Nacionalinio diktanto dalyviai nustebino raštingumu

Nacionalinis diktantas (LRT nuotr.)
Aa+Aa-

Nelengvas nacionalinio diktanto tekstas konkurso dalyviams pasirodė įveikiamas. Vietoje prognozuoto pusšimčio, į kitą konkurso etapą iš maždaug 3 tūkstančių dalyvių pateko beveik 80.

Vertinimo komisijai ištaisius darbus, į finalinį nacionalinio diktanto konkurso turą nuspręsta pakviesti 77 geriausiai pasirodžiusius dalyvius. Šeši jų - užsienyje gyvenantys lietuviai.

Tarp geriausiai diktanto tekstą parašiusiųjų yra ir Seimo narė Laima Mogenienė. Ji BNS sakė konkurse sudalyvavusi paskatinta dukters.

"Dukra mane pakvietė, tai ir sudalyvavau. Jokių vilčių neturėjau. Seniai mokslus baigusi, maniau, kad žinios jau turbūt pasenusios. Todėl tai buvo didelė staigmena. Būtinai atvyksiu ir į finalinį turą", - sakė Seimo narė.

Anot L.Mogeninenės, diktanto tekstas jai pasirodęs logiškai sunkiai suprantamas, dirbtinai sudarytas. Ji sakė suabejojusi ir dėl keleto sunkesnių, rečiau vartojamų žodžių rašybos.

Kaip BNS pirmadienį sakė viena iš akcijos iniciatorių, savaitraščio "Atgimimas" redaktorė Indrė Makaraitytė, konkurso dalyvių raštingumas darbus tikrinusią komisiją nustebino.

"Ekspertės, taisiusios darbus, teigė, kad bendras lygis neblogas, nes diktantas buvo nelengvas. Nesitikėta tokių gerų rezultatų. Tad nepelnytai kartais sakoma, kad esame neraštingi žmonės", - sakė I.Makaraitytė.

Anot I.Makaraitytės, vienas šiaulietis diktantą parašė be klaidų. Dar devyni dalyviai suklydo po kartą, 20-yje darbų tikrintojai rado po 2 klaidas. Į kitą etapą pateko padariusieji ne daugiau kaip 4 klaidas.

Dažniausiai konkurso dalyviai klydo rašydami žodžius "įgrysta" bei "įmygis". Nemažai keblumų kėlė ir žodžių "knygrišykla", "nedrastiškas", "gąslus", "dreskiančia", "neūš", "švarraštis", "sūkurys" rašyba.

Blogiausiai diktantą parašęs dalyvis padarė 117 klaidų.

Pasak I.Makaraitytės, puikiai konkurse pasirodė ir užsienyje gyvenantys lietuviai.

"Buvo padariusiųjų dvi, tris klaidas. Šiuos dalyvius kviesime atvykti į Vilnių dalyvauti finaliniame ture", - sakė I.Makaraitytė.

Raštingiausias lietuvis paaiškės po finalinio turo, įvyksiančio vasario 17 dieną Vilniuje. Nugalėtojui atiteks prizas - "Visuotinės lietuvių enciklopedijos" komplektas. Tą pačią dieną bus paskelbtas ir geriausiai diktantą parašęs užsienio lietuvis.

Nacionalinis diktantas Lietuvoje rengiamas antrą kartą. Organizatoriai šiuo renginiu kviečia Lietuvos piliečius pasitikrinti, ar nepamiršo lietuvių kalbos gramatikos. Tikimasi, kad ši kultūrinė - pilietinė akcija paragins visus pasidžiaugti gražia gimtąja lietuvių kalba, paskatins ją saugoti, puoselėti.

Pernai Nacionalinio diktanto konkurse dalyvavo apie 600 žmonių, raštingiausiosios lietuvės titulą pelnė 26 metų kaunietė buhalterė Akvilė Andziukevičiūtė.

Nacionaliniai diktantai yra populiarūs Prancūzijoje, Olandijoje, Lenkijoje.
BNS
*Sutinku su taisyklėmis
Skaityti visus komentarus (1)

Taip pat skaitykite:

Nesaugūs žaislai: didžiausia grėsmė kyla su lėlėmis žaidžiantiems vaikams ..

Su vaikiškais šautuvais laboratorijoje žaidžiama ne dėl malonumo.

Iš Švėkšnos į Santariškes gydyti atvežtos merginos – nevaldomos ..

Santariškių vaikų ligoninėje atsidūrė trys merginos iš Švėkšnos specialiojo ugdymo centro.

​Paskutinės mėnesio dienos nustebins neįprasta sausiui šiluma ..

Paskutinę sausio savaitę šalyje numatomi įprasti žiemiški orai. Naktimis vyraus nedidelis šaltukas, o dienomis bus apie ...

Burgis išbrauktas iš rinkimų sąrašų ..

Buvęs Kauno technologijos universiteto ( KTU) gimnazijos direktorius Bronislovas Burgis neteko galimybės dalyvauti ...

Bus vertinama, ar galima nuo liepos didinti MMA ..

Vyriausybės, darbdavių ir darbuotojų atstovai iki vasario pabaigos ketina įvertinti situaciją, ar yra galimybių nuo šių ...

​Europoje plinta paukščių gripas 1

Šią savaitę Bulgarijos Burgo regione nustatytas didelio patogeniškumo paukščių gripo H5N1 protrūkis.

Antonovo ir Baranausko bylą Londono teismas nagrinės jau greitai ..

Jungtinės Karalystės aukštasis teismas buvusių žlugusio banko „Snoras“ akcininkų Vladimiro Antonovo ir Raimondo ...

Vilniuje atidaryta Izraelio ambasada 1

Vilniuje pirmadienį atidaryta Izraelio ambasada, pranešė jos atstovai.

Pagalvės mokestį greičiausiai rinks visos savivaldybės 2

Finansų ministerija pritaria siūlymui vietos turisto rinkliavą, arba „pagalvės mokestį“, rinkti ne tik šalies ...

„Infostruktūrą“ ketinama perduoti kitai ministerijai ..

Vidaus reikalų ministerija (VRM) ketina perduoti Susisiekimo ministerijai valstybės įmonę „Infostruktūra“, kurios ...