursas į jai pavaldžios įstaigos vadovo vietą.

Greičiau perspėti apie nelaimę padės ir mobiliojo ryšio operatorių lėšos
..

Vidaus reikalų ministerija (VRM) siūlo įstatymu įpareigoti mobiliojo ryšio operatorius savo lėšomis palaikyti ...

VRM byloje įtariamieji paleisti, jiems skirtos kardomosios priemonės
4 1

Vadinamojoje Vidaus reikalų ministerijos (VRM) byloje prokuroras nutarė nesikreipti į teismą dėl įtariamųjų suėmimo, ...

Be priežasties mėnesį darželio nelankantys vaikai praras vietas
..

Vilniaus miesto savivaldybės taryba pritarė mokesčio už vaiko išlaikymą sostinės mokyklose nustatymo tvarkos ...

Premjeras neigia galimą partijos „Tvarka ir teisingumas“ traukimąsi iš valdančiosios koalicijos
..

Premjeras Algirdas Butkevičius paneigė informaciją, esą iš užimamo posto patraukus vidaus reikalų ministrą Dailį ...

Kuri partija labiausiai tiktų Mazuroniui?
1

Europarlamentaras Valentinas Mazuronis pripažįsta sulaukęs pasiūlymų prisijungti prie kitos politinės partijos.

Spalio 23-oji Lietuvoje ir pasaulyje
..

Spalio 23-oji, ketvirtadienis, 43 savaitė.

Buvęs kultūros ministras apie teatrų reformą: matau čia elementarų verslo projektą
2

„Pagaliau atrado kaltuosius dėl valstybės bėdų. Tai trys šimtai artistų“,- ironizuoja Remigijus Vilkaitis, rašo ...

Vidaus reikalų ministro užtarėjai – galingi
..

Dėl buvusių pavaldinių galimų nusižengimų iš posto pradėtas vyti vidaus reikalų ministras Dailis Barakauskas antradienį ...