Prie Austrijos ambasados uždegtos žvakutės

atnaujinta 22.09
Prie Austrijos ambasados uždegtos žvakutės (Karolio Kavolėlio nuotr.  | Fotodiena.lt)
Nuotraukų galerija (1/20)
Aa+Aa-

Pirmadienį vakare dešimtys žmonių, pasipiktinusių dėl Austrijos sprendimo paleisti Sausio 13-osios byloje įtariamą buvusį KGB karininką Michailą Golovatovą, uždegė žvakutes prie šios valstybės ambasados Vilniuje.

„Ši akcija skirta pagerbti žmones, kurie kovojo už Lietuvos laisvę ir priminti Lietuvos skolą Vakarams“, - BNS sakė akcijos organizatorius Žygimantas Zabieta.

Akcijoje, prasidėjusioje apie 21 val., dalyvavo daugiau kaip pusė šimto asmenų.

„Labai pikta. Nuoskaudą jaučiu. Jaučiuosi kaip gavęs skuduru per veidą ir gavęs nuo tokios valstybės, kuri buvo šioks toks pavyzdys“, - sakė vilnietis Alfonsas, 1991-ųjų sausio 13-ąją budėjęs prie parlamento.

„Iš vienos pusės tai turbūt atsitiko todėl, kad Lietuva neturi politinio svorio, o iš kitos pusės tai yra pragmatiška politika. Gal kokias 5 centais dujų kaina nukris Austrijai ir joje bus šilčiau“, - piktinosi akcijos dalyvis.

Apie 22 val. žmonių prie ambasados gerokai sumažėjo.

Lietuvą papiktino Austrijos sprendimas nepraėjus nė parai po sulaikymo paleisti nusikaltimais žmoniškumui įtariamą M.Golovatovą, kuris vadovavo televizijos bokštą šturmavusiam „Alfa“ būriui. Dėl jo Lietuva yra išdavusi Europos arešto orderį.

Dėl tokio austrų žingsnio pirmadienio vidurdienį prie Austrijos ambasados Vilniuje buvo surengta protesto akcija.
BNS
*Sutinku su taisyklėmis
Skaityti visus komentarus (14)

Taip pat skaitykite:

Dėl Novikovo nužudymo sulaikytas Vilniaus laidojimo rūmų direktorius 8

Advokato ir Vilniaus tarybos nario Sergejaus Novikovo nužudymą tiriantys pareigūnai sulaikė antrąjį įtariamąjį. Už grotų atsidūrė Vilniaus laidojimo rūmų direktorius ir Lietuvos ritualinių paslaugų asociacijos vadovas Vitalijus Gasperovičius, praneša lrytas.lt. V. Gasperovičius buvo sulaikytas praėjusią savaitę pasienyje su Baltarusija esančiame Medininkų kelio poste, kai su šeima grįžo iš atostogų Ukrainoje.

Fekalijomis užterštos maudymvietės – keturiuose Lietuvos miestuose 19

Vasaros kaitros į maudynes upėse ir ežeruose genamiems lietuviams pavojingiausi – Jurbarkas, Jonava, Panevėžys ir Biržai. Dalis šių miestų maudymviečių užterštos fekalijomis, kurios gali žmonėms, ypač vaikams, sukelti sveikatos sutrikimų. Pavojingos bakterijos, kurių kiekiai minėtuose miestuose viršija normas, gali sukelti bėrimą, žarnyno infekciją, viduriavimą, pykinimą, temperatūrą.
„Panevėžyje užterštas Nevėžis. Maudytis nerekomenduojama ties „Ekrano“ gamykla.

Lietuvos paplūdimiai – laisvo elgesio zona? 46

Gelbėtojai nebežino, kaip palaikyti tvarką paplūdimiuose. Daugelis poilsiautojų nepaiso jokių taisyklių, o pareigūnai prie vandens telkinių atvyksta retai.
Į vandenį primėtyta nuorūkų, besivoliojantys tušti buteliai ir šiukšlių krūvos - taip atrodo paplūdimiai poilsiautojams išsiskirsčius. Čia atvykstama pailsėti, atsipalaiduoti. Tačiau atsipalaiduojama kartais gerokai per daug. „Tiesiog masinis gėrimas. Geria atvirai, nesislapstydami. Rūko ir meta nuorūkas į vandenį.

Madonnos duktė: man gėda dėl mamos 24

Nors popkaralienei Madonnai netrūksta nei dėmesio, nei šlovės, pasirodo, jai trūksta motiniškumo. Jos duktė Lourdes negali susitaikyti su tokiu mamos gyvenimu ir sako, kad jai dėl atlikėjos yra didžiulė gėda! Artimas šeimos draugas atskleidė, kad pasaulinio garso žvaigždės duktė visai nesidžiaugia, kad yra Madonnos duktė, priešingai, jai dažnai būna gėda dėl penkiasdešimtmetės elgesio.

Vitulskienė: be Merūno buvo be proto sunku 25

Neseniai iš penkias savaites trukusios viešnagės Šveicarijoje grįžęs dainininkas Merūnas Vitulskis tiesiog švyti džiaugsmu – vyrui žadamos fantastiškos karjeros perspektyvos užsienyje. Tuo tarpu jo žmona Erika nelabai apsidžiaugė gavusi tokį vienišą „medaus mėnesį“, rašo žurnalas „Privatu plius TV gidas“.
„Be Merūno buvo be proto sunku. Juk pirmą kartą taip ilgai buvome atskirai. Lyg tyčia tuo metu mano gyvenime buvo daug svarbių įvykių.

Susijusios naujienos

Skelbiame konkurso „Laimėkite savaitgalį ant jūros kranto“ laimėtoją ..

Obama atmetė cinišką Rusijos pasiūlymą Maskvoje paminėti Pergalės 70-ąsias metines 8

Sveikiname kvietimų į „Elvis Tribute Show“ laimėtoją! 1

Laimėkite kvietimus į „Elvis Tribute Show“! ..

Originalus Lino Adomaičio vaizdo kvietimas iš ateities ..

Laimėkite filmo „Sabotažas“ prizus ..

„Kino pavasaris“ kviečia į filmą-siurprizą ..

Nemokamo šampano Nomeda negavo – iš prabangaus renginio buvo išprašyta ..

Vatikanas svarsto Latvijos kvietimą popiežiui apsilankyti šalyje ..

Irano užsienio reikalų ministras pakvietė Ashton apsilankyti jų šalyje ..