Paieška
Orai ºC
Horoskopai
Astromanija

Nacionalinio diktanto dalyviai nustebino raštingumu

Nacionalinis diktantas (LRT nuotr.)
Keisti teksto dydįAa+Aa-

Nelengvas nacionalinio diktanto tekstas konkurso dalyviams pasirodė įveikiamas. Vietoje prognozuoto pusšimčio, į kitą konkurso etapą iš maždaug 3 tūkstančių dalyvių pateko beveik 80.

Vertinimo komisijai ištaisius darbus, į finalinį nacionalinio diktanto konkurso turą nuspręsta pakviesti 77 geriausiai pasirodžiusius dalyvius. Šeši jų - užsienyje gyvenantys lietuviai.

Tarp geriausiai diktanto tekstą parašiusiųjų yra ir Seimo narė Laima Mogenienė. Ji BNS sakė konkurse sudalyvavusi paskatinta dukters.

"Dukra mane pakvietė, tai ir sudalyvavau. Jokių vilčių neturėjau. Seniai mokslus baigusi, maniau, kad žinios jau turbūt pasenusios. Todėl tai buvo didelė staigmena. Būtinai atvyksiu ir į finalinį turą", - sakė Seimo narė.

Anot L.Mogeninenės, diktanto tekstas jai pasirodęs logiškai sunkiai suprantamas, dirbtinai sudarytas. Ji sakė suabejojusi ir dėl keleto sunkesnių, rečiau vartojamų žodžių rašybos.

Kaip BNS pirmadienį sakė viena iš akcijos iniciatorių, savaitraščio "Atgimimas" redaktorė Indrė Makaraitytė, konkurso dalyvių raštingumas darbus tikrinusią komisiją nustebino.

"Ekspertės, taisiusios darbus, teigė, kad bendras lygis neblogas, nes diktantas buvo nelengvas. Nesitikėta tokių gerų rezultatų. Tad nepelnytai kartais sakoma, kad esame neraštingi žmonės", - sakė I.Makaraitytė.

Anot I.Makaraitytės, vienas šiaulietis diktantą parašė be klaidų. Dar devyni dalyviai suklydo po kartą, 20-yje darbų tikrintojai rado po 2 klaidas. Į kitą etapą pateko padariusieji ne daugiau kaip 4 klaidas.

Dažniausiai konkurso dalyviai klydo rašydami žodžius "įgrysta" bei "įmygis". Nemažai keblumų kėlė ir žodžių "knygrišykla", "nedrastiškas", "gąslus", "dreskiančia", "neūš", "švarraštis", "sūkurys" rašyba.

Blogiausiai diktantą parašęs dalyvis padarė 117 klaidų.

Pasak I.Makaraitytės, puikiai konkurse pasirodė ir užsienyje gyvenantys lietuviai.

"Buvo padariusiųjų dvi, tris klaidas. Šiuos dalyvius kviesime atvykti į Vilnių dalyvauti finaliniame ture", - sakė I.Makaraitytė.

Raštingiausias lietuvis paaiškės po finalinio turo, įvyksiančio vasario 17 dieną Vilniuje. Nugalėtojui atiteks prizas - "Visuotinės lietuvių enciklopedijos" komplektas. Tą pačią dieną bus paskelbtas ir geriausiai diktantą parašęs užsienio lietuvis.

Nacionalinis diktantas Lietuvoje rengiamas antrą kartą. Organizatoriai šiuo renginiu kviečia Lietuvos piliečius pasitikrinti, ar nepamiršo lietuvių kalbos gramatikos. Tikimasi, kad ši kultūrinė - pilietinė akcija paragins visus pasidžiaugti gražia gimtąja lietuvių kalba, paskatins ją saugoti, puoselėti.

Pernai Nacionalinio diktanto konkurse dalyvavo apie 600 žmonių, raštingiausiosios lietuvės titulą pelnė 26 metų kaunietė buhalterė Akvilė Andziukevičiūtė.

Nacionaliniai diktantai yra populiarūs Prancūzijoje, Olandijoje, Lenkijoje.
BNS
Komentarai

Taip pat skaitykite:

Studijuoti valstybės lėšomis pakviesti beveik 15 tūkst. pirmakursių

Studijuoti valstybės finansuojamose ir su studijų stipendijomis pakviesti 14 tūkst. 922 asmenys, pernai jų buvo ...

Milius: į skerdyklą patekusios „Idavang“ kiaulės sunaikintos

Sunaikintos visos iš Danijos kapitalo įmonės „Idavang“, kur afrikiniu maru sergančių kiaulių rasta visose komplekso ...

Liepos 25-oji Lietuvoje ir pasaulyje

Liepos 25-oji, penktadienis, 30 savaitė.

Klaipėdoje prasideda „Visų laikų geriausia“ Jūros šventė

Penktadienį Klaipėdoje prasidės didžiausias vasaros renginys - 55-oji Jūros šventė.

Savaitgalį smogs karščio banga

Artėjant savaitgaliui vietomis palynos, toliau vyraus vasariška kaitra.

Aštuoni tūkst. asmenų Lietuvoje galėtų perkelti į pasus pavardes nelietuviškais rašmenimis

Aštuoni tūkstančiai pavardžių Lietuvoje užregistruota nesilaikant bendrinės kalbos normų, tad analogiškos formos šių ...

​Premjero pareiškimas dėl italų ministrės nustebino Lietuvos parlamentarus

Lietuvos Seimo narius nustebino premjero socialdemokratų vadovo Algirdo Butkevičiaus pareiškimas, kad Lietuva ...

​Kadenciją baigęs kariuomenės vadas dirbs diplomatinėje tarnyboje

Kadenciją baigęs kariuomenės vadas generolas leitenantas Arvydas Pocius turėtų nuo rudens eiti Lietuvos nepaprastojo ...

Prezidentė: Europos taikytos sankcijos Rusijai nebuvo pakankamos

Prezidentė Dalia Grybauskaitė ketvirtadienį pareiškė, kad Lietuvos Užsienio reikalų ministerija jau svarsto, kokias ...

Lietuvos kariuomenės vairą perėmė generolas majoras Žukas

Ketvirtadienį Vilniuje, Katedros aikštėje, įvyko iškilminga Lietuvos kariuomenės vado pasikeitimo ceremonija, kurioje ...